20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت هلند

اخذ اقامت هلند بسیار مورد استقبال مردم جهان قرار گرفته است، ایرانی‌ها نیز به دلایل مختلفی برای بدست آوردن اجازه اقامت دائم در کشور هلند از راههای قانونی تلاش می‌کنند.
روش‌های مهاجرتی متفاوتی برای اخذ اقامت هلند وجود دارد، از جمله:
  • اخذ اقامت تحصیلی
  • ازدواج با تبعه هلندی
  • اخذ اقامت هلند به روش سرمایه گذاری

 با استفاده از این روش‌ها می‌توان به کشور هلند مهاجرت نمود و در ادامه موفق به دریافت اقامت دائم هلند شد.

اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری 

متقاضی سرمایه گذاری در هلند و اخذ اقامت هلند ، جهت سرمایه گذاری باید در ابتدای امر با یک روادید توریستی تحت عنوان  روادید mvv که کوتاه مدت است و مدت ویزا نود روزه است وارد هلند شود، پس از آن متقاضی می‌تواند پروسه اداری سرمایه گذاری را به انجام برساند. مبلغی که در قوانین تجارت هلند برای سرمایه گذاران خارجی قید شده است یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو است که مبلغ قابل توجهی است. 

ايجاد شركت جديد و ثبت شركت

ثبت شرکت در کشور هلند به دو روش انجام می‌گیرد:
  • روش اول، شخص متقاضی باید مثل بسیاری از کشورها طرح تجارت یا شرکت خود را به اتاق بازرگانی کشور هلند ارائه دهد و پس از اخذ تاییدیه نهایی اقدام به شروع فعالیت تجاری نماید.
  • روش دوم شخص می‌تواند با ورود به کشور هلند اقدام به خرید شرکتهای از پیش ثبت شده کند. شما نیاز به سرمایه حداقل 50 هزار یورو در سال اول و 35 هزار یورو در سال دوم دارید. تعداد سرمایه گذاران در این شیوه باید دو نفر و یا بیشتر باشد .سهامداران می‌توانند از هر ملیتی باشند و الزامی در اروپایی و یا هلندی بودن سرمایه گذاران نیست هر شرکتی که در کشور هلند ثبت شود مشمول پرداخت مالیات است. 

مشاركت در شركتهای هلندی

در سرمایه گذاری مشترک یا مشارکت در سرمایه گذاری تجربه کاری و رزومه فرد نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد. رزومه کاری تحصیلی فرد سرمایه گذار می‌تواند شامل ثبت اختراع و مدارک و لوح های افتخار باشد. چنانچه متقاضی بتواند شرایطی ایجاد کند که با شخص سرمایه گذاری در هلند توافق کند، می‌تواند اقامت هلند را اخذ کند. بدین صورت که شما باید از قبل با یک تبعه هلند که صاحب تجارت معتبر و سطح بالا در هلند است به توافق برسید. متقاضی باید حدود 50 درصد شرکت را از آن خود کند که در شرکتهای رده بالای هلند مبلغ قابل توجه و چشمگیری است. در هر حال سرمایه گذاری مشترک در هلند می‌تواند تحت شرایطی و پس از گذشت پنج سال به اقامت دائم هلند منجر شود.

مشاركت در صندوق های اقتصادی کشور هلند

در این نوع سرمایه گذاری می‌بایست:
  • در یکی از صندوق‌های مورد تأیید دولت هلند و وزارت اقتصاد کشور هلند سرمایه گذاری نمایید.
  • شما برای انجام این سرمایه گذاری باید بتوانید در زمینه سرمایه گذاری خود با صندوق‌ها اثبات مشارکت نمایید.
  • باید احراز سلامت پول و سرمایه خود را تسلیم دولت هلند نمایید. این نوع سرمایه گذاری سه سال اجازه اقامت را به شما می‌دهد و پس از دوره اقامت سه ساله در صورت پرداخت و اجرای موارد شهروندی خود می‌توانید پس از اتمام پنج سال اقامتِ اولیه، اقامت دائم خود را کسب نمایید.
    جالب است بدانید تنها این نوع سرمایه گذاری در هلند اجازه کار را به شما میدهد.
 

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند ، از طریق تحصیل در هلند می‌باشد. متقاضیان با اخذ پذیرش تحصیل در هلند ، می‌توانند به مدت اعتبار ویزای تحصیلی در هلند ، اقامت تحصیلی در هلند داشته باشند و تا یک سال بعد از اتمام تحصیل در هلند، می توانند برای تبدیل ویزای تحصیلی در هلند به ویزای کاری هلند ، به اداره مهاجرت خارجیان مراجعه نمایند و با کاریابی در هلند و اخذ اقامت هلند و با سپری نمودن مدت زمان پنج سال در هلند به طور مستمر برای تبدیل اقامت هلند به تابعیت هلند، اقدام نمایند.
برای تحصیل در این کشور بایستی به یکی از دو زبان آلمانی و یا انگلیسی تسلط داشته باشید. 

اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند، روش ازدواج در هلند می‌باشد، متقاضیان با ازدواج قانونی با یک تبعه هلندی و سپری نمودن مدت زمان سه سال کامل از زندگی قانونی خود در کنار هم (البته طبق تشخیص اداره بازرسی مهاجران خارجی هلند) می‌توانند بعد از اخذ اقامت دائم هلند، برای تبدیل اقامت هلند به تابعیت هلند اقدام نمایند .
البته لازم به ذکر می‌باشد که گواهی ارائه شده مبنی بر ازدواج قانونی متقاضی با تبعه هلندی به مدت سه سال، ممکن است در خارج از کشور هلند انجام شده باشد و این موضوع قابل قبول برای اداره بازرسی هلند برای اخذ اقامت هلند و تبدیل اقامت هلند به تابعیت هلند می‌باشد .البته اخذ اقامت هلند فقط منوط به ازدواج نیست، بلکه متقاضی‌ای که در هلند اقامت دارد، می‌تواند بدون ازدواج با یک شهروند هلندی، به مدت سه سال به صورت پیوسته با او زندگی نماید و مدارک ارائه شده دال بر این موضوع به اداره بازرسی هلند برساند و می‌تواند برای  تبدیل اقامت هلند به تابعیت هلند، اقدام نماید.

اخذ اقامت هلند از طریق کار

اقامت از طریق کار در هلند برای کسانی صادر می‌شود که در این کشور از روش ویزای کاری یا ویزای پیشنهاد کاری و یا متخصصین حرفه‌ای وارد خاک هلند شده و شاغل دائم (غیر آزمایشی) می‌شوند. این کارت اقامت به صورت موقت و عموماً یکساله صادر می‌شود و هر ساله  به مدت ۵ سال باید تمدید گردد، بعد از گذشت این مدت زمان، اقامت دائم هلند صادر شده و متقاضی می‌تَواند برای پاسپورت هلند اقدام نمایند. در این روش،  متقاضیان کار بین المللی خارجی، بعد از دریافت کارت موقت اقامت، می‌توانند برای اخذ اقامت خانوادۀ خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) اقدام نمایند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 9 | کل دیدگاه های تایید شده: 0