50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

خرید ملک در فرانسه

اگر شما برای اموری مانند کار، شروع یک تجارت و یا حتی برای  لذت بردن از زندگی فرانسوی به این کشور می روید، احتمالا به یک ملک به عنوان سرمایه و محل اقامت نیاز خواهید داشت.

فرقی نمی کند محل مورد نظر شما برای اقامت کدام شهر است. در تمامی شهرها از جمله پاریس، مارسی، لیون و هر شهر کوچک دیگری در فرانسه، شما گزینه های فروش بسیار زیادی خواهید یافت.

برای مثال عمارت های بسیار بزرگ و آپارتمان های کوچک و یا حتی قطعات زمین توسعه نیافته، از مواردی هستند که همواره در فرانسه به فروش می رسند.

57% از مردم فرانسه مالک خانه و زمین هستند

از آنجایی که مردم فرانسه فرصت خرید ملک در سرزمین مادری خود را از دست می دهند، تنها 57% از مردم فرانسه مالک خانه و زمین هستند.

این بی میلی آنها نسبت به خرید ملک زمینه وسیعی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم ساخته است.

به دلیل وجود یک سری قوانین مبهم و فریبنده، بار مالیات بر دوش شهروندان اروپایی، بسیاری از اشخاصی که اقامت دائم و شهروندی در اروپا را ندارند فرصت خرید املاک در کشورهای اروپایی را به دست آورده اند.

اگر شما قصد خرید املاک در فرانسه را دارید با خواندن این راهنما به مطالب مفید و نکات کلیدی دست خواهید یافت.

طرز کار بازار ملک در فرانسه

از دو سال پیش تاکنون، بازار املاک فرانسه در یک شیب ثابت بوده و قیمت خانه بر اساس نوع خانه و موقعیت آن 8% افزایش داشته است. با وجود یک رکود بزرگ در سال 2009 و پس از آن در سال 2013 بازار املاک فرانسه همچنان مستحکم باقی مانده، به طوری که این کشور مدعی یک ثروت بزرگ در املاک است.

مردم فرانسه بیشتر به دنبال اجاره کردن ملک هستند تا خریدن آن

گفت شده مردم فرانسه بیشتر به دنبال اجاره کردن املاک هستند تا خریدن آن ها، این امر ناشی از قیمت بالای خانه ها است.

برای مثال قیمت خانه در پاریس طی چند سال گذشته متری 8000 یورو گزارش شده است.

بیشتر زوج های جوان و خانواده ها قادر به خرید خانه در شهر ها نیستند. از طرفی نمی خواهند مفاد زندگی در شهر را در ازای پرداخت پول کمتر با زندگی روستای عوض کنند.

بنابراین اجاره کردن املاک در شهر ها تنها راه ادامه زندگی در شهر برای آن هاست.

بین خریدن و اجاره کردن املاک تفاوت های بسیاری وجود دارد. بسته به توانایی مالی افراد و انگیزه آنها از معامله، برای عده ای خریدن و برای عده ای اجاره کردن مناسب تر است.

خرید املاک توسط افراد خارجی

اگر چه خرید املاک برای افراد خارجی در فرانسه فرایند سخت تری دارد اما در حقیقت هیچ محدودیتی در خرید املاک برای خارجی ها در این کشور وجود ندارد.

اگر شما با یک کارمند املاک در حال انجام این فرایند هستید کارها بسیار ساده و مستقیم انجام خواهد شد.

اگر شما بدون هیچ واسطه ای با مالک در حال معامله اید ممکن است قیمتی بسیار بالا، حتی دو برابر آنچه که به یک فرانسوی می گویند به شما پیشنهاد شود.

بنابراین بهتر است شما از یک دوست فرانسوی و یا یک مشاور املاک برای طی کردن فرایند خرید کمک بگیرید زیرا آنها احتمالا بهتر از شما بتوانند معامله را مدیریت کنند.

قیمت تقریبی املاک در فرانسه

قیمت خانه در فرانسه به نوع خانه و موقعیت آن بستگی دارد اما شما با جستجوی مؤثر قادر به یافتن ملکی با کیفیت و قیمت مناسب خواهید بود.

نمایندگی های املاک و مشاورین املاک

استفاده کردن از یک مشاور و یا کارمند املاک برای یافتن ملک مناسب بسیار رایج است. خصوصا در شرایطی که ملک مورد نظر شما در منطقه ای دوردست است و یا شما به زبان فرانسه به اندازه کافی مسلط نیستید.

در مواقعی که قیمت های گزافی به شما پیشنهاد می شود و یا زمانی که املاک در برخی استان ها به سختی یافت می شوند، به همراه داشتن یک مشاور املاک تنها راه تضمینی برای یافتن یک ملک مناسب است.

برخی از مالکان فرانسوی با سؤاستفاده از عدم اطلاع خارجی ها از نرخ بازار املاک،  سعی در گران فروشی دارند. بنابراین به همراه داشتن یک مشاور املاک بهترین راه برای اطمینان از قیمت پیشنهادی است.

به طور معمول آژانس های املاک در هر معامله حد اکثر 8% از قیمت اصلی را به عنوان حقوق اخذ می کنند بنابراین اگر این مقدار پول تاثیر زیادی در معامله شما دارد، خرید املاک بدون واسطه بهترین راه است.

جلو گیری از کلاهبرداری

اینکه یک ملک را از کجا خریداری می کنید اهمیت چندانی ندارد. زیرا در همه جا احتمال کلاهبرداری وجود دارد. یافتن یک مشاور و فروشنده معتمد و انجام تمامی اموری که به عنوان یک خریدار موظفید انجام دهید، از جمله راه های موثر در جلوگیری از کلاهبرداری هستند.

نمونه های رایج کلاهبرداری

 • گزارش های نامعتبر: در فرانسه مشاور شما باید یک گزارش کامل و به روز از قیمت و شرایط مختلف ملک، به شما ارائه دهد.
 • گاهی به دلیل اینکه برخی از مشاورین به نفع فروشندگان کار می کنند و میل زیادی به بالا بردن قیمت املاک دارند، برای این کار از گزارش های قدیمی و منسوخ شده که مربوط به دوران نوساز بودن آن ساختمان است، استفاده می کند. این قیمت های کاذب ممکن است برای یک یا پنج سال گذشته باشند.
 • مالکان کاذب: این نوع کلاهبرداری در اجاره املاک رایج تر است، اما گاهی در خرید و فروش املاک نیز به چشم می خورد.
 • در این مورد مشاور کلاهبردار در لیست خود خانه ای را که به شما معرفی می کند که تا کنون وارد آن نشده است و در هنگام ملاقات به بهانه تعویض کلید و مبلغ، شما را به ملک مورد نظر نمی برد و از شما می خواهد در مکانی دیگر قرار بگذارید و در آنجا کلیدهای تقلبی را به شما تحویل می دهد و تا زمانی که شما اقدام به ورور به ملکی که خریده اید نکنید، از کلاهبرداری بی خبرخواهید بود.
 • سمینار های سرمایه گذاری در املاک: اگر شما هم مثل بسیاری از خریداران املاک می خواهید شانس خود را در سرمایه گذاری در املاک امتحان کنید، احتمالا درباره بازار املاک، نوع ملکی که در جستجوی آن هستید و اینکه چگونه شروع به کار کنید، کنجکاو هستید.
 • تا زمانی که این مراکز به نظر قانونی می رسند همه چیز معمولی به نظر می رسد.
 • برخی از کلاهبردارها مبلغ بالایی را در ازای شرکت دادن شما در این سمینار ها می گیرند و شما با این امید که اطلاعات مفید بسیاری را کسب می کنید، با کمال میل آن مبلغ را می پردازید.
 • در بهترین حالت شما اطلاعات مفیدی را بیشتر از نرخ معمول خریده اید. در بدترین حالت شما اطلاعات بسیار کمی را دریافت می کنید و پول بسیار زیادی را از دست می دهید.

اگر چه انواع بیشتری در کلاه برداری وجود دارد اما شما با رعایت نکاتی ساده از این کلاهبرداری ها جلوگیری کنید. مثلا فروشنده و ملک را شخصا ملاقات کنید و از جا به جا کردن پول قبل از دریافت کلید های مطمئن و سند معتبر خودداری کنید.

انتخاب ملک مناسب در فرانسه

در حقیقت، بافت ساختمانی و نوع املاک بر اساس موقعیت آنها تغییر می کند. مثلا در پاریس آپارتمان بیشتر از سایر ساختمان های مسکونی به چشم میخورد و شما به سختی قادر به یافتن خانه معمولی در پاریس خواهید بود.

در حالی که در حومه شهر و بیرون از شهر خانه های ویلایی با قطعات بزرگ زمین در اکثریت هستند.

شما می توانید برحسب نیاز و راحتی خانواده خود نوع خانه ای را که می خواهید در آن سکونت کنید، پیدا کنید.

شرایط یک ملک

بر اساس قانون، فروشنده بایستی یک گزارش مستند از شرایط خانه به شما تحویل دهد.

در این گزارش فروشنده موظف است در صورت وجود مواد خطرناک و سرطان زا مثل سرب، آزبست و اشعه های پارازیتی در بافت خانه شما را مطلع کند. 

پس از آن تمامی شرایط بهداشتی، مصرف انرژی و مخاطرات طبیعی خانه را شرح دهد.

قبل از خرید هر ملکی از دریافت این گزارش اطمینان حاصل نمایید و این گزارش را همراه با مشاور خود به دقت مطالعه کنید.

مراحل خرید یک ملک به عنوان یک خارجی

اگر شما آماده خرید یک ملک در فرانسه هستید، این شرح فرایند برای شما مفید خواهد بود.

 1. تصمیم بگیرید در کدام منطقه قصد زندگی دارید.
 2. از قیمت املاک آن محدوده مطلع شوید.
 3. یک کارمند معتبر را برای کمک استخدام کنید.
 4. یک ملک مناسب را انتخاب کنید.
 5. گزارش مشخصه های ملک را به دقت مطالعه کنید.
 6. یک پیشنهاد شفاهی برای قیمت بدهید.
 7. قرارداد compromis de vente که یک قرار داد ابتدایی بین دو طرف است را امضاء کنید
 8. یک وکیل را استخدام کنید تا این زمین را از لحاظ ثبت ارضی، ثبت مالکیت و حدود ملکی خانه بررسی کند.
 9. قرارداد فروش را امضاء کنید.

امکان ثبت حساب بانکی برای افراد خارجی

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای مهاجرین که خواهان خرید ملک و دریافت وام بانکی در فرانسه هستند، وجود ندارد. اگرچه برخی از قوانین مالیاتی درمورد اخذ وام برای افراد خارجی ممکن است متفاوت باشد، اما مراحل دریافت آن برای تمامی افراد یکسان است.
از آنجایی که خرید و فروش ملک در فرانسه برای خارجی ها امری معمول است بسیاری از بانک های بین المللی کار آمد هستند.

درآمد مالی تنها محدودیت برای اخذ وام

تنها محدودیت شما برای اخذ وام ممکن است درآمد مالی شما باشد. زیرا بانک قرار است بین 70 الی80 درصد قیمت خانه شما را پرداخت کند و قسط ماهیانه ای که پرداخت می کنید نباید بیشتر از ثلث درآمد شما باشد بنابراین اگر در آمد کافی نداشته باشید نمی توانید وام دریافت کنید.

بیشتر کارمندهای  بانکی به زبان انگلیسی مسلط هستند اما بهتر است در این فرآیند ها شما مترجم به همراه داشته باشید.

اگر شما پول کافی در حساب بانکی کشور خودتان دارید می توانید آن را مستقیما به حساب بانکی فروشنده واریز کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0