20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در سوئیس

هر فرد خارجی که قصد زندگی در سوئیس را دارد، باید مدارکی از دارایی های شخصی خود را به سوئیس ببرد. قبل از ورود به کشور سوئیس ، باید تمام مدارک مربوط به اقامت خود در سوئیس را تکمیل کنید. اگر در حال برنامه ریزی برای زندگی در سوئیس هستید، بسیاری از شهرها و مناظر زیبایی در سوئیس وجود دارد تا سبک زندگی سوئیس را پیدا کنید. هر چند که بیشتر افراد به دنبال زندگی در بهترین شهرهای سوئیس هستند، اما این نکته را فراموش نکنید که برخی از شهرهای بزرگ سوئیس به عنوان گران ترین شهرهای جهان شناخته می شوند.

وضعیت بهداشت و درمان سوئیس

 

سیستم مراقبت بهداشتی سوئیس یکی از بهترین ها در جهان است و شبکه ای گسترده از بیمارستان ها و پزشکان وجود دارد. لیست انتظار برای درمان نادر است و امکانات پزشکی جدیدترین تکنولوژی را دارند. با این حال، مانند اکثر موارد در سوئیس ، برچسب قیمت به این کیفیت اضافه شده است.

مراقبت های پزشکی سوئیس

مراقبت های پزشکی سرپایی عمدتا توسط پزشکان خصوصی و بخش های سرپایی بیمارستان های دولتی یا کلینیک های خصوصی مورد توجه قرار گرفته است. به طور معمول بیمارها می توانند پزشک خود را انتخاب کنند و همچنین دسترسی نامحدود و مستقیم به متخصصان را دارند.

بیمه درمانی سوئیس

طبق قانون بیمه درمانی هر فردی که در سوئیس زندگی می کند، موظف است بیمه درمانی عمومی را دریافت کند. هر فردی که در سوئیس اقامت دارد باید در عرض 3 ماه از زمان ورود خود، بیمه درمانی خود را دریافت کند. اگر شما به مدت کمتر از 3 ماه در سوئیس مشغول به کار هستید و نمی توانید ثابت کنید که در کشور خود تحت حمایت بیمه بوده اید، لازم است بیمه درمانی سوئیس را دریافت کنید. توجه داشته باشید که در سوئیس بیمه درمانی معمولا توسط کارفرمای شما تنظیم نمی شود و شما مسئولیت تماس با ارائه دهندگان و تنظیم بیمه خود را دارید. اگر کارفرمای شما با یک بیمه گر خاصی موافقت کند و بخشی از حق بیمه شما (که به ندرت اتفاق می افتد) پرداخت می شود، مجبور خواهید شد که یک ارائه دهنده بیمه خاص را انتخاب کنید.

مزایای بیمه درمانی سوئیس

بیمه اجباری، بیمه خدمات پزشکی را در ارتباط با بیماری، حوادث و زایمان پوشش می دهد. بیمه نامه بیمه درمانی داروهای تجویز شده توسط پزشک را نیز شامل می شود.

وضعیت اقتصادی سوئیس

اقتصاد سوئیس یکی از باثبات ترین اقتصاد های جهان است. سیاست های پایدار امنیت مالی و ثبات سیاسی سوئیس را تبدیل به بهشت سرمایه گذاران و سپرده گذاران بانکی کرده است که این باعث شده تا اقتصاد سوئیس تا حد زیادی وابسته به سرمایه گذاری خارجی باشد. واحد پول سوئیس فرانک (CHF) می باشد و تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2014 حدود 473 میلیارد دلار بوده است. تورم کشور سوئیس 0.7% و جمعیت زیر خط فقر در این کشور حدود 7.9% می باشند. آمار بی کاری در این کشور 3.2% است و میانگین حقوق خالص پس از کسر مالیات (ماهانه) 4618 فرانک (4428 دلار آمریکا) می باشد.

سیستم مالیات سوئیس

کارشناسان در سوئیس واجد شرایط کسر مالیات اضافی در هنگام ثبت مالیات بر درآمد خود هستند. شما باید معیارهای خاصی را بدست آورید تا واجد شرایط باشید. 

سیستم بانکی سوئیس

اگر در سوئیس یک مکان وجود دارد که شما می توانید یک استقبال گرم را انتظار داشته باشید، این یک بانک سوئیس است. در سوئیس حدود 600 بانک وجود دارد، بنابراین رقابت برای پول شما شدید است. شما احتمالا شگفت زده نخواهید شد که سوئیس دارای یکی از موثرترین سیستم بانکی در جهان است. عملیات مالی معمولا به صورت مستقیم و خدمات مشتری عالی است. بانک ها معمولا از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 4:30 بعد از ظهر باز هستند. در شهرهای بزرگتر شما همچنین می توانید مراکز خدمات 24 ساعته اتوماتیک را پیدا کنید که در آن می توانید ارز را تغییر دهید، انتقال دهید، برداشت کنید، چک های مسافرتی بخرید و ... . اکثر بانک ها در سوئیس بانکداری اینترنتی را به عنوان یک سرویس استاندارد ارائه می دهند.

زبان کشور سوئیس

اکثر خارجیانی که به سوئیس می آیند، تحت تاثیر زبان های مختلف در چنین کشور کوچکی قرار می گیرند. در سوئیس چهار زبان ملی وجود دارد: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش. در سوئیس تمام این چهار زبان حقوق برابر دارند. با این حال گاهی اوقات موارد متفاوت هستند، زیرا گروه های کوچکتر، اغلب باید تاثیرات سیاسی و اقتصادی خود را مد نظر قرار دهند. قانون اساسی تصریح می کند که زبان رسمی سوئیس، زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی است، در حالی که رومانش زبان رسمی برای برقراری ارتباط با افراد رومی است. مردم سوئیس از این زبان ها استفاده می کنند: آلمان 63.9% ، فرانسوی 19.5% ، ایتالیا 6.6% ، رومانش 0.5% ، دیگر زبان ها 9.5% .

فرهنگ مردم سوئیس

نظر سنجی ها نشان می دهد که سوئیسی ها از نظر فرهنگی جدی هستند، اما سطح تحصیلات و درآمد خانوار نقش مهمی در دسترسی به فرهنگ ایفا می کند. دفتر فرهنگی فدرال امیدوار است که آخرین استراتژی فرهنگی سال 2012-2015 و آگاهی سیاسی بهتر به بهبود وضعیت کمک کند. بر اساس یک مطالعه که توسط اداره آمار فدرال و اداره فرهنگ فدرال سوئیس منتشر شده است، 93% جمعیت سوئیس هر سال حداقل یک موسسه فرهنگی، موزه، نمایشگاه، سینما یا کنسرت را مشاده می کنند.

درآمد در سوئیس

بسیاری از مردم به طور کلی به دلیل حقوق و درآمد در سوئیس به این کشور مهاجرت می کنند، اما شما باید بدانید که تفاوت های زیادی میان حقوق و دستمزد وجود دارد که می توانید درآمد خود را با توجه به اشتغال خود به دست آورید.

زندگی در شهرهای سوئیس

شهرهایی مانند توکیو، لوندا و هنگ کنگ همیشه به عنوان برخی از شهرهای گرانقیمت برای زندگی شناخته می شوند. با این حال، بر اساس گزارشات اخیر شهرهای سوئیس را به عنوان پر هزینه ترین شهر ها در جهان نام می برند.

زندگی در زوریخ

 

زوریخ به عنوان سومین شهر گرانقیمت دنیا در سال 2018 رتبه بندی شد و همچنین رتبه نهم بهترین زیرساخت های شهر را به خود اختصاص داد. معاونان هزینه آنلاین، شهر زوریخ را به عنوان داشتن بالاترین هزینه برای داروهای اولیه، منوهای ناهار و تاکسی در مناطق کسب و کار نام می برند. شهر زوریخ 63% گرانتر از بروکسل، 48% گرانتر از مونیخ، 26% گرانتر از پاریس، 5% گرانتر از لندن و تقریبا همانند نیویورک است.

زندگی در ژنو

 

مرسر هزینه زندگی در ژنو را به عنوان یازدهمین شهر در جهان رتبه بندی کرده است. معاونان هزینه های آنلاین به برآورد هزینه زندگی در ژنو پرداخته اند:
هزینه زندگی در ژنو 62% گرانتر از بروکسل، 47% گرانتر از مونیخ، 25% گرانتر از پاریس، همانند لندن و نیویورک می باشد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0