20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن

یکی از موارد مهمی که برای دریافت ویزای شینگن باید مد نظر قرار دهید، هزینه این ویزا است. معمولا این سوال مطرح می‌شود که هزینه ویزای شینگن چقدر است؟ همچنین آیا هزینه اخذ ویزای شنگن بر اساس نوع آن متفاوت است؟ دانستن درباره هزینه‌ها و مدارک لازم در مراحل دریافت ویزا و آمادگی برای تامین آن مهم و ضروری است و در نهایت باعث می‌شود با اطمینان خاطر در این مسیر قدم بردارید. ما در این مقاله به هزینه ویزای کشورهای منطقه شینگن و چگونگی پرداخت آن می‌پردازیم، لذا تا انتها همراه ما باشید.

هزینه دریافت ویزای شینگن

درکل هزینه‌های مراحل دریافت ویزا و ورود به کشور مورد نظر در منطقه شنگن برای فرد متقاضی شامل موارد زیر است:

 • هزینه گرفتن وقت سفارت و تکمیل فرم درخواست ویزا
 • هزینه ثبت درخواست برای ویزا به سفارت
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و هتل

هزینه درخواست ویزای شینگن به سفارت

هزینه درخواست ویزای شینگن به سفارت

هزینه درخواست برای اخذ ویزای شنگن به جز ویزای نوع D، برای سایر انواع این ویزا معمولا یکسان است. ویزای شینگن نوع D (ویزای ملی کشورهای عضو شنگن) با توجه به هدف و کشور مقصد تعیین می‌شود. برای مثال هزینه ویزای تحصیلی ایتالیا با کشور آلمان متفاوت است. در جدول زیر هزینه ویزای استاندارد بر اساس گروه‌های گفته شده آمده است.

گروه افراد

مبلغ ویزای شینگن به سفارت

(یورو)

بزرگسالان (بالاتر از 12 سال)

80

کودکان بین 6 تا 12 سال

40

کودکان کوچکتر از 6 سال

رایگان

اتباع کشورهای ارمنستان، آذربایجان، کوزکوو و روسیه

35

افراد دارای پاسپورت دیپلماتیک و رسمی

رایگان

اعضای خانواده شهروند یا مقیم اروپا

رایگان

دانش‌آموزان و معلمان (همراه) برای سفر از طرف مدرسه

رایگان

پژوهشگران با هدف انجام یا مشارکت در تحقیقات در کشور مقصد

رایگان

چه کسانی از پرداخت هزینه ویزای شینگن معاف هستند؟

همانطور که در جدول هزینه ویزای شنگن عنوان کردیم، هزینه برای برخی افراد و در بعضی شرایط، رایگان است و نیازی به پرداخت مبلغی به سفارت برای اخذ ویزای شنگن نیست. البته نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که قطعا ترجمه و آماده‌سازی مدارک هزینه داشته و باید علاوه بر آن، برخی هزینه‌های اضافی احتمالی را هم در نظر بگیرید. در صورتی که جزو یکی از افراد زیر هستید، از پرداخت هزینه سفارت برای گرفتن ویزای شینگن معاف خواهید بود:

 • کودک زیر 6 سال
 • عضو خانواده یک شهروند یا مقیم اروپا
 • دارنده گذرنامه رسمی و دیپلماتیک
 • پژوهشگری که قصد انجام یا مشارکت در یک تحقیق را در کشور مقصد دارد.
 • فرد زیر 25 سال که قصد شرکت در سمینار، کنفرانس، رویدادهای آموزشی، ورزشی یا فرهنگی را داشته باشد. (باید شرایط بررسی شود)

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

امکان دریافت ویزای شینگن بدون وثیقه و سند ملکی وجود دارد، اما ابتدا باید کشور مقصد و هدف کشور خود را مشخص کنید تا از قیمت آن مطلع شوید. شما می توانید برای آگاهی از شرایط و قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه از طریق شماره 02148000957 کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

بازگشت هزینه ویزا ذر صورت ریجکتی

آیا در صورت رد شدن ویزا، مبلغ هزینه قابل بازگشت است؟

معمولا در صورتی که ویزای شما ریجکت شود، هزینه دریافت آن به خصوص هزینه سفارت قابل بازگشت نیست. البته در مواردی که مدارک و نحوه طی مراحل شما مشکلی نداشته باشد و به دلایلی دیگر یا به اشتباه ویزای شما ریجکت شده باشد، این موضوع تفاوت پیدا می‌کند. در هر صورت بهتر است برای جلوگیری از رد ویزا و از دست دادن فرصت و مبلغ هزینه، با کمک کارشناس متخصص، کشور یا سفارت مناسب برای دریافت ویزای شینگن را انتخاب کنید و مراحل دریافت این ویزا را با دقت و به درستی طی کنید. البته در صورت رد شدن ویزا، باقی هزینه اخذ ویزا (به جز هزینه سفارت) در موسسه حامی مهاجر عودت داده خواهد شد.

نکات مهم درباره هزینه ویزای شینگن

پیش از اقدام و پرداخت هزینه ویزای شنگن موارد زیر را رعایت کنید:

1- جهت یادآوری، هزینه گفته شده در جدول این مقاله، هزینه درخواست برای ویزای شنگن به سفارت بوده و شما باید هزینه تکمیل فرم و دریافت وقت سفارت و همچنین هزینه تهیه و ترجمه مدارک را در کنار آن در نظر داشته باشید.

2- هزینه ویزاهای نوع A، B و C با یکدیگر یکسان بوده ولی هزینه ویزای نوع D (ویزای ملی کشورهای شینگن) متفاوت است و بستگی به هدف شما و کشور مقصد دارد.

3- شما باید تمکن مالی را برای درخواست ویزای شنگن در نظر داشته باشید. درست است که این مبلغ هزینه درخواست ویزا نیست و شما در کشور مقصد آن را همراه خواهید داشت، اما جزو مدارک لازم برای درخواست است و بنابراین مبلغ گفته شده را باید در حساب خود داشته باشید.

نحوه پرداخت ویزای شینگن

نحوه پرداخت هزینه ویزای شنگن

روش پرداخت هزینه درخواست این ویزا بستگی به کشور مورد نظر داشته و باید از سفارتخانه و کنسولگری آن‌ها اطلاع کسب کنید. ممکن است هزینه را از شما به صورت چک، پول نقد و یا حواله بانکی درخواست کنند. البته حامی مهاجر خدمات پرداخت‌های بین‌المللی را در زمینه ویزا انجام می‌دهد و این موضوع جزو خدمات مطمئن موسسه برای دریافت ویزا است. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای شنگن حتما با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

مدارک برای دریافت ویزای شنگن

مدارک عمومی برای دریافت ویزای شنگن استاندارد موارد زیر است. البته مدارک لازم بیشتر بر اساس وضعیت اشتغال شما و هدف شما از سفر نیز به این مدارک اضافه می‌شود، اما اصلی‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • 2 قطعه عکس به‌روز و مناسب پاسپورت
 • پاسپورت معتبر تا 3 ماه بعد از تاریخ بازگشت از شینگن
 • برنامه سفر و رفت و برگشت (مثل رزرو بلیط هواپیما)
 • تاییدیه بیمه مسافرتی معتبر با پوشش حداقل 30,000 یورو
 • مدرک اثبات وضعیت اسکان مثل رزرو هتل یا اجاره خانه
 • اثبات تمکن مالی
 • تاییدیه پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • شناسنامه یا مدارک هویتی تولد فرزند (در صورتی که فرزند دارید)

سخن پایانی

در این مقاله در مورد قیمت ویزای شنگن صحبت کردیم. گفتیم که هزینه این ویزا شامل چه مواردی است، همچنین مبلغ هزینه سفارت را بر اساس گروه افراد عنوان کردیم و گفتیم برای چه کسانی رایگان است. سپس در مورد نکات مهم آن صحبت کرده و مدارک لازم برای دریافت ویزا را عنوان کردیم. در نظر داشته باشید که مشاوره ویزای توریستی شینگن در حامی مهاجر رایگان بوده و شما می‌توانید از کارشناسان با تجربه ما مشاوره تخصصی دریافت کنید.

سوالات متداول درباره مبلغ ویزای شینگن

در ادامه می‌توانید پاسخ به پرسش‌های متداول درخصوص قیمت ویزای شینگن مشاهده کرده و چنانچه سوال یا نظری دارید، ان را در بخش انتهایی این صفحه، بخش دیدگاه‌ها، مطرح کنید.

آیا هزینه ویزای شینگن برای همه کشورها یکسان است؟ 

بله. مبلغ ویزای کوتاه مدت برای همه کشورهای حوزه شینگن یکسان است. البته شایان ذکر است که این هزینه به سفارت پرداخت شده و مخارج اضافی برای ترجمه مدارک و غیره شامل آن نخواهد شد. 

آیا هزینه ویزای شینگن کودکان رایگان است؟

قیمت ویزای شنگن کودکان باتوجه به سن آن‌ها متفاوت است. به‌طور کلی، کودکان 6 تا 12 سال باید مبلغ 40 یورو پرداخت کرده و کودکان زیر 6 سال از پرداخت مالیات معاف هستند. 

هزینه ویزای شینگن با چه ارزی قابل پرداخت است؟

مبلغ ویزای شینگن با ارز یورو، واحد پول کشور ثالث یا ارز محلی پرداخت می‌شود. چنانچه هزینه را با ارز غیر از یورو پرداخت کنید، هزینه شما تابع نرخ استاندار ارز یورو خواهد بود که بانک مرکزی اروپا آن را مشخص می‌کند. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0