20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی لیتوانی

کشور لیتوانی به علت جاذبه ­های گردشگری فراوان هر ساله تعداد زیادی توریست را به خود جذب کرده است. از جاذبه­ های گردشگری این کشور می­توانیم به موزه ملی لیتوانی، کلیسای سنت آن، تپه صلیب، پارک ملی آکتایتیا و غیره اشاره کرد. اگر شما قصد سفر به این کشور برای گردشگری و تفریح را دارید و یا نیاز به دریافت ویزای توریستی لیتوانی دارید می­توانید از این مقاله کمک بگیرید.

آشنایی مختصر با لیتوانی

یکی از کشورهای شمال شرق اروپا و بزرگترین و جنوبی ترین کشور منطقه بالتیک، کشور لیتوانی می­باشد. همسایگان این کشور لتونی، بلاروس، لهستان، و روسیه می­باشد و در کنار دریای بالتیک قرار گرفته است. ویلنیوس بزرگ ترین شهر لیتوانی به عنوان پایتخیت این کشور، شناخته شده است. لیتوانی یکی از سه کشور بالتیک (به همراه استونی و لتونی) است که بخشی از منطقه گسترده تر اروپای شرقی را تشکیل می دهد. در کنار سایر مناطق اروپای شرقی، لیتوانی شاهد افزایش چشمگیر ورودی گردشگری است. به طور کلی، گردشگری بین المللی در اروپا همچنان در همه مناطق در حال گسترش است و با این اوصاف جایگاه اروپا به عنوان رهبر جهانگردی بین المللی حفظ می­شود. در سال 2017 تقریبا 3.25 میلیون نفر در اقامتگاه­ های توریستی در لیتوانی حضور داشتند. از این ورودی­ ها 1.58 میلیون نفر جهانگردان بین المللی بودند. تعداد حضور توریست­ ها به طور پیوسته در حال افزایش است و تقریباً در طول ده سال اخیر نزدیک دو میلیون بازدید کننده در این کشور افزایش یافته است.

ویزای لیتوانی

لیتوانی بخشی از منطقه شینگن است، به این معنی که برای سفر به این کشور به ویزای شینگن احتیاج دارید. اگر با اصطلاح "ویزای شینگن" آشنا نیستید، این ویزا معمولاً برای همه 26 کشور اروپایی که توافقنامه شینگن را امضاء کرده اند و از ایده "اروپا بدون مرز" حمایت کرده­اند، قابل اجرا است. اگر شما قصد دریافت ویزا برای لیتوانی را دارید، خوب است بدانید که شرایط ویزای لیتوانی بسته به هدف و مدت اقامت شما در این کشور متفاوت است. اگر شما یک توریست یا یک شخص تجاری هستید، ممکن است فقط به ویزای کوتاه مدت نیاز داشته باشید که حداکثر اعتبار آن 3 ماه باشد. اما اگر هدف از بازدید شما پیگیری تحصیل یا شغل شما باشد، ممکن است به ویزای طولانی مدت مانند ویزای دانشجویی یا ویزای شغلی نیاز داشته باشید.

انواع ویزا مربوط به کشور لیتوانی

 • ویزای ترانزیت فرودگاهی (A) - ویزا معتبر برای عبور و مرور از طریق مناطق ترانزیت بین المللی از یک یا چند فرودگاه مربوط به کشورهای عضو شینگن.
 • ویزای اقامت کوتاه مدت (C) - ویزا معتبر برای عبور از طریق اقامت در نظر گرفته شده در قلمرو کشورهای عضو شینگن به مدت بیش از 90 روز در هر دوره 180 روزه.
 • ویزای ملی - ویزایی که اجازه ورود به جمهوری لیتوانی را می­دهد و برای مدت طولانی تر از 90 روز در این کشور می­توانید اقامت داشته باشید. ویزای ملی مجوز ورودی به یک فرد خارجی که برای اجازه اقامت موقت یا دائم در جمهوری لیتوانی درخواست داده است اعطا می­شود. ویزای ملی ورودی چندگانه برای یک فرد خارجی صادر می­شود که هدف از ورودش به جمهوری لیتوانی اقامت طولانی مدت در این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کشور لیتوانی

 • دانلود و تکمیل فرم درخواست 
 • ارائه گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی شما. اعتبار ویزا سه ماه بیشتر از زمان بازگشت متقاضی باشد. همچنین گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. تعداد دو قطعه عکس لازم می­باشد.
 • ارائه نسخه کپی از رزرو بلیط برگشت خود.
 • نسخه تاییدیه از بیمه شینگن سفر که حداقل ارزش آن 30000 یورو باشد.
 • ارائه­ نامه ای مبنی بر بیان هدف از بازدید از لیتوانی و برنامه سفر شما.
 • ارائه رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز که ورود و خروج از لیتوانی را مشخص می ­کند.
 • ارائه رزرو هتل برای کل مدت اقامت در نظر گرفته شده در لیتوانی.
 • اثبات وضعیت ازدواج (گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، شناسنامه فوت همسر و ...).
 • اثبات وضعیت تمکن مالی فرد (اثبات منابع مالی کافی برای مدت اقامت در لیتوانی)
 • ارائه برگه دعوت نامه از طرف خانواده یا دوستان شما در لیتوانی همراه با آدرس و شماره تلفن آنان ( در صورت وجود)
 • وضعیت حساب بانکی در 6 ماه گذشته
 • کپی پاسپورت

تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی لیتوانی

به این موضوع توجه داشته باشید که کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد و برای تعیین وقت سفارت و دیگر مراحل دریافت ویزا به کشورهای همسایه باید مراجعه کنید. شهروندان ایرانی برای سفر به لیتوانی به عنوان توریست به ویزا نیاز دارند. اقامت آنان معمولاً برای مدت کوتاه 90 روز است و ویزای آنان بعد 90 روز منقضی می­شود. متقاضی موظف است هنگام درخواست ویزا حضور داشته باشد و ارائه مدارک ذکر شده در بالا ضروری است. وقتی درخواست خود را ارسال می کنید، اثر انگشت شما گرفته می­شود. این ثبت به مدت 5 سال معتبر خواهند بود. برخی متقاضیان، مانند کودکان زیر 12 سال، نیازی به گرفتن انگشت نگاری خود ندارند. برای درخواست ویزا هزینه ­هایی وجود دارد که اگر از طریق ارائه دهنده خدمات خارجی اقدام نمایید، مجبور خواهید بود هزینه اضافی را به ارائه دهندگان بپردازید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0