50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین و راحت ترین کشور برای ویزای شینگن کدام است؟

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن؛ بهترین و ارزانترین کشور شینگن 

داشتن ویزای شینگن در پاسپورت، یعنی خیال آسوده برای سفر به هر کشور دیگری مخصوصا اروپا! می‌دانید که با داشتن ویزای یکی از کشورهای عضو شینگن، می‌توانید به‌راحتی به 27 کشور اتحادیه شینگن سفر کنید؛اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید، افرادی که برای بار اول اقدام به اخذ ایم ویزا می‌کنند، باید ابتدا وارد کشوری شوند که ویزای آن را دریافت کرده‌اند و سپس از آنجا به کشور دلخواه خود سفر کنند. 
این در حالتی‌ست که اگر چند سابقه سفر به شینگن داشته‌اید، می‌توانید از هر کشوری که مدنظرتان باشد وارد شوید. در نتیجه مهم است که بدانید راحت‌ترین کشور برای ویزای شینگن توریستی کدام است تا به سفارت آنجا رفته و بدون دردسر ویزا دریافت کنید. 
پس با ما همراه شوید تا راه ورود به سرزمین عشاق (فرانسه)، سرزمین پیتزاهای خوشمزه (ایتالیا) و بهشت جهان (سوئیس) یا هر کشور شینگن دیگری که بخواهید را بدانید. 

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

گزارش اخیر کمیسیون سفر اروپا، نشان می‌دهد که در سال جاری، اروپا 75درصد از حجم سفرهای خود را به توریست‌ها اختصاص داده است. درنتیجه می‌توان نتیجه گرفت که به افراد زیادی ویزا می‌دهد؛ اما اینکه کدام کشورش اجازه ورود راحت‌تری می‌دهد، مسئله مهمی‌ست. 

راحت ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن

به‌طورکلی، آسان ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن وجود ندارد! و همه‌چیز کاملا به شرایط و مدارک شما بستگی دارد؛ پس بهتر است با کارشناسان مجرب حامی مهاجر در ارتباط باشید تا به‌درستی برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید و شانس ویزای خود را بالا ببرید. 
به‌هرحال، مطابق با آمارهای نشان‌داده شده از تعداد متقاضیان و تعداد ویزاهای اعطا شده و رد شده، می‌توان گفت ویزای شینگن راحت که تعداد متقاضیان زیادی هم داشته، متعلق به کشورهای یونان، ایتالیا و سوئیس است و به‌صورت کلی اولین کشور در اعطای راحت ویزا، ایسلند است که تنها 1.9درصد را ریجکت کرده است. اما چون افراد معمولا تمایل به دریافت ویزا از سفارت‌های جدول زیر را ندارند، ما کشورهای یونان، هلند و اسپانیا را پیشنهاد می‌کنیم. 

کشورهای برتر منطقه شینگن با کمترین نرخ رد ویزا

ایسلند

فقط 1.9درصد از متقاضیان را رد کرده است

اسپانیا

فقط 6.8درصد از متقاضیان را رد کرده است

لیتوانی

فقط 7.8درصد از متقاضیان را رد کرده است

لتونی

فقط 9.5درصد از متقاضیان را رد کرده است

فنلاند

فقط 9.7درصد از متقاضیان را رد کرده است

اسلواکی

فقط 9.7درصد از متقاضیان را رد کرده است

سوئیس

فقط 12درصد از متقاضیان را رد کرده است

یونان

فقط 12.5درصد از متقاضیان را رد کرده است

ایتالیا

فقط 12.7درصد از متقاضیان را رد کرده است

یونان؛ راحت ترین کشور برای ویزا

یونان یکی از کشورهایی‌ست که هم مناظر زیبایی دارد و هم گردشگران زیادی همه ساله وارد آن می‌شوند. در نتیجه اگر شرایط شما برای اخذ ویزای شینگن یونان کامل باشد، ارسال درخواست ویزا به سفارت این کشور منطقی است. سفارت یونان در کل سخت‌گیر نیست، اما نمی‌توان گفت که امکان دریافت ویزای توریستی یونان از سفارت این کشور وجود دارد.

یونان راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

ما به متقاضیان سفارت یونان را پیشنهاد می‌کنیم. ویژگی مثبت سفارت یونان این است که می‌توانید بعد از ریجکت شدن اعتراض کنید و دو ماه برای این اقدام فرصت دارید.
 معمولا دلیل اصلی ریجکتی در سفارت یونان این است که سفارت قانع نشده است که پول کافی دارید. بنابراین سعی کنید پول بیشتری به صورت‌حساب‌های فعلی بانک اضافه کنید و تمکن مالی قوی ارائه دهید. 

هلند؛ راحت ترین ویزای شینگن برای ایرانیان 

اگر مدارک کاملی ارائه دهید، تهدیدی برای امنیت هلند (یا به طور کلی منطقه شنگن) حساب نشوید و سفارت را متقاعد کنید که بر می‌گردید، اخذ ویزای شینگن هلند برای شما امکان‌پذیر است. 

هلند راحت ترین ویزای شینگن

همچنین اگر سفارت هلند درخواست ویزای شما را رد کند، می‌توانید اعتراض کنید. در واقع، وقتی سفارت هلند درخواست شما را رد می‌کند، یک نامه رسمی دریافت می‌کنید تا دلایل خود را توضیح دهید. شما چهار هفته فرصت دارید تا به تصمیم سفارت هلند اعتراض کنید. اگر اعتراض شما مورد تایید سفارت هلند قرار بگیرد، ویزای شما تایید خواهد شد. 

اسپانیا؛ بهترین کشور برای ویزای شینگن 

اسپانیا نیز یکی از بهترین کشورهاست که راحت ویزای شینگن صادر می‌کند. این سفارت از سال 2016 تا 2022 بیش از 5 میلیون درخواست داشته که فقط 6.8 درصد را ریجکت کرده است.

اسپانیا بهترین کشور برای ویزای شینگن

سفارت اسپانیا برای متقاضیانی که مدارک کامل ارائه می‌دهند، سخت‌گیری نمی‌کند. اگر فرد قانونمندی هستید و مدارک را کامل ارسال می‌کنید، اسپانیا سفارت خوبی برای درخواست دادن است. می‌توانید مقاله ویزای شنگن اسپانیا را در سایت حامی مهاجر مطالعه کنید.

ایتالیا؛ راحت ترین ویزای شینگن 

ایتالیا سخت‌گیری زیادی در تایید درخواست ویزای شما نمی‌کند و عموما ریجکتی زیادی ندارد. ریجکتی‌های این سفارت، اغلب به خاطر عدم اطمینان به بازگشت درخواست‌کننده است. پس دریافت ویزای شنگن ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی باشد. 
یک نکته: در سفارت ایتالیا یک حساسیت ویژه وجود دارد، اگر ویزای شینگن گرفته باشید ولی به منطقه شینگن نرفته باشید، ایتالیا دیگر به شما ویزا نمی‌دهد، از سفارت دیگری اقدام کنید.

سخت ترین ویزای شینگن

اگر قصد دارید زمان و هزینه خود را دور ریخته و نتیجه انتظارتان "هیچ" شود، باید سراغ کشورهایی بروید که شرایط سختی برای اخذ ویزا دارند! 
کشورهای زیر، بالاترین نرخ رد ویزا را در سال‌های اخیر داشته‌اند: 

کشور حوزه شینگن

نرخ رد ویزای متقاضیان

مالت

36.4 درصد

سوئد

29 درصد

بلژیک

28.4 درصد

فرانسه

22.2 درصد

نروژ

20.3 درصد

آلمان

16.2 درصد

اتریش

14 درصد

با اینکه این کشورها برای دریافت ویزا، شرایط سخت‌گیرانه‌ای دارند، اما ناامید نشوید! همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته، جلسه مشاوره تخصصی و رایگان با کارشناسان ما داشته باشید و به کشور دلخواه خود سفر کنید؛ زیرا این کشورها نیز ممکن است با داشتن نامه هدف از سفر واضح، تمکن مالی مناسب، سابقه کیفری پاک، داشتن بیمه درمانی و شرایط دیگر، به شما ویزا دهند!

بهترین راه برای گرفتن ویزای شینگن فرانسه

اگر در نظر دارید که ویزای شنگن فرانسه بگیرید، باید بدانید که فرانسه سابقه زیادی در قبول نکردن درخواست‌ها دارد؛ اما با این وجود دومین سفارت در تعداد صدور ویزای شنگن هست.

بهترین راه برای دریافت ویزای شینگن فرانسه

این یعنی فرانسه سفارت راحتی برای اخذ ویزا است، به شرط آنکه مشاور خوبی داشته باشید. بهتر است شانس خود را با صرف‌نظر کردن از یک مشاوره خوب از دست ندهید. چون هر توضیح نامناسبی که به افسر سفارت بدهید، رد می‌شوید.
برای مطلع شدن از پیش‌نیازهایی که سفارت فرانسه از شما می‌خواهد، می‌توانید مقاله ویزای شنگن فرانسه را در سایت حامی مهاجر بخوانید.

درصد ریجکتی ویزای شینگن آلمان چقدر است؟ 

آلمان کشور بدی برای درخواست ویزا نیست، اما پیشنهاد اول کارشناس‌ها هم نیست. چون صف درخواست در سفارت آلمان شلوغ است. سفارت آلمان مملو از متقاضیان کار، تحصیل، مهاجرت، بازدید خویشاوند و ... است. اگر توریست هستید بهتر است از فرانسه و هلند اقدام کنید، بعد می‌توانید از آلمان هم دیدن کنید.
حداقل انتظار برای تعیین زمان مصاحبه برای اخذ ویزای شینگن آلمان 2 هفته است اما گاهی ممکن است تا 12 ماه طول بکشد. برخی از متقاضیان مهاجرت و تحصیل و کار به آلمان، مدارک جعلی ارسال کردند که باعث شد سفارت آلمان حساسیت پیدا کند و زمان بیشتری برای استعلام مدارک و احراز هویت اشخاص درنظر بگیرد.

ارزان ترین کشور شینگن

از آنجایی که تورم همواره بر تمام جنبه‌های اقتصادی تاثیر می‌گذارد، برنامه‌ریزی یک سفر اقتصادی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

ارزان ترین کشور شینگن

پس اگر قصدتان صرفا سفر به حوزه شینگن اروپا است و کشور خاصی مدنظرتان نیست، چه فقط برای چند روز سفر و چه برای مدت طولانی‌تر، دانستن تمام جزئیات سفر از جمله ارزان‌ترین کشور، باعث می‌شود سفر راحت‌تری داشته باشید.
ارزان ‌ترین کشور برای ویزای شینگن جهت گردش و بازدید به شرح زیر است: 

 • مجارستان 
 • پرتغال
 • اسلوونی 
 • اسلواکی 
 • لهستان 
 • لیتوانی
 • لتونی
 • استونی 
 • جمهوری چک 
 • اسلوونی 
 • اسپانیا 
 • پرتغال 

کشور

هزینه اسکان (هتل 3 تا 4 ستاره)

هزینه حمل‌ونقل (بلیط ماهانه)

حداقل هزینه غذا

مجارستان

بین 20 تا 90 دلار

حدودا 24 دلار

بین 6 تا 18 دلار

پرتغال

بین 11 تا 51 دلار

حدودا 41 دلار

بین 6 تا 8 دلار

اسلوونی

بین 38 تا 96 دلار

حدودا 15 دلار

بین 12 تا 15 دلار

اسلواکی

بین 10 تا 30 دلار

حدودا 20 دلار

بین 6 تا 30 دلار

لهستان

بین 25 تا 45 دلار

 حدودا 18 دلار

بین 5 تا 18 دلار

لیتوانی

بین 15 تا 45 دلار

حدودا 32 دلار

بین 7 تا 24 دلار

لتونی

بین 30 تا 50 دلار

حدودا 20 دلار

بین 6 تا 24 دلار

استونی

بین 25 تا 45 دلار

حدودا 40 دلار

بین 6 تا 20 دلار

جمهوری چک

بین 30 تا 50 دلار

حدودا 24 دلار

بین 8 تا 21 دلار

اسلوونی

بین 40 تا 60 دلار

حدودا 20 دلار

بین 9 تا 25 دلار

اسپانیا

بین 35 تا 55 دلار

حدودا 41 دلار

بین 12 تا 36 دلار

پرتغال

بین 25 تا 55 دلار

حدودا 15 دلار

بین 8 تا 24 دلار

افزایش شانس ویزای شینگن

به صورت خلاصه بگوییم، اولین عامل موثر برای داشتن شانس بالا در ویزای شینگن، مشورت با افراد با تجربه و متخصص است. بنابراین باید بدانید که:

 • از موسسات و مشاورینی کمک بگیرید که رابطه آن‌ها با سفارت خوب است و شانس ویزا شدن شما را بالا می‌برد.
 • به چیدمان مدارک دقت کنید.
 • از سفارتی اقدام کنید که راحت‌تر ویزا صادر می‌کند.

افزایش شانس ویزای شینگن

به دلیل وجود پیچیدگی‌های قانونی در اخذ ویزای شنگن، افراد کمی وجود دارند که به تنهایی درخواست ویزای شینگن داده و موفق به اخذ ویزا می‌شوند. مخصوصا اگر برای اولین بار سفر می‌کنید یا در پاسپورت شما، هیچ سفر خارجی دیگری نباشد، چیدمان مدارک شما باید مطابق سلیقه افسران سفارت باشد. باید بدانید که افسر مربوطه دقیقا چه مدارکی را می‌خواهد ببیند و ارسال چه مدارکی برای او حوصله سر بر است.
مورد بعدی این است که باید بدانیم کدام سفارت بیشترین صدور یا رد ویزا را برای ایرانی‌ها داشته‌اند. از این سفارت‌ها، به عنوان سخت‌ترین یا راحت‌ترین سفارت‌ها برای ویزای شنگن نام برده می‌شود، مسلما ارائه درخواست در سفارت‌های راحت می‌تواند نتیجه‌بخش‌تر باشد.
جمع‌بندی 
با دانستن راحت ترین ویزا برای ایرانیان در حوزه شینگن و بهترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن، اکنون می‌توانید با توجه به بودجه مدنظرتان، به‌راحتی چمدان سفر به اروپا را ببندید و آماده سفری هیجان‌انگیز شوید.
در نظر داشته باشید با اینکه شرایط دریافت برای کشورهای ایتالیا، هلند، یونان، اسپانیا و دیگر کشورهایی که در مقاله ذکر شد، راحت‌تر است؛ اما نحوه چیدن مدارکتان و درست بودن مدارک در پرونده، تا حد زیادی می‌تواند شانس ویزای شما را بالا ببرد. پس بهتر است در این زمینه با مشاوران حامی مهاجر جلسه رایگانی داشته باشید و به بهترین شیوه ممکن راهی سفر خود شوید. همین حالا می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته و از این شانس برخوردار شوید. 

سوالات متداول درباره راحت ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن 

سخن نهایی ما، پاسخ به سوالات شما عزیزان است. اگر سوال دیگری در ذهنتان است، با شماره موسسه تماس گرفته یا در بخش دیدگاه‌ها آن را مطرح کنید.

ویزای کدام کشور راحت است؟ 

از جمله کشورهایی که راحت ترین ویزا برای ایرانیان صادر می کنند، می‌توان به ایتالیا، اسپانیا، یونان، هلند و حتی فرانسه (در شرایط خاص) اشاره کرد.

برای ویزای شنگن از کدام سفارت‌ها اقدام کنیم؟

به طور کلی اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، یونان و هلند بهترین سفارت‌ها هستند. اما شرایط شما ممکن است همه چیز را تغییر دهد. برای بررسی شرایطتان و انتخاب مناسب‌ترین سفارت برای دریافت ویزای شینگن، با شماره 02148000957 تماس گرفته و با کارشناسان حامی مهاجر، جلسه مشاوره رایگانی داشته باشید. 

بهترین سفارت برای ویزای شینگن کدام است؟ 

همانطور که در مقاله ذکر شد، سفارت‌های ایتالیا، یونان، فرانسه، اسپانیا و هلند از بهترین سفارت‌ها هستند که سخت‌گیری بیش از حدی ندارند. 

ارزانترین سفر شینگن به کدام کشور است؟ 

هزینه‌های سفر به شینگن شامل دو دسته هزینه ویزا و بلیط پرواز و هزینه‌های اقامت و حمل‌ونقل و غذا است. از لحاظ هزینه‌های ویزا باید گفت تقریبا برای تمامی کشورهای شینگن یکسان است (به جز سفارت‌هایی که به مدارک اضافه‌تر و درنتیجه هزینه بیشتر نیاز دارند). هزینه ویزا برای افراد بزرگسال 80 یورو، کودکان بین 6 تا 12 سال، 40 یورو و کودکان زیر 6 سال رایگان است. از لحاظ هزینه‌های درون کشور نیز، مجارستان ارزان‌ترین مورد برای سفر به شینگن است. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0