با ویزای شینگن، می‌توانید به 26 کشور اروپایی سفر کنید. بعضی از این کشورها جزو قطب‌های توریستی جهان هستند. از بین آن‌ها می‌توانیم به فرانسه، ایتالیا یا اسپانیا اشاره کنیم. با ویزای شینگن می‌توانید آزادانه در این کشورها سفر کنید. به بیان ساده، برای رفتن از فرانسه به آلمان یا از آلمان به سوئیس نیاز به هیچ مجوزی ندارید.

ویزای شنگن محبوب اما اخذ آن تقریبا سخت است. کشورهای شنگن حساسیت ویژه‌ای به ورود اتباع خارجی دارند. افراد زیادی به خاطر قوانین و پیش‌نیازها از این ویزا صرف‌نظر می‌کنند. اما برای کسانی که اشتیاق دارند راه‌حل‌هایی وجود دارد. باید بدانید که راحت‌ترین کشور برای ویزای شنگن کدام است؟

در این مقاله مرور می‌کنیم که بهترین سفارت برای ویزای شنگن کدام است؟ مراجعه به کدام سفارت شانس ویزای شنگن را بالا می‌برد؟ همچنین بهترین روش اخذ ویزای شنگن و سخت‌ترین کشور برای ویزای شنگن را بررسی می‌کنیم.

موسسه حامی مهاجر به عنوان کارگزار رسمی ویزا در ایران، خدماتی از قبیل اخذ وقت سفارت، چیدمان مدارک، پرداخت هزینه‌های سفارت، مشاوره رایگان در خصوص ویزای شنگن را به شما ارائه می‌دهد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی و دریافت کمک می‌توانید با شماره 02148406 با کارشناسان حامی‌ مهاجر تماس بگیرید.

شانس ویزای شینگن چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم، ویزای شنگن یکی از محبوب‌ترین انواع ویزا است. اما اخذ این ویزا سختی‌ و پیچیدگی‌هایی دارد. منطقه شنگن شامل 26 کشور اروپایی می‌شود که قوانین عبور و مرور مرزی را برای شهروندان هم حذف کرده‌اند. به زبان ساده‌تر، شهروندان این کشورها برای سفر در منطقه شنگن نیازی به ویزا یا مجوز دیگری ندارند. این آزادی برای توریستی که ویزای شنگن دریافت می‌کند هم هست.

ویزای شینگن چیست؟

شما با ویزای شنگن در 22 کشور عضو اتحادیه اروپا و 4 کشور عضو انجمن تجاری اروپا (EFTA) سفر می‌کنید. سرزمینی با مساحت 4 میلیون و 300 هزار کیلومتر مربع که دارای 420 میلیون نفر جمعیت است. در واقع شنگن بزرگترین منطقه جهان هست که از مرزهای آزاد برخوردار است. شاید این دلیل اشتیاق به ویزای شنگن باشد. اما فقط همین نیست.

 • کشورهای منطقه شنگن

اتریش

مجارستان

نروژ

بلژیک

ایسلند

لهستان

جمهوری چک

ایتالیا

پرتغال

دانمارک

لتونی

اسلواکی

استونی

لیختن اشتاین

اسلوونی

فنلاند

لیتوانی

اسپانیا

فرانسه

لوکزامبورگ

سوئد

آلمان

مالتا

سوئیس

یونان

هلند

 

کشورهای منطقه شنگن، قطب‌های توریستی در جهان هستند. در مقدمه به کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا و اسپانیا اشاره کردیم. سالانه این کشورها جمعیت چشم‌گیری توریست دارند. به طور مثال فرانسه برای مسافران به لحاظ تاریخ و هنر، طبیعت و گردشگری، درمان و پزشکی، تحصیل و تحقیقات، تجارت و ورزش و ... جذاب است. فرض کنید با همان ویزا از ایتالیا و اسپانیا هم دیدن می‌کنید. اسپانیا هم به دلایلی که برای فرانسه شمرده شد برای توریست‌ها جذاب است.

افزایش شانس ویزای شنگن

بنابراین، اگر متقاضی ویزای شنگن باشید؛ اولین سوال شما این است که چگونه ویزای شنگن را راحت‌تر اخذ کنیم؟ یا چگونه شانس اخذ ویزای شنگن برای ما بالا می‌رود؟

افزایش شانس ویزای شنگن

اگر به صورت خلاصه بگوییم، اولین عامل موثر برای داشتن شانس بالا در ویزای شنگن، مشورت با افراد با تجربه و متخصص است. این موضوع درست است که قوانین صدور ویزا در تمام کشورهای منطقه شنگن یکسان است. اما حساسیت کشورهای مختلف برای صدور ویزا یکی نیست. بعضی از این کشورها در نهایت افراد کمتری را رد می‌کنند. بنابراین باید بدانید که:

 • از موسسات و مشاورینی کمک بگیرید که رابطه آن‌ها با سفارت خوب است و شانس ویزا شدن شما را بالا می‌برد.
 • به چیدمان مدارک دقت کنید.
 • از سفارتی اقدام کنید که راحت‌تر ویزا صادر می‌کند.

به دلیل وجود پیچیدگی‌های قانونی در اخذ ویزای شنگن، افراد کمی وجود دارند که به تنهایی درخواست ویزای شنگن داده و موفق به اخذ ویزا می‌شوند. مخصوصا اگر برای اولین بار سفر می‌کنید یا در پاستورت شما، هیچ سفر خارجی دیگری نباشد، چیدمان مدارک شما باید مطابق سلیقه افسران سفارت باشد.

در شرایط عادی، شما از سلیقه افسران مهاجرت اطلاعی ندارید، پس چگونه می‌خواهید چیدمان مناسبی را برای مدارک رعایت کنید. ممکن است مدارک اضافه ارسال کنید یا مدارکی را کم ارسال کنید. نتیجه هر دو اقدام منفی است و باعث می‌شود که درخواست شما رد شود. شما باید بدانید که افسر مربوطه دقیقا چه مدارکی را می‌خواهد ببیند و ارسال چه مدارکی برای او حوصله سر بر است.

یا باید بدانید که شرایط امروز صدور ویزای شنگن چگونه است؟ تاثیر اتفاقات مختلف بر صدور ویزا چه بوده است؟ مثلا کرونا چه تاثیری داشته است؟ مشاور خوب بروزترین اطلاعات را در اختیار شما می‌گذارد.

مورد بعدی این است که باید آگاهی خوبی از سفارت‌های صادر کننده ویزای شنگن داشته باشیم و بدانیم کدام سفارت بیشترین صدور یا رد ویزا را برای ایرانی‌ها داشته‌اند. از این سفارت‌ها، به عنوان سخت‌ترین یا راحت‌ترین سفارت‌ها برای ویزای شنگن نام برده می‌شود، مسلما ارائه درخواست در سفارت‌های راحت می‌تواند نتیجه‌بخش‌تر باشد.

راحت‌ترین کشور برای ویزای شنگن کدام است؟

برای اینکه بفهمیم چه سفارت‌های آسان‌تر ویزا صادر می‌کنند، می‌توانیم نگاهی بیاندازیم به تعداد درخواست ویزا از سفارت، تعداد کسانی که ویزا گرفتند و تعداد کسانی که ریجکت شدند. عموما راحت‌ترین سفارت‌هایی که ویزای شنگن صادر می‌کنند، ایتالیا، اسپانیا، هلند، فرانسه و یونان هستند.

راحت‌ترین کشور برای ویزای شنگن کدام است؟

ما در جدول‌های زیر بررسی می‌کنیم سفارت‌های گوناگون، چه تعداد ویزای شنگن برای ایرانیان صادر کرده‌اند. کشورهایی که بررسی می‌شود، سفارت‌هایی هستند که اغلب، ایرانی‌ها به آن‌ها مراجعه می‌کنند. کشورهای دیگر یا در ایران سفارت ندارند یا آماری که جدی باشد و به ما کمک کند را ارائه نداده‌اند. یا اینکه مراجعه ایرانی‌ها به آن‌ها زیاد نیست.

این جدول‌ها براساس درصد صدور ویزا برای درخواست‌کنندگان تهیه شده است. به طور کلی می‌تواند نمایی از سخت‌گیری هر سفارت باشد. اما باید دقت کنید که شرایط شما و تخصص مشاور شما است که کار را با سرعت و موفقیت پیش می‌برد. بعضی از این سفارت‌ها آمار درصد قبولی قابل توجهی دارند. منتهی این درصد به خاطر این است که درخواست‌های کمی به آن‌ها فرستاده می‌شود.

آمار سفارت یونان در صدور شنگن

 سفارت یونان در صدور شنگن

اگر شرایط شما برای اخذ ویزای شنگن کامل باشد، ارسال درخواست ویزا به سفارت یونان منطقی است. سفارت یونان در کل سخت‌گیر نیست، اما کسی نمی‌تواند بگوید که می‌تواند ویزای تضمینی از سفارت یونان بگیرد.

ما به متقاضیان سفارت یونان را پیشنهاد می‌کنیم، اگرچه یونان از سال 2019 که کرونا شایع شد، ویزا صادر نمی‌کند. این سفارت تقریبا نیمی از درخواست‌ها را تایید می‌کند. دلیل اصلی ریجکتی در سفارت یونان این است که سفارت قانع نشده است که پول کافی دارید. بنابراین سعی کنید پول بیشتری به صورت‌حساب‌های فعلی بانک اضافه کنید.

ویژگی مثبت سفارت یونان این است که می‌توانید بعد از ریجکت شدن اعتراض کنید. شما دو ماه برای این اقدام فرصت دارید؛ می‌توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای یونان در سایت حامی مهاجر را بخوانید و اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید.

 

یونان

ریجکت

صدور

متقاضی

5034

5691

10725

2017

4080

4033

8113

2018

*****

*****

*****

2019

9114

9724

18838

جمع کل

48.4

51.6

درصد براساس جمع کل

آمار سفارت هلند در صدور شنگن

سفارت هلند در صدور شنگن

در سال‌های 2017 تا 2019، هلند بیش از 70 درصد از درخواست‌های شنگن را تایید کرده است. سفارت هلند حساسیت خاصی در تایید درخواست شما ندارد. اگر مدارک کاملی ارائه دهید، تهدیدی برای امنیت هلند ( یا به طور کلی منطقه شنگن ) حساب نشوید و سفارت را متقاعد کنید که بر می‌گردید، هلند برای شما ویزا صادر می‌کند.

همچنین اگر سفارت هلند درخواست ویزای شما را رد کند، می‌توانید اعتراض کنید. در واقع، وقتی سفارت هلند درخواست شما را رد می‌کند، یک نامه رسمی دریافت می‌کنید تا دلایل خود را توضیح دهید. شما چهار هفته فرصت دارید تا به تصمیم سفارت هلند اعتراض کنید. اگر اعتراض شما مورد تایید سفارت هلند قرار بگیرد، ویزای شما تایید خواهد شد.

برای اطلاع بیشتر می‌توانید در سایت حامی مهاجر مقاله رفع ریجکتی ویزای هلند را بخوانید.

 

هلند

ریجکت

صدور

متقاضی

5282

17536

22818

2017

9679

18752

28431

2018

*****

*****

*****

2019

14961

36288

51249

جمع کل

29.1

70.8

درصد براساس جمع کل

آمار سفارت اسپانیا در صدور شنگن

سفارت اسپانیا در صدور شنگن

اسپانیا نیز یکی از بهترین کشورهاست که راحت ویزای شنگن صادر می‌کند. عملکرد این سفارت از سال 2016 این را می‌گوید. چون این سفارت از سال 2016 تا 2022 بیش از 5 میلیون درخواست داشته که فقط 6.8 درصد را ریجکت کرده است. طی سال‌های 2017 تا 2019، اسپانیا حدود 68 درصد درخواست‌های ویزای شنگن را تایید کرده است.

سفارت اسپانیا برای متقاضیانی که مدارک کامل ارائه می‌دهند، سخت‌گیری نمی‌کند. اما در سال‌های اخیر قوانین پیچیده‌تری برای صدور ویزای شنگن وضع کرده؛ چراکه بعضی از دریافت‌کنندگان ویزای شنگن به موقع و در زمان پایان اعتبار ویزای خود، منطقه شنگن را ترک نکردند. در این قوانین بند 9 برجسته است که مربوط به عدم بازگشت متقاضیان می‌شود.

این بند را سفارت اسپانیا با جدیت پیگیری می‌کند. اما اگر فرد قانونمندی هستید و مدارک را کامل ارسال می‌کنید، اسپانیا سفارت خوبی برای درخواست دادن است. می‌توانید مقاله ویزای شنگن اسپانیا را در سایت حامی مهاجر مطالعه کنید.

 

اسپانیا

ریجکت

صدور

متقاضی

3640

10719

14359

2017

8505

14714

23219

2018

*****

*****

*****

2019

12145

25433

37578

جمع کل

32.3

67.6

درصد براساس جمع کل

آمار سفارت ایتالیا در صدور شنگن

سفارت ایتالیا در صدور شنگن

ایتالیا نیز سخت‌گیری کمی برای صدور ویزای شنگن دارد. این سفارت در سال‌های 2017 و 2019، حدود 72 درصد درخواست‌ها را تایید کرده و همچنین 82 هزار نفر را ویزا کرده است. ایتالیا سخت‌گیری زیادی در تایید درخواست ویزای شما نمی‌کند و عموما ریجکت ندارد. ریجکتی‌های این سفارت، اغلب به خاطر عدم اطمینان به بازگشت درخواست‌کننده است.

اگر به جمع کل درخواست‌ها در جدول‌ها نگاه کنید، می‌بینید که ایتالیا بعد از آلمان و فرانسه، بیشترین درخواست‌ را داشته و حتی درصد صدور ویزای این سفارت از فرانسه هم بالاتر ( یعنی 71 در مقایسه با 69 درصد) است. البته در سفارت ایتالیا یک حساسیت ویژه وجود دارد، اگر ویزای شنگن گرفته باشید ولی به منطقه شنگن نرفته باشید، ایتالیا دیگر به شما ویزا نمی‌دهد، از سفارت دیگری اقدام کنید.

 

ایتالیا

ریجکت

صدور

متقاضی

6803

31203

38006

2017

8951

23854

32805

2018

16517

27751

44268

2019

32271

82808

115079

جمع کل

28.04

71.9

درصد براساس جمع کل

آمار سفارت فرانسه در صدور شنگن

 سفارت فرانسه در صدور شنگن

اگر در نظر دارید که ویزای شنگن بگیرید، عموم کارشناسان به شما سفارت فرانسه را پیشنهاد می‌کنند؛ اما باید بدانید که فرانسه سابقه بدی در قبول کردن درخواست‌ها دارد. در بین سفارت‌هایی که در این مقاله بررسی کردیم، فرانسه بیشترین تعداد ریجکتی را دارد، البته با این وجود دومین سفارت در تعداد صدور ویزای شنگن هم هست.

این یعنی فرانسه سفارت راحتی برای اخذ ویزا است، به شرط آنکه مشاور خوبی داشته باشید. اگر مشاور خوب ندارید نباید در ارائه پیش‌نیازهایی که سفارت می‌خواهد خطا کنید. بهتر است شانس خود را با صرف‌نظر کردن از یک مشاوره خوب از دست ندهید. چون هر توضیح نامناسبی که به افسر سفارت بدهید، رد می‌شوید.

برای مطلع شدن از پیش‌نیازهایی که سفارت فرانسه از شما می‌خواهد، می‌توانید مقاله ویزای شنگن فرانسه را در سایت حامی مهاجر بخوانید. در رابطه با سفارت فرانسه یک نکته مهم وجود دارد. فرانسه برای هر تابعیت خارجی و هر بخش از کشورش، سیاست ویزای یکسانی را اعمال نمی‌کند.

 

فرانسه

ریجکت

صدور

متقاضی

17045

33754

50799

2017

18519

41472

59991

2018

9534

28799

38333

2019

45098

104025

149123

جمع کل

30.3

69.7

درصد براساس جمع کل

آمار سفارت آلمان در صدور شنگن

سفارت آلمان در صدور شنگن

در سال‌های 2017 تا 2019، آلمان 78.3 درصد درخواست‌کننده‌ها را ویزا کرده‌ است. آلمان کشور بدی برای درخواست ویزا نیست، اما پیشنهاد اول کارشناس‌ها هم نیست. چون صف درخواست در سفارت آلمان شلوغ است و شما باید خیلی منتظر باشید. سفارت آلمان مملو از متقاضیان کار، تحصیل، مهاجرت، بازدید خویشاوند و ... است. اگر توریست هستید بهتر است از فرانسه و هلند اقدام کنید، بعد می‌توانید از آلمان هم دیدن کنید.

حداقل انتظار برای تعیین زمان مصاحبه برای سفارت آلمان 4 هفته است که می‌تواند تا 12 ماه طول بکشد. قبلا سفارت آلمان زمان مصاحبه را زودتر تعیین می‌کرد. اما برخی از متقاضیان مهاجرت و تحصیل و کار به آلمان، مدارک جعلی ارسال کردند که باعث شد سفارت آلمان حساسیت پیدا کند و زمان بیشتری برای استعلام مدارک و احراز هویت اشخاص درنظر بگیرد.

باید بدانید که انتظار 4 هفته‌ای برای همه نیست، بلکه کسانی که کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشند. فقط آن‌ها می‌توانند در 4 هفته وقت مصاحبه بگیرند، اگر دعوت‌نامه و خویشاوند داشته باشید باید  حداقل 6 هفته منتظر باشید، و اگر برای کار یا تحصیل اقدام می‌کنید باید بالای 12 ماه انتظار بکشید.

 

آلمان

ریجکت

صدور

متقاضی

7144

45082

52226

2017

10990

42764

53754

2018

16998

39471

56469

2019

35132

127317

162449

جمع کل

21.7

78.3

درصد براساس جمع کل

سخت‌ترین کشور برای ویزای شنگن کدام است؟

سخت‌ترین کشور برای ویزای شنگن کدام است؟

اگر شما به سفارت‌هایی مراجعه کنید که سخت‌گیر هستند و احتمال ریجکت شما در آن‌ها بالاتر است، دو پیامد بد برای شما خواهد داشت. اولا متحمل هزینه و صرف وقتی شده‌اید که به هدر رفته است. دوما، سابقه سفرهای خارجی شما برای سفارت‌های دیگری که در آینده به آن‌ها مراجعه می‌کنید، مهم است. ریجکت شدن و پذیرفته شدن شما در هر درخواست، بر درخواست‌های آینده‌ شما از سفارت‌ها اثر می‌گذارد.

پس اگر شما بدون مشاوره و بررسی جوانب، به سفارتی مانند اسلواکی درخواست ویزای شنگن بدهید، بعد آن‌ها شما را ریجکت کنند، سابقه شما را در سفارت فرانسه خراب شده است. چون این سابقه مدنظر سفارت‌ها قرار می‌گیرد. پس به توصیه‌های زیر در هر اقدام برای ویزای شنگن دقت کنید:

 • به سفارت‌هایی مراجعه کنید که معقولانه‌تر تصمیم می‌گیرند.
 • از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

در ادامه، شرحی از سفارت‌هایی را می‌خوانید که سخت‌تر ویزا می‌دهند.

سفارت مجارستان

سفارت مجارستان

در سال‌های 2017 تا 2019، مجارستان بیش از 90 درصد از درخواست‌ها را قبول کرده است. اما نباید تصور کنید که مجارستان انتخاب مناسبی برای شماست. از سال 97، مجارستان ویزای انفرادی صادر نمی‌کند و اگر می‌خواهید به مجارستان بروید، باید همراه با تور سفر کنید. مجارستان به ویزاهای تحصیلی و تورها خوب جواب می‌دهد.

از سال 2007 که این سفارت امکان صدور شنگن را پیدا کرد، تنها 5.4 درصد ریجکت داشته است.  پس اگر شما به دلایلی که مجارستان ویزای شنگن می‌دهد درخواست دارید، این سفارت می‌تواند گزینه خوبی باشد. اما اگر نیاز به ویزای متفاوتی دارید، برای آگاهی چگونگی صدور ویزا در سفارت مجارستان می‌توانید به مقاله ویزای شنگن مجارستان مراجعه کنید.

 

مجارستان

ریجکت

صدور

متقاضی

338

4160

4498

2017

512

4539

5051

2018

512

4539

5051

2019

1362

13238

14600

جمع کل

9.3

90.6

درصد براساس جمع کل

سفارت سوئیس

سفارت سوئیس

در سال‌های 2017 تا 2019، سوئیس 88 درصد از درخواست‌ها را تایید کرده است. ولی شما نمی‌توانید سوئیس را کشوری بدانید که آسان ویزا می‌دهد. به تعداد درخواست‌ها دقت کنید. این سفارت در سه سال حدود 88 هزار درخواست داشته است. فرانسه در این زمان 150 هزار درخواست و آلمان 160 هزار درخواست داشته است.

 اگرچه درصد صدور ویزا در سفارت‌های فرانسه و آلمان، 69 و 71 درصد است، اما در نهایت افراد بیشتری را پذیرفته‌اند. مثلا اگر سوئیس 27 هزار نفر را ویزا کرده؛ آلمان با درصد کمتر 127 هزار نفر را پذیرفته است.

 

سوئیس

ریجکت

صدور

متقاضی

1683

15945

17628

2017

2047

11283

13330

2018

*****

*****

*****

2019

3730

27228

30958

جمع کل

12.04

87.95

درصد براساس جمع کل

 سفارت سوئد

سفارت سوئد

سفارت پادشاهی سوئد، در حال حاضر ویزای شنگن صادر نمی‌کند. همانطور که می‌بینید، آمار سال 2019 هم صفر است. قبلا هم این سفارت برای اخذ ویزای شنگن توصیه نمی‌شد. به طور کلی سوئد کشور سختی برای اخذ ویزای شنگن است. محال است بدون دعوتنامه شما را ویزا کند و تمکن مالی بالایی می‌خواهد.

معمولا نرخ ریجکتی این سفارت بالاست. سوئد تقریبا نصف درخواست‌کنندگان را ریجکت کرده ، گذشته از این افراد کمی ریسک می‌کنند و درخواست خود را از این سفارت به جریان می‌اندازند. جالب است بدانید که در سفارت سوئد، امکانی برای رفع ریجکتی و تجدیدنظر وجود ندارد. اگر ریجکت شدید باید صبر کنید و 6 ماه بعد دوباره اقدام کنید.

 

سوئد

ریجکت

صدور

متقاضی

7391

10127

17518

2017

7382

8230

15612

2018

*****

*****

*****

2019

14779

18357

33136

جمع کل

44.6

55.3

درصد براساس جمع کل

سفارت اتریش

سفارت اتریش

سفارت اتریش نباید انتخاب اول شما باشد اگر می‌خواهید درخواست اخذ ویزای شنگن بدهید. در واقع هر وقت ویزای اتریش رد می‌شود، متقاضیان ویزا سردرگم می‌شوند و قادر به درک دقیق دلیل رد درخواست خود نیستند. بعضی از کارشناسان مهاجرت معتقدند که رفتار کنسولگری اتریش در سال‌های اخیر متناقض است و قابل پیش‌بینی نیست.

اگر به سفارت اتریش رجوع کردید، بدانید که افسر کنسولی اتریش تمام اطلاعات لازم شما را دریافت می‌کند، اگر کوچکترین نقضی وجود داشته باشد یا افسر نتواند تمام اطلاعات لازم در مورد شما را کسب کند، ریجکت می‌شوید. اما اگر اطلاعات شما کامل باشد،  پرونده شما بررسی می‌شود تا صلاحیت شما احراز شود تا شاید ویزا شوید.

برای مطالعه ظرافت‌های اخذ ویزای اتریش و دلایل ریجکت شدن در این سفارت، می‌توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای اتریش در سایت حامی مهاجر را بخوانید.

 

اتریش

ریجکت

صدور

متقاضی

1132

11017

12149

2017

3692

5487

9179

2018

942

4288

5230

2019

5766

20792

26558

جمع کل

21.7

78.2

درصد براساس جمع کل

سفارت بلژیک

سفارت بلژیک

سفارت بلژیک یکی از سخت‌ترین سفارت‌هایی است که می‌توانید از آن ویزای شنگن درخواست کنید. در طول تمام سال‌های بین 2017 تا 2019، تنها 16 هزار درخواست به این سفارت فرستاده شده است. یعنی این سفارت ده برابر کمتر از آلمان درخواست داشته است که دلیل آن می‌تواند سابقه سخت‌گیری سفارت باشد. درواقع کارشناسی به شما پیشنهاد نمی‌کند که از طریق سفارت بلژیک برای دریافت ویزا اقدام کنید.

اگر مجبور هستید که برای ویزا گرفتن سفارت بلژیک را انتخاب کنید، باید اطمینان پیدا کنید که نامه درخواست خود را کاملا درست نوشته باشید. باید برای مصاحبه آمادگی کامل داشته باشید و اگر ریجکت شدید، نامه تجدیدنظر را محتاطانه و رضایت‌‌بخش تکمیل کنید. اگر ریجکت شوید نامه‌ای از سفارت دریافت می‌کنید که در آن دلایل سفارت برای شما ذکر شده است.  برای توضیح دادن به سفارت یک ماه فرصت دارید.

 ممکن است سفارت بلژیک شما را تنها به خاطر این رد کند که اسناد را با ترتیب صحیح نچیده باشید. یا به این خاطر که قبلا مشکلی با مقامات مهاجرت داشتید. اگر نیاز به اطلاعات مفصلی درباره ویزای شنگن بلژیک و رفع ریجکتی آن دارید، مقاله رفع ریجکتی ویزای بلژیک را در سایت حامی مهاجر مطالعه کنید.

 

بلژیک

ریجکت

صدور

متقاضی

1577

4031

5608

2017

2310

3999

6309

2018

1924

2347

4271

2019

5811

10377

16188

جمع کل

35.8

64.1

درصد براساس جمع کل

سفارت لهستان

سفارت لهستان

در سال‌های بین 2017 تا 2019، لهستان پاسخ خوبی به درخواست‌های مربوط به ویزای شنگن داده است. این سفارت 72 درصد درخواست‌ها را تایید کرده اما، تمام درخواست‌هایی که داشته از 7500 نفر تجاور نکرده است. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که این سفارت مورد توجه درخواست‌کنندگان، موسسات و کارشناسان مهاجرت قرار داشته است.

درخواست ویزا در سفارت لهستان یک روال کاملا طبیعی دارد. هر نوع درخواستی مدارک قانونی خودش را می‌خواهد. اگر آنچه ارائه می‌دهید مطابق با الزامات سفارت لهستان باشد، به شما ویزا می‌دهند، وگرنه ریجکت می‌شوید. با این وجود ما لهستان را در سفارت‌های راحت طبقه‌بندی نمی‌کنیم.

چون سفارت لهستان حساسیت‌های ویژه‌ای دارد که کار متقاضی ویزای شنگن را سخت‌تر می‌کند. بطور مثال سن یکی از موضوعاتی است که سفارت لهستان به آن حساسیت دارد. این کشور به جوانان مجرد و افراد زیر 30 سال سخت ویزا می‌دهد. چرا که معتقدند احتمال پناهنده شدن و بازنگشتن آن‌ها زیاد است. می‌توانید به مقاله رفع ریجکتی ویزای لهستان در سایت حامی مهاجر مراجعه کنید. 

 

لهستان

ریجکت

صدور

متقاضی

726

2288

3014

2017

650

1528

2178

2018

650

1528

2178

2019

2026

5344

7370

جمع کل

27.4

72.5

درصد براساس جمع کل

سفارت دانمارک

سفارت دانمارک       

سفارت دانمارک به شما ویزا نمی‌دهد مگر اینکه دعوتنامه داشته باشید. همین محدودیت یعنی دانمارک سفارت سختی برای اخذ ویزای شنگن است. مگر اینکه شما خویشاوند یا حامی در دانمارک داشته باشید. اگر دعوت‌نامه داشته باشید، با ارائه مدارک و اثبات تمکن مالی، ویزا برای شما صادر می‌شود، وگرنه از سفارت دیگری اقدام کنید.

این حساسیت سفارت دانمارک نشان می‌دهد که چرا در 3 سال 2017 تا 2019، درخواست‌های کمی به این سفارت فرستاده شده است. اگرچه درصد تایید ویزا در این سفارت خوب است و دانمارک بیش از 70 درصد درخواست‌ها را ویزا کرده است، اما فقط 9 هزار نفر از طریق این سفارت اقدام کرده‌اند. بنابراین دانمارک پیشنهاد کارشناسان مهاجرت نیست و از نظر ما در رده سفارت‌های سخت جای می‌گیرد.

اگر نیاز به اطلاعات موثقی در این زمینه دارید، به مقاله رفع ریجکتی ویزای دانمارک در سایت حامی مهاجر مراجعه کنید.

 

دانمارک

ریجکت

صدور

متقاضی

697

2413

3110

2017

925

2045

2970

2018

925

2045

2970

2019

2547

6503

9050

جمع کل

28.1

71.8

درصد براساس جمع کل

سفارت نروژ

سفارت نروژ

سفارت نروژ سخت ویزا می‌دهد. حساسیت‌های این سفارت برای صدور ویزا زیاد است. همچنین در سال‌های اخیر، سخت‌گیری‌های افسران نروژی به ویژه در مورد ایرانی‌ها افزایش پیدا کرده است. بنابراین هیچ کارشناسی سفارت نروژ را به شما پیشنهاد نمی‌کند. اما اگر می‌خواهید از طریق این سفارت اقدام کنید، حتما دعوتنامه ارائه دهید.

این دعوتنامه باید از سمت اعضای خانواده یا دوست شما باشد و آن عضو خانواده و دوست، باید در دعوتنامه ذکر کرده باشد که شما چه مدتی قصد دارید در نروژ بمانید. همچنین باید بدانید که اگر سفارت نروژ شما را ریجکت کرد، باید پس از 6 ماه دوباره اقدام کنید؛ یعنی این سفارت گزینه‌ای برای اعتراض به تصمیم رد شما ندارد.

 

نروژ

ریجکت

صدور

متقاضی

673

1764

2437

2017

592

1270

1862

2018

592

1270

1862

2019

1857

4304

6161

جمع کل

30.1

69.8

درصد براساس جمع کل

سفارت فنلاند

سفارت فنلاند

سفارت فنلاند خوب ویزا صادر می‌کند، ولی در صورتی که شما دعوت‌نامه داشته باشید. به همین دلیل نمی‌توانیم فنلاند را جزو سفارت‌های راحت بدانیم. در سال‌های 2017 تا 2019، تنها 22 درصد درخواست‌کنندگان ناموفق بودند. با اینحال اگر به تعداد متقاضیان نگاه کنیم، می‌بینیم که کمتر کسانی به این سفارت مراجعه کرده‌اند.

دشواری درخواست ویزای شنگن از سفارت فنلاند به خاطر این است که خواسته‌های منحصر به فرد دارد. مثلا، تاریخ تولد و ازدواج شما باید توسط مولف رسمی نامه‌نگاری شود. یا رعایت اصول نگارش در نامه‌ها مهم است، باید به انگلیسی و با لحنی مناسب و مسالمت‌آمیز نوشته شده باشد.

بنابراین نمی‌توانیم فنلاند را در سفارت‌هایی جای دهیم که به راحتی ویزا صادر می‌کنند. اگر شما به اطلاعات بیشتری در رابطه با ویزای فنلاند و دلایل ریجکت آن نیاز دارید، می‌توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای فنلاند در سایت حامی مهاجر را مطالعه کنید.

 

فنلاند

ریجکت

صدور

متقاضی

384

2475

2859

2017

783

2126

2909

2018

783

2126

2909

2019

1950

6727

8677

جمع کل

22.4

77.5

درصد براساس جمع کل

سفارت پرتغال

سفارت پرتغال

اگر دعوت‌نامه داشته باشید و الزامات سفارت پرتغال را رعایت کنید در موفقیت شما برای اخذ ویزای شنگن موثر است. اما باید بدانید که سفارت پرتغال بسیار سخت‌گیر است و این سخت‌گیری در مورد ایرانی‌ها بیشتر است. اگر خواهان سفر به پرتغال هستید، سعی کنید از همسایه آن اسپانیا ویزا بگیرید و با اختیارات شنگن به پرتغال سفر کنید.

ما در مقاله رفع ریجکتی ویزای پرتغال که در سایت حامی مهاجر قرار دارد، ظرافت‌های اخذ ویزا از سفارت پرتغال را توضیح داده‌ایم. اگر نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، به این مقاله مراجعه کنید. نکته مهم در خصوص این سفارت این است که کوچک‌ترین نقصی در پرونده مساوی ریجکت است.

حتی اگر افسر پرونده اطلاعاتی از شما بدست بیاورد که مطابق اظهارات شما نباشد یا از نظر او غیر قابل قبول باشد، شما ریجکت می‌شوید. البته شما امکان فرجام‌خواهی خواهید داشت. برای سفارت پرتغال مهم است که هر دلیل و توضیحی در نامه می‌اورید، همراه با سند باشد. این اسناد باید همراه فایل‌های طبقه‌بندی شده‌ای باشند که به نامه پیوست زده می‌شود.

 

پرتغال

ریجکت

صدور

متقاضی

852

2888

3740

2017

617

1561

2178

2018

617

1561

2178

2019

2086

6010

8096

جمع کل

25.7

74.2

درصد براساس جمع کل

سفارت چک

سفارت چک

اقدام برای اخذ ویزای شنگن از جمهوری چک، یعنی شما باید مراحل بسیار زیادی را برای تهیه مدارک درخواست شده بگذرانید. سپس فرم‌های لازم را کامل و یا وسواس پر کنید. بعد از آن هزینه‌هایی را که متغیر هستند، متحمل شوید. نکته اینجاست که ممکن نیست بدون حضور یک حرفه‌ای این مراحل را بگذرانید. با این وجود، ممکن است چک ویزای شما را رد کند.

ما اصلا سفارت چک را پیشنهاد نمی‌کنیم. اتفاقاتی که گفتیم برای بسیاری از متقاضیان ویزا رخ داده است. با وجود اینکه چک کشور کمتر شناخته شده‌ای در حوزه شنگن است، سفارت چک ترکیبی از قوانین سخت‌گیرانه، اطلاعات غلط و ناسازگاری‌هایی است که برنامه سفر شما را کنسل می‌کند.

چک به دلایل عجیبی ویزای شما را رد می‌کند. برای اینکه موضوع را متوجه شوید به این مثال جزئی توجه کنید. در یک پرونده، سفارت چک ویزای متقاضی را رد کرد، به این بهانه که نام صاحبخانه در مدارک مربوط به ثبت زمین او قید نشده بود؛ در حالی که ساختمان از یک تعاونی خریداری شده بود. این منجر به عوارض بیشتر شد و رفع آن ماه‌ها طول کشید.

می‌توانیم بگوییم که جمهوری چک حساسیت‌های بیجایی دارد. برای مثال، اگر شما با ویزای کار به این کشور بروید، پلیس شما را چک می‌کند تا در سازمان مذکور شاغل باشید و اگر مدتی شاغل نباشید، ویزای شما را باطل می‌کند.

 بنابراین پیشنهاد ما این است که درگیر پیچیدگی‌های این سفارت نشوید تا در آینده مجبور به تحمل گرفتاری‌هایی شوید که به خاطر ریجکت شدن در درخواست ویزای شنگن پیش می‌آید. این سفارت ممکن است، ارتباط شما با دیگر سفارت‌های شنگن را تحت تاثیر قرار دهد. اما اگر مجبور هستید که به این سفارت مراجعه کنید، مقاله رفع ریجکتی ویزای جمهوری چک در سایت حامی مهاجر را بخوانید.

 

چک

ریجکت

صدور

متقاضی

714

2558

3272

2017

2266

1971

4237

2018

2266

1971

4237

2019

3192

6500

9692

جمع کل

32.9

67.1

درصد براساس جمع کل

سفارت اسلواکی

سفارت اسلواکی

همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، اسلواکی نه متقاضی زیادی را به خود جذب کرده است و نه برای متقاضیان زیادی ویزا صادر کرده است. در سال‌های 2017 تا 2019، تنها 977 نفر از این سفارت ویزای شنگن گرفته‌اند و حتی افرادی را که ریجکت کرده، اندکی بیشتر هستند. اسلواکی اصلا کشوری توریستی نیست و شاید نزدیکی آن به وین باعث شده همین تعداد را جذب کند.

نکته قابل توجه در مراجعه به این سفارت اسلواکی این است که باید مدارک را به زبان اسلواکی پر کنید. همچنین نامه‌ها را باید به این زبان بنویسید. شاید دلیل معدود بودن ارسال تقاضا به این سفارت همین باشد. در سال 2017 فقط 300 نفر از این سفارت ویزا تقاضا کرده‌اند.

اگر مجبور هستید به این سفارت مراجعه کنید؛ مقاله رفع ریجکتی ویزای اسلواکی در سایت حامی مهاجر را بخوانید. وگرنه پیشنهاد می‌کنیم سابقه خود را با مراجعه به این سفارت‌ها خراب نکنید.

 

اسلواکی

ریجکت

صدور

متقاضی

488

191

297

2017

580

806

1386

2018

*****

*****

*****

2019

1068

977

2065

جمع کل

51.7

48.2

درصد براساس جمع کل

بهترین روش اخذ ویزای شنگن کدام است؟

مطمئنا بهترین روش اخذ ویزای شنگن این است که شرایط شما به وسیله یک کارشناس حرفه‌ای بررسی شود. بسیار بهتر است که این کارشناس رابطه خوبی با کمیساریای سفارت‌های منطقه شنگن داشته باشد. سپس بر اساس توصیه‌های این کارشناس مدارک خود را آماده کنید. چیدمان مدارک را به کارشناس بسپارید و با اعتماد به نفس و مطئمن، برای اخذ ویزای خود به سفارت بروید.

بهترین روش اخذ ویزای شنگن کدام است؟

در واقع تنها راهی که مطمئن است همین راه است. زیرا یا شما موفق به کسب ویزا می‌شوید و به سفر اروپا می‌روید. یا متوجه می‌شوید که چرا نمی‌توانید ویزا دریافت کنید و از اقدام بیجا خودداری می‌کنید. در این صورت هم برد با شما است. چون سابقه شما با ریجکت شدن در سفارت‌های شنگن خراب نمی‌شود و متحمل تبعات آن نمی‌شوید. صبر می‌کنید و پیش‌نیازها را مهیا می‌کنید، سپس با فراغ بال اقدام دوباره می‌کنید.

توصیه ما به شما برای اتکا به کارشناسان، جدای از ماهیت تجاری آن، به این خاطر است که پرونده‌های زیادی می‌بینیم که پس از اقدام مستقل و ریجکت شدن، به ما مراجعه می‌کنند. اینکه شما مطابق خواست افسر سفارت، مدارک را تهیه کنید، چیدمان آن را درست انجام دهید، کسر و اضافه نداشته باشید، باعث سربردن حوصله افسر نشوید و از این قبیل، ممکن نیست؛ مگر اینکه مانند کارشناسان ما به 3 هزار پرونده رسیدگی کرده باشید.

این به غیر از ارتباطی است که ما با افسران سفارت، به لحاظ همکاری یا دوستانه، کسب کرده‌ایم. در واقع پرونده‌های ما و مشتریان ما برای افسری که کار شما را بررسی می‌کند، آشنا است. ما از اعتبار خودمان برای موفقیت شما استفاده می‌کنیم. شاید اگر خلق و خوی افسران سفارت را می‌شناختید، احتمال موفقیت بیشتری داشتید، اما شما نمی‌شناسید و کارشناسان می‌شناسند.

بنابراین استفاده از افراد حرفه‌ای و رعایت دقیق نکاتی که آن‌ها می‌گویند، اولین توصیه ما به شما است؛ به ویژه وقتی که می‌خواهید برای ویزایی مانند شنگن اقدام کنید. این یعنی هزینه منطقی و موفقیت شما در هدفی که پیش رو دارید. اما اگر به دنبال روش‌های دیگر هستید، مواردی را رعایت کنید که در ادامه ذکر می‌کنیم تا احتمال پیروزی شما در هر اقدام بالا برود. در مدارکی که ارائه می‌دهید:

 1. مدارک شغلی قابل قبولی ارائه دهید.
 2. بر وابستگی‌های خانوادگی در ایران تاکید کنید.
 3. مدارکی ارائه دهید که ثابت کند به ایران باز می‌گردید.
 4. حساب بانکی قابل قبولی ارائه دهید، حتما بررسی کنید که سفارت مدنظر شما به  چه حساب‌هایی تایید داده است. شما موجودی بیشتری ارائه دهید.
 5. می‌توانید برای اولین سفر از تورهای وی‌آی‌پی آژانس‌ها استفاده کنید.
 6. بدون سابقه سفر خارجی برای ویزای شنگن اقدام نکنید.
 7. تاریخچه سفارت‌ها را بررسی کنید و به سفارت‌های درخواست بدهید که ساده‌تر ویزا صادر می‌کرده‌اند.
 8. مدارک جعلی ارائه ندهید و در تهیه و تنظیم مدارک سهل‌انگاری نکنید.
 9. نباید اطلاعاتی که ارائه می‌دهید با اطلاعاتی از بررسی شما بدست می‌آید مغایرت پیدا کند.
 10. توضیحات ناکافی در خصوص دلایل سفر ارائه ندهید.
 11. توضیحات ناکافی در خصوص برنامه سفر ارائه ندهید.

بهترین آژانس برای ویزای شینگن کدام است؟

گذشته از مواردی که ذکر کردیم؛ وقتی برای اخذ ویزای شنگن به سراغ موسسات مهاجرتی می‌روید، باید به سوابق آن‌ها توجه کنید. توانمندی، ارتباط و تعهد هر آژانس می‌تواند عامل موفقیت شما باشد و اگر آژانس این موارد را نداشته باشد، شما شکست می‌خورید. بنابراین بررسی کنید که هر موسسه چه سابقه‌ای دارد. ما با افتخار حامی مهاجر را به عنوان معتبرترین موسسه مهاجرتی به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین آژانس برای ویزای شینگن کدام است؟

در تمام پرونده‌های مهاجرت، بویژه‌ ویزای شنگن حامی مهاجر از ابتدا با شما همراه خواهد بود. برجستگی حامی مهاجر تیم مشاوره قدرتمند آن است و اینکه ما در تمام طول سفر، از آغاز سفر تا بازگشت به ایران همراه شما هستیم. با شمائیم تا مدارک را تکمیل کنید. در چیدمان مناسب مدارک شما را همراهی می‌کنیم. در اکثر موارد تمام فرایند اخذ ویزای متقاضی را ما انجام می‌دهیم. در تهیه بلیط هواپیما، رزورو هتل در سفر، برنامه‌های سفر، خدمات بیمه و ... تا بازگشت به ایران همراه مسافر خواهیم بودیم.

تقریبا نیازی وجود ندارد که مسافر در سفر پیدا کند و ما در آن خدمات نداشته باشیم. اما همراهی با مسافر تمام برجستگی حامی مهاجر نیست. ما با بیش از 3 هزار پرونده موفق در ویزای شنگن، شانس اخذ ویزای شما را بالا می‌بریم. حامی مهاجر پرونده‌های را به ویزا رسانده است که حتی 10 درصد شانس اخذ ویزا نداشتند.

کارشناسان ما نقاط ضعف و قوت پرونده شما را بررسی می‌کنند. این مدارک باید کامل باشند و چیدمان مناسبی داشته باشند. این تکمیل و چیدمان باید مطابق سلیقه افسر یا کمیساریای سفارت باشد، هر اضافه برگی می‌تواند حوصله افسر را سر ببرد و شما باید بدانید که هر سفارت چقدر سلیقه‌ای عمل می‌کند. واقعیت این است که سلیقه افسر خیلی در موفقیت شما و عدم آن موثر است.

در مدارکی که ارائه می‌دهید، مواردی هستند که نقطه ضعف مدارک شما به حساب می‌آیند، ما بررسی می‌کنیم و این موارد حدف می‌شوند. مواردی هستند که عامل قوت پرونده شما هستند، ما بهترین توصیه را به شما می‌دهیم تا آن‌ها را به حداکثر برجستگی برسانید. تنظیم ظریف و مناسب این بخش از پرونده‌ها می‌تواند برای شما معجزه کند. نهایتا مدارکی را جا انداخته‌اید که می‌توانستند عامل قوت پرونده شما باشند. ما در تنظیم این مدارک کنار شما هستیم.

اگر توصیه‌های کارشناسان ما را بپذیرید، هیچ خللی در پرونده شما نخواهد بود. در اینجا کارشناسان ما مناسب‌ترین چیدمان مدارک را برای پرونده شما اعمال می‌کنند. این بسیار نکته مهمی است و نیاز به تجربه دارد. مطلع باشید که افسر وقت نمی‌گذارد که مدارک شما را جستجو کند، یا باب میل سفارت مدارک را به آن‌ها ارائه می‌کنید، یا به راحتی از پرونده شما صرف‌نظر می‌شود و ریجکت می‌شوید.

خوشبختانه، تمام سفارت‌هایی که در ایران هستند، حامی مهاجر را می‌شناسند. کلاسورها و لوگوی ما در تمام سفارت‌ها وجود دارد و چیدمان پروند‌های ما برای آن‌ها آشناست. بنابراین اگر پرونده شما در کلاسورهای ما به سفارت برسد، هیچ نیازی به نگرانی نیست. ما بررسی می‌کنیم که افسر سفارت دوست دارد مدارک را به چه ترتیبی مشاهده کند.

پس از چیدمان مدارک، بررسی می‌کنیم که کدام سفارت برای شرایط شما بهتر است. ما در این مقاله سفارت‌ها سخت و آسان را مرور کردیم. اما این یک معرفی کلی بود. شرایط شما می‌تواند سخت‌ترین سفارت را به راحت‌ترین سفارت تبدیل کند، یا برعکس. به طور مثال واکسیناسیون امروز در شرایط شما منظور می‌شود. بسته به اینکه چه برند واکسنی زده باشید، کشورها به شما سخت یا آسان ویزا می‌دهند.

همچنین ما از عوامل مختلف برای موفقیت شما استفاده کنیم. یک مثال می‌تواند مناسبت‌ها باشد. ممکن است استفاده از مناسبت‌ها پرونده شما را به موفقیت برساند. مثلا اگر در نوروز، کریسمس یا در طول مسابقات گاوبازی اسپانیا درخواست دهید، شرایط شما را موفقیت‌آمیزتر کند. توجه به تمام این موارد شانس شما را بالا می‌برد.

پس از چیدمان مدارک، تسلط شما در توضیحاتی که باید ارائه دهید مهم است. البته بعضی از سفارت‌ها مصاحبه نداشتند و بعضی از سال 2019 ( شیوع کرونا) مصاحبه را حذف کرده‌اند. با این وجود، هر نیازی در این زمینه داشته باشید، بهترین توصیه‌ها را به شما ارائه می‌دهیم. اما بطور کلی اقدامات لازم برای اخذ ویزای شما درون سفارت به عهده تیم ماست.

این لیست جامع از خدمات مهاجرتی در کمتر موسسه‌ای یافت می‌شود. ارتباط موثر ما با سفارت‌ها را در کمتر موسسه‌ای پیدا می‌کنید. تیم قدرتمند حامی مهاجر نیز در ایران معدود است. پس از اعتبار ما برای موفقیت خود استفاده کنید. ما بهترین خدمات، بهترین مشاوره‌ و بهترین حمایت را به شما ارائه می‌دهیم و حامی مهاجر هم در سفارت‌ها و هم برای متقاضیان معتبر بوده است.

سخن پایانی

در این مقاله شرح دادیم که چگونه ویزای شنگن را راحت‌تر بگیرید. شما با سفارت‌های آشنا شدید که وسواس کمتری دارند یا رابطه بهتری با ایران دارند. همچنین سفارت‌هایی را شناختید که درخواست ویزا از آن‌ها توصیه نمی‌شود. ما برای شما اهمیت یک مشاور حرفه‌ای در اخذ ویزای شنگن را بیان کردیم و خدمات حامی مهاجر را بررسی کردیم.

در مجموع باید بدانید که اخذ ویزای شنگن بیشتر از اینکه سخت باشد، پیچیدگی دارد. به حساسیت سفارت‌ها دقت کنید، مشاوران خوب پیدا کنید، در تکمیل مدارک سهل‌انگاری نکنید، توضیحات کم یا اضافی ارائه ندهید، در این صورت موفق خواهید بود. اما توجه نکردن به حساسیت‌های ویزای شنگن حتی اگر شرایط شما ایده‌آل باشد، باعث محرومیت شما می‌شود.

هرگز سعی نکنید برای ویزای شنگن مدرک‌سازی کنید. سابقه، تاریخچه سفرهای خارجی و سرنوشت هر اقدام شما برای ویزای شنگن در سفارت‌ها بررسی می‌شود. اگر بی‌دقتی کنید و موقعیت اخذ ویزا را از دست بدهید، در اقدامات آینده دچار مشکل می‌شوید. شنگن استانداردهای معقولی برای اعطای ویزا دارد، اگر اطلاع درستی از این استانداردها و شرایط فراهم کردن مدارک را داشته باشید، نگرانی بی‌دلیل است.

سوالات متداول

برای ویزای شنگن از کدام سفارت‌ها اقدام کنیم؟

به طور کلی اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، یونان و هلند بهترین سفارت‌ها هستند. اما شرایط شما ممکن است همه چیز را تغییر دهد.

بهترین روش برای اخذ ویزای شنگن چیست؟

بهترین روش برای اخذ ویزای شنگن کمک گرفتن از بهترین کارشناس ویزای شنگن است. البته با ارائه بهتر مدارک همچنین ارائه مدارک بهتر می‌توانید شانس بالاتری پیدا کنید. اما بهترین راه را مشاور خوب بعد از مطالعه پرونده شما به شما معرفی می‌کند.

آیا به افراد واکسینه شده ویزای شنگن داده می‌شود؟

در حال حاضر، فقط چند کشور ویزای شنگن توریستی می‌دهند و نوع واکسنی که زدید مورد توجه آن‌ها است.

حداقل گردش حساب لازم برای ویزای شنگن چقدر است؟

حداقل گردش حساب سه ماهه شما باید 200 میلیون تومان باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1