با توجه به این که کشورهای متعددی در باب مسافرت و تفریح و توریست گزینه مطلوبی می باشند، در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن کشور دانمارک که هم از نظر اینکه این کشور جایگاه بسیار بالایی در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی در اتحادیه اروپا دارد و هم از نظر مناظر و مکان های دیدنی و گردشگری از اهمیت بالاتری برخوردار است. در این مقاله سعی داریم در باب اخذ ویزای توریستی دانمارک، اطلاعات کاملی را در اختیار متقاضیان ویزای توریستی دانمارک قرار دهیم. به طور کلی اگر شخصی می خواهد، ویزای توریستی دانمارک را دریافت کند، باید موارد مورد نیاز اولیه را داشته باشد که البته به تفصیل در ادامه آن ها را تشریح خواهیم کرد. با توجه به این که این روزها بسیاری از افراد جهت مسافرت و سفرهای خارج از کشور چه به صورت تفریحی و چه برای انجام اموری بسیار کوتاه مدت، نیازمند ویزاهای توریستی می باشند. کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که با توجه به نظام مرتب و منظمی دارد و همچنین جزو پیشرفته ترین، زیباترین و بهترین کشورهای اتحادیه شینگن می باشد و درخواست ویزای توریستی دانمارک بسیار بالا می باشد.

شرایط ویزای توریستی دانمارک

 

ویزای توریستی دانمارک به دارنده آن اجازه می دهد برای مدت زمان کوتاهی در کشور دانمارک یا سایر کشورهای عضو شینگن حضور داشته باشد. کسانی که قصد ماندن مدت زمان بیشتری در دانمارک را دارند، باید درخواست اجازه اقامت کنند. اگر اداره مهاجرت تشخیص دهد که شما قصد ماندن برای مدت طولانی و به طور غیر قانونی در این کشور دارید، درخواست ویزای شما توسط افسر رد خواهد شد. اگر شما اجازه اقامت مجدد به کشور های شینگن را دارید، برای ورود به دانمارک نیازی به ویزا نخواهید داشت. اگر بعد از پایان اعتبار ویزای توریستی دانمارک، در این کشور بمانید و برای بدست آوردن اقامت دائم دانمارک تلاش کنید، مجازاتی 3 تا 5 ساله برای شما در نظر گرفته می شود که بر اساس این مجازات، شما قادر نخواهید بود ویزای توریستی دانمارک اخذ کنید. همچنین شما با ویزای توریستی دانمارک حق کار کردن ندارید، مگر در حالتی که اداره مهاجرت، این حق را به شما اعطا کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی دانمارک

  • پاسپوت (حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد)
  • شناسنامه
  • 2 قطعه عکس رنگی 3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید.
  • اصل و کپی ترجمه شده سند ملک.
  • نامه تمکن مالی از بانک و گردش 3 ماه آخر سپرده بانکی.
  • بیمه نامه تا سقف پوشش 30000 یورو

لازم به ذکر است کلیه مدارک باید به زبان دانمارکی یا انگلیسی ترجمه شود و ترجمه حتما باید رسمی باشد.

فرم درخواست ویزای شینگن

درخواست ویزا باید سه ماه قبل از تاریخ ورود فرد به دانمارک ارائه شود. این درخواست باید از کشور محل سکونت ارسال شود. اطلاعات باید به طور کامل پر شده و امضا شود، عکس پاسپورت و اثر انگشت فرد ضروری است. همچنین هزینه 60 یورویی باید توسط متقاضی پرداخت شود و شخص باید اثبات کند که دلیل سفرش به دانمارک توریستی بوده و بیمه نامه ای به ارزش حداقل 30 هزار یورویی نیز برای پوشش خدمات درمانی فرد مورد نیاز است. این ویزا نهایتا 90 روز طی یک بازه زمانی 180 روزه اعتبار دارد. پروسه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی دانمارک، 10 تا 12 روز به طول می انجامد. کسانی که از کشور غیر از کشور خود اقدام به ارائه درخواست کنند، ممکن است تا 30 روز  پروسه کاریشان طول بکشد.

هزینه درخواست ویزای توریستی دانمارک

شما جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک، در ابتدا باید برای رسیدگی به پرونده و درخواست شما هزینه ای را پرداخت کنید. این هزینه برای درخواست ویزای توریستی دانمارک برای بزرگسالان 70 دلار، برای کودکان 6 تا 11 سال 40 دلار و برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

فرم درخواست ویزای توریستی دانمارک

 

فرم درخواست ویزای توریستی دانمارک را باید کامل کرده و تحویل سفارت دهید. شما می توانید این فرم را از سایت سفارت دریافت نمایید. سپس از روی آن پرینت گرفته و با خودکار آبی، خوانا و درست کامل شود.

وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی دانمارک

برای اخذ ویزای توریستی دانمارک، باید از سفارت دانمارک وقت بگیرید. برای وقت گرفتن از این سفارت می توانید از طریق تماس با سفارت اقدام نمائید. سفارت دانمارک از یکشنبه تا پنج شنبه هر هفته جوابگوی درخواست کنندگان است و شما می توانید از ساعت 9 تا 12:30 با شماره تلفن های سفارت دانمارک تماس بگیرید و وقت سفارت دانمارک را دریافت کنید. برای مراجعه حضوری به سفارت دانمارک نیز، روزهای دوشنبه تا پنج شنبه می توانید از ساعت 9 تا 12 اقدام کنید.
 
آدرس سفارت دانمارک در تهران:
خیابان شریعتی- بالاتر از پل صدر- کوچه هدایت- کوچه دشتی- پلاک 10
Tel: +98 21 2815 5000

نکات مهم برای اخذ ویزای توریستی دانمارک

یکی از مواردی که شانس شما را جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک بالا می برد، داشتن اقوام درجه یک در دانمارک می باشد. شما می توانید با داشتن یک دعوت نامه از طرف آن ها به سادگی ویزای توریستی دانمارک را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید مدارک شما باید کامل به همراه کپی باشد. این مدارک لازم است که به زبان دانمارکی ترجمه شده باشد. همچنین باید بدانید که سفارت دانمارک برای بخش امنیتی خود شرایط سختی دارد. برای مثال در روزی که قصد مراجعه حضوری به سفارت جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک را دارید، از حمل چمدان های بزرگ که بازرسی آن ها پیچیده است، خودداری نمایید و یا مواد غذایی همراه نداشته باشید. همراه داشتن تجهیزات الکترونیکی در سفارت دانمارک نیز ممنوع است.

مزایای داشتن ویزای توریستی دانمارک

داشتن ویزای توریستی دانمارک، علاوه بر سفر به کشور زیبای دانمارک، مزایای دیگری نیز دارد. از جمله این مزایا می توان به سفر به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن، تسهیل پروسه اشاره کرد. همچنین در صورت داشتن ویزای توریستی دانمارک، پروسه دریافت ویزای توریستی سایر کشورها نیز تا حدی برای شخص آسان می شود و دلیل آن نیز اثبات ورود و خروج به موقع شخص به کشور مورد نظر می باشد.

درباره دانمارک

 

کشور دانمارک در شمال اروپا قرار دارد و پایتخت دانمارک شهر کپنهاگن می باشد. جمعیت دانمارک بالغ بر 5.7 میلیون می باشد و به صورت پادشاهی اداره می شود.زبان رسمی این کشور دانمارکی و واحد پول دانمارک کرون می باشد. این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و مردم این کشور هر ساله به عنوان راضی ترین و شاد ترین مردم جهان از نظر سطح زندگی شناخته می شوند. کشور دانمارک پایین ترین فساد اداری در دنیا را دارد. این کشور بعد از ژاپن دارای قدیمی ترین خاندان پادشاهی می باشد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1