20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

با داشتن ویزای توریستی دانمارک، به سرزمین شادی وارد شوید!

ویزای توریستی دانمارک 2024؛ شرایط، مدارک و هزینه

قدم به دنیای شادی، با دریافت ویزای توریستی دانمارک!
دانمارک یک کشور نوردیک (شمالی اروپا) است که از کلان‌شهر دانمارک واقع در اروپا، جزایر فارو (کشور تشکیل‌دهنده مجمع‌الجزایر مستقل در اقیانوس اطلس شمالی) و گرینلند (کشور جزیره‌ای مستقل در اقیانوس اطلس شمالی) تشکیل شده و پایتخت آن "کپنهاگن" نام دارد.
کلان‌شهر دانمارک در ژانویه 1973 به اتحادیه اروپا ملحق شد و موافقتنامه شینگن را در سال 2001 امضا کرد. از آن زمان، شهروندان جهان می‌توانند برای ویزای شینگن به دانمارک در کشور خود درخواست دهند.
دانمارک با مساحت 42,933 کیلومتر مربع در اروپا، جاذبه‌های دیدنی مانند کاخ فردریکسبورگ، موزه ویکینگس‌بورک، سواحل اسکاگن، لگولند بیلوند و باغ‌های تیوولی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. این کشور بعد از ژاپن دارای قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی است و شما برای دیدن این جاذبه‌های زیبا در کشوری که به "سرزمین شادی" معروف است، باید ویزای توریستی به دانمارک را دریافت کنید. 
کشور دانمارک با جمعیت بیش از 5.7 میلیون، یکی از کشورهایی است که نظام مرتب و منظم و شادترین و راضی‌ترین مردمان جهان را دارد؛ یعنی همه‌چیز طبق قوانین پیش می‌رود و پایین‌ترین فساد اداری در دنیا را دارد، برای مثال رانندگی در این کشور بسیار آرام و طبق قوانین انجام می‌شود.
همچنین دانمارک جزو پیشرفته‌ترین، زیباترین و بهترین کشورهای اتحادیه شینگن است؛ به همین دلیل در اخذ ویزای شینگن، درخواست برای ویزای توریستی دانمارک بسیار بالا است. در این مقاله به توضیح کامل چگونگی دریافت ویزای توریستی برای دانمارک می‌پردازیم. 

شرایط ویزای توریستی دانمارک

ویزای توریستی دانمارک به دارنده آن اجازه می‌دهد برای مدت زمان کوتاهی در کشور دانمارک یا سایر کشورهای عضو شینگن حضور داشته باشد؛ یعنی برای افرادی که قصد گردش یا انجام اموری کوتاه مدتی که کمتر از 90 روز باشد، دارند. کسانی که قصد ماندن مدت زمان بیشتری در دانمارک را دارند، باید برای اقامت با مدت طولانی‌تر درخواست دهند.

شرایط ویزای توریستی دانمارک

اگر اداره مهاجرت تشخیص دهد که شما قصد ماندن برای مدت طولانی و به طور غیرقانونی در این کشور دارید، درخواست ویزای شما توسط افسر رد خواهد شد. اگر شما اجازه اقامت مجدد به کشورهای شینگن را دارید، برای ورود به دانمارک نیازی به ویزا نخواهید داشت.
اگر بعد از پایان اعتبار ویزای توریستی دانمارک، در این کشور بمانید و برای بدست آوردن اقامت دائم دانمارک تلاش کنید، مجازاتی 3 تا 5 ساله برای شما در نظر گرفته می‌شود که بر اساس این مجازات، شما قادر نخواهید بود ویزای توریستی دانمارک اخذ کنید. همچنین شما با ویزای توریستی دانمارک حق کار کردن ندارید، مگر در حالتی که اداره مهاجرت، این حق را به شما اعطا کند.

انواع ویزای کوتاه مدت دانمارک 

درخواست ویزای دانمارک شما بستگی به هدفی دارد که می‌خواهید به این کشور سفر کنید.

انواع ویزای کوتاه مدت دانمارک

به همین دلیل است که قبل از شروع فرآیند درخواست، باید بررسی کنید چه نوع ویزای دانمارک برای اقامت کوتاه مدت نیاز دارید. شما می‌توانید برای یکی از انواع ویزای شینگن زیر برای دانمارک درخواست دهید:

 • ویزای حمل‌ونقل فرودگاهی دانمارک: به شما اجازه می‌دهد در یکی از فرودگاه‌های دانمارک فرود بیایید تا پروازی را انجام دهید که شما را به کشورهای غیر شنگن می‌برد.
 • ویزای ترانزیت دانمارک: بیشتر برای دریانوردانی که باید در بندر دانمارک سوار شوند تا کشتی دیگری را به کشور مقصد غیر شنگن برگردانند.
 • ویزای توریستی دانمارک: گردشگرانی که می‌خواهند جاذبه‌های فرهنگی، مکان‌های تاریخی، مناظر طبیعی و شهرهای دانمارک را کاوش کنند.
 • ویزای بازدیدکننده دانمارک: اگر قصد دارید از دوستان یا اعضای خانواده‌تان که ساکن دانمارک هستند دیدن کنید، به ویزای بازدیدکننده نیاز دارید. 
 • ویزای تجارت دانمارک: به شما امکان می‌دهد با هدف شرکت در یک جلسه کاری یا سایر فعالیت‌های مرتبط با کسب‌وکار وارد دانمارک شوید.
 • ویزا برای بازدید رسمی در دانمارک: اگر عضو یک هیئت رسمی خارجی هستید که برای بازدید رسمی به دانمارک دعوت شده است، برای این ویزا اقدام کنید.
 • ویزای پزشکی دانمارک: ویزایی که برای ورود به دانمارک برای مقاصد پزشکی باید دریافت کنید.
 • ویزای تحصیل در دانمارک: دقت کنید این نوع ویزا به شما امکان می‌دهد در یک دوره تحصیلی حداکثر تا سه ماه در موسسه آموزشی در دانمارک شرکت کنید.
 • ویزای دانمارک برای خدمه فرهنگی، ورزشی و فیلم: برای ورود به منطقه شینگن جهت شرکت در فعالیتی در دانمارک که مربوط به ورزش یا فرهنگ است، برای این ویزا درخواست کنید.

داشتن ویزای دانمارک تضمینی برای اجازه ورود به دانمارک نیست. شرایط ورود خاصی وجود دارد که باید قبل از اینکه مقام مرزی دانمارک به شما اجازه ورود به کشور را بدهد آنها را تکمیل کنید.
لطفاً توجه داشته باشید که این ویزاها به شما اجازه می‌دهد که حداکثر 90 روز در دوره 180 روزه در دانمارک بمانید. اگر برای اقامت طولانی‌تر در دانمارک به ویزا نیاز دارید، باید برای انواع دیگری از ویزاها اقدام کنید. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی دانمارک

برای درخواست ویزای دانمارک، باید برخی مدارک هویتی لازم را جمع‌آوری کرده و به سفارت مراجعه کنید تا در صورت مثبت بودن نظر افسر مهاجرتی، ویزای خود را دریافت کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی دانمارک

به‌صورت کلی مدارک لازم برای ویزای توریستی دانمارک موارد زیر است: 

 • فرم درخواست ویزای دانمارک که آن را به صورت آنلاین در لپ‌تاپ می‌توانید پر کنید، پرینت کنید و پایان آن را امضا کنید. 
 • پاسپوت معتبر شما که حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد، دو صفحه خالی برای ویزای جدید داشته باشد و حداقل 3 ماه پس تاریخ خروج شما از دانمارک یا هر حوزه‌ای در شینگن، تاریخ داشته باشد. 
 • کپی ویزاهای قبلی  (درصورت وجود).
 • صفحات شناسنامه برای ارائه مدارک هویتی. 
 • 2 قطعه عکس یکسان رنگی 3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید که حداکثر برای 6 ماه گذشته باشد. 
 • اثبات وضعیت مدنی؛ این مورد می‌تواند شامل گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و غیره باشد. 
 • اصل و کپی ترجمه شده سند ملک که وابستگی شما را در کشورتان نشان دهد. 
 • برنامه پرواز رفت‌وبرگشت و اثبات محل اقامت در دانمارک (می‌تواند شامل هتل یا خانه اجاره‌ای باشد که قصد سکونت در آن را دارید).
 • نامه تمکن مالی که به‌طور رسمی از بانک دریافت شده باشد و گردش 3 ماه آخر سپرده بانکی باشد. شما باید بتوانید ثابت کنید برای هرروزی که در دانمارک حضور دارید، حدود 67 یورو دارید (درصورتی که قصد ساکن شدن در هتل‌های ارزان قیمت دارید، اثبات توانایی مالی روزی 47 یورو کافی است).
 • بیمه‌نامه مسافرتی تا سقف پوشش 30000 یورو که کل حوزه شینگن را پوشش دهد. 

لازم به ذکر است کلیه مدارک باید به زبان دانمارکی یا انگلیسی ترجمه شود و ترجمه حتما باید رسمی باشد.

شرایط اضافی ویزای دانمارک بر اساس وضعیت شغلی شما 

شرایط اضافی ویزای دانمارک بسته به وضعیت شغلی شما به شرح زیر است:
در صورت استخدام در شرکت:

 • قرارداد استخدام
 • صورت حساب جاری بانکی 6 ماه اخیر
 • اجازه ترک کار به هدف سفر از طرف کارفرما 
 • فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد 

در صورت خوداشتغالی:

 • کپی از مجوز کسب‌وکار شما
 • صورت حساب بانکی شرکت در 6 ماه اخیر
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)

درصورت اشتغال به تحصیل:

 • مدرک ثبت‌نام
 • گواهی مرخصی از حضور نداشتن در مدرسه یا دانشگاه

در صورت بازنشستگی:

 • صورتحساب بازنشستگی 6 ماه اخیر

شرایط اضافی ویزای دانمارک برای افراد زیر سن قانونی

افراد زیر سن قانونی که برای دریافت ویزای کوتاه مدت به دانمارک اقدام می‌کنند، یا والدینی که برای فرزند خردسال خود برای دریافت ویزا درخواست می‌کنند، باید مدارک اضافی زیر را در پرونده خود قرار دهند: 

 • گواهی تولد 
 • فرم درخواست دانمارک که توسط هر دو والدین امضا شده باشد
 • حکم دادگاه خانواده (در مواردی که فقط یکی از والدین حضانت کامل فرزند را بر عهده دارد)
 • کپی‌های شناسنامه یا پاسپورت هر دو والدین
 • مجوز محضری والدین برای سفر به دانمارک و امضا شده توسط هر دو والدین یا قیم در صورتی که فرد زیر 18 سال به تنهایی سفر کند

هنگام درخواست در سفارت یا کنسولگری دانمارک، سرپرست یا والدین باید فرزندان زیر سن قانونی خود را همراهی کنند. 

فرم درخواست ویزای توریستی دانمارک 

همانطور که گفته شد فرم درخواست ویزای توریستی دانمارک را باید آنلاین و در لپ‌تاپ کامل کرده و تحویل سفارت دهید. شما می‌توانید این فرم را از سایت سفارت دریافت نمایید. سپس از روی آن پرینت گرفته و با خودکار آبی، خوانا و درست کامل کنید.

وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی دانمارک 

برای اخذ ویزای توریستی دانمارک، باید مدارک خود را به سفارت دانمارک تحویل دهید.

وقت سفارت برای دریافت ویزای توریستی دانمارک

 شما باید برای انجام این روند، به دفاتر وک دانمارک مراجعه کنید. دفتر وی اف سی یا همان VAC، مدارک را جمع‌آوری کرده و خدمات بایومتریک (انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری) در جهت تسهیل خدمات کنسولی انجام می‌دهد. در نهایت تصمیم برای صدور یا ریجکتی ویزا و زمان پردازش به درخواست‌ها، توسط سفارت‌خانه‌ها انجام می‌شود.
 سفارت دانمارک از دوشنبه تا پنج‌شنبه هر هفته جوابگوی درخواست‌کنندگان است. شما می‌توانید از طریق تماس با آنها، وقت مناسبی برای مراجعه خود دریافت کنید. 

اطلاعات سفارت دانمارک در ایران 

شما می‌توانید از ساعت 9 تا 12 با شماره تلفن سفارت دانمارک تماس بگیرید و وقت سفارت دانمارک را دریافت کنید. برای مراجعه حضوری به سفارت دانمارک نیز، روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه می‌توانید از ساعت 9 تا 12 اقدام کنید.
آدرس سفارت دانمارک در تهران: خیابان شریعتی- بالاتر از پل صدر- کوچه هدایت- کوچه دشتی- پلاک 10
تلفن: 02128155000

مراحل اخذ ویزای توریستی دانمارک 

برای  تکمیل درخواست ویزای کوتاه مدت دانمارک، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ویزای مناسبی را که برای ورود به دانمارک نیاز دارید، انتخاب کنید.
 • محل درخواست ویزای دانمارک را مشخص کنید.
 • فرم درخواست ویزای کوتاه مدت دانمارک را تکمیل کنید.
 • شرایط قانونی و مدارک ویزای دانمارک را جمع‌آوری کنید.
 • با سفارت دانمارک در محل اقامت خود تماس گرفته و یک نوبت برای مراجعه، دریافت کنید. 
 • مدارک خود را به دفتر وک (vac) کشور خود تحویل دهید. افسر پس از بررسی مدارک، درصورتی که دلایل شما از ورود به دانمارک منطقی باشد و افسر قانع شود که شما قصد برگشت به کشور خود را دارید، با درخواست ویزایتان موافقت می‌کند و شما ویزا را دریافت می‌کنید. در غیر این‌صورت درخوایت شما رد یا به اصطلاح ریفیوز می‌شود. 

برای دریافت مشاوره رایگان درخصوص دریافت ویزای حوزه شینگن و اطمینان از طی کردن صحیح مراحل که منجر به ویزا شود، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

مدت زمان ویزای توریستی دانمارک

زمان پردازش ویزای کوتاه مدت دانمارک ممکن است تا 15 روز طول بکشد. با این حال، با توجه به شرایط خاص شما، این مدت ممکن است تا 30 روز هم طول بکشد.

مدت زمان ویزای توریستی دانمارک

همچنین موارد استثنایی ممکن است تا 60 روز طول بکشد؛ زیرا سفارت‌های دانمارک ممکن است مجبور شوند با کنسولگری‌های دیگر شینگن مشورت کنند. برای جلوگیری از تاخیر در صدور ویزای اقامت کوتاه دانمارک، باید در اسرع وقت درخواست خود را ارسال کنید، البته نه زودتر از سه ماه قبل از سفر به دانمارک!
ویزای توریستی دانمارک شما، اجازه اقامت حداکثر 90 روزه یعنی 3 ماه در یک دوره 180 روزه را به شما می‌دهد. 

هزینه ویزای توریستی دانمارک

شما جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک، در ابتدا باید برای رسیدگی به پرونده و درخواستتان هزینه‌ای را پرداخت کنید. این هزینه به شرح زیر است: 

سن متقاضی

هزینه

بزرگسالان

80 یورو

کودکان زیر 6 تا 12 سال

40 یورو

کودکان زیر 6 سال

رایگان

شرایط تمدید ویزای توریستی دانمارک 

متقاضی باید درخواست تمدید را قبل از تاریخ انقضای ویزا ارسال کند. اگر درخواست را خیلی دیر یا در طول اقامت غیرقانونی ارسال کنید، درخواست تمدید شما می‌تواند رد شود.

شرایط تمدید ویزای توریستی دانمارک

شما می‌توانید ویزای شینگن دانمارک خود را تمدید کنید، اما فقط در موارد استثنایی که دلایل خاصی پس از ورود به دانمارک ایجاد می‌شود؛ به عنوان مثال دلایل بشردوستانه یا فورس ماژور و ضروری. خدمات مهاجرت دانمارک و در شرایط استثنایی پلیس دانمارک، ارگان‌های مسئول تمدید ویزا در دانمارک هستند.

افزایش شانس گرفتن ویزای توریستی دانمارک 

یکی از مواردی که شانس شما را جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک بالا می‌برد، داشتن اقوام درجه یک در دانمارک می‌باشد. شما می‌توانید با داشتن یک دعوت‌نامه از طرف آنها به سادگی ویزای توریستی دانمارک را دریافت کنید.
به خاطر داشته باشید مدارک شما باید کامل به همراه کپی باشد. این مدارک لازم است که به زبان دانمارکی ترجمه شده باشد.
همچنین باید بدانید که سفارت دانمارک برای بخش امنیتی خود شرایط سختی دارد. برای مثال در روزی که قصد مراجعه حضوری به سفارت جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک را دارید، از حمل چمدان‌های بزرگ که بازرسی آنها پیچیده است، خودداری کنید و همچنین مواد غذایی همراه خود نداشته باشید. همراه داشتن تجهیزات الکترونیکی در سفارت دانمارک نیز ممنوع است.

مزایای داشتن ویزای توریستی دانمارک

داشتن ویزای توریستی دانمارک، علاوه بر سفر به کشور زیبای دانمارک، مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال شما می‌توانید به دیگر کشورهای عضو حوزه شینگن، به‌راحتی وارد شوید.
همچنین در صورت داشتن ویزای توریستی دانمارک، پروسه دریافت ویزای توریستی سایر کشورها مانند ویزای توریستی کانادا نیز تا حدی برایتان آسان می‌شود؛ دلیل آن اثبات ورود و خروج به موقع شخص به کشور مورد نظر می‌باشد و ثابت می‌شود که متقاضی به کشورش وابسته است و قصد برگشت دارد. 
سخن پایانی 

در این مقاله توضیح داده شد که برای ورود به کشورهای حوزه شینگن باید ویزای یکی از کشورهای عضو اتحادیه را دریافت کنید و به مدت 90 روز می‌توانید با داشتن ویزای توریستی (کوتاه‌مدت) در این کشورها بمانید. مراحل و مدارک موردنیاز دریافت ویزای دانمارک در این مقاله به صورت جامع توضیح داده شد.

اگر قصد سفر به اروپا دارید، می‌توانید دانمارک را انتخاب کنید و برای دیدن جاذبه‌های گردشگری این سرزمین، همین حالا با شماره 02148000957 تماس بگیرید و مشاوره تخصصی رایگان با کارشناسان مجرب حامی مهاجر داشته باشید. حامی مهاجر بی حد و مرز، در کنار شما برای سفر به هر نقطه‌ای از آمریکا، کانادا و اروپاست!

سوالات متداول درباره ویزای توریستی دانمارک 

در ادامه سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال، می‌توانید در کامنت‌ها آن را بنویسید یا با موسسه حامی مهاجر تماس گرفته و از کارشناسان راهنمایی بخواهید. 

آیا با ویزای توریستی دانمارک اجازه کار و تحصیل داریم؟ 

با ویزای توریستی در دانمارک شما مجاز به اخذ اقامت، کار یا تحصیل نیستید. فقط می‌توانید از آن ویزا برای دوره‌های کارآموزی کوتاه‌مدت یعنی کمتر از 3 ماه یا تحصیل در دوره آموزشی 90 روزه استفاده کنید. اگر قصد دارید بیش از 90 روز در دانمارک تحصیل کنید، کار کنید یا بمانید، باید برای اقامت یا اجازه کار درخواست دهید. 

تمکن مالی برای ویزای توریستی دانمارک چقدر است؟

تمکن مالی برای هر فرد باید در نظر گرفته شود و این به افسر نشان می‌دهد که شما توانایی کافی برای پرداخت هزینه‌های خود در دانمارک دارید. این هزینه‌ها شامل خوردوخوراک، اقامت، رفت‌وآمد و غیره می‌تواند باشد. 
برای اطلاع دقیق از میزان تمکن مالی کافی که منجر به ویزا شود و شانس ویزای شما را بالا ببرد، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته و مشاوره رایگان از کارشناسان حامی مهاجر دریافت کنید. 

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی دانمارک چه هنگامی است؟

درخواست ویزا باید سه ماه قبل از تاریخ ورود متقاضی به دانمارک ارائه شود. این درخواست باید از کشور محل سکونت ارسال شود. اطلاعات باید به طور کامل پر شده و امضا شود، عکس پاسپورت و اثر انگشت فرد ضروری است.

با ویزای توریستی دانمارک به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

شما با ویزای توریستی دانمارک خود می‌توانید به کل کشورهای حوزه شینگن ورود کنید؛ دقت داشته باشید با این ویزا اجازه ورود به گرینلند یا جزایر فارو را ندارید. این دو جزیره با اینکه بخشی از پادشاهی دانمارک هستند اما بخشی از اتحادیه اروپا نیست و ویزای شینگن دانمارک حق ورود به این جزایر را به شما نمی‌دهد. 
اما نگران نباشید، شما می‌توانید برای ویزای گرینلند از کشور محل اقامت خود درخواست دهید. افسران این نهاد در صورت تایید، ویزایی به شما می‌دهند که روی آن عبارت "معتبر برای گرینلند" ثبت شده است. 
همچنین برای جزایر فارو نیز می‌توانید در دفاتر VAC درخواست دهید و ویزای شما در قسمت نظرات، عبارت "معتبر برای جزایر فارو" را خواهد داشت. 

چه کسانی می توانند برای ویزای شینگن در سفارت (کنسولگری VAC) دانمارک درخواست دهند؟

 • افرادی که از کشورهای شینگن بیشتری قصد بازدید دارند، اما دانمارک مقصد اصلی آنهاست، یعنی روزهای بیشتری را در دانمارک سپری خواهند کرد تا در کشورهای دیگر.
 • متقاضیانی به میزان مساوی از روزها را در هر کشور عضو شینگن سپری خواهند کرد، اما از طریق دانمارک وارد منطقه شینگن خواهند شد.
 • در کشور محل اقامت خود که شهروند آنجا هستید، درخواست بدهند یا شهروند خارجی باشد که دارای مجوز اقامت دائم یا موقت در کشوری که از آنجا درخواست می‌کند، است. 
 • متقاضیان نمی‌توانند برای ویزای کوتاه مدت دانمارک از کشوری که در حال حاضر در آن ویزا هستند، درخواست دهند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0