مقدمه ای بر کشور سوئد

ویزای شینگن سوئد یکی از محبوب ترین ویزا های شینگن می باشد. شما با اخذ ویزای شینگن سوئد، می‌توانید به سایر کشورهای حوزه شینگن به راحتی سفر کنید و لذت ببرید. سوئد یک کشور در اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است که 449.964 کیلومتر مربع وسعت دارد. در 9 دسامبر 1996 سوئد توافقنامه شینگن را امضا کرد و بعدا در 25 مارس 2001 ، به حوزه شینگن پیوست.

البته قبل از دریافت ویزای شینگن سوئد باید فرم درخواست ویزای سوئد را پر کنید و مدارک مورد نیاز ویزای شینگن سوئد را به سفارت‌خانه این کشور در تهران تحویل دهید. برای اخذ ویزای شینگن سوئد میتوانید با مشاوران و متخصصان موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید. همچنین جهت اطلاع بیشتر درباره اخذ ویزای شنگن، مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه فرمایید.

شرایط درخواست ویزای شینگن سوئد 2021

ویزای شینگن سوئد به چند دسته تقسیم می شود که بسته به هدف سفر شما خواهد داشت. بر این اساس شما باید برای ویزای شینگن سوئد متفاوت اقدام کنید تا نیاز شما پاسخ داده شود.

  • ویزای شینگن توریستی یا گردشگری
  • ویزای شینگن تجاری
  • ویزای شینگن پزشکی
  • ویزای شینگن مقام‌های رسمی
  • ویزای شینگن سوئد برای امور فرهنگی، ورزشی، فیلم و مذهبی
  • ویزای شینگن سوئد برای تحصیل، آموزش، پژوهش، و یا سایر اهداف کارآموزی
  • ویزای ازدواج با شهروندان سوئد
  • ویزای حمل‌و‌نقل فرودگاهی سوئد
  • ویزای کودکان زیر سن قانونی

درخواست ویزای شینگن سوئد 2021

اطلاعات کلی در مورد نحوه درخواست ویزای شینگن سوئد در زیر آمده است. اگر شما به طور قانونی در ایران و یا عراق ساکن هستید، می توانید ویزای شینگن سوئد را از سفارت سوئد در تهران درخواست کنید. اگر به طور قانونی در آن کشورها اقامت ندارید اما به طور قانونی در ایران یا عراق حضور دارید، باید برای درخواستتان در سفارت سوئد یک توجیه ارائه دهید. در این مورد ما به شما توصیه می کنیم قبل از ثبت نام و رزرو قرار ملاقات آنلاین، از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید.

در زمان معین، پس از ثبت درخواست و رزرو قرار ملاقات خود به صورت آنلاین در وب سایت آژانس مهاجرت سوئد، درخواست شما باید به سفارت سوئد در تهران ارسال شود. برنامه های ویزا فقط در داخل ساختمان سفارت پذیرفته می شوند و در هیچ مکان دیگری قرار ندارند.

زمان درخواست ویزای شینگن سوئد

شما می توانید درخواست ویزای شینگن سوئد خود را در سریع ترین زمان، سه ماه قبل از سفر برنامه ریزی شده خود ارسال کنید. معمولاً، شما یک جواب را در عرض دو هفته پس از مصاحبه در سفارت دریافت می کنید. تا حد امکان در طول بهار و تابستان (آوریل-ژوئیه) درخواست دهید.

اعتبار ویزای شینگن سوئد

در کشورهای عضو شینگن، ویزا شینگن سوئد حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه معتبر است. تعداد روزهایی که مجاز به اقامت در کشورهای عضو شینگن هستید در برچسب ویزا که در گذرنامه شما درج شده است مشخص شده است. روزهایی را می توان استفاده کرد که در دوره ای روی برچسب مشخص شده باشد. این دوره اغلب طولانی تر از تعداد روزهایی است که شما ممکن است به کشورهای شینگن سفر کنید. این به این صورت است که شما می توانید در صورت اتفاق غیرقابل پیش بینی، تاریخ سفر خود را تغییر دهید.

مدت زمان دریافت ویزای شینگن سوئد

زمان رسیدگی به فرایند درخواست ویزای شینگن سوئد در سفارت متفاوت است اما تصمیمات معمولاً در مدت 15 روز از زمان مراجعه به سفارت گرفته می شوند. این دوره مخصوصاً در صورت نیاز به بررسی بیشتر برنامه، ممکن است در موارد انفرادی حداکثر 30 روز تقویمی افزایش یابد. در موارد استثنایی ممکن است 60 روز طول بکشد تا این تصمیم را بگیرید. برای جلوگیری از تاخیرهای غیرضروری، اطمینان حاصل کنید که در دیدارتان با سفارت، کلیه اسناد و مدارک لازم و معین را ارسال کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که مدت زمان انتظار قرار ملاقات می تواند طولانی باشد. ما به شما توصیه می کنیم که اوقات خود را رزرو کنید، به خصوص در فصل های طولانی بهار و تابستان (آوریل-ژوئیه).

درخواست تجدید نظر ویزای شینگن سوئد

تجدید نظر در مورد درخواست ویزای شینگن سوئد ، امکان پذیر است. تصمیم رد درخواست ویزای ورودی همیشه توجیهی دارد. به این معنی که شما در این تصمیم اطلاعاتی را می گیرید که چرا درخواست شما رد شده است.

اگر تصمیمی در رابطه با ویزای شینگن سوئد دریافت کردید که از آن راضی نبودید، می توانید حداکثر ظرف 3 هفته از روز دریافت تصمیم، درخواست تجدید نظر کتبی ارسال کنید.

در درخواست تجدید نظر خود، دلیل تصمیمی که از آن راضی نیستید و اینکه چگونه می خواهید تغییر کند را بنویسید. اگر مدارکی دارید که قبلاً ارسال نکرده اید، می توانید پرونده خود را به آنها ضمیمه کنید.

چگونگی درخواست تجدید نظر برای ویزای شینگن سوئد

درخواست تجدید نظر شما باید به صورت کتبی از طریق پست یا پست الکترونیکی به سفارت سوئد در تهران ارسال شود، اما فقط باید یک بار ارسال شود، لطفاً چندین بار یا به روش های مختلف آن را ارسال نکنید.

سفارت تأیید می کند که این تجدید نظر به موقع رسیده است و پرونده ویزای شینگن سوئد شما را دوباره بررسی می کند. اگر بیش از 3 هفته از زمان تصمیم گیری در مورد تصمیم شما گذشته باشد، تجدید نظر رد خواهد شد؛ در این صورت باید درخواست ویزای جدید ارائه دهید.

برای رفع ریجکتی ویزای شینگن میتوانید از طریق صفحه تماس با ما با متخصصین موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0