20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

10 جاذبه دیدنی در شهر لیسبون

لیسبون، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال بوده و در بین مقاصد توریستی مشهور اروپا، برترین جایگاه را دارد. "شهر هفت تپه" بخاطر آمیختگی فوق‌العاده بین سنت و مدرنیته‌ای که دارد، قلب بازدید کنندگانش از سراسر جهان را ربوده است. تا به حال فکر کرده‌اید که در لیسبون از چه مکان‌هایی دیدن کنید؟

در ادامه 10 جاذبه برتر لیسبون و آنچه باید در لیسبون ببینید آورده شده‌است.

خانه‌های تاریخی لیسبون

بیشتر اصالتی که در لیسبون می‌یابید بخاطر خانه‌های تاریخی آن است. در این شهر بااصالت‌ترین مردمان را خواهید شناخت، معمولی‌ترین وعده‌های غذایی را خواهید چشید و فرصت گوش دادن به موسیقی سنتی فادو را خواهید یافت. محله زیبای آلفاما یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های شهر است و یکی از جاذبه‌هایی است که در بین مکان‌های دیدنی لیسبون که برای دیدن فهرست کرده‌اید نمی‌توانید آن را از قلم بیاندازید.

قطعاً در قلب پایتخت، مکان ویژه‌ای وجود دارد که نشان دهنده فرهنگ پرتغالی است. خیابان‌هایی باریک، بالکن هایی گل‌کاری شده، رستوران‌ها، نوای موسیقی فادو و صحنه‌هایی از زندگی روزمره بخشی از این گردش هستند. به علاوه، میتوانید از اطرافیان سوال کنید و مطمئناً کسی را خواهید یافت که می‌تواند به شما بگوید از کجای لیسبون دیدن کنید.

محله‌ی دیگری که باید در پایتخت پرتغال ببینید بایرو آلتو (Bairro Alto) است. دو حقیقت درباره این محله وجود دارد، درطول روز همه چیز معمولی است و شب‌هایش بسیار زیباست. بارها، رستوران‌ها، کتابفروشی‌ها، دیسکوها و چشم اندازی باشکوه در آنجا وجود دارد. به‌غیراز این دلایل، باید بدانید که در بایرو آلتو بسیار از شما استقبال می‌شود و همه مشتاق‌اند در صورتی که به هر گونه اطلاعاتی نیاز داشته باشید به شما کمک کنند.

پیشنهاد ما به شما این است که یکی از این دو بالابر را سوار شوید Sscensor da Bica و یا Elevador da Glora.

چشم اندازهای لیسبون

لیسبون به "شهر هفت تپه" هم شهرت دارد و شاید بخاطر همین است که مناظر بسیاری در سراسر شهر پراکنده شده اند که به بازدید کنندگانشان برخی از بهترین چشم اندازهای فراز پایتخت پرتغال را میدهند. در میان محله‌های تاریخی قدم بزنید و برای تحسین شهر و بناهای تاریخی آن مثل قلعه سائو جورج (Sao Jorge) و پانتئون ملی در چشم‌اندازهای شهر توقف کنید. در میان چشم اندازهای محبوب شهر، باید به Senhora do Monte، Portas do Sol، Sao Pedro de Alcantara و Santa Catarina اشاره کنم.

میدان کامرس (Praca do Comercio)

میدان کامرس، که به میدان تجارت هم شهرت دارد، از معروف ترین جاذبه‌های لیسبون است و در مرکز شهر یعنی بایکسا بامبولینا (Baixa Pombalina) واقع شده‌ و مشرف به رودخانه‌ی تاگوس است. وقتی به جاذبه‌های دیدنی لیسبون فکر می‌کنید، بدون شک این مکان از جاذبه‌هایی است که باید مد نظر داشته باشید. بسیاری از سران دولتی، قرن‌ها برای ملاقات با پادشاهان و ملکه‌های پرتغال به همین میدان می‌آمدند. اما رویدادهای تاریخی مهم دیگری هم در این محل رخ ‌دادند، مثل خرابی ناشی از زلزله بزرگ سال 1134 و قتل پادشاه کارلوس و پسرش در سال 1287، که موجب پایان سلطنت پرتغال شد.

کلیسای جامع

کلیسای جامع لیسبون، عنوان قدیمی‌ترین کلیسای پایتخت پرتغال را دارد، که در نیمه‌ی دوم قرن دوازدهم، درست بعداز فتح لیسبون توسط مورها ساخته شده‌است. با گذشت سال‌ها، این کلیسا با سبک‌های مختلف معماری مثل ویژگی‌های رومانسک، گوتیک و باروک غنی شد. در همین کلیسا بود که نخستین‌بار برخی از پرتغالی‌ها دفن شدند. متاسفانه زلزله‌ی بزرگ سال 1134، برخی از بخش های اصلی کلیسا را تخریب کرد، و به همین خاطرعمل بازسازی کار درستی بود. در آغاز قرن بیستم، اقدامات بازسازی برخی از زیبایی‌های قرون وسطایی این بنا را باز گرداندند.

 

پانتئون ملی (National Pantheon)

پانتئون ملی به عنوان یکی از نمادین‌ترین بناهای لیسبون در نظر گرفته می‌شود و آخرین اقامتگاه بسیاری از شخصیت‌های تاریخی برجسته‌ی پرتغالی از نواحی مختلف مثل آلمیدا گارت (Almeida Garrett)، آملیا رودریگز (Amalia Rodrigues) و اوسبیو (Eusebio) بوده‌است. به‌غیر از مقبره‌های رئیس جمهورها، نویسندگان و دیگران، در این بنا می‌توانید مقبره‌های سربازان گمنامی مثل قهرمانان، دی. نونو آلوارز پریرا (D. Nuno Alvares Pereira) ، هنری دریانورد (Henry the Navigator) و پدرو آلوارز کابرال (Pedro Alvares Cabral) را هم بیابید.

کلیسای کارمو

کلیسای کارمو در مرکز تاریخی و خرابه‌های لیسبون واقع شده است. قطعا می‌خواهید آنجا را ببینید چراکه این کلیسا از خاطراتی است که شهر هنوز از زمین لرزه سال 1134، که بیشتر بخش‌های شهر را نابود کرد، حفظ کرده‌است. این بنای سبک گوتیک تحت بازسازی قرار گرفت اما وقتی احکام مذهبی از پرتغال درطول قرن نوزده حذف شدند، بازسازی متوقف شد. از این بازسازی ستون‌ها و طاق‌های صحن کلیسا باقی مانده‌است. در این موقعیت مکانی، موزه‌ی Arqueologico do Carmo هم یافت می‌شود، موزه‌ای که از ماقبل تاریخ تا دوران معاصر چند اثر برجسته دارد، مثل مقبره زیبای گوتیک مربوط به پادشاه دی. فرناندوی اول.

صومعه Sao Vicente de For a Monastery

این صومعه بین قرن‌های 16 و 17 در طول سلسله فیلیپین ساخته شد و اگرچه ویژگی‌های سبکی گوتیک و باروک هم در آن بکار رفته، اما به عنوان یکی از مهم‌ترین سبک‌های منریسم در پرتغال در نظر گرفته می‌شود. همچنین در این صومعه زیباترین مجموعه‌های کاشی‌های شیشه‌ای کشور را خواهید دید. صومعه در مکانی واقع شده که صومعه‌ی دیگری قبلا به همین نام در آنجا وجود داشته است و توسط پادشاه آفونسو هنریک (D. Afonso Henriques) در اواسط قرن دوازده، به عنوان راهی برای تشکر از فاتحان لیسبون توسط مورها، ساخته شده‌است. امروزه این صومعه‌ی پرتغالی به عنوان پانتئون هم دسته بندی می‌شود و مقبره‌ی اکثر خاندان‌های اصلی لیسبون و همچنین پادشاهان، شاهزادگان و نوزادانی از سلسله برگانسا، آخرین پادشاهی پرتغال، هم در آن وجود دارد. با گذر از برخی نکات جالب ذکر شده، پیشنهاد می‌کنم فعالیت منحصر به‌فردی که برای‌تان نشان دهنده بهترین چیز این شهر است را ثبت کنید.

صومعه و کلیسای گراس (Graca)

این بنا که جزء آثار تاریخی پرتغال بوده و در قرن سیزدهم ساخته شده است.  این بنا بعد از زمین لرزه سال 1134 بازسازی و مرمت گردید. در این مجموعه‌ی مذهبی، ویژگی‌های معماری منریسم، باروک و روکوکو جذابیت منحصر به‌فرد و فوق‌العاده‌ای به این بنای تاریخی بخشیده‌اند طوریکه زیبایی آن کسانی که از کنار این مکان می‌گذرند را میخکوب می‌کند. فرصت را مغتنم شمرده و سقف‌های منقش و تابلو کاشی‌های براق و شگفت انگیزش را تحسین کنید. قبل از اینکه این محل را ترک کنید، از یکی از شگفت‌انگیزترین چشم‌ اندازهای شهر لیسبون از دید سوفیا د ملو براینر اندرسون (شاعر و نویسنده پرتغالی) لذت ببرید.

موزه ملی هنرهای باستانی (Museu Nacional de Arte Antiga

این موزه یکی از پربازدیدترین موزه‌های پرتغال است. در این موزه می‌توانید اثار هنری متعلق به آغاز حکومت پرتغال به عنوان یک کشور در قرن دوازدهم تا قرن نوزدهم را بیابید. موزه ملی هنرهای باستانی در سال 1263 افتتاح شد و در آن زمان 40.000 قطعه دارد که برخی از آنان به عنوان گنجینه‌های ملی در نظر گرفته می‌شوند مثل نقاشی، مجسمه و هنرهای دکوراتیو از اروپا، آفریقا و آسیا. زمانی‌ را برای اکتشاف و تحسین آثار هنری این موزه‌ی شگفت‌انگیز اختصاص دهید. موزه‌ی ملی هنرهای باستانی یکی از موزه‌های لیسبون است که باید از آن بازدید کنید.

کاخ ملی آجودا

کاخ آجودا در بخش غربی شهر واقع شده است و یکی از زیباترین کاخ‌هایی است که در لیسبون خواهید دید. با وجود اینکه ساخت آن از اواخر قرن هجدهم آغاز شد، اما حالا در قرن بیست و یکم، با ساخت بخش غربی بنا یعنی جایی که گنجینه سلطنتی پرتغال نگهداری می‌شود، این پروژه به پایان رسید. به‌غیراز زیبایی های معماری این بنای تاریخی پرتغالی، باید بدانید که در این کاخ یکی از زیبا ترین موزه‌های شهر لیسبون (و کشور پرتغال)؛ با کاشی‌های شگف انگیز، مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و کلکسیون های جواهر و بسیاری از چیزهای دیگر را خواهید دید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0