20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی پرتغال

پرتغال، کشوری در جنوب غرب اروپا و پایتخت آن لیسبون است. اگرچه کشوری کوچک است، اما از سمت غربی به اقیانوس اطلس محدود می‌شود. قلعه‌های قرون وسطایی، سواحلی به رنگ یاقوت کبود و کلیسا‌های طلایی، تاریخچه، هنر، فرهنگ و غذاهای خوشمزه، برای ایجاد یک تجربه فراموش‌نشدنی هنگام بازدید از پرتغال کافی است.

لیسبون

لیسبون پایتخت و بزرگ‌ترین شهر پرتغال است. ترکیب سنت و مدرنیته و همچنین ظاهری کهنه و در عین حال درخشان، معجونی زیبا به وجود آورده است که مقاومت در برابر آن را مشکل می‌کند. فروشگاه‌های عالی، شب‌نشینی‌های ایمن و رستوران‌های خوب اروپایی همه و همه در لیسبون خلاصه شده‌اند. از ویرانه‌های قلعه منسوب به مورها که بالای یکی از 7 تپه شهر قرار گرفته تا کافه‌ای در پیاده رو که مقابل یک دیوار باستانی ویزیگوت واقع شده، بقایای گذشته رنگارنگ لیسبون در همه جا قابل رویت است. از جاذبه های گردشگری لیسبون می‌توان به برج لیسبون، برج دِلِم، منطقه قدیمی آلفاوا، باغ گیاه شناسی، آکواریوم اقیانوسی لیسبون اشاره کرد.
 
 

سینترا

سینترا با اینکه فقط ۳۰ کیلومتر از لیسبون فاصله دارد اما دنیایی متفاوت است. با دیدن تپه‌های سرسبز و ساحل تماشایی این شهر به راحتی می‌فهمید که چرا پادشاهان پرتغال برای گذراندن تابستان به این شهر خوش آب و هوا می‌رفتند. از جاذبه‌های این شهر می‌توان قصر سینترا، مرکز تاریخی سینترا، قلعۀ موروها، قصر پِنا، کویینتا دا رگالیرا را نام برد.
 
 

قلعه اوبیدوس

قلعه‌ اوبیدوس از دیگر جاهای دیدنی پرتغال به شمار می‌آید که در کنار شهری با همین نام واقع شده است. این بنا توسط مورها در قرن هشتم ساخته و سپس در قرن چهاردهم بازسازی شد. شهر اوبیدوس، با داستان‌هایی عاشقانه در طول تاریخ پیوند خورده است. در سال 1282، پادشاه وقت، این شهر را به عنوان هدیه‌ عروسی به همسرش اهدا کرد و تا قرن 19 این رسم، نسل به نسل منتقل شد و اوبیدوس به نماد علاقه و هدیه در خانواده‌های سلطنتی تبدیل شد. این قلعه ذوزنقه‌ای شکل از برج‌های بزرگ و حیاطی محصور تشکیل شده است و از نمونه‌های اولیه معماری قرون وسطایی است. دروازه این قلعه شامل کاشی چهل تیکه آبی سفید است که مشرف به شاهراره اصلی این قلعه می‌باشد. در این قلعه هتلی لوکس قرار دارد و فاصله آن تا شهر لیسبون یک ساعت رانندگی است.
 
 

پورتو

پورتو یکی از شهرهای معروف در کشور پرتغال است که به اندازه  لیسبون پایتخت این کشور و یا حتی بیشتر معروف است. شهر پورتو به عنوان دومین شهر بزرگ در کشور پرتغال شناخته می‌شود و در هر گوشه و کنارش چه از لحاظ فرهنگی، معماری تاریخی و یا حتی ورزشی جاذبه‌هایی وجود دارد که چشم هر گردشگری را به خود خیره می‌نماید. کاخ دا بولسا، اسکله ریبیرا، کلیسای جامع پورتو، موزه ملی سوارِس دوس رِئیس، برج کلریگوس، کلیسای سائو فرانسیسکو، پل دم لوئیس اول، خیابان اَوِنیدا دوس اَلیادوس از جاذبه های گردشگری پورتو می‌باشند.
 
 

کلیسای کاپلا دوس اوسوس

کلیسای استخوان یکی از معروف‌ترین جاذبه های شهر اوورا و از جاهای دیدنی پرتغال است. اینجا یک کلیسای کوچک است که در کنار ورودی کلیسای سنت فرانسیس قرار دارد و در آن استخوان‌ها و جمجمه‌ها  با نظم و ترتیب خاصی بر روی دیواره‌ها و ۸ ستون چیده و با سیمان کاملا سفت شده‌اند. فقط دیواره‌های کلیسا نیست که بوی مرگ می‌دهد سقف هم با اینکه پوشیده از گچ سفید است ،اما روی آن نقاشی‌هایی درباره مرگ کشیده شده است. بر روی گوشه‌ای از سقف کلیسا هم جمله "روز مرگ بهتر از روز تولد است" به چشم می‎خورد.
 
 

کویمبرا

برای بیش از ۱۰۰ سال، کویمبرا به عنوان پایتخت قرون وسطایی پرتغال حکمرانی می‌کرد. اما در حال حاضر به عنوان شهر دانشگاهی پرتغال شناخته شده و دارای بناهای تاریخی خیره‌کننده و باغ‌های لوکس است. در این شهر جذاب، رستوران‌های زیادی در کنار رودخانه وجود دارد که هم می‌توان از فضای زیبا و هم خوردن غذاهای تازه و لذیذ دریایی، لذت برد. کتابخانه جوانینا که در قرن هجدهم به سبک باروک ساخته شده، در قلب دانشگاه کویمبرا قرار دارد و یکی از زیبا‌ترین‌ها در جهان است. این کتابخانه یک بنای یادبود ملی است و بیش از ۲۵۰ هزار کتاب را در خود جای داده است.
 
 

جزیره مادیرا

جزایر مادیرا منطقه‌ای خودمختار در کشور پرتغال در شمال اقیانوس اطلس که پایتخت آن فونچال است. مساحت جزیره مادیرا ۸۰۱ کیلومتر مربع می‌باشد. این جزیره از دورترین مناطق اتحادیه اروپا (وابسته به کشور پرتغال) در میان مسیر کشتیرانی دریای کارائیب، شمال قاره آمریکا و اروپا قرار دارد. بندر فونچال بندرگاه مهم در این مسیر است. جزیره مادیرا از یک سری قله‌های آتشفشانی که سر از دریا درآورده‌اند تشکیل شده و آب و هوای اقیانوسی باعث شده تمام طول سال در مادیرا بهار باشد.
 
 

الگاروِ

آلگاروه منطقه ای در جنوب کشور پرتغال است و مرکز آن شهر فارو است که هم فرودگاه ‏بین المللی در آن واقع شده است، هم مهم‌ترین دانشگاه الگاور نیز در این شهر قرار گرفته است. در سواحل الگاروِ غارهای آهکی شهرتی جهانی دارن،. دسترسی به غار آلگارو فقط از طریق دریا امکان پذیر است. همچنین ساحل قلب در منطقه آلگارو که یکی از زیباترین روستاهای ساحلی پرتغال است قرار گرفته است و ساحل در این قسمت دریا به طور طبیعی به شکل قلب برش خورده و اگر از زوایای مختلف به این ساحل نگاه کنید آن را کاملاً شبیه قلبی می بینید که آب آن را احاطه کرده است، صخره زیبای قلب مانند این ساحل ۲۰ متر بالاتر از سطح دریا است.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0