20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای کامل دریافت ویزای شینگن هلند

ویزای شینگن هلند هزینه و شرایط اخذ ویزا

وقتی پیمان شینگن در سال 1985 به امضاء رسید، هلند تنها یکی از 26 کشوری بود که مرزهای داخلی را لغو کرد و جزئی از نقشه اتحادیه اروپا شد. پس از آن بود که مرزها کمرنگ شدند و تحولی بزرگ در روابط بین‌الملل به‌وجود آمد. حالا سفر به چندین کشور اروپایی فقط منوط به دریافت ویزای شینگن شده و رویای سفر بدون مرز برای بسیاری به واقعیت پیوست.

هلند کشوری زیبا و مهم در اتحادیه اروپاست. شاید دوست داشته باشید پایتخت گل‌های لاله در جهان را ببینید. همچنین اقوام یا دوستانی در این کشور دارید که سالها منتظر تجدید دیدارشان بودید. در کنار آن دیدن سایر کشورهای قاره سبز نیز خالی از لطف نیست. اصلا دانشجو یا محقق هستید و بدتان نمی‌آید در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت این کشور شرکت کنید. آنهایی که تاجر هستند می‌دانند چه فرصت‌های اقتصادی در این کشور و در اتحادیه اروپا وجود دارد.

ویزای شینگن آلمان برای رقابت های یورو 2024

با هر هدفی که قصد سفر به هلند دارید، باید ویزای شینگن این کشور را دریافت کنید. این نوع ویزا با توجه به اهداف سفر شما در انواع مختلفی صادر می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید چطور و چگونه؟ ادامه این مقاله را دنبال کنید.

چه کسانی برای ورود به هلند به ویزای شینگن نیاز دارند؟

اگر به یکی از دسته‌های زیر تعلق دارید، برای ورود به هلند نیاز به ویزا دارید:

 • شما دارنده گذرنامه کشور ثالثی هستید که به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای شینگن نرسیده است.
 • شما دارنده گذرنامه کشور ثالثی هستید که موافقت‌نامه آزادسازی ویزا را با کشورهای شنگن امضا کرده، اما قبلاً از ورود به هلند یا هر کشور شینگن دیگری رد شده‌اید.

اگر قصد دارید به کشورهای دیگر نیز سفر کنید، سفارت / کنسولگری هلند تنها در صورتی به درخواست شما رسیدگی می‌کند که یکی از شرایط زیر را داشته باشید: 

 • روزهای بیشتری را در هلند سپری خواهید کرد تا در کشورهای دیگر
 • به میزان مساوی از روزها را در هر کشور سپری می‌کنید. اما از طریق هلند وارد منطقه شینگن خواهید شد.
 • باید در کشور خود درخواست ویزا کنید. بنابراین نمی‌توانید برای ویزای کوتاه مدت هلند از کشوری که در حال حاضر در آن ویزا هستید درخواست دهید.

ایرانیان با چه اهدافی برای دریافت ویزای شنگن هلند اقدام می‌کنند؟

اول از همه باید بدانید که ویزای شنگن هلند همان ویزای کوتاه مدت این کشور است. حتی به‌عنوان ویزای شینگن نوع C نیز شناخته می‌شود. چون مدت زمان اعتبار آن کوتاه مدت است و حداکثر 6 ماه اعتبار دارد. همچنین بیشتر از 90 تا 180 روز اجازه اقامت نخواهید داشت.

ایرانیان با اهدافی ویزای شنگن دریافت می‌ کنند؟
اگر هدف سفر شما به این کشور در این بازه زمانی کوتاه مدت برآورده می‌شود، بهترین انتخاب است. وگرنه باید برای دریافت ویزای ملی هلند اقدام کنید. ایرانیان معمولا به دلایل زیر برای دریافت ویزای شنگن اقدام می‌کنند:

 • گردشگری
 • بیزینس و تجارت
 • ملاقات با خانواده و دوستان
 • ترانزیت
 • شرکت در کنفرانس‌های علمی
 • شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت

ویزای توریستی هلند با دعوتنامه

هنگام بازدید از اقوام یا دوستان در منطقه شینگن، باید یک دعوتنامه را ضمیمه پرونده مدارک خود کنید. این دعوتنامه باید شامل شامل موارد زیر شود:
مشخصات شخصی خویشاوند یا دوست (نام، شماره تلفن و … )

 • آدرس محل سکونت
 • مدت زمان اقامت
 • زمان خروج از کشور هلند
 • اثبات توانایی مالی شخص دعوت‌کننده برای پوشش هزینه‌های سفر
 • کپی شناسنامه یا پاسپورت
 • اجازه اقامت شخص دعوت‌کننده در صورتی‌که شهروند شینگن نباشد.

شرایط دریافت ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه

اگر می‌خواهید شانس‌‌تان را برای گرفتن ویزای این کشور بیشتر کنید، حتما دعوتنامه داشته باشید. اما اگر این امکان را ندارید، موسساتی وجود دارند در ازای پرداخت هزینه و دریافت یک سری مدارک این کار را برای شما انجام دهند.
هر موسسه‌ای شرایط خاص خود را دارد. اما بسیاری حتما وثیقه از شما طلب خواهند کرد. علت آن کاهش هر چه بیشتر ریسک پناهندگی است. در واقع این وثیقه تضمینی برای بازگشت دوباره شما به کشور است و پس از اتمام سفر به شما بازگردانده می‌شود.

خدمات موسسه حامی مهاجر در زمینه دریافت ویزای کوتاه‌مدت هلند

موسسه حامی مهاجر پکیج کاملی از فرایند اخذ ویزای شینگن را به شما ارائه می‌دهد. این پکیج شامل موارد متعددی است که مشاوره تخصصی، ارائه برنامه سفر، تعیین وقت سفارت فقط بخشی از آن است. این پکیج به‌طور کامل اجرا خواهد شد. اما این امکان وجود دارد که درصورت نبود پیک کاری یکی از خدمات آن مانند تعیین وقت سفارت به‌صورت جداگانه انجام شود.
این موسسه مفتخر است تا در مسیر سفر و ورود به کشورهای عضو شینگن، خدمات مطمئن و با کیفیت ارائه دهد. در ضمن مشاوره تخصصی آن بسیار مقرون به‌صرفه است. با ما از طریق شماره 02148000957 در تماس باشید.

چه مدارکی برای درخواست ویزای شینگن هلند مورد نیاز است؟

با توجه به شرایط ویزای هلند، باید برخی از اسناد قانونی را به سفارت یا کنسولگری هلند در کشور محل اقامت خود ارسال کنید. مدارک قانونی ویزای هلند به شرح زیر است:

فرم درخواست ویزای هلند

این فرم را به‌طور کامل و با صداقت پر کنید. پس آنکه همه فیلدها را پرکردید، بایستی آن را چاپ نموده و سپس امضاء کنید. همچنین نسخه چاپی فرم را برای سفارت ارسال نمائید.

دو قطعه عکس

توجه داشته باشید که عکس‌ها بایستی جدید باشند. حداکثر سه ماه از زمان آن گذشته باشد و بسیار باکیفیت باشد.

پاسپورت معتبر

مسلما پاسپورتی که به سفارت ارائه می‌دهید نباید منقضی شده باشد. همچنین حداقل سه ماه بیشتر از تاریخی که قصد خروج از هلند و کل قلمرو شینگن را دارید، اعتبار داشته باشد.

کپی ویزای قبلی (در صورت وجود)

ارائه سابقه سفر بسیار برای مامور سفارت اهمیت دارد. هرچند که اطلاعات سفر شما به‌صورت سیستمی ثبت شده است اما توصیه می‌کنیم حتما ویزای قبلی خود را ارائه دهید.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی شما باید کل منطقه شینگن را پوشش دهد. همچنین باید اورژانس‌های پزشکی این منطقه را با حداقل پوشش 30،000 یورو تحت پوشش خود قرار دهد.

برنامه سفر و بلیط رفت و برگشت پرواز

سندی که نشان دهد شما یک پرواز رزرو شده برای ورود و خروج از هلند دارید. این سند باید حاوی شماره پرواز، تاریخ و جزئیات سفر باشد.

مدرک اقامت

سند رزرو هتل یا هاستل را بایستی به سفارت ارائه دهید. این سند طول مدت اقامت شما را مشخص می‌کند.

اثبات وضعیت مدنی

این می‌تواند گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و غیره باشد.

گواهی تمکن مالی

اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در هلند. سفارت/کنسولگری هلند از شما می‌خواهد که به ازای هر روزی که قصد دارید در هلند هزینه کنید حداقل 34 یورو در اختیار داشته باشید.

گواهی تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی هلند

نامه هدف از سفر

در این نامه  بایستی توضیح دهید چرا برای بازدید از هلند درخواست ویزا شینگن می‌دهید. چه مدت قصد اقامت دارید، چه زمانی را ترک می‌کنید و جزئیات دیگر.

مدارک لازم برای بررسی وضعیت اشتغال

شرایط ویزای هلند بسته به وضعیت شغلی شما متفاوت است. اگر شاغل هستید بایستی قرارداد استخدام، صورت حساب بانکی حساب جاری 6 ماه اخیر، اجازه کارفرما برای ترک کشور و فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد را به سفارت ارائه دهید. همچنین در صورت خود اشتغالی یک کپی از جواز کسب نیاز است.  دانشجویان نیز مدرک اشتغال به‌تحصیل را بایستی به همراه داشته باشند و ارائه گواهی بازنشستگی و حساب بانکی برای بازنشستگان الزامی است.

شرایط دریافت ویزای توریستی هلند برای افراد زیر سن قانونی

افراد زیر سن قانونی شرایط خاصی برای دریافت این نوع ویزا دارند. والدین آنها باید مدارک زیر را در پرونده درخواست خود بگنجانند:  

 • شناسنامه کودکی که در حال سفر به هلند است.
 • فرم درخواست هلند که توسط هر دو والدین امضا شده است.
 • یک مدرک هویتی با امضای والدین 
 • اعلامیه رضایت هر دو والدین مبنی بر اینکه کودک اجازه سفر دارد.
 • گواهی مدرسه مبنی بر رضایت غیبت او (در صورت وجود).

ویزای شینگن هلند برای افراد زیر 18 سال

انواع ویزای شنگن هلند براساس اهداف سفر

اهداف سفر بر نوع ویزای کوتاه‌مدت هلند تاثیرگذار است. می‌خواهید بدانید چگونه؟
هدف شما به این کشور مدارک متفاوتی را می‎طلبد. به‌عنوان مثال کسانی‌که با اهداف تجاری سفر می‌کنند باید مدارکی ارائه دهند که این هدف را اثبات کنند. همچنین دانشجویان و محققان نیز شرایط متفاوتی برای دریافت این نوع ویزا دارند. در ادامه انواع ویزای توریستی هلند را بررسی کرده‌ایم و مدارک مورد نیاز را به‌صورت فهرست‌وار توضیح داده‌ایم.

شرایط ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند

ویزای ترانزیت فرودگاه هلند به شما این امکان را می‌دهد که در فرودگاهی این کشور فرود بیایید. مدت آن حداکثر 24 ساعت است و پس از طی این ساعت باید با پرواز دیگری به کشور مقصد خود بروید.  مدارک لازم برای ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن به هلند به ترتیب زیر است:

 • ویزای معتبر (در صورت نیاز) برای کشور مقصدی که به آن سفر می‌کنید.
 • بلیط هواپیمای آخرین کشوری که به آن سفر می‌کنید.
 • اصل و فتوکپی کتاب سیمن (فقط برای دریانوردان الزامی است).

اگر می‌خواهید درباره ویزای فرودگاهی حوزه شنگن بیشتر بدانید، بهتر است مقاله ویزای شینگن نوع A را مطالعه کنید.

شرایط ویزای تجاری هلند

اگر مایل به سفر به هلند برای انجام فعالیت‌های مرتبط با تجارت، امضای قرارداد، شرکت در جلسات کاری و غیره هستید، باید برای ویزای تجاری هلند اقدام کنید. مدارک لازم برای ویزای تجاری شینگن هلند به ترتیب زیر است:

 • دعوتنامه شرکت هلندی که از آن بازدید خواهید کرد و آدرس دقیق آنها همراه با تاریخ بازدید.
 • نامه اعزام از طرف کارفرما (در این نامه باید دلیل سفر به هلند را ذکر کنید)
 • صورت حساب بانکی تجاری (ترجیحاً برای 6 ماه گذشته)
 • تفاهم نامه و اساسنامه
 • مجوز تجارت
 • اثبات تامین مالی سفر

**نکته** در مورد اثبات تامین مالی سفر، کارفرما یا شرکت شریک باید پوشش هزینه‌ها را در نامه یا دعوت‌نامه قید کنند.

شرایط ویزای دانشجویی شینگن هلند

اگر قصد دارید به هلند سفر کنید و تا 90 روز در یک دوره شش ماهه در آنجا بمانید، باید قبل از سفر ویزای دانشجویی شنگن هلند را دریافت کنید.  مدارک آن شامل موارد زیر می‌شود:

 • معرفی‌نامه و دعوت‌نامه از جانب موسسه آموزشی یا دانشگاه کشور هلند و کشور مبداء
 • قرارداد کارآموزی که بین شرکت یا موسسه آموزشی هلند، مؤسسه مبدا و کارآموز امضا شده است.

ویزای هلند برای دانشجویان

شرایط ویزای پزشکی هلند

در صورت سفر به هلند برای انجام عمل جراحی، دریافت درمان‌های پزشکی، باید برای ویزای پزشکی هلند اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن پزشکی هلند شامل پرونده پزشکی همراه با گزارش پزشکی از پزشک بیمارستان یا کلینیک کشور مبداء است. این گزارش پزشکی بایستی تایید کند که شما به درمان در کشور هلند نیاز دارید.
علاوه‌بر این، باید یک گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک در هلند را ارائه دهید. این گزارش تاریخ ملاقات و وضعیت پزشکی شما را تأیید می‌کند. همچنین باید اثبات نماید که بیمارستان می‌تواند درمان پزشکی خاص را انجام دهد. اثبات تامین هزینه‌های درمان و اقامت در کشور هلند نیز جزو مدارک این نوع ویزا است.

شرایط ویزای هلند برای موارد فرهنگی، هنری و ورزشی

هنگامی که مایل به سفر به هلند با هدف شرکت در یک رویداد فرهنگی، ورزشی یا حتی مذهبی هستید، باید برای ویزای هلند برای رویدادهای فرهنگی/ورزشی/فیلم/مذهبی درخواست دهید. قبل از هرچیز مدارک زیر را آماده کنید:

 • اطلاعات رویداد. مانند: دعوت نامه از ارگان مربوطه در هلند با جزئیات مربوط به ماهیت رویدادهایی که قرار است در هلند برگزار شود.
 • بلیط‌های شرکت در رویداد
 • شرایط ثبت نام
 • برنامه‌های تفصیلی رویداد یا مراسم 
 • رتبه‌های ملی و بین‌المللی که در گذشته کسب کرده‌اید.

شرایط دریافت ویزای هلند برای دیدار با همسر هلندی

اگر با یک شهروند هلندی ازدواج کرده‌اید و قصد دارید سفری کوتاه مدت به این کشور داشته باشید، باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید. هنگام درخواست برای دریافت ویزای هلند به عنوان همسر یک شهروند هلندی، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

 • اثبات تابعیت هلندی (برای همسر هلندی).
 • گواهی ازدواج هلندی
 • کتاب رکورد خانواده هلندی

دلایل ریجکتی ویزای شینگن هلند

از دلایل اصلی ریجکتی این نوع ویزا خطر برنگشتن متقاضی بعد از انقضای ویزا است. برای جلوگیری از اینکه افسران کنسولگری چنین برداشتی نداشته باشند، متخصصان و کارشناسان با تجربه در موسسه حامی مهاجر در زمینه‌های رفع ریجکتی ویزا شما را راهنمایی خواهند کرد.

 • ارائه مدارک جعلی
 • فعالیت های مجرمانه در گذشته و یا در حال حاضر
 • گذر نامه آسیب دیده
 • گذرنامه نامعتبر
 • عدم ارائه هدف مشخصی از سفر
 • ناتوانی در ارائه مدارک اسکان
 • و...

هزینه دریافت ویزای کوتاه‌مدت هلند

ویزای هلند برای مسافران بزرگسال 80 یورو در نظر گرفته شده است. همچنین برای کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو است. جالب است بدانید که ویزای هلند برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. علاوه‌بر این، برخی از متقاضیان نیازی به پرداخت هزینه ندارند و برخی دیگر نیز باید مبلغ کمتری را پرداخت کنند.

خلاصه کلام

با انواع ویزای هلند آشنا شدید و می‌دانید که هدف از سفر چقدر برای سفارت یا کنسولگری این کشور مهم است. پس تا الان با مهمترین الزامات آن آشنا شدید. فقط کافی‌ست برای جمع‌آوری و دسته‌بندی اسناد و مدارک مورد نیاز دست به کار شوید. خوشبختانه کشور هلند در ایران سفارت دارد و شما چالش کمتری بابت گرفتن وقت سفارت خواهید داشت. اگر نکته‌ای ناگفته باقی مانده است و سوالی برایتان پیش آمد که پاسخ آن در این نوشته نیست آن را با ما در میان بگذارید. از چه طریق؟

تلفن را بردارید و با حامی مهاجر تماس بگیرید. یا .....

در قسمت نظرات و پیشنهادات این مقاله مطرح کنید.

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

سوالات متداول در خصوص نحوه دریافت ویزای شنگن هلند

ویزای تضمینی هلند واقعیت دارد؟

خیر. هیچ فرد یا موسسه‌ای نمی‌تواند صد در صد این اطمینان را به شما دهد که این نوع ویزا را دریافت کنید. چون کاملا به شرایط و نحوه ارائه مدارک بستگی دارد.

آیا می توانم ویزای شینگن خود را در هلند تمدید کنم؟

بله، شما می‌توانید ویزای شینگن هلند خود را تمدید کنید. اما فقط در موارد استثنایی و دلایل خاص مانند دلایل بشردوستانه یا فورس ماژور این امکان وجود دارد. در مقاله نحوه تمدید ویزای شینگن این مورد را توضیح دادیم.

آیا ویزای شینگن هلند قابل لغو است؟

بله، در صورتی که مقامات ذیصلاح هلند به این نتیجه برسند که دیگر شرایط صدور ویزا وجود ندارد، ویزای هلند شما قابل لغو است. اگر هنگام تصمیم‌‎گیری در مورد لغو ویزای خود در هلند هستید، مهلتی برای خروج از هلند دارید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0