20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط کار در مجارستان

مهاجرت  به مجارستان بواسطه کار در مجارستان شرایط و قوانین خاصی دارد که در این مقاله راجع به آن صحبت خواهیم کرد. طی چندسال اخیر یکی از پرطرفدارترین ویزا ها، ویزای کاری به ویژه ویزاهای کاری کشورهای عضو شینگن می باشند. کشور صربستان نیز جزو کشوری های شینگن و  در مسیر اتحادیه اروپا محسوب می شود.

شرایط کار در مجارستان

در صورتی که شخصی  بتواند از جانب  کشور مجارستان   پیشنهاد کاری دریافت کند  و نشان دهد که کارفرما و شخصیتی  حقوقی به او  در زمینه فعالیت مورد نظرنیاز دارد شرایط کاری و استخدام فرد محقق می شود. ولیکن در ابتدا   کارفرما باید آگهی استخدام  را به مدت سه ماه منتشر کند  در صورت نبود متقاضی آگهی استخدام پوزیشن کاری مربوطه  در اتحادیه اروپا منتشر می شود  و اگر در اروپا نیز  متقاضی وجود نداشته باشد نوبت به فرد ایرانی میرسد تا شغل مورد نظر را از آن خود کند. البته روشهایی جهت  دور زدن این قانون وجود دارد  که شخص خود را به مجارستان برساند و بتواند ویزای خود را تبدیل به  ویزای کاری کند. همچون  ویزای تحصیلی به این صورت که چون ویزای تحصیلی ویزاهای نوع  دی d  می باشد به فرد اجازه میدهد تا به صورت نیمه وقت کاره کند و بعد از  آن که بتواند رفته رفته کارفرما را قانع کند تا شغل مورد نظر را به فرد ایرانی واگذار کند . اگر موفق شود تبدیل ویزای او به ویزای کاری تبدیل شده است. شما با دریافت ویزای تحصیلی تحصیلی جواز  بردن همراه به کشور مجارستان را ندارید. ولی میتوانید با ورود به این کشور درخواست ویزای همرا کنید.
طی سالهای اخیر و با تغییرات قوانین اتحادیه اروپا  قوانین اخیر اتحادیه اروپا مناسب ترین روش جهت ورود و اخذ اقامت و کسب شغل  دریافت ویزای تحصیلی می باشد. البته مجارستان جزو آن دسته از کشورهای حوزه  شینگن هست که روی پذیرش دوره های زبان هم ویزا صادر می کند  و شخص میتواند بواسطه  خواندن زبان  خود را به مجارستان برساند  و ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری کند و حتی برای  یا برای مقاطع بالاتر پذیرش دریافت کند. در قوانین تدوین شده کاریابی د رمجارستان  معمولا اشخاصی که میخواهد مهاجرت کنند  میتوانند ویزاهای کاری را انتخاب کنند  چرا که میتوانند به راحتی و با توجه به تمدید سالانه  ویزای  کاری بعد از طی یک پروسه ۳ تا ۵ ساله اقامت دائم و سپس تابعیت کشور مورد نظر را اخذ کنند. در نظر داشته باشید این قوانی مختص به کشورهای حوزه شینگن می باشد.  افرادی که حداقل  دارای مدرک لیسانس هستند و حدود  پنج سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیشان دارند  تحت شرایطی میتوانند درخواست دریافت ویزای کشورهای دیگر را کنند. در حال حاضر کشورثروتمند و توسعه یافته اآلمان تقاضای زیادی جهت  جذب نیروی کار فعال در حوزه های مهندسی و غیر مهندسی داشته  و کماکان در حال صدور ویزا کاری می باشد  

 قوانین تدوین شده جهت درخواست برای اجازه کار در کشور مجارستان

در این قوانین درخواست برای اجازه کار به تحت عنوان بخشی از درخواست به مرجع مربوطه  برای اجازه اقامت از طریق اداره مهاجرت کشور مجارستان انجام می شود. جهت تحقق این هدف  فرد بایستی با یک  یا دو قرارداد معتبر کاری  بین متقاضی و یک شخص حقوقی و یا  شرکت مجارستانی کار خود را شروع کند – مجارستان کشور آلمان و شرایطی وجو ندارد  که فرد رد ابتدا  ابتدا شخص درخواست اجازه کا کند  و بعد در  پی یافتن شغل باشد. این نوع ویزا ویزای در جستجوی کار نامیده ه میشود.. ولیکن   فرایندی بسیار پیچیده و وقت‌گیر می باشد؛ بنابراین لازم است با متخصصین این حوزه مشورت کنید.

 شرایط وقوانین مورد نیاز برای دریافت ویزا کار کشور مجارستان

  • مجوز کار معتبر مجارستانی
  • داشتن پشتوانه مالی و اثبات آن به سفارت
  • اثبات از محل اقامت در کشر مجارستان

روند اجازه کار از اداره کار مجارستان

این روال و فرایند در خواست معمولا 25 روز  به طول می  انجامد و طبق قوانین  مراحل زیر می باشد :
در مرحله  نخست، یک تقاضای نیروی کار لازم است. و شرکت  باید برای استخدام باید یک دوره 15 روز تبلیغ این کار را در دفتر کار در مجارستان انجام دهد که این یک فرصت برای بیکار شهروندان مجارستانی می باشد و به عنوان یک موقعیت اعمال می گردد. وقتی  که پانزده روز گذشت، کارفرمای مورد نظر می تواند برای اجازه کار فرد متقاضیبه صورت مستقیم  به نمایندگی از کارکنان ان کار را انجام داده  فلذا این اجازه ی کار در 10 الی 15 روز کاری معمولا اماده خواهد بود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0