20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کار در ایرلند

اگر قصد کار در ایرلند را دارید، باید قوانین مربوط به شرایط اقامت ایرلند را بدانید و قبل از اینکه به ایرلند سفر کنید و اطلاعات مفیدی در مورد زندگی در ایرلند داشته باشید. برای کار در ایرلند اگر شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا هستید، شما مجاز به کار در ایرلند هستید و نیاز به مجوز استخدام ندارید. همچنین اعضای خانواده شما می توانند همراه شما زندگی کنند. اما اگر شما شهروند یک کشور غیر اروپایی هستید، برای کار در ایرلند باید یک ویزا دریافت کنید. کشور ایرلند دارای یکی از بالاترین استاندارد های زندگی در اروپا است و به دلیل موقعیت جغرافیایی و مالیات پایین، تعداد قابل توجهی از شرکت های چند ملیتی دارای دفتر در ایرلند هستند که فرصت های شغلی فراوانی را ارائه می دهند.

بازار کار در ایرلند

بازار کار ایرلند به علت رکود اقتصادی جهانی به شدت تحت تاثیر قرار گرفت، اما با این حال اقتصاد ایرلند سه برابر سریعتر از هر کشور اروپایی دیگر در سال 2017 رشد کرد و نرخ بیکاری در این کشور 6% اعلام شده است. بخش خدمات در بازار کار غالب است. فرصت های کاری را می توانید در تعدادی از صنایع عمده از جمله بخش فناوری پیدا کنید، مانند فناوری اطلاعات که تقاضا برای آن بالا است و به لطف توریستی بودن ایرلند ، فرصت های شغلی گردشگری نیز عمدتا یافت می شود. محبوب ترین شغل ها در ایرلند به صورت زیر می باشند:
 • متصدی بار (نوشیدنی و ...)
 • مواد شیمیایی
 • سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر
 • محصولات غذایی
 • تجهیزات پزشکی و دارو
رقابت برای مشاغل ماهر شدید است و شانس تضمین کار شما با تجربه کار مربوطه و مدارک افزایش می یابد. به طور کلی کار در ایرلند در شهرهای بزرگ مانند کرک، دوبلین و گالوی آسانتر خواهد بود. با این که شهر دوبلین پایتخت ایرلند است، هزینه زندگی در این شهر ارزان تر از سایر شهرهای مهم اروپا مانند لندن ، پاریس ، کپنهاگ و زوریخ است.

مشاغل مورد نیاز ایرلند

بازار کار ایرلند کمبود مهارت در تعدادی از بخش ها دارد که به صورت جدول زیر می باشند:
 
کسب و کار و امور مالی
 
حسابداران
 
تحلیلگران کسب و کار
 
مشاوران مالی
 
ریسک و متخصصان انطباق
 
مهندسی
مهندسان زیست پزشکی
 
مهندسان شیمی
 
مهندسان برق
 
مهندسین انرژی
 
آی تی
 
توسعه دهندگان نرم افزار
 
تحلیلگران داده ها
 
متخصصین فناوری اطلاعات
 
برنامه نویسان
 
بهداشت و درمان
 
پزشکان
 
پرستاران
 
داروسازان
 
رادیولوژیست
 
گردشگری
 
سرآشپز
حمل و نقل و تدارکات
 
مدیران حمل و نقل
 
تحلیلگران زنجیره تامین
 

شرایط کار در ایرلند

اجازه کار در ایرلند شامل دو گزینه می شود:
 1. اشتغالی که شامل حقوق و دستمزد 60.000 یورو یا بیشتر باشد.
 2. اشتغالی که شامل حقوق و دستمزد 30.000 یورو یا بیشتر باشد.
شغل ها در ایرلند در صنایع مختلف موجود است. با بخش فناوری در حال رشد، فرصت های زیادی در فناوری اطلاعات وجود دارد. اقتصاد رو به رشد که باعث رونق شغل هایی مانند بازاریابی، آژانس ها، تبلیغات و ... می شود. ایرلند همچنین خانه چندین شرکت دارویی بین المللی است که تعداد زیادی از مشاغل در ایرلند را تشکیل می دهند. ایرلند به عنوان یکی از جذاب ترین مقصد تعطیلات در جهان می باشد و بدین معنی است که ایرلند دارای صنعت گردشگری و مهمان نوازی قوی و پر رونقی است. کار هفتگی در ایرلند برای یک کارمند به طور کلی 35 تا 40 ساعت می باشد، البته بسته به نوع کار این ساعات می تواند متفاوت باشد. دفاتر ایرلندی نسبتا آرام هستند و روز کاری معمولا با صرف چای و گفتگو با همکاران می گذرد. در حالی که زبان رسمی کشور ایرلندی است، اما زبان انگلیسی، زبان مورد استفاده در کشور است. برای کار در ایرلند نیاز به مدرک زبان ایرلندی نیست.

تعطیلات رسمی

تعطیلات رسمی ایرلند در سال 9 روز است که به شرح زیر می باشد:
 • 1 ژانویه (روز سال نو)
 • 17 مارچ (روز سنت پاتریک)
 • روز عید پاک
 • اولین دوشنبه ماه می (روز جهانی کارگر)
 • اولین دوشنبه ماه ژوئن
 • اولین دوشنبه ماه آگوست
 • آخرین دوشنبه ماه اکتبر
 • 25 دسامبر (روز کریسمس)
 • 26 دسامبر (روز سنت استفان)

ویزای کار در ایرلند

شهروندان انگلستان و اتحادیه اروپا نیازی به ویزا برای ورود به ایرلند ندارند، اما اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، برای کار در ایرلند به ویزا نیاز دارید و شما می توانید به صورت آنلاین یا حضوری در سفارت ایرلند در کشورتان درخواست کنید. شهروندان انگلستان و اتحادیه اروپا بدون مجوز اشتغال می توانند در ایرلند کار کنند، اما شهروندان غیر اروپایی باید برای کار در ایرلند مجوز اشتغال دریافت کنند. 9 نوع مجوز کار در ایرلند وجود دارد، از جمله مجوز عمومی و مجوز مهارت های حیاتی.

چگونگی کار پیدا کردن در ایرلند

قبل از سفر به ایرلند می توانید برای درخواست کار در ایرلند اقدام کنید. فرم درخواست و مصاحبه کاری ایرلند شبیه به انگلستان است. چندین مرحله مصاحبه وجود دارد، ممکن است بعضی از کارفرماها برای شما یک مصاحبه تلفنی ارائه کنند و اگر در این مصاحبه مورد قبول باشید، شما را به مصاحبه حضوری دعوت می کنند. شما همچنین ممکن است برای برخی از مشاغل به مرکز ارزیابی مراجعه کنید.
رزومه کاری شما باید یک تا دو صفحه باشد و ایده خوبی است اگر که شامل مدارک زبان انگلیسی شما نیز باشد. داوطلب شدن یکی دیگر از روش های عالی برای تقویت رزومه شما می باشد که به یادگیری و بهبود مهارت های خود اختصاص داده اید. کمیسیون اروپایی برنامه خدمات داوطلبانه اروپایی را تامین می کند که هدف آن افراد 17 تا 30 ساله ای است که مایل به داوطلب شدن در خارج از کشور هستند و این فرصت را به متقاضیان می دهد که به مدت 12 ماه در تعدادی از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی داوطلب شوند.

مشاغل تابستانی

با توجه به صنعت گردشگری کشور، یافتن شغل های فصلی معمولا دشوار نیست. شانس شما برای یافتن کار در ایرلند بیشتر از دیگر کشورهای توریستی می باشد. شغل های موقت می تواند از تمیز کردن تا تبلیغات، تدریس تا گردشگری را پوشش دهد.

مشاغل تدریسی

ایرلند یک مقصد محبوب برای کسانی است که مایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند. کارفرمایان معمولی شامل مدارس تجاری، مدارس دولتی یا خصوصی و موسسات آموزش عالی می باشند. برای تبدیل شدن به یک معلم زبان انگلیسی در ایرلند ، مستلزم داشتن مدرک لیسانس و یک مدرک معتبر ELT هستید.

شرایط کارآموزی

با توجه به بازار کار رقابتی ایرلند، اگر تجربه کاری مناسبی دارید، احتمال بیشتری دارید که در کشور نقش مهمی داشته باشید. بسته به صنعت که شما در آن می خواهید مشغول به کار شوید، می توانید با شرکت ها تماس بگیرید و برای آنها کارآموزی کنید.

درآمد در ایرلند

حداقل درآمد برای کار در ایرلند 8.65 یورو در هر ساعت است. هزینه زندگی در ایرلند در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا بالا است، با این حال هزینه ها با توجه به جایی که شما در ایرلند کار می کنید، متفاوت است. درآمد شما مستلزم مالیات بر درآمد خواهد بود. کارفرمای شما این مبلغ را از دستمزد شما کسر می کند و مبلغی که پرداخت می کنید، بستگی به آنچه کسب می کنید دارد. مقدار معین مالیات در ایرلند 20 درصد می باشد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0