رد ویزا هرگز دلیلی برای ناامیدی نیست. همیشه می توانید سعی کنید یک بار دیگر اقدام به تصحیح اشتباهاتی کنید که در اولین برنامه خود مرتکب شده اید یا وضعیت خود را بهبود ببخشید.

علاوه بر این، اگر فکر می کنید که اولین درخواست شما صحیح بوده است و تصمیم در مورد رد آن اشتباه بوده است، همیشه می توانید این درخواست را رد کنید.

جهت رفع ریجکتی ویزا آمریکا و یا رفع ریجکتی ویزای کانادا و یا رفع ریجکتی ویزای شینگن میتوانید با کارشناسان موسسه حامی مهاجر از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

نحوه رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

در ماده 32 (3) قانون ویزا توافقنامه شینگن به وضوح آمده است كه كسانی كه ویزایشان رد شده است، حق شکایت برای تجدید نظر دارند تا اپلیکیشن آن ها یکبار دیگر بازبینی شود.

درخواست بازبینی در مورد ویزای شما کاری ساده نیست. اول از همه، شما باید کاملا مطمئن باشید که تصمیم نادرست بوده است و دلیلی برای رد آن وجود ندارد. در مرحله دوم، شما باید علیه کشور ایتالیا که تصمیم نهایی راجع به درخواست شما اتخاذ کرده است، شکایتی صادر کنید و دلیل اشتباه آن ها را در تصمیمشان به وضوح بیان کنید.

نامه درخواست تجدید نظر

شما باید با نوشتن نامه تجدید نظر در مورد امتناع ویزای شینگن این روند را آغاز کنید. نوشتن این نامه، خود یک فرآیند کامل است. شما باید دلایل بسیار محکمی را بیان كنید كه فکر می كنید درخواست شما به اشتباه رد شده است.

این نامه را هم میتوانید خودتان بنویسید و هم از یک وکیل با سابقه ایتالیایی این درخواست را بکنید.

موارد نامه رفع ریجکتی ایتالیا

مشخصات شخصی - نامه باید حاوی جزئیات مربوط به شخصی باشد که آن را می نویسد. نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی آنها. به شما توصیه می شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید.

تاریخ رد درخواست شما - در همان ابتدا که نامه رد درخواست خود را دریافت کردید، مراقب آن باشید چرا که در این مرحله به کار شما می آید.

دلیل عدم پذیرش ویزا - به طور واضح ذکر کنید. همانطور که در نامه رد شما دریافت کرده اید، دلیل عدم دریافت ویزا را که از طرف کشور مقصد برای شما صادر میشود را ذکر کنید.

چرا اعتقاد دارید که رد این درخواست نادرست بوده - توضیح دهید که چرا فکر می کنید درخواست شما به اشتباه رد شده است و چرا آنها باید آن را بازبینی و سپس تصویب کنند. اگر بیش از یک دلیل دارید، دلایل خود را ذکر کنید، چرا که فکر می کنید و بر این باور هستید که تصمیم در مورد انکار درخواست شما باید لغو شود. این مهمترین قسمت نامه است، بنابراین به آن توجه کنید.

امضای شما - بعد از اینکه نامه خود را نوشتید، چاپ کنید و در پایان آن را امضا کنید. نامه های ارسال شده بدون امضا رد می شوند. پس این موضوع را حتما به خاطر بسپارید و مراقب امضای انتهای درخواست بازبینی خود باشید.

اسناد پشتیبانی

اسناد پشتیبانی که باید به نامه درخواست تجدیدنظر خود پیوست کنید، به دلیل رد درخواست شما بستگی دارد. از آنجا که همه مردم دلایل مختلفی در نامه رد ویزای خود دارند، مدارکی که باید ارسال کنید، باید به دلیلتان ربطی داشته باشد در غیر این صورت به آن امتناعی نمیشود.

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

هدف نامشخص از بازدید

اگر ویزای شما رد شد به این دلیل است که سفارت به این نتیجه رسیده است که هدف سفر شما به ایتالیا نامشخص است. اسنادی را ارسال کنید که این موضوع را برای آنها واضح تر کند که شما در درخواست خود ارسال نکرده اید. این اسناد عبارتند از:

برنامه سفر(انگیزه نامه) - در صورت ارائه چنین سندی ، سعی کنید برنامه سفر واضح تر و دقیق تری ارائه دهید.

نامه دعوت نامه - توسط یک دوست، یک مؤسسه یا سازمان و غیره که در آنها به روشنی توضیح می دهند که چرا می خواهید به خاک ایتالیا قدم بگذارید.

عدم اثبات داشتن بودجه ی کافی برای سفر به ایتالیا و یا حتی اقامت در آن

سفارتخانه های ایتالیا اغلب درخواست ویزا را رد می کنند زیرا فکر می کنند متقاضی پول کافی برای پشتیبانی از خود در طول اقامت در خاک ایتالیا را ندارد. در صورت رد شدن به همین دلیل، حتما این سند را به نامه خود ضمیمه کنید.

تمکن مالی - در صورت امکان، پول بیشتری به تمکن مالی خود اضافه کنید. زیرا ممکن است مبلغ سابق حساب بانکی شما برای سفارت کافی نباشد.

نامه پشتیبانی (اسپانسر) - توسط شخص دیگری که ادعا می کند در طول اقامت شما در شینگن به شما کمک مالی خواهد کرد، همراه با بیانیه تمکن مالی حساب بانکی فعلی آنها.

پوشش غیرکافی بیمه مسافرتی

در این صورت، بیمه مسافرتی را از یک شرکت بیمه دریافت کنید. یا فقط بیمه خود را به روز کنید و سندی را ارائه دهید که ثابت کند بیمه شما به روز است و در صورت بروز هر اتفاقی شما توانایی مخارج خود را دارید.

سندی بر بازگشت شما به خاک کشور خود از ایتالیا

این شایع ترین دلیل عدم رد ویزا است. اگر این مورد دلیل رد ویزای شما باشد، در صورت امکان سعی کنید حداقل یکی از موارد زیر را ارسال کنید:

  • قرارداد کار اگر نامه ای از کارفرمای خود دریافت کنید که در آن ادعا می کند شما موظف به بازگشت به محل کار هستید و تا پایان سفر برنامه ریزی شده خود به موقع به کشورتان باز میگردید، حتما این نامه را ضمیمه کنید.
  • دانشجو بودن این مدرک ثابت میکند که شما بالاخره پس از مهلت ویزای خود به ایران باز خواهید گشت و ادامه تحصیل خواهید داد.
  • وابستگی های مالی شما - اسنادی که نشان می دهد شما در کشور خود اموالی دارید. مانند بیزینس، خانه و غیره.
  • گواهینامه هایی که ثابت می کنند اعضای خانواده در کشور خود دارید، یعنی گواهی ازدواج، شناسنامه فرزند و غیره. این گواهی ها ثابت میکنند که شما بالاخره به کشور خود باز میگردید و ایتالیا را به موقع ترک میکنید.

نکاتی در مورد رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

اگر ویزای شینگن شما توسط سفارت ایتالیا یا کنسولگری ایتالیا رد شده است، شما حق دارید ظرف مدت 60 روز از تاریخ ابلاغ، نسبت به امتناع ناعادلانه شکایت کنید و موارد ذکر شده در بالا را رعایت کنید.

دادگاه اداری مهاجرت در رم شکایت های دیرکرده را در نظر نمی گیرد. برای اینکه به طور رسمی دستور تجدید نظر در تصمیم گیری مبنی بر امتناع ویزا از ایتالیا را صادر کنید، به یک نسخه از نامه دریافت شده از کنسولگری یا سفارت ایتالیا نیاز دارید.

همچنین مدارکی از توانایی شما برای استقلال مالی در حالیکه در ایتالیا خواهید بود نیاز خواهد شد. ("اثبات بودجه" یا "اثبات درآمد"). برای شروع این پروسه باید کپی گذرنامه و فیش خدمات خود را به همراه فیش هزینه ها نگهدارنده برای یک وکیل ایتالیایی ارسال کنید.

درخواست وکیل برای جلو گیری از عواقب مشکل ساز

پیروی از یک روش نادرست یا ایجاد درخواست های اشتباه ممکن است منجر به عواقب قابل توجهی شود. به همین دلیل ضروری است برای درخواست رفع ریجکتی ویزای ایتالیا به یک وکیل دارای صلاحیت و با سابقه مراجعه کنید تا شما را از تمامی اطلاعات و جزئیات با خبر سازد.

طبق قانون، یک وكیل ایتالیایی باید مراحل تجدید نظر را قبل از دادگاه اداری در رم انجام دهد. شما نمی توانید شخصا تجدید نظر کنید. وکلای خبره ایتالیا شما را در طی این روند راهنمایی می کنند و اطمینان حاصل می کنند که تمام اقدامات مناسب برای دستیابی به بهترین شانس موفقیت انجام شده است.

ثبت کردن درخواست رفع ریجکتی ویزا هرگز تضمینی نیست که ویزا دریافت خواهید کرد. ممکن است روزها برای جمع آوری مدارک مورد نیاز، تحقق فرم درخواست، نوشتن نامه های لازم و غیره صرف کرده باشید. با این وجود، گاهی اوقات، ممکن است به هر دلیلی درخواست شما رد شود، در حالی که شما بسیار مطمئن هستید که همه کارها را به درستی انجام داده اید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0