20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای مولتیپل شینگن

ویزای مولتیپل شینگن

با داشتن ویزای مولتی کشور عضو منطقه شینگن، شما در مدت زمان اعتبار، هرچند باری که می‌خواهید، می‌توانید وارد کشور مقصد و منطقه شنگن شوید و البته در هر 6 ماه، حداکثر تا 90 روز در منطقه حضور داشته باشید. طبیعتا تعداد اجازه ورود نامحدود و مدت زمان بیشتر اعتبار ویزای مولتی شینگن، آن را محبوب کرده است. البته برای دریافت این ویزا باید شرایطی را داشته باشید که مهمترین آن داشتن سابقه اخذ ویزای شینگن (یکبار ورود یا دوبار ورود) است.

در این مقاله به ویزای مولتی شینگن یا چندبار ورود و اعتبار آن می‌پردازیم، شرایط و مدارک لازم برای اخذ این ویزا را عنوان می‌کنیم و هزینه آن را توضیح می‌دهیم. مهمترین اقدام بعد از کسب آگاهی برای دریافت این ویزا، دریافت مشاوره تخصصی از کارشناس مجرب است. مشاوره ویزای توریستی و کوتاه مدت شینگن در موسسه حامی مهاجر رایگان است. با ما در تماس باشید: 02148000957

اعتبار ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی یکی از انواع ویزای شینگن تایپ C است. اگر مقاله ویزای شنگن C را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که اعتبار این ویزا از قانون 90/180 تبعیت می‌کند. یعنی در هر 6 ماه، حداکثر تا 90 روز می‌توانید در کشور مقصد و منطقه شنگن اقامت داشته باشید. تعداد اجازه ورود این ویزا با رعایت این قانون، محدودیتی ندارد. انواع اعتبار ویزای شینگن مولتی یا چندبار ورود موارد زیر است:

 • ویزای مولتی یکساله
 • ویزای مولتی سه ساله
 • ویزای مولتی پنج ساله
 • ویزای ملی مولتی (ویزای شینگن D با تعداد اجازه چندبار ورود)

با داشتن ویزای مولتی یکساله شما در 6 ماه اول می‌توانید تا 90 روز و طی 6 ماه دوم نیز تا 90 روز در کشور مقصد و منطقه شنگن حضور داشته باشید. این قانون برای ویزاهای مولتی سه ساله و پنج ساله نیز به همین صورت است.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که ویزای شینگن نوع D یا ویزای ملی کشورهای این منطقه، با تعداد اجازه ورود یکبار، دوبار و چندبار صادر می‌شود. برای صدور هرکدام از ویزای D یا ویزای طولانی مدت شینگن با اجازه ورود گفته شده ، شرایط شما بررسی می‌شود.

شرایط اخذ ویزای مولتی شینگن

پرچم منطقه شینگن

ویزای شینگن به خصوص ویزای مولتی شرایطی دارد. موارد زیر باید برای شرایط اخذ این ویزا بررسی شود:

 • تابعیت شما
 • سابقه دریافت ویزای شنگن
 • هدف از ورودتان به منطقه شینگن
 • تمکن مالی

1- اتباع اکثر کشورهای خارج از منطقه شینگن باید ویزای شینگن دریافت کنند. شهروندان کشورهایی مانند کانادا، ژاپن و آمریکا از این موضوع معاف هستند. البته همچنان قاعده 90/180 برای آن ها برقرار است.

2- برای اخذ ویزای مولتی شینگن یکساله باید در دو سال گذشته سابقه سه بار دریافت ویزاهای سینگل و یا دوبار ورود را داشته باشید. برای دریافت ویزای مولتی با اعتبار سه سال طی دو سال گذشته ویزای چندبار ورود یکساله را دریافت کرده باشید. در نهایت برای ویزای 5 ساله، طی سه سال گذشته باید ویزای چندبار ورود را حداقل با اعتبار دو سال اخذ کرده باشید.

با توجه به مواردی که گفتیم، اگر سابقه سفر را طبق قواعد گفته شده نداشته باشید احتمال اینکه بتوانید ویزای 5 ساله دریافت کنید بسیار پایین خواهد بود. بنابراین معمولا در قدم اول باید برای ویزاهای با اعتبار کمتر شروع کنید.

3- اینکه هدف شما از ورودتان به کشور مقصد چه باشد، بر اعتبار ویزای شما تاثیر می‌گذارد. تصمیم‌گیری درباره این موضوع به عهده سفارت و مراجع معتبر صدور ویزای شینگن است.

4- ارئه تمکن مالی برای دریافت ویزای شینگن از موارد ضروری است و حتی می‌تواند بر مدت زمان اعتبار ویزای شما موثر باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای مولتی شینگن

مواردی که در این بخش عنوان می‌کنیم، مدارک عمومی برای اخذ این ویزا هستند، با توجه به هدف شما از دریافت ویزای مولتی شینگن (توریستی، تجاری، درمانی و ...) مدارک اختصاصی نیز از شما درخواست می‌شود. برای آگاهی از جزئیات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز و همچنین تمکن مالی، به مقاله "ویزای شینگن چیست؟" مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید که تمام مدارک را به زبان خواسته شده ترجمه کنید.

1- فرم درخواست ویزای شنگن که باید آن را تکمیل و امضا کنید.

2- یک یا دو قطعه عکس مناسب ویزا. عکس شما باید معتبر و حداکثر برای 3 ماه گذشته باشد.

3- پاسپورت معتبر داشته باشید. پاسپورت شما نباید قدیمی‌تر از 10 سال گذشته باشد. تاریخ اعتبار آن نیز باید تا 3 ماه پس از بازگشت شما از کشور مقصد باشد.

4- ارائه برنامه سفر و تاریخ رفت و برگشت. باید برگه رزرو بلیت پرواز را به سفارت تحویل دهید.

5- مدرک یا تاییدیه برای بیمه مسافرتی معتبر، با پوشش کل منطقه شینگن و حداقل 30,000 یورو

6- مدارک برای اثبات وضعیت اسکان در مدت حضور در منطقه شینگن، مثل تاییدیه رزرو هتل یا اجاره نامه

7- مدارک برای ارائه تمکن مالی، معمولا میزان تمکن مالی با توجه به کشور مقصد و براساس تعداد روز اقامت شما تعیین می‌شود.

8- رسید و تاییدیه پرداخت هزینه درخواست ویزای شنگن

9- مدارک برای ارائه وضعیت مدنی، مثل شناسنامه و مدارک تولد فرزندان، سند ازدواج و ...

مدت زمان لازم برای ویزای مولتی شینگن

از زمان درخواست شما برای اخذ ویزا، حداقل دو یا سه هفته طول می‌کشد تا ویزای شما صادر شود. البته گاهی اوقات ممکن است تا یک الی دو ماه ادامه پیدا کند. با دریافت مشاوره از کارشناس می‌توانید به موقع برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

هزینه دریافت ویزای مولتی شینگن

پول و پاسپورت برای سفر به کشورهای شنگن

گفتیم که معمولا منظور از ویزای مولتی شینگن، همان ویزای شینگن نوع C با تعداد اجازه چندبار ورود است. هزینه این ویزا با توجه به گروه سنی مشخص شده به شرح زیر است:

 • هزینه ویزای مولتی شینگن برای افراد بالای 12سال: 80 یورو
 • هزینه ویزای مولتی برای کودکان بین 6 تا 12 سال: 40 یورو
 • هزینه ویزای مولتی برای کودکان زیر 6 سال: رایگان

سخن پایانی

دریافت ویزای مولتی شینگن، راه را برای اخذ اقامت دائم کشورهای منطقه شینگن راحت‌تر خواهد کرد. در این مطلب درباره ویزای مولتی شینگن صحبت کردیم. انواع اعتبار این ویزا را بیان کردیم و شرایط دریافت آن را توضیح دادیم. در نهایت در مورد هزینه و مدارک لازم را شرح دادیم. برای دریافت خدمات مشاوره و اخذ ویزای شینگن، با ما از طریق شماره 02148000957 تماس بگیرید.

مشاوره ویزای توریستی شنگن در موسسه حامی مهاجر به صورت رایگان انجام می‌شود.

سوالات متدوال درباره ویزای مولتی شینگن

منظور از ویزای شینگن مولتیپل چه ویزایی است؟

منظور ویزای توریستی شینگن چندبار ورود است. هرچند که ویزای ملی کشورهای شنگن با اجازه چندبار ورود نیز صادر می‌شوند.

برای اخذ ویزای مولتی شینگن باید سابقه سفر داشت؟

بله، برای مثال جهت دریافت ویزای مولتی با اعتبار 1 سال، باید طی دو سال گذشته حداقل سه بار ویزای شینگن یکبار ورود یا دوبار ورود را اخذ کرده باشید.

چگونه برای دریافت این ویزا اقدام کنیم؟

ابتدا باید با مشورت کارشناس بررسی کنید که واجد شرایط ویزای مولتی شینگن هستید یا خیر. مدارک خود را آماده و ترجمه کنید، در زمان مناسب برای صدور این ویزا درخواست ارسال کنید و وقت سفارت را اخذ کنید. سپس تمامی مدارک لازم به همراه رسید پرداخت هزینه ویزا به سفارت تحویل دهید. در صورت لزوم باید مصاحبه نیز داشته باشید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0