20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی بلژیک

بلژیک کشوری کوچک در غرب اروپا است که پایتخت آن شهر زیبای بروکسل است. بلژیک با کشورهای مهمی چون هلند، آلمان، لوکزامبورگ و فرانسه همسایه است و از اعضای اتحادیه اروپا است. بسیاری از مسافران بلژیک به شوق تماشای آثار تاریخی دیدنی، طبیعت زیبا و البته شکلات و سیب‌زمینی سرخ کرده به بلژیک سفر می‌کنند. شکلات بلژیک با شکلات سوئیس رقابت می‌کند و سیب‌زمینی سرخ‌کرده‌های آن، دیدگاه شما در مورد سیب‌زمینی سرخ کرده را برای همیشه تغییر خواهد داد. در ماه‌های جولای و آگوست بلژیک دارای بهترین آب و هوا و بیشترین میزان گردشگر است. اگر به شلوغی عادت ندارید، بهترین زمان سفر از اواسط آوریل تا اواسط اکتبر است که هم از خلوتی لذت ببرید و هم از آب و هوای خوب و لذت بخش.

بروکسل

بروکسل، پایتخت بلژیک، هم در اروپا و هم در بلژیک، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد چرا که این شهر، مقر اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا است. این شهر در عین تاریخی بودن، شوروشوق زندگی مدرن را نیز در بر دارد. یک شهر چندفرهنگی است و تاریخی پرفراز‌ونشیب را پشت سر گذاشته است. بناهای قدیمی با نماهای آرت دکو و عمارت‌های قرن نوزدهمی مجلل، تنها گوشه‌ای از معماری جذاب بروکسل را نشان می‌دهند. همه‌ی این آثار قدیمی، تضاد جالبی با ساحتمان‌های مدرن و شیشه‌ای شهر دارند. نشانه‌هایی از کاخ‌های قرون وسطایی در این شهر دیده می‌شود و در چند قدمی، می‌توانید مدرن‌ترین بناهای شهر را ببینید. گراند پلاس، مانکن پیس، کلیسای جامع سن میشل و سن گودوله، موزه‌ی سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک، اتمیوم، کلیسای نوتردام دو سابلون، پارک سنکانتونر، صومعه‌ کامبر و تالار شهر از جاهای دیدنی بروکسل می‌باشند.
 
 

قلعه‌ گراون استین

قلعه تاریخی گراون استین در شهر گنت بلژیک وجود دارد که در سال ۱۱۸۰ توسط فیلیپ ساخته شده است. ارتفاع ساختمان قلعه گراون استین در گنت ۳۰ متر می‌باشد. در گذشته این بنا، برای مدتی به عنوان  کارخانه پنبه مورد استفاده قرار گرفته بود. اما با گذشت مدتی فعالیتش رو متوقف کردند و قلعه مجددا به شکوه گذشته ی خودش برگشت. اکنون درون این  قلعه پر از لباس و ابزار جنگی هست که نشان دهنده قدمت و داستان‌های گذشتگان در این شهر می‌باشد.
 
 

شهر قدیم مشلان

در این منطقه‌ قدیمی می‌توانید نمونه‌هایی از آثار تاریخی و خانه‌های قدیمی دوران قرون وسطی را ببینید؛ بناهایی که در عین قدیمی بودن هنوز هم به خوبی نگهداری شده‌اند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. میدان مرکزی شهر که Grote Markt نام دارد، با بناهای تاریخی شگفت‌انگیزی احاطه شده است که از میان آنها می‌توان به تالار شهر و تالار Lakenhall اشاره کرد. کلیسای جامع Sint-Rombouts یکی دیگر از بناهای چشم‌گیر این منطقه است که با برج‌های ناقوس بلندش مشرف به میدان قرار دارد. علاوه بر این میدان، در مناطق نزدیک به آن هم می‌توانید خانه‌های تاریخی بزرگ و باشکوهی را ببینید که علاقه‌مندان به تاریخ، هنر و معماری حتما از دیدن آنها لذت می‌برند.
 
 

برج ناقوس کلیسا

یکی از جاهای دیدنی بلژیک که زیبایی خاصی به شهر بروژ داده برج ناقوس کلیسا است. این برج ۸۳ متری به سبک معماری گوتیک  قرون وسطایی ساخته شده است. برای رفتن به بالای برج، باید از ۳۶۶ پله بالا برویم که در نهایت با ۴۷ ناقوس بلژیکی مواجه خواهیم شد که از نشانها و نمادهای این کشور قلمداد می شود. بالای در ورودی این برج یک بالکن وجود دارد و جایگاهی است که در دوران قرون وسطی برای آگاهی دادن به مردم بکار می رفت که در اطراف میدان بازار گرد هم می آمدند که البته جمع شدن مردم در این مکان به کمک به صدا درآمدن ناقوس های کلیسا صورت می گرفت. بدین گونه مردم در جریان قوانین اجرایی جدید و اعلامیه های عمومی قرار می‌گرفتند.
 
 

دره‌ مِوُز

دره‌ موز در جنوب بلژیک یکی از بهترین مناطق این کشور برای تماشای طبیعت و حومۀ سرسبز بلژیک است. برای اینکه از این فرصت فوق‌العاده استفاده کنید، سفری به این منطقه ترتیب دهید و از تماشای مناظر سرسبز و جنگل‌های انبوه لذت ببرید. در گوشه و کنار این جنگل‌ها، شهرهای کوچک و زیبایی را خواهید دید که در پس آنها، صخره‌های سنگ آهکی دیده می‌شود. شهرهایی مثل Namur و Dinant که با عنوان دروازه‌ این منطقه هم شناخته می‌شوند. در این منطقه، مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری متعددی وجود دارد. اگر می‌خواهید کمی فعالیت تفریحی و ورزشی را به سفر خود اضافه کنید، سفر به این منطقه بهترین فرصت است. ارگ‌های تاریخی بر فراز صخره‌های ناهموار و بناهای تاریخی دیگری هم در این منطقه وجود دارد اما جاذبه‌ای که بیش از همه توجه گردشگران را جلب می‌کند، طبیعت زیبای اطراف است.
 
 

کلیسای جامع سنت باوو

این کلیسا در شهر خنت بلژیک قرار دارد. این کلیسای شگفت‌انگیز با پنجر‌ه‌های رنگارنگ یکی از زیباترین بناهای تاریخی با سبک‌های معماری از جمله رومانسک و گوتیک است. بسیاری از آثار هنری معروف جهان در این کلیسا نگهداری می‌شود. نقاشی‌های دیواری باشکوه و آثاری همچون ستایش بره عارف (The Adoration of the Mystic Lamb)  اثری از برادران ون ایک جذابیت این کلیسا را برای گردشگران بیشتر کرده است.
 
 

واترلو

نبرد تاریخی واترلو در ۱۸ ژوئن ۱۸۱۵ در نزدیکی شهر واترلو به وقوع پیوست. این شهر در حال حاضر در کشور بلژیک، در نزدیکی مناطق برِین-لالود و لاسن و در حدود ۱۵ کیلومتری جنوب بروکسل قرار دارد. یکی از بناهای یادبود این نبرد، تپه شیر است که در مرکز میدان نبرد و به دستور ویلیام اول، پادشاه هلند، ساخته شد. تپه شیر یک تپه مخروطی با ارتفاع ۴۳ متر است که بالای آن مجسمه چدنی یک شیر با عرض و ارتفاع ۴.۵ متر نصب شده است.
 
 

کلیسای خون مقدس

کلیسای خون مقدس یکی دیگر از جاهای دیدنی بلژیک در میدانی به نام برج ساعت در شهر بروژ بلژیک واقع شده است و در واقع دو کلیسا در یک مکان است شامل کلیسای رومی سن بازیل در طبقه همکف و صومعه ای به سبک گوتیک در طبقه دوم است. شهرت کلیسا به خاطر وجود یک جام کوچک در داخل این کلیساست که گفته می‌شود حاوی جامی از خون عیسی مسیح است و این جام خون توسط ژوزف آریماتئا در طی جنگ‌های صلیبی به دست آورده شده که در کلیسای خون مقدس بروژ نگهداری می‌شود. این کلیسا بدون شک یکی از معروفترین و محبوب‌ترین جاذبه های بروژ به شمار می‌آید که در بین مسیحیان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0