20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای شینگن نوع B یا ترانزیتی اعتبار کوتاه مدت

ویزای شینگن نوع B ؛ مدارک و شرایط دریافت

حتما شنیده‌اید که با ویزای شینگن می‌توانید آزادانه به کشورهای اروپایی عضو منطقه شینگن رفت‌وآمد داشته باشید. اما این را هم می‌دانید که بسته به برنامه سفر و نوع ویزایی که برای‌تان صادر شده است، محدودیت‌هایی در نحوه جابجایی و سفر  دارید؟

برای همین است که انواع و اقسام ویزای شنگن وجود دارد. از A تا C و از چند بار ورود تا یکبار ورود. اینجا قرار است درباره ویزای شینگن نوع B بدانیم. ویزایی که به ویزای ترانزیت معروف است و شرایط و الزامات خاصی دارد. همچنین مدارکی که بایستی برای آن تهیه کنید نیز متفاوت است و به همه تعلق نمی‌گیرد. می‌خواهید فرق آن را با دیگر انواع ویزای شینگن تایپ b بدانید؟ پس تا انتهای مقاله همراهی‌مان کنید. 

ویزای شینگن نوع B چیست؟

ویزای شنگن نوع B به ویزای ترانزیت نیز معروف است. این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که برای رفتن به کشوری خارج از منطقه شینگن، باید از یک یا بیش از یک کشور عضو شنگن با هواپیما یا خودرو عبور کنند. البته دقت کنید که دریافت این ویزا به این معنی نیست که می‌توانید در این کشورها اقامت داشته باشید. شما باید در کمتر از 5 روز از منطقه شینگن عبور کنید. 

از طرف دیگر اگر قرار است برای سفر به یک کشور خارج از حوزه شینگن در فرودگاه یکی از کشورهای شنگن پرواز خود را تغییر دهید، باید برای ویزای شینگن نوع A درخواست دهید. برای اطلاع از شرایط ویزای شینگن نوع A، روی این مقاله کلیک کنید.

تفاوت ویزای شینگن نوع B با ویزای شینگن نوع A

شاید از خودتان بپرسید که این نوع ویزا چه تفاوتی با ویزای نوع A  دارد؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید یک معرفی کوتاه از ویزای شینگن نوع A داشته باشیم.

تفاوت ویزای شینگن نوع b و a

ویزای تایپ A هم به ویزای ترانزیت فرودگاهی معروف است. این نوع برای مسافرانی مناسب است که می‌خواهند از یک کشور غیر شنگن خارج شوند تا وارد کشور دیگری غیر شینگن شوند. این ویزا این امکان را به شما می‌دهد تا بدون پا گذاشتن در داخل کشور از فرودگاه کشور شینگن عبور کنید. البته دقت کنید که شما با داشتن این ویزا نمی‌توانید از منطقه تعیین‌شده (منطقه ترانزیت بین‌المللی) خارج شوید و وارد خاک کشور منطقه شنگن شوید.

این درحالیست که ویزای نوع B نیز همین حالت را دارد با این تفاوت که با این نوع ویزا شما باید در کمتر از 5 روز از منطقه شینگن عبور کنید. همچنین اگر قصد سفر با خودروی شخصی خود را دارید باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمائید.

مدت اعتبار ویزای شینگن نوع B

با اخذ این ویزا شما تا قبل از 5 روز می‌توانید از منطقه شینگن عبور کنید. اما اگر قرار است حضور شما در منطقه شنگن بیشتر از 5 روز باشد، باید برای ویزای شینگن مخصوص این سفر یعنی ویزای نوع C (ویزای کوتاه‌مدت) اقدام کنید (یعنی بدون داشتن وضعیت ترانزیت).

مدارک لازم برای ویزای شینگن نوع B

مواردی که در زیر عنوان کردیم، حداقل مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن تایپ b است و به این سوال پاسخ می‌دهد که چگونه ویزای ترانزیت بگیریم ؟ چون ممکن است با توجه به شرایط شما، به مدارک دیگری هم نیاز باشد. البته باید یادآوری کنیم که این ویزا، امروزه زیرمجموعه ویزای کوتاه‌مدت شینگن یعنی ویزای C  (با وضعیت ترانزیت) است. 

1- فرم درخواست ویزا که شما آن را به دقت تکمیل و امضا کرده باشید.

2- دو قطعه عکس مناسب معیارهای ویزای شینگن: عکس شما باید به‌روز و ترجیحا برای 3 ماه گذشته باشد.

3- پاسپورت معتبر. توجه کنید که پاسپورتتان نباید قدیمی‌تر از 10سال گذشته باشد. همچنین باید حداقل دو صفحه خالی به منظور درج برچسب ویزا داشته باشد.

4- مدارکی که نشان دهد شما به کشور مقصدتان (در خارج از منطقه شینگن) خواهید رفت. مثل رسید رزرو بلیت پرواز به کشور مقصد نهایی (برای گذر از منطقه شنگن با هواپیما) و ویزای معتبر کشور مقصدتان

5- بیمه مسافرتی به‌ویژه با پوشش فوریت‌های پزشکی و حداقل 30,000 یورو

6- رسید یا تاییدیه پرداخت هزینه درخواست ویزا

هزینه ویزای شینگن نوع B

هزینه درخواست ویزای نوع b (ترانزیت) مانند انواع دیگر ویزای شینگن است و مبالغ آن براساس گروه سنی به صورت زیر است:

  • برای افراد بالای 12 سال: 80 یورو
  • برای سنین بین 6 تا 12 سال: 40 یورو
  • برای کودکان با سن کمتر از 6 سال: رایگان

البته در نظر داشته باشید که در کنار هزینه درخواست از سفارت برای صدور ویزا، مواردی مثل هزینه ترجمه و آماده‌سازی مدارک نیز باید محاسبه شود.

هزینه ویزای شینگن نوع b

چه زمانی برای ویزای شینگن نوع B اقدام کنیم؟

در حالت عادی، ویزای ترانزیت (نوع B)، دو هفته‌ای صادر می‌شود. اما ممکن است در شرایطی خاص تا 30 یا 60 روز نیز طول بکشد. از طرفی نمی‌توانید بیش از 3 ماه قبل از شروع سفر خود برای ویزا اقدام کنید. بنابراین بهتر است طوری برای درخواست ویزا برنامه‌ریزی کنید که تا قبل از تاریخ سفر، ویزا به دست شما برسد.

زمان درخواست برای ویزای شینگن

سخن پایانی

در این مقاله درباره ویزای شنگن ترانزیت (با اعتبار 5 روز) صحبت کردیم که قبلا در دسته‌بندی جدا قرار داشت، یعنی ویزای نوع b ، اما اکنون زیرمجموعه ویزای شینگن نوع C است. همچنین گفتیم اگر برای رفتن به کشوری خارج از منطقه شنگن، باید از کشورهای این منطقه عبور کنید، باید این ویزا را دریافت کنید. سپس در مورد مدارک و هزینه درخواست این ویزا توضیح دادیم.

اگر هرگونه پرسشی در مورد ویزای شنگن دارید و یا می‌خواهید برای این ویزا اقدام کنید، حتما با کارشناسان با تجربه موسسه حامی مهاجر از طریق شماره 02148000957 تماس بگیرید. مشاوره ویزای توریستی شنگن در حامی مهاجر رایگان است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0