ویزای شینگن نوع B

ویزای شینگن نوع B، یکی از انواع ویزای منطقه شینگن است. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که امروزه این ویزا دیگر در دسته‌بندی مجزا قرار نداشته و زیر مجموعه ویزای کوتاه‌مدت (ویزای شینگن نوع C) با حالت "ترانزیت" قرار گرفته است. بنابراین در این مقاله این ویزا را صرفا به خاطر عنوان مقاله، ویزای نوع B می‌نامیم، اما در نظر داشته باشید که زیرمجموعه ویزای شنگن نوع C است.

توصیه می‌کنیم درباره ویزای شینگن این مقالات را هم مطالعه فرمایید:

ویزای شینگن نوع B چیست؟

ویزای شنگن نوع B به ویزای ترانزیت نیز معروف است. این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که برای رفتن به کشوری خارج از منطقه شینگن، باید از یک یا بیش از یک کشور عضو شنگن با هواپیما یا خودرو عبور کنند. البته دقت کنید که دریافت این ویزا به این معنی نیست که می‌توانید در این کشورها اقامت داشته باشید. شما باید در کمتر از 5 روز از منطقه شینگن عبور کنید.

از طرف دیگر اگر قرار است برای سفر به یک کشور خارج از حوزه شینگن در فرودگاه یکی از کشورهای شنگن پرواز خود را تغییر دهید، باید برای ویزای شینگن نوع A درخواست دهید. برای اطلاع از شرایط ویزای شینگن نوع A، روی این مقاله کلیک کنید.

مدت اعتبار ویزای شینگن نوع B

با اخذ این ویزا شما تا قبل از 5 روز می‌توانید از منطقه شینگن عبور کنید. اما اگر قرار است حضور شما در منطقه شنگن بیشتر از 5 روز باشد، باید برای ویزای مرسوم شنگن نوع C (ویزای کوتاه‌مدت) اقدام کنید (یعنی بدون داشتن وضعیت ترانزیت).

مدارک لازم برای ویزای شینگن نوع B

مواردی که در زیر عنوان کردیم، حداقل مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن نوع B است و ممکن است با توجه به شرایط شما، به مدارک دیگری هم نیاز باشد. البته باید یادآوری کنیم که این ویزا، امروزه زیرمجموعه ویزای کوتاه‌مدت شینگن یعنی نوع C  (با وضعیت ترانزیت) است.

1- فرم درخواست ویزا که شما آن را به دقت تکمیل و امضا کرده باشید.

2- دو قطعه عکس مناسب معیارهای ویزای شینگن: عکس شما باید به‌روز و ترجیحا برای 3 ماه گذشته باشد.

3- پاسپورت معتبر. توجه کنید که پاسپورتتان نباید قدیمی‌تر از 10سال گذشته باشد. همچنین باید حداقل دو صفحه خالی به منظور درج برچسب ویزا داشته باشد.

4- مدارکی که نشان دهد شما به کشور مقصدتان (در خارج از منطقه شینگن) خواهید رفت. مثل رسید رزرو بلیت پرواز به کشور مقصد نهایی (برای گذر از منطقه شنگن با هواپیما) و ویزای معتبر کشور مقصدتان

5- بیمه مسافرتی به‌ویژه با پوشش فوریت‌های پزشکی و حداقل 30,000 یورو

6- رسید یا تاییدیه پرداخت هزینه درخواست ویزا

هزینه ویزای شینگن نوع B

هزینه ویزای شینگن نوع B

هزینه درخواست ویزای شینگن B (ترانزیت) مانند ویزای کوتاه‌مدت شنگن است و مبالغ آن براساس گروه سنی به صورت زیر است:

  • برای افراد بالای 12 سال: 80 یورو
  • برای سنین بین 6 تا 12 سال: 40 یورو
  • برای کودکان با سن کمتر از 6 سال: رایگان

البته در نظر داشته باشید که در کنار هزینه درخواست از سفارت برای صدور ویزا، مواردی مثل هزینه ترجمه و آماده‌سازی مدارک نیز باید محاسبه شود.

چه زمانی برای ویزای شینگن نوع B اقدام کنیم؟

چه زمانی برای ویزای شینگن نوع B اقدام کنیم؟

در حالت عادی، ویزای ترانزیت (نوع B)، دو هفته‌ای صادر می‌شود. اما ممکن است در شرایطی خاص تا 30 یا 60 روز نیز طول بکشد. از طرفی نمی‌توانید بیش از 3 ماه قبل از شروع سفر خود برای ویزا اقدام کنید. بنابراین بهتر است طوری برای درخواست ویزا برنامه‌ریزی کنید که تا قبل از تاریخ سفر، ویزا به دست شما برسد.

سخن پایانی

در این مقاله درباره ویزای شنگن ترانزیت (با اعتبار 5 روز) صحبت کردیم که قبلا در دسته‌بندی جدا قرار داشت، یعنی ویزای شینگن نوع B، اما اکنون زیرمجموعه ویزای شینگن نوع C است. همچنین گفتیم اگر برای رفتن به کشوری خارج از منطقه شنگن، باید از کشورهای این منطقه عبور کنید، باید این ویزا را دریافت کنید. سپس در مورد مدارک و هزینه درخواست این ویزا توضیح دادیم.

اگر هرگونه پرسشی در مورد ویزای شنگن دارید و یا می‌خواهید برای این ویزا اقدام کنید، حتما با کارشناسان با تجربه موسسه حامی مهاجر از طریق شماره 02148000957 تماس بگیرید. مشاوره ویزای توریستی شنگن در حامی مهاجر رایگان است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0