ویزای اتحادیه شینگن یک مجوز از طرف یکی از کشورهای عضو شینگن می باشد که به دارنده آن اجازه ورود، رفت و آمد و اقامت موقت درکشور مورد نظر در یک بازه زمانی مشخص می‌دهد. این ویزا به ویزای گردشگری و توریستی نیز معروف است. شخصی که این مدل ویزای شینگن را دارد میتواند هر 6 ماه تا سقف 90 روز در کشور مد نظرش بماند. ویزای اتحادیه شینگن با توجه به هدف متقاضی از سفر، انواع متفاوتی دارد که در این مقاله به ویزای شینگن نوع C  می پردازیم.

انواع ویزای نوع C 

ویزای کوتاه مدتی است که به دارنده آن اجازه می دهد مدت زمان معین و مشخصی ( بستگی به مدت اعتبار ویزا هم دارد) در کشور حوزه شینگن اقامت داشته باشد. این تایپ ویزا به دلیل هدف متقاضی از سفر در 3 فرم مختلف ارائه می‌شود: 
 
  • ویزای سینگل یا تک ورود Single-entry
  • ویزای دوبار ورود Double-entry visa
  • ویزای مولتی Multiple-entry visa

ویزای تک ورود 

ویزای شینگن تک ورود همان گونه که از اسمش پیداست به دارنده آن اجازه می دهد یک بار و در مدت زمان محدود (اعتبار ویزا) به یکی از کشورهای حوزه شینگن ورود کند. به محض اینکه مسافر کشور را ترک کند، صرف نظر از اینکه مدت زمان ویزا به پایان رسیده است یا خیر، اعتبار ویزا منقضی میشود.

ویزای دوبار ورود 

ویزای دوبار ورود بسیار مشابه ویزای سینگل و تک ورود است. در این مدل ویزا مسافر تا 2  بار اجازه ورود به کشور را در مدت زمان اعتبار ویزایش دارد. 

ویزای مولتی 

هر فرد با در دست داشتن ویزای مولتی شینگن می‌تواند در طول مدت اعتبار ویزایش هر چند بار که می‌خواهد وارد کشورهای شینگن شود. مسافر با توجه به میزانی که نیاز به رفت و آمد به کشورهای منطقه شینگن دارد یکی از حالت های مختلف ویزای مولتی را درخواست می‌دهد. ویزای مولتی شینگن می‌تواند یک ساله، سه ساله و یا 5 ساله باشد. 

ویزای یک ساله مولتی

ویزای مولتی یک ساله را زمانی می‌توانید درخواست دهید که حداقل یک ویزای شینگن دو بار ورود داشته باشید و همچنین باید ثابت کنید که به طور منظم سفر می‌روید. ویزای مولتی یک ساله به شما اجازه می‌دهد هر چند بار که می‌خواهید وارد کشورهای حوزه شینگن شوید به شرطی که مدت زمان اقامتتان بیشتر از 90 روز در 3 ماه نشود. 

ویزای سه ساله مولتی

ویزای مولتی 3 ساله شینگن به دارنده آن اجازه می‌دهد در طول 3 سال هر چند بار که می‌خواهد وارد ناحیه شینگن شود. ولی در ویزای 3 ساله هم این محدودیت که نباید در طول بازه زمانی 180 روزه بیشتر از 90 روز در ناحیه شینگن بماند. وقتی متقاضی درخواست ویزای مولتی 3 ساله می‌دهد باید مدارکی مبنی بر اینکه حداقل به یکی از کشورهای منطقه شینگن زیاد سفر می‌کنید ارائه دهید. همچنین مدرک و دلیلی برای اینکه چرا برای مدت 3 سال نیاز به ویزای مولتی دارید. 

ویزای پنج ساله مولتی

ویزای مولتی 5 ساله شینگن فقط به افرادی داده می‌شود که خیلی زیاد به ناحیه شینگن سفر می‌کنند (مخصوصا سفرهای کاری و بیزینسی). این ویزا به شما اجازه سفر به 26 کشور در اروپا هر چند بار که بخواهید ( شرط 90/180 باید در این مدل ویزا هم رعایت شود. شرط 90/180 : هیچ مسافری با در دست داشتن ویزای شینگن توریستی نمیتواند در بازه زمانی 180 روز بیشتر از 90 روز در منطقه شینگن بماند.) را می‌دهد. 

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن نوع C 

  • عکس با فرمت پاسپورت
  • پاسپورت و گذرنامه ای که حداقل 2 صفحه خالی و 6 ماه اعتبار داشته باشد.
  • متقاضی ویزای شینگن باید بلیت رفت و برگشت خود را خریداری و یا رزرو کرده باشد.
  • متقاضی ویزای شینگن باید بیمه مسافرتی که کل روزهای اقامتش را پوشش دهد داشته باشد.
  • متقاضی باید نامه تمکن مالی و گردش حساب بانکی خودش را ارائه دهد
  • متقاضی باید نامه و مدرکی از جانب شرکت و کارفرمایی که در آنجا مشغول به کار است نیز ارائه دهد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای شنگن، پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1