20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت اسلواکی

مجوز اقامت اسلواکی به طور قانونی به یک فرد غیر اروپایی برای ثبت شرکت در اسلواکی، زندگی، کار، تحصیل، مسافرت، ورود و خروج مجدد صادر می شود. اقامت اسلواکی با اجازه اقامت دائم اسلواکی کاملا متفاوت است. دریافت اقامت اسلواکی حدود 4 ماه و اجازه اقامت دائم 5 سال طول خواهد کشید. اجازه اقامت دائم اسلواکی به شما حق قانونی برای زندگی، کار، تحصیل، انجام کسب و کار و خرید ملک در هر کشور اتحادیه اروپا می دهد. اجازه اقامت دائم منجر به کسب تابعیت و گذرنامه می شود.

مجوز اقامت اسلواکی

شما باید یک ملیت غیر اتحادیه اروپا باشید و گذرنامه غیر اتحادیه اروپا داشته باشید. شما باید قادر به ایجاد یک شرکت خصوصی یا شرکت محدود در اسلواکی باشید. برای کسب مجوز اقامت اسلواکی نیازی به حداقل سرمایه گذاری وجود ندارد، اما شما باید طرح کسب و کاری داشته باشید که در آن جزئیات مقدار سرمایه برای شروع طرح ذکر می شود.

انواع اقامت اسلواکی

3 نوع اقامت اسلواکی وجود دارد:

اقامت برای 5 سال

اقامت برای یک دوره نامحدود

اقامت طولانی مدت

متقاضی اقامت اسلواکی که برای مدت 5 سال اقامت دریافت کرده، پس از 4 سال زندگی در اسلواکی می تواند خواستار اقامت دائم اسلواکی باشد. فرد متقاضی می تواند این درخواست را در اداره دیپلماتیک اسلواکی یا در اداره پلیس ارائه کند. هنگام درخواست اقامت اسلواکی برای مدت زمان نامحدود یا اقامت طولانی مدت، متقاضی باید داشتن بیمه درمانی خود را ثابت کند.

اقامت اسلواکی از طریق تحصیل

اگر یک فرد خارجی برای تحصیل در اسلواکی بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد، باید یک مجوز اقامت دریافت کند. اما اگر مدت کمتر از 90 روز باشد، مجوز اقامت اسلواکی لازم نیست. آموزش عالی اسلواکی شامل مدارس دولتی، و خصوصی در کالج ها می شود. موسسات عالی دولتی مدارس نظامی، پلیس و پزشکی هستند. وزارتخانه های مربوطه در دولت این برنامه ها را تامین می کنند. دانشگاه های اسلواکی تحصیلات تکمیلی دانشگاهی در سه دوره تحصیلی ارائه می دهند. دریافت مدرک کارشناسی 3 سال تحصیلی، مدرک کارشناسی ارشد 2 سال تحصیلی و مدرک دکترا سه تا چهار سال تحصیلی طول خواهد کشید. دوره های زبان اسلواکی نیز توسط دانشگاه های مربوطه برگزار می شود.

اقامت اسلواکی از طریق کار

شهروندان اتحادیه اروپا بدون نیاز به اجازه کار می توانند در اسلواکی کار کنند. اما شهروندان غیر اروپایی باید برای مجوز اقامت درخواست کنند. حداکثر 2 سال برای کار فصلی اعطا می شود و ممکن است برای همیشه به مدت 2 سال تمدید شود. اگر شما علاقه مند به کار در اسلواکی هستید، می توانید به سفارت اسلواکی در کشور خود مراجعه کنید. کارفرما باید کارمند را 7 روز قبل از شروع به کار در اداره کار، امور اجتماعی و بیمه ثبت نام کند و پس از اتمام کار کارمند باید برگه را امضاء کند.

تمدید اقامت اسلواکی

در ابتدا به مدت 1 سال می توانید اقامت خود را تمدید کنید و می توانید برای دو باردر طول 2 سال اقامت اسلواکی را تمدید نمائید. این در حالی است که شما می توانید چهار هفته قبل از پایان مدت مجددا اقامت را تمدید کنید. پس از ارزیابی مدارک، اجازه اقامت اسلواکی توسط اداره مهاجرت تعیین می شود.

شرایط اقامت اسلواکی

جریان ورود مهاجران به اسلواکی به طور مداوم از سال 2004 زمانی که این کشور وارد اتحادیه اروپا شده، رو به افزایش است و در سال 2008  تعداد مهاجرین ورودی برای اقامت اسلواکی به 8765 نفر و به بالاترین سطح خود رسید. در سال 2009 تعداد مهاجران به طور متوسط به دلیل تاثیرات بحران اقتصادی به میزان 2.5 هزار در سال کاهش یافت. اقامت اسلواکی در سال های اخیر نسبتا پایدار بوده است و در سال 2011 بیش از 85 درصد از کل مهاجران اسلواکی به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا مهاجرت کردند. اکثر مهاجران از کشورهای همسایه اسلواکی به ویژه از جمهوری چک و مجارستان می آیند. همچنین تعداد مهاجران از رومانی و بلغارستان پس از پیوستن این دو کشور به اتحادیه اروپا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

مزایای اقامت اسلواکی

 • امکان سفر آسان به 28 کشور اروپایی
 • دارندگان اقامت اسلواکی می توانند شانس بالایی برای دریافت اقامت آمریکا و اقامت کانادا داشته باشند.
 • امکان تهیه بیمه درمانی با پوشش های مختلف 
 • با داشتن اقامت اسلواکی امکان تحصیل متقاضی و فرزندان در هر مقطع تحصیلی در سرتاسر اروپا امکان پذیر است.

مدارک لازم اقامت اسلواکی

 • فرم درخواست شده پر شده
 • پاسپورت معتبر (حداقل 2 صفحه داشته باشد)
 • یک قطعه عکس رنگی (3 در 3.5)
 • یک قطعه عکس رنگی کامل (10 در 14)
 • ارائه رزومه کاری و تحصیلی
 • ارائه گواهی هدف اقامت
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی تمکن مالی
 • سند مسکن
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0