20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای بلژیک

بلژیک یکی از مقاصد اروپایی برتر اروپا محسوب می شود که مردم برای اهداف مختلفی به آن سفر می کنند. برای رفتن به بلژیک به ویزای شینگن نیاز است که این ویزا از سخت ترین ویزاهایی است که می توان دریافت کرد. متقاضی این ویزا باید اطمینان حاصل کند که درخواست نامه ی خود را به درستی پر کرده ‌است، برای مصاحبه آمادگی کامل دارد و در صورت رد شدن درخواست، درخواست نامه تجدید نظر یا درخواست نامه جدید به صورت رضایت بخشی تکمیل شود. توصیه می شود با مشاورین واجد شرایطی که بتوانند در هر قدم شما را راهنمایی کنند تماس بگیرید. مشاوران موسسه حامی مهاجر شما را در این مسیر یاری خواهند کرد.

ریجکتی ویزا چیست؟

به طور کلی، ریجکتی ویزا عبارت است از رد درخواست نامه ویزای غیر مهاجرتی توسط مقامات مهاجرتی. مقامات مهاجرتی بلژیک تحت نظارت اداره وزارت امور خارجه خدمات عمومی فدرال(Federal Public Service Foreign Affairs) قرار گرفته و مسئول سیاست های مهاجرتی، درخواست ویزا و خدمات مربوط به ریجکتی ویزا هستند.

درباره ویزای بلژیک

هزینه ویزای بلژیک حدود 60 یورو بوده و فرایند درخواست ویزا می تواند چهار هفته به طول بیانجامد. در سال 2017، میزان ریجکتی ویزای بلژیک 3.30% بود. لازم به ذکر است که بلژیک معاهده شینگن را امضا کرده است.

دلایل ریجکتی ویزای بلژیک

از 90 روز قبل از سفرتان می توانید برای ویزا درخواست دهید و توصیه می شود حداقل سه هفته قبل از سفرتان برای ویزا اقدامات لازم را به عمل آورید. لازم به ذکر است که در صورت ریجکت شدن ویزای شما، هزینه ای که بابت درخواست آن پرداخت کرده اید قابل استرداد نخواهد بود.

دلایل ریجکتی شما در نامه ای که از طرف کنسولگری یا سفارت دریافت خواهید کرد، ذکر خواهد شد. از رایج ترین دلایل این است که اسناد به ترتیب صحیحی ارسال نمی شوند، گذرنامه معتبر نیست یا جعلی است، وجوه مشخص شده هزینه های سفر را پوشش ندهد، سوابق کیفری فرد ذکر نشده اند، مسائل و مشکلات قبلی با مقامات مهاجرتی وجود داشته است و یا نامه ارجاع شده معتبر نمی باشد.

راه حل رفع ریجکتی ویزای بلژیک

در صورت ریجکت شدن ویزا، دو گزینه مناسب برای متقاضی وجود دارد. متقاضی می تواند درخواست تجدید نظر بفرستد و یا درخواست جدیدی ارسال کند. اگر متقاضیان فکر کنند که دلایل ریجکتی ویزای آنها توجیه شده است، باید مجددا دلایل مشخص شده توسط سفارت یا کنسولگری را مورد بررسی قرار دهند.

درصورتی که متقاضی فکر کند دلایل کافی برای درخواست تجدید نظر دارد، نامه تجدید نظر یا یادآوری باید به سفارت کشوری که مقصد سفر است ارسال شود، که در این مورد کشور مقصد بلژیک بوده و باید به سفارت بلژیک ارسال شود. درخواست تجدید نظر باید ظرف یک ماه از زمان دریافت نامه ریجکتی صورت پذیرد.

نکته بسیار مهم

اگر بنا به هرگونه دلیلی درخواست ویزای شما در بلژیک یا کشورهای دیگر عضو شینگن رد شده است و در سیستم درخواست ویزا این کشورها ثبت شده است برای رفع ریجکتی خود با موسسه مهاجرتی حامی مهاجر در تماس باشید و با کارشناسان متخصص در امور مهاجرت و رفع هرگونه ریجکتی این موسسه در ارتباط باشد.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
Alieh Bidel
با سلام من ویزای بلژیک درخواست کرده بودم که رد شده .دعوت نامه هم داشتم. توصیه شما چیه و من باید چیکار انجام بدم ؟ و هزینه چقدر هستش ممنون