20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی اسلواکی

از تاریخ 20 دسامبر 2007 ، اسلواکی صدور ویزای شینگن را آغاز کرده است که به دارندگان اجازه می دهد وارد کل منطقه شینگن شوند. شینگن به گروهی از كشورهای عضو اتحادیه اروپا اشاره دارد كه كنترل گذرنامه را در مرزهای داخلی خود لغو كرده و كنترل ها را در مرزهای خارجی خود تقویت كرده اند.

پس از ورود به منطقه شینگن ، توریست مجاز به سفر به کشورهای عضو شینگن بدون کنترل ویزا یا کنترل گذرنامه دیگر می باشد ، اما باید بتواند در هنگام درخواست ویزا وضعیت خود را اثبات نماید.
اگر اسلواکی مقصد اصلی توریست ها در شینگن یا اولین نقطه ورود به شینگن باشد، بازدید کنندگان می توانند از ویزای شینگن در سفارتخانه های اسلواکی خارج از کشور نیز استفاده نمایند.

کشور زیبای اسلواکی

اسلواکی دارای شهرهای زیبا ، قلعه های خیره کننده ، کاخ های شگفت انگیز ، تاریخ جالب است ، اما گنج اصلی آن طبیعت آن است .بیش از 6000 غار ، 9 پارک ملی ، 14 منطقه حفاظت شده ، 1.087 ذخیره طبیعی ، آثار طبیعی و ... همه اینها در یکی از کوچکترین کشورهای اروپا و درست در قلب آن واقع شده است. دریاچه های یخبندان کریستالی شفاف، رودخانه های دشت آرام، بهشتی برای پرندگان، سطوح آبی مخازن آب و تپه های ماسه ای و جنگل های کاج ازجمله مناطق زیبای اسلواکی به حساب می آیند. تنوع باورنکردنی در چنین منطقه ای کوچک برای هر فردی هیجان انگیز می باشد. اسلواکی بهترین کشور برای توریست ها و مهاجران می باشد. با تشکیل مرز بین ملل لهستان و اسلواکی ، کوه های تاترا بلندترین برد کشور اسلواکی محسوب می شوند. اکثریت قریب به اتفاق دامنه کوهستان بیش از 900 متر واقع شده است و بلندترین قله آن در کوه گرلاچ بیش از 2.655 متر از دریا بالا می رود. کوه های تاترا به دلیل ارتفاع زیاد ، به یک مکان محبوب اسکی در این کشور تبدیل شده اند.

افراد عضو اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا

افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند ممکن است بدون ویزا به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کنند. بدین منظور تنها داشتن کارت شناسایی یا گذرنامه کافی می باشد. اما افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند باید برای سفر به اسلواکی حتما اقدام به دریافت ویزا از سفارت یا کنسولگری نمایند. بنابراین شما باید فرم درخواست ویزا را پر کرده و مراحل را طی نمائید. مدنظر داشته باشید که می توانید در هنگام اقدام برای ویزای شینگن موارد زیر را انتخاب کنید:

 • ورود تکی single
 • ورودی مضاعف double
 • ورود چندگانه multiply

الزامات درخواست ویزا اسلواکی

بسته به هدف سفر شما به اسلواکی ، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که در مواقع نیاز می توانید با داشتن شرایط اقدام به اخذ آنها نمائید. در صورتیکه قصد دارید برای درمان ، تحصیل، کار، دیدار از بستگان و یا توریستی به اسلواکی سفر کنید باید برای دریافت ویزای شنگن متفاوت اقدام نمائید. هر کدام از موارد ذکر شده دارای ویزاها و شرایط متفاوت خواهند بود.  از سال 2007 اسلواکی به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و عضو قراردادا شینگن نیز می باشد.

دریافت دعوت نامه توریستی اسلواکی از خانواده یا دوستان

یکی از دلایل بسیار رایج سفر مردم به منطقه شینگن برای بازدید از بستگان و یا دوستان است. این امر همچنین به عنوان ویزا برای گردشگری در این کشور ویزای خاصی شناخته می‌شود. بنابراین برای دعوت نامه برای ویزای توریستی، خانواده یا دوستان باید آن را برای شما بنویسند. این نامه باید بیان کند که شما خویشاوند یا دوست فرد هستید و می‌خواهید برای یک دوره مشخص از آن بازدید کنید.

به عنوان یک سند پشتیبان این دعوت نامه ، شما باید اثبات ارتباط با شخص خود را ضمیمه کرده و مدت ، هدف و وضعیت مالی خود را به وضوح بیان کنید.
این نامه می‌تواند از همسر شما باشد که عضو اتحادیه اروپا یا منطقه شینگن است. برای هر یک از آن‌ها باید یک گواهی ازدواج معتبر و یا شناسنامه ثبت کنید تا رابطه تان ثابت شود.

شرایط لازم برای ویزای توریستی از طریق دعوتنامه

یکی از راه های دریاقت آسان اقامت توریستی اسلواکی ، داشتن دعوتنامه از دوستان و بستگان می باشد که روند کار شما را تا حد بسیار بالایی کاهش می دهد و احتمال قبولی درخواست ویزای شما به حد چشمگیری افزایش می یابد. برای این کارداشتن مدارک زیر الزامی خواهد بود:

 • دریافت دعوت نامه از خانواده یا دوستانتان در اسلواکی با آدرس و شماره تلفن - در صورت لزوم
 • صورت حساب بانکی 6 ماه گذشته
 • کپی پاسپورت

محدودیت‌های موجود در فروشگاه ‌های آزاد در اروپا در هنگام سفر

زمانی که در اتحادیه اروپا سفر می‌کنید، هیچ محدودیتی برای خرید در فروشگاه ‌های آزاد وجود ندارد. تنها استثنا استعمال دخانیات است. محدودیت‌های تقریبی آن‌ها عبارتند از:

 • سیگار - ۸۰۰ نخ
 • تنباکو - ۱ کیلوگرم
 • شراب - ۹۰ لیتر
 • آبجو - ۱۱۰ لیتر

اطلاعات مربوط به بازدید از اسلواکی

به طور کلی، بازدید از اسلواکی دشوار نیست. شهروندان بسیاری از کشورها نیاز به ویزا برای اقامت کوتاه‌ مدت ندارند. حتی اگر به ویزا نیاز داشته باشید، این فرآیند نسبتا ساده است، اما مهم است که گام‌های درست را بردارید.علاوه بر شرایط تعریف ‌شده توسط قوانین و مقررات داخلی و بین ‌المللی، شما باید مدارک لازم برای اقدام به این سفر را فراهم آورید.

مدت اعتبار ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی یک ویزای کوتاه مدت می باشد که از یک تا 90 روز در فاصله 180 روزه از تاریخ صدور دارای اعتبار می باشد. برای اقامت بیش از 90 روز لازم است ویزای اقامت طولانی مدت توسط کشور مقصد صادر شود. در صورت عدم رعایت شرایط ویزای شینگن، می توان درخواست ویزای ویژه ای داد که اجازه ورود فقط به کشور مقصد را در همه کشورهای عضو شینگن (به عنوان مثال برای سفرهای ویژه بشردوستانه و غیره) فراهم کند. ویزای ترانزیت تا پنج روز صادر می شود

مدارک لازم برای ویزا توریستی اسلواکی

 • گذرنامه معتبر ، با اعتبار حداقل شش ماه باقی مانده است
 • یک فرم درخواست ، کاملاً تکمیل و امضا شده است
 • عکس رنگی تمام رخ که مربوط به سه ماه باشد
 • مشخص کردن هدف سفر
 • اثبات بودجه – (دریافت مدارک معتبر از بانک قبل از سفر برای ارائه به ویزا در هنگام درخواست ویزا و چه در حین سفر ضروری می باشد)
 • بلیط برگشت تأیید شده
 • قبل از صدور ویزا باید مستندات معتبر مسافرتی و بیمه درمانی (حداقل پوشش 30،000 یورو) نشان داده شود
 • اثبات پرداخت هزینه ویزا 60 یورو
 • بیمه مسافرتی
 • سند مالکیت

زمان مورد نیاز برای صدور ویزا توریستی

روند درخواست ویزا ممکن است در برخی موارد طولانی باشد. بنابراین شما باید درخواست خود را از قبل تنظیم کنید، اما بهتر است زودتر از سه ماه قبل از سفر برای این کار برنامه ‌ریزی‌ کرده باشید. تحت قانون قابل‌ اجرا، روند درخواست ویزا بیش از ۱۵ روز طول نخواهد کشید، در موارد استثنایی این تصمیم ممکن است تا ۶۰ روز طول بکشد.

شرایط لغو ویزای توریستی

هر ویزایی که توسط سفارت کنسولگری جمهوری اسلواکی به خارج از کشور اعطا شده باشد ممکن است توسط پلیس قبل از ورود واقعی در خاک جمهوری اسلواکی در موارد زیر لغو شود:

 • مسافرعملی را انجام دهد كه طبق قوانین جمهوری اسلواکی جرم محسوب می شود، صرف نظر از اینکه آیا در خارج از کشور یا در جمهوری اسلواکی مرتکب این جرم شده باشد.
 • فرد موردنظر شرایط اولیه برای ورود به جمهوری اسلواکی را برآورده نکرده باشد.
 • فرد مقررات مربوط به حمل و نقل را نقض کند (مواد محرک و مواد مخدر).
 • نظم، حفاظت از سلامت و یا حمایت از حقوق و آزادی‌های افراد دیگر را نقض کرده باشد. که این امر برای امنیت کشور، حفظ عمومی اجتناب‌ناپذیر است.

شرایط اقامت در قلمرو اسلواکی

اقامت کوتاه مدت با هدف گردشگری با اعطای ویزای اسلواکی یا با توافق معتبر جمهوری اسلواکی با یک کشور خارجی مجاز می باشد. ویزا و یا توافق نامه های دو جانبه همچنین حداکثر مدت مجاز اقامت مجاز در خاک جمهوری اسلواکی را برای شهروندان کشورهای مختلف جهان تعیین می کنند. مدت اقامت مجاز ممکن است تمدید شود به شرط آنکه برای مدت کمتر از هفت روز کاری قبل از اتمام مجوز فعلی (ویزا) توسط پلیس مرزی مناسب با توجه به محل سکونت موقت بیگانگان در جمهوری اسلواکی اعمال شود. حداکثر مدت اقامت کوتاه مدت در جمهوری اسلواکی نباید از کل 180 روز تجاوز کند. ویزا ممکن است در هر سفارتخانه یا کنسولگری جمهوری اسلواکی در خارج از کشور اعمال شود.
اتباع خارجی که قبل از ورود به جمهوری اسلواکی موظف به اخذ ویزا هستند، طبق قانون موظف هستند ظرف مدت سه روز از زمان اقامت موقت خود در جمهوری اسلواکی ، با توجه به محل اقامت موقت جمهوری اسلواکی در جمهوری اسلواکی،  شخصاً در دفتر محلی پلیس ثبت نام کنند. ورود به قلمرو جمهوری اسلواکی صرف نظر از مدت اقامت وی در جمهوری اسلواکی مجبور به دریافت ویزا می باشد.
این قانون همچنین برای خارجیان از کشورهایی که توافقات دو جانبه با جمهوری اسلواکی دارند اگر در صورت ماندن در جمهوری اسلواکی از سی روز تجاوز کند، اعمال می‌شود.

انواع ویزا اسلواکی

نوع (A): ویزای ترانزیت فرودگاه
شما می‌توانید به طور معمول در منطقه ترانزیت بین‌المللی در فرودگاه بدون ویزا در حالی که منتظر یک پرواز اتصال هستند بمانید. با این حال، برخی از ملیت ‌ها برای داشتن ویزای معتبر مورد نیاز هستند، حتی اگر حوزه ترانزیت بین‌المللی را ترک نکنند. ویزای ترانزیت فرودگاه تنها به دارنده اجازه می‌دهد تا از طریق بخش حمل و نقل بین‌المللی فرودگاه عبور کند.

نوع C: ویزای ورود

این ویزا به دارنده خود اجازه ورود و اقامت در منطقه شینگن برای بیش از ۹۰ روز پس از یک دوره شش ‌ماهه تا تاریخ اولین ورود را می‌ دهد. این ویزا ممکن است برای یک یا چند ورودی (یک ورودی و ویزای ورودی چندگانه) صادر شود.

ویزای ملی ویزای D (اقامت طولانی)

ویزای اقامت طولانی ‌مدت ممکن است در رابطه با مجوز اقامت داده ‌شده یا در ارتباط با تعهدات بین‌ المللی تحت معاهدات بین ‌المللی یا برای نفع جمهوری اسلواکی صادر شود. این امکان وجود دارد که دارندگان ویزای بلند مدت به کشورهای عضو دیگر سفر کنند، با این حال کل مدت اقامت نمی‌تواند از ۹۰ روز در هر شش ماه تجاوز کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0