50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت کره جنوبی از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند کره جنوبی

اگر با یک شهروند کره جنوبی ازدواج کرده اید، واجد شرایط هستید که ویزای خود را به F-6 یا ویزای همسری  کره جنوبی تغییر دهید.  این نوع ویزا به شما امکان می دهد برای مدت زمان 1 یا 2 سال در كره جنوبی ساكن و كار كنید. دارندگان ویزا می توانند ویزای خود را کمی قبل از تاریخ انقضا تمدید کنند.

تغییر کاربری ویزای کره جنوبی

برای به دست آوردن ویزای همسری در کره جنوبی، شما باید برای تغییر ویزای فعلی، در اداره مهاجرت محلی خود اقدام کنید. برای دریافت ویزا به مدارک خاصی از جمله گواهی ازدواج ، اثبات ثبت نام محل اقامت خود و همچنین شواهدی درباره درآمد شما و همسرتان و قابلیت های زبان کره ای همسر خارجی نیاز دارید. چنانچه زوج چند فرهنگی به زبانی غیر از کره ای ارتباط برقرار کنند ، معمولاً مهارت های زبان کره ای لازم نیست.

شرایط اقامت کره جنوبی از طریق ازدواج

برای ازدواج بین اتباع خارجی و شهروندان کره جنوبی، هر دو طرف به مدارک خاصی از مقامات محلی کره جنوبی و همچنین مقامات خارجی نیاز دارند. همسری که کره ای نیست، باید کلیه اسناد ازدواج را که به زبانی کره ای نبوده ، به کره ای ترجمه کرده و در کنسولگری تصویب کند. این نوع ویزا قبلاً فقط درصورتی حاصل می شد که این ازدواج در کره و در کشور اصلی همسر بین المللی ثبت شده باشد. این قانون در سال 2014 تغییر کرده است ، بنابراین فقط ثبت در کره جنوبی برای دریافت این ویزا لازم است.

مدارک مورد نیاز برای اقامت کره جنوبی از طریق ازدواج

در عین حال ، اغلب اسناد کره ای نیز باید به زبان مادری همسر خارجی ترجمه شود. این اسناد معمولاً شامل موارد زیر است:

 • اثبات هویت و تابعیت (شناسنامه ، گذرنامه)
 • تصدی صلاحیت ازدواج
 • اثبات تجرد-شواهدی از وضعیت زناشویی فعلی- (در صورت ازدواج قبلی ، یک نسخه معتبر مهر و موم شده حکم طلاق نهایی لازم است و یا شناسنامه فوت همسر قبلی خود در صورت لزوم)
 • شواهد رضایت والدین اگر طرفین کمتر از 20 سال سن داشته باشند.
 • در مورد همسر با تابعیت کره جنوبی، او باید شناسنامه خود، شناسنامه روابط خانوادگی و همچنین کارت شناسایی کره ای خود را ارائه دهد.

مراحل اخذ اقامت کره جنوبی از طریق ازدواج

 • طرفین باید حداقل 20 سال داشته باشند که واجد شرایط ازدواج در کره جنوبی باشند. مردان 18 ساله و زنان 16 ساله مجاز به ازدواج فقط با رضایت والدین یا سرپرستان هستند.
 • عروس و داماد با تابعیت خارجی برای ازدواج در کره جنوبی به مدارک مختلفی از کشور خود نیاز دارند. از آنجا که این الزامات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، لازم است برای داشتن لیست کامل اسناد مورد نیاز با سفارت محلی یا کنسولگری خود در کره جنوبی تماس بگیرید.

توجه: زوجینی که رسما ازدواج نکرده باشند مشمول قوانین نمیشوند.

شرایط همسر خارجی برای اقامت در کره جنوبی از طریق ازدواج

 • در صورتی که ازدواج وی با یک تبعه کره ای در دفتر ثبت سرشماری ثبت شده باشد.
 • در صورتی که فرد ازدواج کرده و بیش از دو (2) سال در کره زندگی کرده است.
 • در صورتی که فرد بیش از سه (3) سال است که ازدواج کرده و حداقل یک (1) سال بطور مداوم در کره بماند.
 • اگر همسر کره ای درگذشته یا مفقود شده باشد.
 • اگر متقاضی فرزند خود را که حاصل ازدواج با یک تبعه کره ای است به تنهایی بزرگ کند.

نکات تکمیلی

هنگامی که یک همسر خارجی متقاضی صدور مجوز است ، از گرفتن آزمون کتبی و مصاحبه معاف می شود ، اما باید تحت بررسی روند سکونت و معاینه صلاحیت قرار بگیرد.

اگر یک همسر خارجی در کره جنوبی، زایمان کند ، وی فقط می تواند پس از اقامت در کره و به طور قانونی بیش از دو (2) سال ازدواج، در مورد قبول تابعیت درخواست کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
زینب زیرک
سلام وقت بخیر اگر بعد از ازدواج موفق به دریافت ویزا همسری شدیم آیا راهی برای اینکه درخواست کنیم پدر مادرمون هم از ایران به کره بیان وجود داره؟