20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت بلژیک

کشور بلژیک

بلژیک در دو دهه گذشته شاهد افزایش اندازه جمعیت مهاجران خود بوده است. هر سال حدود 150،000 نفر به کشور مهاجرت می­کنند و تقریبا 25٪ ساکنان بلژیک متولدین خارجی بودند. از آنجا که بلژیک بخشی از منطقه شینگن است، به بسیاری از ساکنان اتحادیه اروپا اجازه سفر بدون گذرنامه به این کشور را می­دهد و به عنوان قطب اصلی فعالیت­های سیاسی و اقتصادی شهرت پیدا کرده است. مهاجرت به بلژیک توسط اداره مهاجرت، که بخشی از خدمات عمومی فدرال در امور خارجه است، انجام می­شود.

مدت زمان اخذ ویزای شینگن بلژیک

می­توانید 3 ماه قبل از سفر برنامه ریزی شده خود برای ویزای شینگن بلژیک اقدام کنید. بسته به ملیت متقاضی، زمان بررسی ممکن است حدود 15 روز از روز درخواست شما طول بکشد. اگر همه چیز به درستی ارسال شود همانطور که درخواست شده است بررسی پرونده شما ممکن است کمتر از 15 روز طول بکشد.

حداکثر مدت زمان اخذ ویزای شینگن بلژیک

در مواردی ممکن است در صورت عدم وجود اسناد و مدارک مورد نیاز از 30 روز یا حتی 60 روز بررسی مدارک یا ارسال درخواست به وزارت کشور بلژیک، طول بکشد. بنابراین، برای جلوگیری از عوارض ناخواسته، به شما توصیه می­شود که کلیه اسناد مورد نیاز را تهیه کرده و حداقل 15 روز قبل از برنامه ریزی برای عزیمت، درخواست خود را ارسال کنید.

اطلاعات کلی برای ویزا بلژیک در ایران

به محض اینکه سفارت پاسخ نهایی از بلژیک را دریافت کرد، شما به طور خودکار از طریق ایمیل در مورد اعطا یا امتناع درخواست ویزا خود مطلع می­شوید. هیچ گونه اطلاعاتی درباره وضعیت درخواست ویزا از طریق تلفن داده نمی­شود. برای پرونده­هایی که به خدمات مهاجرت در بلژیک ارسال شده اند، از لینک www.dofi.fgov.be/infovisa استفاده کنید. بنابراین، شما باید شماره پرونده خود را داشته باشید. همچنین می توانید با آنها توسط آدرس ایمیل زیر [email protected] در تماس باشید. هر متقاضی موظف است برای کل اقامت خود در منطقه شینگن بیمه مسافرتی را تأمین کند.

اقدامات پس از ورود به بلژیک

اگر برای یک سفر شخصی به بلژیک سفر می­کنید و این مدت در منزل فرد فامیل خود می­باشید، باید در طی سه روز از ورود خود، به شهرداری (محل اقامت) اطلاع دهید. در صورت اقامت در هتل برای اهداف تجاری، این امر ضروری نیست. مطابق با قانون ویزا، هر متقاضی ویزا این حق را دارد که درخواست ویزا خود را مستقیماً در سفارت بلژیک یا کنسولگری محل زندگی خود، ارسال کند. برای انجام این کار، متقاضی موظف است قرار ملاقات را از طریق ایمیل یا از طریق VFS تعیین کند.

گرفتن وقت فوری سفارت

اگر براساس یکی از معیارهای ذکر شده در زیر، نیاز باشد که در تاریخ زودتری وقت سفارت داشته باشین، بسته به در دسترس بودن ظرفیت سفارت و دلایل قوی برای این موضوع می­توانید درخواست وقت فوری دهید. توجه داشته باشید سفر به منظور شرکت در مراسم عروسی و جشن فارغ التحصیلی، کمک به بستگان باردار، یا لذت بردن از گردشگری در آخرین لحظه دلایل محکمی برای ملاقات­های سریع نیست.

فوریت­های پزشکی

  • نامه پزشک شما در مورد شرایط پزشکی و اینکه چرا به دنبال مراقبت پزشکی در بلژیک هستید.
  • نامه پزشک یا بیمارستانی در بلژیک که حاکی از آن است که آنها برای معالجه این پرونده و تأمین هزینه تقریبی درمان آماده هستند.
  • شواهدی مبنی بر پرداخت هزینه درمان.

سفر فوری تجاری

نامه دعوت نامه از طرف شرکت مربوطه در بلژیک مبنی بر ضرورت بازدید برنامه­ریزی شده و بیان ماهیت کار ارائه شود.

سفر تحصیلی

مدارک و شواهد از یک برنامه تحصیلی لازم در بلژیک که شامل نامه­هایی از طرف موسسه آموزشی ارائه دهنده این آموزش است و یا نامه پذیرش دانشگاهی که تاریخ حضور شما در دانشگاه را قید کرده باشد، ارائه نمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0