20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای کامل دریافت کیملیک کارت ترکیه

کیملیک ترکیه: روند و شرایط گرفتن کیملیک کارت + هزینه

کارت اقامت ترکیه یا کیملیک ترکیه مجوزی است که با اخذ آن اجازه اقامت بیشتر از 3 ماه در ترکیه را خواهید داشت. همانطور که می‌دانید شهروندان ایرانی می‌توانند بدون ویزا وارد کشور ترکیه شوند و بدون نیاز به هیچ مجوزی سه ماه در ترکیه اقامت داشته باشند؛ اما چنانچه شخصی بخواهد بیش از سه ماه در ترکیه اقامت داشته باشد، باید حتما کارت کیملیک ترکیه را دریافت کند. در این مقاله قصد داریم درباره شرایط گرفتن کیملیک کارت ترکیه، هزینه گرفتن کیملیک ترکیه، مدارک لازم برای گرفتن کیملیک ترکیه و چگونگی تمدید آن توضیحاتی کاملی را ارائه کنیم.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی ترکیه ، اخذ اقامت تحصیلی ترکیه (سریع و تضمینی)، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و با کمترین هزینه، کیلملیک کارت را برای شما اخذ نماید. درصورتی‌که به خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ اقامت و کیملیک ترکیه نیاز دارید، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

کیملیک کارت ترکیه یا کارت اقامت ترکیه چیست ؟

کیملیک ترکیه چیست؟ کلمه کیملیک در ترکی به معنای هویت است و هر شهروند این کشور یک کیملیک کارت یا T.C.kimlik kart دارد که همانند کارت ملی ایرانیان است و اطلاعات هویتی شهروندان ترکیه روی آن درج شده است. ایرانیان و خارجی‌هایی که قصد اقامت بیش از سه ماه در ترکیه را دارند، حتما باید مجوز اقامت ترکیه را اخذ کنند. این مجوز اقامت در قالب یک کارت اقامتی در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد. به این کارت کیملیک اتباع خارجی یا کارت اقامت ترکیه نیز می‌گویند.

کیملیک کارت چیست؟

کیملیک کارت اتباع خارجی از زمان عبدالحمید برای خارجیانی که قصد اقامت در ترکیه را دارند، صادر می‌شود. اطلاعاتی که بر روی کیملیک کارت درج می‌شود، شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت و محل اقامت فرد خارجی است. مهم‌ترین اطلاعاتی که بر روی این کارت درج می‌شود، شماره کیملیک کارت یا کیملیک نامبر است که برای اتباع خارجی با عدد 99 شروع می‌شود.

این شماره همانند کد ملی در ایران است و فرد دارای اقامت ترکیه به منظور استفاده از خدمات دولت الکترونیک و یا انجام کارهای دیگر به شماره کیملیک خود نیاز خواهد داشت. در پشت کیملیک کارت نیز اطلاعاتی همچون تاریخ صدور و تاریخ انقضا کیملیک درج می‌شود. افرادی که اقامت ترکیه را اخذ می‌کنند، باید حتما حواسشان به تاریخ اتمام اعتبار کیملیک خود باشد و قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار نسبت به تمدید کیملیک کارت خود اقدام نمایند. عکس کیملیک ترکیه را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

نمونه کیملیک کارت ترکیه

شرایط دریافت کیملیک کارت ترکیه

اصلی‌ترین شرط برای اخذ کارت اقامت ترکیه یا کیملیک کارت این است که بتوانید اقامت ترکیه را اخذ نمایید. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد نحوه اخذ اقامت ترکیه، می‌توانید مقاله بررسی کامل بهترین راه های اخذ اقامت ترکیه را بخوانید.

شرایط گرفتن کیملیک کارت

اقامت ترکیه معمولا یکساله است و یک فرد خارجی با راه‌های ساده‌ای همچون اجاره خانه، خرید ملک یا تحصیل و ... می‌تواند اقامت ترکیه را اخذ کند. درصورتی‌که شرایط اقامت در ترکیه را نداشته باشید، از نظر اداره مهاجرت شرایط گرفتن کیملیک ترکیه را نیز نخواهید داشت و شانس دریافت آن بسیار پایین خواهد بود.

یکی دیگر از شرایط اخذ کیملیک ترکیه نیز این است که حتما باید برای خود بیمه سلامتی خریداری کرده باشید و هیچ عمل خلاف قوانین مهاجرتی ترکیه مرتکب نشده باشید. عمل خلاف قوانین مهاجرتی ترکیه لزوما به معنی انجام جرم نیست و اگر یک شخص خارجی بدون داشتن مجوز کار ترکیه یا چالیشما ایزین در ترکیه کار کند، مرتکب عمل خلاف قوانین مهاجرتی شده است و نمی‌تواند این کارت را دریافت کند. یکی دیگر از امور خلاف قوانین مهاجرتی این است که در زمان مناسب برای دریافت کیملیک اقدام نکنید و این کار را پس از اتمام مهلت قانونی اقامت در ترکیه انجام دهید.

نحوه دریافت کیملیک کارت ترکیه

توجه کنید که برای اخذ کیملیک ترکیه حتما باید در این کشور حضور داشته باشید، چرا که برخی از مراحل اداری آن به حضور شما بستگی دارد و به‌صورت غیرحضوری نمی‌توان این مراحل را انجام داد. در این قسمت مراحل گرفتن کیملیک ترکیه را به صورت گام به گام برای شما شرح خواهیم داد.

مرحله اول : خرید بیمه درمانی در ترکیه

اولین مرحله برای دریافت کارت کیملیک، خرید یکی از بیمه‌های درمانی ترکیه است، چرا که در هنگام تکمیل فرم درخواست کیملیک (فرم راندوو) باید اطلاعات بیمه درمانی خود را نیز در آن وارد کنید. خرید بیمه درمانی در ترکیه به آسانی امکانپذیر است. درباره هزینه آن در قسمت‌های بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

مرحله دوم : تکمیل فرم درخواست کیملیک یا فرم راندوو

اتباع خارجی حتی اگر یک روز بیشتر از مهلت مقرر در ترکیه اقامت داشته باشند، باید فرم راندوو را تکمیل کنند. این فرم در سایت ثبت نام کیملیک ترکیه وجود دارد. بنابراین دومین مرحله برای دریافت کیملیک، تکمیل فرم راندوو بر روی سایت مهاجرت ترکیه است. متقاضیان اخذ کارت اقامت ترکیه باید فرم راندوو را به دقت تکمیل کنند و در قسمتی که مربوط به شغل است نباید چیزی بنویسند.

چراکه بر طبق قوانین مهاجرتی، کار در ترکیه بدون داشتن مجوز کار در ترکیه (چالیشما ایزین) ممنوع است و اگر در هنگام تکمیل فرم راندوو مشخص شود که بدون مجوز در ترکیه کار کرده‌اید، با درخواست اقامت ترکیه مخالفت خواهد شد. پس از تکمیل کردن فرم درخواست کیملیک، زمان مراجعه تان به اداره مهاجرت ترکیه به شما اطلاع داده خواهد شد.

فرم کیملیک کارت

مرحله سوم : دریافت کد مالیاتی ترکیه یا ورگی نومرسی

برای باز کردن حساب بانکی و یا انجام هر کار اداری دیگر در ترکیه نیاز به دریافت کد مالیاتی ترکیه یا ورگی نومرسی دارید. بنابراین برای دریافت کیملیک نیز باید کد مالیاتی دریافت کنید، چرا که در هنگام مراجعه حضوری برای مصاحبه کیملیک کارت به این کد نیاز خواهید داشت.

پرکردن فرم کیملیک

مرحله چهارم : مهر کردن اجاره نامه توسط دفاتر نوتر ترکیه

اجاره خانه در ترکیه یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت در این کشور است. دفاتر نوتر همان دفاتر ثبت اسناد رسمی در ایران هستند. چنانچه برای دریافت اقامت در ترکیه خانه اجاره کرده‌اید، باید حتما اجاره نامه خود را در دفاتر نوتر مهر کنید. به این کار نوتر کردن اسناد و مدارک نیز می‌گویند، بنابراین اگر در جایی شنیدید که باید مدارک یا اجاره نامه خود را نوتر کنید، به این معناست که باید به دفاتر اسناد رسمی (نوتر) ترکیه مراجعه کنید و مدارک یا اجاره نامه شما در این دفاتر مهر شوند.

مهر اجاره نامه روی فرم کیملیک

مرحله پنجم : پرداخت هزینه های اداری کیملیک کارت  

برای دریافت کیملیک کارت باید هزینه‌های اداری مربوط به آن را پرداخت کرده و رسید دریافت کنید. درباره هزینه‌ های کیملیک ترکیه در ادامه مقاله به صورت کامل توضیح خواهیم داد، ولی به صورت کلی هزینه اداری اخذ کارت اقامت ترکیه، شامل پرداخت حق خاک ترکیه و پرداخت هزینه صدور کیملیک کارت می‌شود.

مرحله ششم : شرکت در مصاحبه اقامت ترکیه

پس از تکمیل فرم راندوو ، زمان مراجعه حضوری شما به اداره مهاجرت ترکیه به شما اعلام خواهد شد. شما باید در زمان تعیین شده با مدارک مورد نیاز در اداره مهاجرت ترکیه حاضر شوید و مراحل اداری تشکیل پرونده خود را انجام دهید.

موسسه حامی مهاجر می‌تواند تمام مراحل دریافت کیملیک ترکیه را در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه برای شما انجام دهد. در‌صورتی‌که قصد اخذ این کارت را در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه دارید، می‌توانید به وسیله شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

شرکت در مصاحبه برای دریافت کیملیک کارت ترکیه

انواع کیملیک ترکیه

در این بخش به انواع کیملیک کارت می‌پردازیم. این کارت اقامت پنج نوع است و با توجه به اهداف اقامت تقسیم‌بندی می‌شوند. مثلا دانشجویان یا افرادی‌که قصد کارکردن در این کشور را دارند باید کارت اقامت جداگانه‌ای دریافت کنند. که در ادامه به این انواع می‌پردازیم:

کارت صورتی: به کیملیک توریستی معروف است و به شما اجازه اقامت یکساله می‌دهد.

کارت دانشجویی: برای دانشجویان صادر می‌شود و با توجه به سالهای تحصیل مجوز اقامت دارد.

کارت آبی: به آن کارت چالشماایزین هم می‌گویند و برای افرادی‌که متقاضی کار در کشور ترکیه هستند، صادر می‌شود.

کارت تورکواز: این کارت جدیدا به فهرست اقامت ترکیه اضافه شده است و مخصوص نخبگان و برندگان ورزشی و هنری و علمی است.

کارت پناهنده: این کارت برای افرادی‌که به هر دلیلی از کشورشان گریخته‌اند صادر می‌شود. با این کارت به‌هیچ عنوان اجازه تحصیل یا کار ندارید.

مدارک لازم برای کیملیک ترکیه

برای آنکه کارهای اداری دریافت کیملیک ترکیه در سریع‌ترین زمان انجام شود، بهتر است تمام مدارک لازم را با خود به همراه داشته باشید. درصورتی‌که پرونده شما ناقص باشد، امکان بروز تاخیر و حتی رد شدن درخواست شما وجود دارد. مهم‌ترین مدارک شامل موارد زیر است :

 • پاسپورت معتبر دارای مهر ورود به داخل خاک ترکیه
 • یک کپی رنگی از فرم پر شده درخواست اقامت موقت (فرم راندوو)
 • شماره مالیاتی ( ورگی نومرسی )
 • یک کپی رنگی از بیمه‌نامه
 • چهار قطعه عکس 6*4
 • اصل اجاره نامه یا گواهی اثبات اقامت که به مهر دفاتر نوتر رسیده باشند (فقط در صورتی که از طریق اجاره خانه در ترکیه قصد اخذ اقامت داشته باشید. )
 • رسید پرداخت هزینه‌های مربوط به دریافت کیملیک کارت (حق خاک و هزینه صدور کیملیک)

قوانین جدید کیملیک ترکیه

در گذشته برای دریافت این کارت نیاز به طی مراحل اداری بیشتر و ارائه مدارک زیادتری بود. به‌طور نمونه برای دریافت اقامت ترکیه باید مدارکی همچون گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سو پیشینه و حتی مدرک حضانت فرزند ارائه می‌کردید. آماده‌سازی تمام این مدارک مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی بود.
در قانون جدید کیملیک ترکیه، تمام روندها و مدارک اضافی حذف شده‌اند و اخذ این کارت در زمان سریع‌تری امکان‌پذیر خواهد بود. به‌صورت‌کلی سیاست دولت ترکیه بر این است که شرایط اقامت در این کشور را ساده‌تر کند و همین عامل باعث شده است تا با وضع شرایط جدید اقامت ترکیه، اخذ کیملیک را نسبت به گذشته ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر نماید.

هزینه کیملیک ترکیه

همانطور که در قسمت مراحل خواندید، برای دریافت کارت اقامت ترکیه نیاز به مراجعه به اخذ مدارک متفاوتی است که هر کدام هزینه‌های مربوط به خود را دارد. سعی کرده‌ایم که در جدول زیر تمام هزینه‌های اخذ آن را به صورت خلاصه بیان کنیم.

قیمت کیملیک کارت

توجه داشته باشید که مبالغ عنوان شده در جدول زیر برای اخذ یک کارت کیملیک می‌باشد و چنانچه قصد اخذ کیملیک برای خانواده خود را دارید، باید هر کدام از اعضای خانواده هزینه جداگانه پرداخت نمایید.

هزینه اخذ کیملیک کارت ترکیه

نوع خدمت

هزینه (به ازای هر کارت کیملیک)

هزینه نوتر کردن مدارک

80 تا 100 لیر ترکیه (به ازای هر نفر از اعضای خانواده)

هزینه خاک ترکیه (برای افراد بالای 18 سال)

حدود 80 دلار

هزینه خاک ترکیه (برای افراد زیر 18 سال)

حدود 70 دلار

هزینه بیمه درمانی یکساله

بین 100 تا 550 لیر ترکیه ( در ادامه به صورت جزیی بررسی می‌شود)

هزینه روش های اخذ اقامت ترکیه

ارزانترین روش 5000 لیر است. (با توجه به نوع روش متفاوت است.)

هزینه بیمه درمانی یکساله در ترکیه

همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم، برای اخذ اقامت ترکیه نیاز به خرید بیمه درمانی در ترکیه دارید. هزینه بیمه درمانی یکساله ترکیه با توجه به سن اشخاص متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید هزینه بیمه درمانی یکساله در ترکیه را با توجه به سن اشخاص مشاهده کنید.

محدوده سنی

هزینه بیمه درمانی یکساله در ترکیه

18 تا 25 سال

100 لیر ترکیه

26 تا 35 سال

140 لیر ترکیه

36 تا 45 سال

160 لیر ترکیه

46 تا 50 سال

230 لیر ترکیه

51 تا 55 سال

260 لیر ترکیه

56 تا 60 سال

350 لیر ترکیه

61 تا 65 سال

550 لیر ترکیه

در صورت نیاز به مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید مقاله هزینه های زندگی در ترکیه را بخوانید.

مدت زمان دریافت کیملیک ترکیه

معمولا در شرایط عادی پس از ارسال فرم راندوو، برای 10 الی 15 روز بعد به شما وقت تحویل مدارک داده می‌شود، پس از تحویل مدارک نیز حدود 10 روز طول می‌کشد تا مدارک شما بررسی شده و کارت کیملیک برای شما صادر شود. بنابراین مدت زمان دریافت کارت اقامت ترکیه یا همان کیملیک کارت در حدود 30 روز به طول می‌انجامد.

در صورتی که مدت زمان دریافت کیملیک ترکیه برای شما زیاد است و نیاز به اخذ سریع کیملیک ترکیه دارید، می‌توانید ضمن تماس با شماره 02148000957 از مشاوره کارشناسان حامی مهاجر در این زمینه بهره مند شوید.

مدت زمان صدور کیملیک ترکیه

تمدید کیملیک ترکیه

کارت کیملیک ترکیه معمولا یکسال اعتبار دارد، چنانچه مدت اعتبار کیملیک شما رو به پایان است باید قبل از تمام شدن آن نسبت به تمدید کیملیک کارت اقدام نمایید. معمولا نمی‌توان به همان روش اولیه برای تمدید کیملیک اقدام کرد. به عنوان نمونه اگر با اجاره خانه در ترکیه کیملیک خود را دریافت کرده‌اید، برای تمدید کارت اقامت خود نمی‌توانید به وسیله تمدید اجاره خانه اقدام کنید و باید یک شیوه دیگر برای اخذ اقامت ترکیه را امتحان کنید.

مدارک لازم برای تمدید کیملیک ترکیه

برای تمدید این کارت باید مدارک زیر را مجددا آماده کنید و به اداره مهاجرت تحویل دهید. این مدارک به ترتیتب زیر است: 

 • فرم راندوو
 • پاسپورت معتبر
 • آخرین مهر ورود به ترکیه
 • فتوکپی هر دو طرف کارت کیملیک
 • عکس پرسنلی زمینه سفید 4*6
 • بیمه سلامت شخص خارجی
 • اجاره نامه نوتر شده توسط صاحبخانه
 • قبض پرداختی حق خاک و هزینه صدور کارت
 • برگه تایید اقامتگاه (در صورت ثبت آدرس در اداره نفوس، از سامانه الکترونیکی دولت قابل دریافت است.)

اقدامات لازم در هنگام مفقود شدن کیملیک کارت

فرآیند صدور مجدد کیلمیک کارت هم زمان بر است و هم هزینه دارد، بنابراین در نگهداری از آن نهایت سعی و تلاش خود را انجام دهید، اما اگر کارت خود را گم کردید باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. در هر شهری که کارت کیملیک ترکیه را گم کرده‌اید، به اداره پلیس همان شهر مراجعه کنید.
 2. به برگه نفوس نیاز خواهید داشت. این همان برگه‌ای است که در اداره نفوس مسکن ترکیه ثبت کرده‌اید. اگر این کار را قبلا انجام نداده‌اید، کارت کیملیک یکی از اعضای خانواده را به همراه اجاره‌نامه منزل به اداره نفوس مسکن ببرید. در آنجا به شما برگه ثبت آدرس می‌دهند.
 3. برگه ثبت آدرس گرفته شده از مرحله قبل را به همراه گزارشی که اداره پلیس به شما می‌دهد به همراه کپی پاسپورت معتبر و یک قطعه عکس از افراد خانواده، به اداره مهاجرت تحویل ‌دهید. در هر شهری که هستید به اداره مهاجرت همان شهر مراجعه کنید.
 4. مدارک و درخواست شما مبنی بر مفقودی کارت کیملیک ترکیه در اداره مهاجرت بررسی می‌شود. در این مرحله شما باید مبلغی هزینه را به حساب اداره واریز کنید.
 5. حال فیش پرداختی مرحله قبل و مدارک جمع‌آوری شده را به اداره مهاجرت ترکیه تحویل دهید.

سخن پایانی

کارت اقامت ترکیه یا کیملیک کارت مجوزی است که با داشتن آن اجازه اقامت بیش از سه ماه در ترکیه را خواهید داشت. اگر بدون داشتن کیملیک کارت در ترکیه اقامت طولانی مدت بیش از سه ماه داشته باشید، عمل خلاف قوانین مهاجرتی مرتکب شده‌اید و از کشور ترکیه اخراج خواهید شد. در این مطلب سعی شد اطلاعاتی درباره چیستی کیملیک کارت، شرایط اخذ کیملیک، مراحل اخذ کیملیک ترکیه و هزینه دریافت کیملیک ترکیه بیان شود. امیدواریم توانسته باشیم آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه ، اخذ اقامت سریع برای تزریق واکسن کرونا در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و با کمترین هزینه، کیلملیک ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورتی که به خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ اقامت و کیملیک ترکیه نیاز دارید، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه کیملیک ترکیه

در این بخش پرتکرارترین سوالات را درباره این موضوع مطرح کرده‌ایم و هدف‌مان این بوده است که پاسخی مختصر و مفید ارائه دهیم. شاید سوال شما هم در ادامه آمده باشد؛ پس پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

اقامت در ترکیه پس از اتمام اعتبار کیملیک کارت چه مجازاتی در پی دارد؟   

اگر اعتبار کارت کیملیک شما تمام شود و شما داخل خاک ترکیه باشید، یا مشمول پرداخت جریمه خواهید بود، یا دیپورت می‌شوید که 1 تا 5 سال حق ورود دوباره به خاک ترکیه را نخواهید داشت.

اگر هنگام مراجعه پستچی در منزل نباشیم، چه بر سر کیملیک کارت ما می‌آید؟

اگر آدرس داده شده اشتباهی باشد یا شما در زمان مراجعه کارمندان پست در خانه نباشید، می‌توانید با داشتن کد و پاسپورت به دفاتر pttترکیه یا مرکز ارسال مرسوله پستی مراجعه کنید و کارت کیملیک خود را دریافت کنید.

سریع ترین و کم هزینه ترین روش برای دریافت کارت اقامت ترکیه یا کیملیک کارت چیست؟

با استفاده از خدمات موسسه حامی مهاجر می‌توانید در سریع ترین زمان ممکن و فقط با پرداخت 5000 لیر، کیملیک کارت ترکیه را اخذ نمایید. در صورت نیاز می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع کیملیک ترکیه چیست؟

5 نوع کارت اقامت ترکیه وجود دارد که شامل: کارت صورتی، کارت دانشجویی، کارت آبی، کارت تورکوواز و کارت پناهنده می‌شود. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 13 | کل دیدگاه های تایید شده: 3
حمید
اگر به هر دلیلی از تاریخ انقضاء کارت اقامت مون گذشته باشه هنوز می تونیم برای تمدید اقدام کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز؛

ممنون از پیامی که گذاشتید.

کیملیک کارت ترکیه یکسال اعتبار دارد، شما بهتر است قبل از تاریخ انقضاء کارت، آن را تمدید کنید. درغیر اینصورت شاید روند دریافت دوباره کارت کمی زمانبر شود. توجه داشته باشید که معمولا برای تمدید کارت نمی توانید به همان روش اولیه اقدام کنید. مثلا اگر بار اول به وسیله اجاره خانه اقامت گرفتید بار دوم باید به روش سرمایه گذاری یا ثبت شرکت اقدام کنید.

 

محمد فرهادی
با سلام و عرض ادب من دارم برای بار اول میرم ترکیه ، آیا امکانش هست که کیملیک بگیرم؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز

فرقی نمی کند برای چندمین بار به ترکیه سفر می‌کنید. اگر قصد اقامت بیشتر از سه ماه را داشته باشید باید کیملیک کارت ترکیه را دریافت کنید. شرایط دریافت آن هم این است که حتما در یکی از دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل باشید یا برای اجاره یا خرید ملک اقدام کنید. همچنین برای کسانی‌که قصد سرمایه‌گذاری دارند نیز این کارت به راحتی صادر می‌شود.

نبی الله رحمانی
میخام کملیک ترکیه را دریافت کنم