20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت و ویزای توریستی ترکیه: بررسی شرایط، هزینه و مدارک

ترکیه یکی از کشورهایی است که سالانه افراد بسیار زیادی با هدف اقامت، تحصیل، گردش، کار و زندگی به آن مهاجرت می‌کنند. یکی از روش‌هایی که در سالهای اخیر به واسطه آن افراد زیادی از کشورهای مختلف به خصوص ایران توانسته‌اند به ترکیه مهاجرت کنند، از طریق اقامت توریستی ترکیه است. این نوع اقامت طبق شرایط و ضوابط خاصی با طی کردن مراحل اقامت توریستی ترکیه به مهاجران داده می‌شود. متقاضیان پس از اطلاع از نحوه گرفتن  اقامت توریستی ترکیه با ارائه مدارک لازم برای اقامت توریستی ترکیه، مراحل اقامت توریستی ترکیه را پشت سر می‌گذارند که در نهایت منجر به دریافت اقامت توریستی ترکیه و کیملیک ترکیه می‌شود.

اما سوالی که برای اکثر مهاجران پیش از سفر به ترکیه پیش می‌آید این است که آیا برای رفتن به این کشور ویزای توریستی ترکیه نیاز است؟ اگر بخواهیم جواب این سوال را به طور خلاصه بدهیم باید بگوییم که سفر به ترکیه برای تعدادی از کشورها بدون داشتن ویزا امکان‌پذیر می‌باشد. ایران نیز جزو همین کشورها است و دریافت ویزای توریستی برای ایرانیان ضرورتی ندارد. در مورد برخی از اتباع خارجی مثل اتباع کشور افغانستان این مسئله صدق نمی‌کند و برای سفر به ترکیه، اخذ ویزای توریستی ترکیه برای افغانها الزامی است.

البته سفر بدون ویزا برای ایرانیان، باید فقط با هدف توریستی و گردشگری، آن هم تا حداکثر 90 روز باشد و این بدان معناست افرادی که قصد اقامت بیشتر از 90 روز در ترکیه را دارند، باید ویزای توریستی یکساله ترکیه دریافت و هزینه ویزای توریستی ترکیه را پرداخت نمایند. ایرانیان بدون داشتن ویزا اجازه کار، تحصیل و اقامت طولانی مدت در کشور ترکیه را ندارند اما اگر هدفی به جز توریستی و گردشگری دارند، ملزم به دریافت ویزای مخصوص هستند.

در این مطلب قصد داریم تا جزئیات اقامت توریستی ترکیه، کیملیک ترکیه، ویزای توریستی ترکیه، نحوه گرفتن اقامت توریستی ترکیه و قیمت ویزای توریستی ترکیه را به طور کامل بیان کنیم. همچنین مزایای اقامت توریستی ترکیه و شهرهای توریستی ترکیه را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر با سابقه و تجربه بالا و داشتن شرکت در ترکیه، متخصص اموری همچون مهاجرت به ترکیه، اخذ پذیرش تحصیلی ترکیه، اخذ انواع ویزای ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه می‌باشد. در صورت نیاز به دریافت هرگونه مشاوره در خصوص امور ترکیه می‌توانید با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

اقامت توریستی ترکیه

در سالهای اخیر بسیاری از کسانی که در حوزه اقتصادی فعالیت می‌کنند و یا افرادی که به دنبال زندگی بهتر هستند، برای دریافت اقامت توریستی ترکیه اقدام می‌کنند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، ایرانیان برای ورود به کشور ترکیه به دلیل روابط دوستانه‌ای که این دو کشور با هم دارند، نیاز به اخذ ویزای توریستی ترکیه ندارند. آنها می‌توانند بدون ویزای توریستی در کشور ترکیه حداکثر تا 90 روز اقامت توریستی داشته باشند اما کسانی که هدفی جز توریستی و گردشگری دارند و برای زندگی، کار و یا تحصیل به ترکیه سفر می‌کنند، باید ویزای مخصوص دریافت کنند. در این صورت آنها پس از طی مراحل اقامت توریستی ترکیه، اقامت موقت یا اصطلاحا اقامت توریستی یکساله ترکیه دریافت خواهند کرد.

اقامت توریستی یکساله ترکیه

اقامت توریستی یکساله ترکیه یا اقامت موقت ترکیه مخصوص کسانی است که قصد اقامت موقت به دلایل مختلف مثل کار از طریق ثبت شرکت یا تحصیل در ترکیه را دارند. اقامت یکساله ترکیه با روش‌های مختلفی قابل دریافت است که راحت‌ترین روش در ابتدای کار، اجاره ملک در ترکیه است. با اجاره ملک در ترکیه می‌توان اقامت یکساله ترکیه را دریافت نمود. تا قبل از سال 2020 به این صورت بود که با تمدید اجاره بعد از یکسال، امکان تمدید اقامت یکساله در ترکیه بود اما طبق قوانین جدید ترکیه، جهت دریافت و تمدید اقامت توریستی ترکیه، علاوه بر اجاره‌نامه باید از روش دیگری همچون ارائه گواهی تمکن مالی، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، مجوز کار در ترکیه یا اجازه تحصیل در ترکیه اقدام نمود.

با داشتن اقامت توریستی نمی‌توان حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کرد اما اقامت توریستی یکساله روشی ساده و ارزان قیمت برای کسانی است که قصد زندگی در ترکیه را دارند. چنانچه قصد زندگی در ترکیه را دارید بهتر است با دریافت اقامت یکساله شروع کنید و بعد از مدتی زندگی در ترکیه که حدودا بین 5 تا 8 سال است، شما شهروند ترکیه خواهید شد و پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید کرد. تا زمانی هم که در ترکیه اقامت موقت دارید، کارت کیملیک دریافت خواهید کرد.

کیملیک ترکیه

کیملیک ترکیه یا همان کارت اقامت ترکیه مجوزی است که با اخذ آن اجازه اقامت بیش از 3 ماه به شما داده خواهد شد و معمولا به صورت یکساله صادر می‌شود و قابل تمدید است. اگر شخصی قصد اقامت بیش از 3 ماه در ترکیه را دارد، باید حتما کارت کیملیک ترکیه را دریافت نماید. کیملیک در زبان ترکی به معنای هویت است و هر شخص مقیم یا شهروند ترکیه یک کیملیک کارت (T.C.Kimlik) دارد که همانند کارت ملی برای ایرانیان است و اطلاعات هویتی هر شخص بر روی آن درج شده است.

اطلاعاتی که بر روی کیملیک کارت درج می‌شود، شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت و محل اقامت افراد خارجی است. مهمترین اطلاعاتی که روی این کارت درج شده است، شماره کیملیک کارت یا کیملیک نامبر است که برای اتباع خارجی با عدد 99 آغاز می‌شود. این شماره همانند کد ملی در ایران است و فرد دارای اقامت ترکیه جهت انجام اموری چون خدمات دولت الکترونیک و امور اینترنتی و یا انجام کارهای دیگر به کیملیک نامبر نیاز خواهد داشت. در پشت کیملیک کارت نیز اطلاعاتی چون تاریخ صدور و تاریخ انقضای کارت درج می‌شود که افراد دارای این کارت، باید به تاریخ انقضای آن توجه داشته باشند و قبل از اتمام مهلت اعتبار، جهت تمدید آن اقدام نمایند.

مراحل اقامت توریستی ترکیه

توجه داشته باشید که جهت گذراندن مراحل اقامت توریستی ترکیه و دریافت کیملیک کارت حتما باید در ترکیه حضور داشته باشید زیرا برخی از مراحل اداری باید حضوریا نجام شود در غیر این صورت نمی‌توان این مراحل را انجام داد. در این قسمت مراحل گرفتن اقامت توریستی ترکیه را گام به گام برای شما توضیح خواهیم داد.

خرید بیمه درمانی در ترکیه

اولین مرحله برای دریافت اقامت توریستی ترکیه خرید یکی از بیمه‌های درمانی ترکیه است. بیمه درمانی در صورت بروز حادثه مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان از پوشش‌های آن استفاده کرد و همچنین در هنگام تکمیل فرم راندوو که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد، باید اطلاعات بیمه درمانی خود را در فرم وارید کنید.

تکمیل فرم راندوو

اتباع خارجی برای اقامت بیشتر از 3 ماه در ترکیه، باید فرم راندوو را تکمیل کنند. در معنای کلی کلمه راندوو در زبان ترکی به معنای قرار ملاقات است. باید بدانید که در کشور ترکیه برای تمامی نوبت‌ها مانند نوبت بانک، شهرداری، ادارات و ... از این کلمه استفاده می‌کنند اما در بین مهاجران این کلمه به معنای مصاحبه با افسر اداره مهاجرت ترکیه است و برای دریافت نوبت باید به سایت اداره مهاجرت ترکیه مراجعه و فرم راندوو را تکمیل نمایید.

به این نکته باید توجه نمایید که در هنگام تکمیل فرم در قسمت شغل چیزی نباید بنویسید چرا که شما با ویزای توریستی در ترکیه حق کار کردن در ترکیه را ندارید. پر کردن این قسمت در فرم راندوو می‌تواند ریجکت شدن شما منجر گردد.

دریافت کد مالیاتی ترکیه (ورگی نومرسی)

جهت باز کردن حساب بانکی در ترکیه و انجام هر گونه امور اداری دیگر نیاز به دریافت کد مالیاتی ترکیه یا همان ورگی نومرسی دارید. بنابراین برای انجام مراحل گرفتن اقامت توریستی ترکیه نیز باید کد مالیاتی دریافت کنید زیرا در هنگام مصاحبه حضوری برای دریافت کیملیک کارت به این کد نیاز خواهید داشت.

نوتر کردن اجاره نامه ملک

نوتر در زبان ترکی اصطلاحا به دفاتر اسناد رسمی ترکیه می‌گویند. کسانی که برای دریافت اقامت ترکیه خانه اجاره کرده‌اند، باید حتما اجاره‌نامه خود را در دفاتر نوتر مهر کنند و به ثبت برسانند که به این کار اصطلاحا نوتر کردن اسناد و مدارک می‌گویند. هزینه نوتر برای هر نسخه حدودا 80 الی 100 لیر ترکیه است و اگر فردی به همراه خانواده در ترکیه زندگی می‌کند، باید به ازای هر عضو خانواده یک اجاره‌نامه تهیه کند و آنها را نوتر کند. برای نوتر کردن اجاره‌نامه، اطلاعات کیملیک و مشخصات هر دو طرف و همچنین حضور آنها در دفاتر نوتر الزامی است.

پرداخت هزینه‌های اداری کیملیک کارت

برای دریافت کیملیک کارت باید هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت کنید و رسید آن را دریافت نمایید. به صورت کلی هزینه‌های اداری کارت اقامت ترکیه شامل پرداخت حق خاک ترکیه و پرداخت هزینه صدور کارت می‌شود. هزینه حق خاک ترکیه برای افراد زیر 18 سال تقریبا 70 دلار و برای افرادی بالای 18 سال حدودا 80 دلار است. این قیمت بر اساس نرخ روز راندوو محاسبه می‌شود که در فرم راندوو نیز درج شده است.

شرکت در مصاحبه اقامت ترکیه

بعد از تکمیل فرم راندوو و ارسال آن، زمان مراجعه حضوری شما به اداره مهاجرت ترکیه به شما اعلام خواهد شد. شما باید در هنگام مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه با مدارک مورد نیاز که ادامه توضیح خواهیم داد، حاضر شوید و پس از دریافت پرونده، روال اداری اقامت توریستی ترکیه و مصاحبه حضوری را انجام دهید.

موسسه حامی مهاجر این امکان را برای مشتریان عزیز فراهم کرده است تا در سریع‌ترین زمان و کمترین هزینه نسبت به اخذ ویزای توریستی ترکیه و همچنین افتتاح حساب در ترکیه اقدام نمایند. برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان و مشاوران موسسه می‌توانید با شماره 02148406 (خط ویژه) تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای اقامت توریستی ترکیه

به منظور اینکه کارهای اخذ اقامت توریست ترکیه با سرعت بیشتر انجام پذیرد، بهتر است از قبل، تمامی مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید تا به مشکل بر نخورید. در صورت ناقص بودن پرونده و مدارک امکان تأخیر در دریافت ویزا و یا حتی رد شدن درخواست شما وجود دارد. مدارک مورد نیاز جهت گرفتن اقامت توریستی ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر دارای مهر ورود به داخل خاک ترکیه
 • فتوکپی رنگی از فرم راندوو
 • شماره مالیاتی (ورگی نومرسی)
 • اصل اجاره‌نامه یا گواهی اثبات اقامت که نوتر شده باشند (فقط در صورت اخذ اقامت از طریق اجاره خانه در ترکیه)
 • رسید پرداخت هزینه‌های مربوط به کیملیک کارت
 • فتوکپی از بیمه نامه
 • 4 قطعه عکس 6*4

ویزای توریستی ترکیه

کشور ترکیه یکی از مقاصد اصلی گردشگران سرتاسر جهان برای گردشگری و تفریح است. ترکیه یک کشور اوراسیایی است که بخش مهم و توریستی آن در بخش اروپا و بخش درگیر در آسیا قرار دارد. به همین دلیل کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و شینگن هستند و همچنین بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله ایران نیازی به دریافت ویزای توریستی ندارند و تنها با پاسپورت معتبر می‌توانند به این کشور سفر کنند و تا 90 روز اقامت داشته باشند.

همچنین طبق معاهدات بین‌المللی، شهروندان کشورهایی چون یونان، اوکراین، پرتغال، مالت، لیختنشتاین، لوکزامبورگ، قسمت ترکی قبرس، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، هلند، گرجستان، فرانسه، بلژیک و آلمان نیازی به به دریافت ویزای توریستی و پاسپورت برای ورود به ترکیه ندارند و تنها با کارت شناسایی خود می‌توانند به این کشور سفر کنند.

ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان

ایران و ترکیه دو کشور همسایه هستند که از قدیم روابط عمیق و دوستانه‌ای داشته‌اند و به دنبال همین روابط قدیمی، شهروندان این دو کشور برای ورود به خاک یکدیگر نیاز به اخذ ویزای توریستی ندارند و فقط با داشتن پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، می‌توانند تا حداکثر 90 روز در کشور یکدیگر اقامت کوتاه مدت با هدف توریستی و گردشگری داشته باشند.

بنابراین ایرانیان برای گردش و بازدید در کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزای توریستی و تشکیل پرونده برای آن ندارند و هزینه‌ای هم برای این بابت پرداخت نمی‌کنند اما اگر اقامت آنها بیش از 3 ماه به طول بیانجامد، باید ویزای توریستی یکساله ترکیه را دریافت نمایند.

ویزای توریستی یکساله ترکیه

ویزای توریستی یکساله اجازه اقامت ترکیه برای کسانی است که قصد اقامت بیش از 3 ماه در ترکیه را دارند و معمولا به صورت یکساله صادر می‌شود که قابل تمدید است و پس اتمام مهلت اعتبار باید نسبت به تمدید آن اقدام کنند. افرادی که به قصد انجام کار، فعالیت اقتصادی، تحصیل و یا قصد بازدید و گردش بیش از 90 روز به ترکیه سفر می‌کنند، ملزم به دریافت ویزای توریستی یکساله هستند.

هزینه ویزای توریستی ترکیه

همانطور که در قسمت هزینه‌های اقامت توریستی ترکیه عنوان شد، دریافت ویزا و اقامت شامل هزینه‌هایی است که باید تمامی آنها پرداخت شود. مهمترین هزینه‌ها شامل هزینه کیملیک کارت، هزینه بیمه درمانی یکساله، هزینه افتتاح حساب بانکی و هزینه نوتر کردن مدارک است. در کل قیمت ویزای توریستی با احتساب تمامی هزینه‌ها برای کیس اصلی حدودا 10 میلیون تومان است و در صورت همراهی خانواده برای کیس همراه (همسر) 7 میلیون تومان و به ازای هر فرزند 5 میلیون تومان باید پرداخت شود.

موسسه حامی مهاجر با تخصص و تجربه بالا و داشتن شرکت در ترکیه، تمامی خدمات ویزای توریستی، اقامت و مهاجرت به ترکیه را از صفر تا صد به متقاضیان عزیز ارائه می‌کند و علاوه بر آن برای سهولت رفت و آمد در ترکیه می‌توانید از خدمات ترانسفر وی آی پی حامی مهاجر استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان و مشاوران موسسه با شماره 02148406 تماس بگیرید.

تمدید ویزای توریستی ترکیه

ویزاهای توریستی ترکیه معمولا یکساله صادر می‌شود و پس از آن قابلیت تمدید اعتبار دارد. چنانچه اعتبار ویزای توریستی رو به پایان است، باید قبل از منقضی شدن نسبت به تمدید آن اقدام نمود. طبق قوانین جدید ترکیه، معمولا نمی‌توان به همان روشی که در ابتدا ویزای توریستی دریافت کرده‌اید، نسبت به تمدید آن اقدام کنید. به عنوان مثال اگر در ابتدا از طریق اجاره ملک اقدام به دریافت اقامت توریستی نموده‌اید، برای تمدید اقامت علاوه بر اجاره‌نامه باید مدارک دیگری همچون اجازه کار، اجازه تحصیل، تمکن مالی و ... را ارائه دهید و پس از تمدید اقامت، مجددا از مزایای آن بهره‌مند شوید.

مزایای اقامت توریستی ترکیه

مزایای اقامت توریستی ترکیه نسبت به اقامت در دیگر کشورهای اروپایی بسیار بیشتر است و حتی با داشتن اقامت موقت ترکیه نیز امکانات بسیاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با دریافت اقامت توریستی ترکیه نسبت به هزینه‌هایی که می‌کنید، بالاترین سطح مزایای حاصل از یک اقامت را در ترکیه به دست خواهید آورد که یکی از مهمترین آنها می‌توان به اخذ تابعیت ترکیه بعد از حدود 5 سال اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله مزایای اقامت توریستی ترکیه را مطالعه کنید. در زیر به تعدادی از مهمترین این مزایا اشاره شده است:

 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه
 • دریافت وام بانکی بدون بهره یا بهره بسیار پایین در صورت ایجاد کسب و کار
 • امکان دریافت کارت اعتباری ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت‌های اینترنتی بین‌المللی
 • دریافت آسان مجوز کسب و کار
 • امکان اشتغال با حقوق پایه که تقریبا 2 برابر ایران است.
 • امکان اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه بعد از حدود 5 سال
 • داشتن اقامت بدون شرط حضور در ترکیه
 • بهره‌مندی از آموزش رایگان زبان ترکی استانبولی
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس بین‌المللی
 • سهولت در دریافت ویزای کشورهایی چون آمریکا، کانادا و ویزای شینگن برای ایرانیان مقیم ترکیه
 • خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی
 • خرید خودروهای روز دنیا به صورت اقساطی و معاف از مالیات ترکیه برای ایرانیان
 • امکان خرید پوشاک با کیفیت بسیار بالا و قیمت پایین
 • امکان استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی شهرهای توریستی ترکیه

شهرهای توریستی ترکیه

کسانی که اقامت ترکیه را دریافت می‌کنند به دنبال بهترین شهر برای زندگی در ترکیه هستند. به همین منظور شهرهای توریستی ترکیه، انتخاب اکثر این افراد است زیرا علاوه بر داشتن شرایط ایده‌آل برای زندگی، می‌تواند بهترین شهر برای کار در ترکیه نیز باشد. بیشتر کسانی که در شهرهای توریستی مشغول به کار هستند، درآمدشان از صنعت توریسم و گردشگری به دست می‌آید. از مهمترین و بهترین شهرهای ترکیه که برای کار و زندگی مناسب هستند، می‌توان به استانبول، بدروم، آنتالیا، آدانا، آلانیا، ازمیر و آنکارا اشاره کرد.

استانبول شهری بسیار بزرگ و توریستی که قلب گردشگری ترکیه و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور شناخته می‌شود. استانبول دارای جنبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری است. مناطق مسکونی مدرن نیز این شهر را به یک کلان شهر شگفت‌انگیز و پر زرق و برق تبدیل کرده است.

بدروم یکی از شهرهای جنوبی ترکیه است که برای افرادی که استانداردهای بالای زندگی برایشان اهمیت زیادی دارد، شهر بسیار مناسبی است. آنتالیا نیز یکی دیگر از بهترین شهرهای ترکیه می‌باشد که در میان سواحل دریای مدیتران و رشته کوه‌های توروس واقع شده است و به دلیل سواحل بسیار زیبا، محبوبیت بسیاری دارد. آدانا پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه است که با داشتن صنایعی همچون پارچه و صنایع فرآوری غذا، سهم مهمی در اقتصاد ترکیه داد و همچنین حاصلخیزترین زمین‌های ترکیه در این شهر قرار گرفته‌اند.

آلانیا یکی از شهرهای استان آنتالیا و یک منطقه توسعه یافته است که توانسته پیشرفت چشمگیری داشته باشد به گونه‌ای که خود را از یک شهر کوچک و ناشناخته به یک شهر توریستی و مهاجرنشین تبدیل کرده است. ازمیر از دیگر شهرهای پرجمعیت ترکیه است که دارای موقعیت برتر به عنوان یک شهر تجاری، صنعتی و بندری است که علاوه بر زیبا بودن دارای امنیت و آرامشی فوق‌العاده است و همین باعث شده که به عنوان امن‌ترین شهر ترکیه شناخته شود.

آنکارا پایتخت ترکیه و مهد سیاسی این کشور به حساب می‌آید و بعد از استانبول پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است و از این لحاظ که پایتخت ترکیه محسوب می‌شود، شهر مناسبی برای زندگی و کار به شمار می‌رود.

سوالات متداول

آیا ویزای توریستی ترکیه برای افغانی‌ها صادر می‌شود؟

تا پیش از شروع جنگ‌های داخلی اخیر در افغانستان، ویزای توریستی ترکیه برای افغانها صادر می‌شد اما در حال حاضر صدور ویزای توریستی ترکیه برای افغانها به حالت تعلیق در آمده است.

ویزای توریستی ترکیه چند روزه است؟

همانطور که در مقاله هم ذکر شد برای اقامت‌های کمتر از 90 روز در ترکیه نیازی به ویزا نیست اما برای اقامت‌های بیشتر از 3 ماه نیاز به دریافت ویزای توریستی ترکیه است که معمولا به صورت یکساله صادر می‌شود و پس از یکسال باید تمدید شود.

آیا ویزای توریستی ترکیه می‌توان کارکرد؟

برای کار در ترکیه باید تابعیت و شهرندی ترکیه را داشته باشید تا به شما مجوز کار داده شود. دولت ترکیه با ویزای توریستی ترکیه اجازه کار به شما نمی‌دهد. تنها از اطریق ثبت شرکت در ترکیه با ویزای توریستی در ترکیه اجازه کار به شما داده خواهد شد.

تمدید ویزای توریستی ترکیه هزینه دارد؟

تا قبل از سال 2020 تمدید ویزای توریستی به همان روشی که ویزای توریستی را دریافت کرده بودید، امکان‌پذیر بود اما طبق قوانین جدید ترکیه برای تمدید ویزای توریستی باید از روش‌های دیگر مثل ارائه تمکن مالی، سوء پیشینه و اجازه کار یا اجازه تحصیل اقدام کرد که هزینه ناچیزی را باید پرداخت نمود.

با اخذ ویزای توریستی پاسپورت هم داده می‌شود؟

با ویزای توریستی، پاسپورت و شهروندی ترکیه به کسی تعلق نمی‌گیرد و فقط به چند صورت می‌توان پاسپورت ترکیه را دریافت نمود. یکی از این روش‌ها تمدید مداوم ویزای توریستی در هر سال است که بعد از گذشت حدود 5 سال می‌توان شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت نمود. روش دیگر ثبت شرکت در ترکیه و اشتغال در این کشور است و روش آخر هم خرید ملک با ارزش حداقل 250 هزار دلار در ترکیه است. در دو روش آخر زمان کمتری برای دریافت شهروندی ترکیه طول خواهد کشید و به محض ثبت شرکت یا خرید ملک در ترکیه اقامت پس از گذشت چند ماه اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را می‌توان دریافت نمود.

ویزای توریستی در اخذ پاسپورت ترکیه تاثیر دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید که ویزای توریستی در دریافت پاسپورت ترکیه هیچ تاثیری نخواهد داشت.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0