50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

درباره ویزا _ مبانی

انواع ویزا آمریکا

چه نوع ویزایی برای ورود افراد به ایالات متحده در دسترس است؟
بیش از 20 نوع ویزای غیر مهاجرتی برای افرادی که به طور موقت به ایالات متحده سفر می کنند وجود دارد. ویزاهای مهاجرتی بسیار بیشتری برای افرادی که به طور دائم در ایالات متحده زندگی می کنند وجود دارد. انواع ویزا مورد نیاز شما با توجه به هدف سفر مورد نظر شما تعیین می شود. 

پس از صدور ویزا

چگونه می توانیم ویزای خود را بخوانیم و بشناسیم؟
لطفاً برای یادگیری نحوه خواندن ویزای غیر مهاجرت جدید خود (برای سفر به ایالات متحده به عنوان بازدید کننده موقت) از راهنمای مصور زیر استفاده کنید. علاوه بر این ، به محض دریافت آن ، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات چاپ شده در ویزا صحیح است (به تصویر زیر مراجعه کنید(.اگر هر یک از اطلاعات مربوط به ویزا شما با اطلاعات موجود در گذرنامه شما مطابقت ندارد یا نادرست است ، لطفا با بخش ویزا غیر مهاجر در سفارتخانه یا کنسولگری که ویزای شما را صادر کرده است تماس بگیرید.

 

معنای اینکه ویزا بعد از 5 سال منقضی می شود چیست؟
ویزا باید در زمانی که مسافر به دنبال پذیرش در ایالات متحده است معتبر باشد ، اما تاریخ انقضا ویزا (مدت اعتبار / مدت زمان استفاده از ویزا) هیچ ارتباطی با مدت زمانی که یک بازدید کننده موقت داشته باشد ندارد. افراد دارای ویزا معتبر برای ورودی‌های چندگانه ممکن است سفرهای مکرر به ایالات‌متحده را برای سفر به مقصد یک‌سان انجام دهند، تا زمانی که ویزا منقضی نشده است، و مسافر هیچ کاری برای ورود به آمریکا در ورود به بندر انجام نداده است.

اعتبار ویزا

گذرنامه قدیمی من قبلاً منقضی شده است. ویزای من برای سفر به آمریکا هنوز معتبر است، اما در گذرنامه منقضی شده است. آیا باید با گذرنامه جدید خود برای ویزای جدید اقدام کنم؟
خیر اگر ویزای شما هنوز معتبر باشد می توانید با داشتن دو گذرنامه خود به ایالات متحده سفر کنید ، تا زمانی که ویزای شما معتبر باشد و  آسیب نبیند  و همچنین بسته به نوع مناسب ویزا مورد نیاز برای هدف اصلی  خود ، به ایالات متحده سفر کنید.
مثال: ویزای توریستی ، هنگامی که هدف اصلی شما از مسافرت ، توریسم باشد. هر دو گذرنامه (ویزای معتبر و منقضی شده) باید از همان کشور باشد.وقتی وارد ورودی ایالات متحده می شوید  POE) به طور کلی یک فرودگاه یا مرز زمینی( ، مامور مهاجرت گمرک و مرز ، ویزای شما را در گذرنامه قدیمی بررسی می کند و در صورت تصمیم گیری برای ورود شما به ایالات متحده ، آنها گذرنامه جدید را با تمبر پذیرش همراه با حاشیه نویسی  "VIOPP"  تمبر می زنند. سعی نکنید ویزا را از گذرنامه قدیمی خود بردارید و آن را به گذرنامه معتبر جدید وارد کنید. اگر این کار را بکنید، ویزای تان دیگر معتبر نخواهد بود.

اگر ویزا در طول اقامت در آمریکا منقضی شده باشد ،موجب بروز مشکلی خواهد شد؟
نه . اگر وزارت امنیت داخلی، گمرک و حفاظت از مرزها در ورودی مرز، اجازه ورود شما به ایالات‌متحده را برای یک دوره خاص از زمان به شما بدهد، او به مدت مجاز شما برای اقامت در تمبر پذیرش تان توجه خواهد کرد یا فرم پذیرشI-94 را ثبت خواهد کرد، که یک رکورد ورود / خروج نامیده می‌شود. شما قادر خواهید بود در مدت مجاز اقامت خود در ایالات متحده بمانید ، حتی اگر ویزای شما در مدت زمان حضور در ایالات متحده منقضی شود.  از آنجا که تمبر یا کاغذ فرم پذیرشI-94 اقامت مجاز شما را مستند می کند و سابقه رسمی اجازه حضور شما در ایالات متحده است ،از اینرو بسیار مهم است که در نگهداری از پاسپورت خود احتیاط  کنید.

ویزای اعتبار نامحدود (visas)چیست و آیا هنوز هم معتبر هستند؟
ویزاهای اعتبار نامحدود (ویزاهای بروف) ویزاهای توریستی / تجاری هستند که به صورت دستی در گذرنامه مسافر مهر می شوند که برای مدت ده سال معتبر بوده است. در تاریخ 1 آوریل 2004 ، کلیه روادیدهای اعتبار نامشخص از اعتبار ساقط شدند. بنابراین ، اگر ویزای اعتبار نامحدود دارید ، باید برای ویزای جدید برای سفر به ایالات متحده اقدام کنید.

آیا درصورت تغییر نام، ویزا ایالات متحده  با نام قدیمی فرد هنوز دارای اعتبار می باشد؟
اگر نام شما به طور قانونی از طریق ازدواج، طلاق، یا دستور دادگاه تغییر نام داده شود، باید یک گذرنامه جدید به دست آورید. هنگامی که شما یک گذرنامه جدید دارید، وزارت امور خارجه توصیه می‌کند که درخواست ویزای جدید آمریکا برای سفر به آمریکا و ایالات‌متحده را برای شما درخواست کند.

مراحل اداری

پردازش اداری چیست

برخی از درخواست های ویزا رد شده ممکن است نیاز به پردازش اداری بیشتری داشته باشند. در صورت نیاز به پردازش اداری ، افسر کنسولی در پایان مصاحبه متقاضی را مطلع می کند. مدت زمان پردازش اداری بسته به شرایط فردی هر پرونده متفاوت خواهد بود. به استثنای موارد مسافرت اضطراری (یعنی بیماریهای جدی ، جراحات و یا مرگ در خانواده فوری) ، قبل از استعلام درباره وضعیت رسیدگی اداری، متقاضیان باید حداقل 180 روز از تاریخ مصاحبه یا ارسال مدارک تکمیلی منتظر بمانند.

عدم پذیرش ویزا

چرا بعد از رد پذیرش ویزا نمی توانیم هزینه خود را پس بگیریم؟
هزینه ای که پرداخت کرده اید هزینه درخواست است. هرکسی که متقاضی ویزای ایالات متحده در هر نقطه ای از جهان باشد باید این هزینه را بپردازد که هزینه پردازش درخواست شما را نیز شامل می شود. این هزینه صرف نظر از اینکه ویزا به شما داده شود قابل استرداد نیست ، زیرا درخواست شما به نتیجه رسیده است. به عنوان نمونه ، اگر درخواست شما تحت بند 214 (ب) رد شد و تصمیم به استفاده مجدد از ویزا گرفتید ، خواه در همان سفارتخانه یا در جاهای دیگر ، دوباره درخواست پردازش درخواست ویزا بدهید. 

تمدید

درصورت داشتن ویزای غیرمهاجرتی که بزودی منقضی خواهد شد ، و فرد تمایل به تمدید ویزا دارد، آیا باید دوباره کل مراحل درخواست ویزا طی شود؟
بله ، باید در نظر داشته باشید که هر بار که می خواهید درخواست ویزا بدهید ، حتی اگر ویزای شما هنوز معتبر باشد ، باید کل مراحل درخواست ویزا را طی کنید. برخی شرایط وجود دارد که ممکن است متقاضی ویزا هنگام تمدید ویزای خود نیازی به مصاحبه نداشته باشد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت سفارت ایالات متحده یا کنسولگری مراجعه کنید.

ورود و عزیمت به ایالات متحده

بعد از اینکه ویزا گرفتم، می توانیم از راه صحیح وارد آمریکا شویم؟
ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. ویزا به یک شهروند خارجی اجازه می دهد تا به بندر ورودی ایالات متحده سفر کند ، و بازرس مهاجرت وزارت امنیت داخلی گمرک و حفاظت از مرز (CBP) ورود به ایالات متحده را مجاز یا رد می کند. پذیرش ها را در وب سایت CBP مشاهده کنید.

چگونه می توانیم دریابم چه مدت مجاز به ماندن در ایالات متحده هستیم؟
ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند ، اما به یک شهروند خارجی که از خارج وارد می شود ، اجازه می دهد تا به گذرگاه ورودی ایالات متحده (عموماً یک فرودگاه یا مرز زمینی) سفر کند و درخواست ورود به ایالات متحده کند. مقامات وزارت امنیت داخلی ، گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده (CBP) مجاز به اجازه یا انکار پذیرش در ایالات متحده هستند ، و تعیین می کنند مسافر چه مدت ممکن است بماند.در گذرگاه ورودی ، پس از اجازه ورود به ایالات متحده ، وزارت امنیت داخلی ، بازرس مهاجرت ایالات متحده ، یک مهر یا کاغذ پذیرش فرم I-94 ، سابقه ورود / خروج در گذرنامه خود را برای شما فراهم می کند. اگر I-94 شما دارای یک تاریخ خاص باشد ، آن تاریخ است که باید ایالات متحده را ترک کنید. تمبر یا کاغذ پذیرش فرم I-94 برای نگه داشتن گذرنامه خود بسیار مهم است ، زیرا نشانگر اجازه شما برای حضور در ایالات متحده است. اطلاعات مربوط به پذیرش را در وب سایت CBP مرور کنید. همچنین ، به مدت زمان ماندن مراجعه کنید.

وقتی که از ایالات متحده خارج شویم و فرم کاغذی  I-94 خود را نپردازیم ، چه کاری باید انجام دهیم؟
اگر نتوانستید سابقه یك فرم عزیمت I-94 خود را وارد كنید ، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت وزارت امنیت داخلی ، گمرك و مرزبانی مراجعه كنید.

ویزاهای گمشده ، سرقت شده یا آسیب دیده

درصورتیکه پاسپورت با ویزا سرقت یا گم شده باشد ، چکار باید کرد؟
اگر گذرنامه شما با تمبر یا فرم کاغذ I-94 شما از بین رفته باشد ، باید سریعاً آنها را تعویض كنید. شما باید چندین مرحله را انجام دهید ، به گذرنامه های گمشده و سرقت شده ، ویزا ها و فرم I-94 مراجعه کنید.

در صورت آسیب دیدن ویزا چکار باید کرد؟
اگر ویزای شما به هر طریقی آسیب دیده است ، لازم است برای ویزای جدید در سفارت ایالات متحده یا کنسولگری در خارج از کشور مجدداً درخواست کنید.

شهروند آمریکا

آیا در صورت داشتن ادعای شهروندی آمریکا،می توانیم برای ویزای ایالات متحده  اقدام نمائیم؟
با استثناء چند مورد ، فردی که در ایالات متحده متولد می شود ، از بدو تولد تابعیت ایالات متحده را بدست می آورد. شناسنامه ای که از طرف دولت صادر می شود به عنوان شواهد تابعیت عمل می کند.

افراد متولد کشورهایی غیر از ایالات متحده ممکن است در صورتی که هر یک از والدین یک شهروند آمریکایی باشند تحت قانون ایالات متحده ممکن است ادعای شهروندی ایالات متحده را داشته باشند. درباره تولد شهروندان آمریکایی در خارج از کشور اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر شخصی شهروند ایالات متحده باشد ، وی واجد شرایط ویزا نیست. هر متقاضی آینده نگر معتقد است که ممکن است ادعای تابعیت ایالات متحده را داشته باشد ، باید ادعای تابعیت خود را که توسط یک افسر کنسولی در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده قبل از درخواست ویزای ایالات متحده صادر می شود را بیان و مطرح نماید.

در صورت داشتن تابعیت دوگانه ،از کدام گذرنامه باید برای سفر به ایالات متحده استفاده کنیم؟
همه شهروندان ایالات متحده ، حتی شهروندان / اتباع دوگانه ، باید با استفاده از گذرنامه آمریکایی خود وارد ایالات متحده شوند و از پاسپورت آمریکایی خود استفاده کنند.

سؤالات بیشتر

چگونه مطمئن شویم که آیا با اداره کشور یا بخش امنیت کشور در مورد مساله ما تماس گرفته شده است یا خیر؟
با سؤالاتی درباره ویزاهای ایالات متحده ، از جمله درخواست ، وضعیت پردازش ویزا و برای سوالات مربوط به انکار ویزا ، با وزارت امور خارجه ، سفارت آمریکا یا کنسولگری در خارج از کشور تماس بگیرید. هنگامی که در ایالات متحده هستید، مسافر تحت اختیار (صلاحیت) وزارت امنیت کشور قرار می گیرد. وزارت امنیت داخلی ، شهروندی و خدمات مهاجرتی ایالات متحده (USCIS) وظیفه تأیید کلیه دادخواست ها ، مجوز اجازه کار در ایالات متحده ، صدور تمدید اقامت و تغییر یا تعدیل وضعیت متقاضی را در حالی که متقاضی در ایالات متحده است، را برعهده دارد.

وقتی تمایل به دانستن وضعیت دوستانی که با درخواست ویزای آنها موافقت شده است  و همچنین آگاهی از وضعیت درخوست آنها دارید، باچه کسی باید تماس حاصل نمائید؟
دوست شما که متقاضی ویزا می باشد ،طبق قوانین ایالات متحده به ویژه قوانین مهاجرت و تابعیت (INA) 222(f), ،سوابق ویزا محرمانه است.بنابراین متقاضی ویزا باید در سفارت ایالات متحده یا کنسولگری در خارج از کشوردر مورد وضعیت  در خواست ویزا  استعلام کند .به دلیل محرمانه بودن سوابق ویزا، باید از دوست خود که متقاضی ویزا می باشد سوال کنید که آیا درخواست ویزا انجام شده است  و یا ویزا صادر و یا رد شده است.

متقاضیان ویزا از حامیان مالی کشورهای تروریسم

برای یافتن اطلاعات در مورد سوالات متداول از متقاضیان ویزا از حامیان مالی کشورهای تروریسم به مراجع معتبر در این مورد مراجعه نمائید.

شناسه های رسانه های اجتماعی

در تاریخ 31 مه 2019، وزارت امور خارجه فرم های درخواست ویزای مهاجرین و غیرمهاجرین خود را به روز کرد تا درخواست اطلاعات اضافی از جمله شناسه های رسانه های اجتماعی، از بیشتر متقاضیان ویزای ایالات متحده در سراسر جهان را در یک مجموعه کامل فراهم و آماده نماید.
در صورت داشتن هر گونه سوالی در این مورد با موسسه حامی مهاجر تماس حاصل نمائید.

جهت کسب اطلاعات کامل تر درباره مهاجرت به آمریکا، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0