20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
رنگ برگه های سفارت آمریکا نشانه چیست؟ – حامی مهاجر

می‌دانید که برای ورود به آمریکا نیاز به دریافت ویزا است. این ویزا کجا صادر می‌شود؟ درسفارت‌های آمریکا! و می‌دانید به دلیل اینکه سفارت‌های آمریکا در ایران نیستند، باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کرد؛ یعنی ترکیه، ارمنستان، دبی یا عمان! 
حالا تصور کنید به یکی از این کشورها رفته‌اید و با نگرانی بسیار مصاحبه‌تان را در سفارت انجام داده و در انتظار دریافت پاسخ برای صدور یا عدم صدور ویزایتان هستید که با فرم section 221g مواجه می‌شوید. در این صورت باید بدانید که صدور ویزای شما متوقف شده است! 
جای نگرانی نیست، همانطور که دارنده گرین‌کارت آمریکا درصورت تمایل به ترک آمریکا  برای مدت طولانیف با تکمیل فرم I-131  به‌راحتی روند کار خود را پیش می‌برد، شما هم به احتمال خیلی زیاد پس از رفع مشکل پیش آمده که معمولا نقصی مدارک است، با جواب مثبت برای درخواست ویزایتان مواجه شوید؛ پس هنوز امیدی هست که ویزا و درنهایت اتفاق خوشایند اقامت آمریکا برای ایرانیان نسیب شما هم شود. 
باید بدانید که وقتی این فرم به شما تحویل داده می‌شود، به چه معنی است؟ پاسخ به صدور یا عدم صدور ویزای شما، ازطریق یک برگه که رنگ‌های مختلفی دارد، به شما اطلاع داده می‌شود. برخی تصور دارند که رنگ این برگه‌ها، نشان‌دهنده جواب درخواست ویزاست؛ اما باید بدانید که متن نوشته شده در این برگه‌هاست که اهمیت دارد. با ما همراه شوید تا معنی هرکدام از رنگ‌های این برگه را بررسی کنیم. 

معنی رنگ‌ های مختلف برگه های سفارت آمریکا

در پایان مصاحبه ویزای مهاجرتی یا حتی غیرمهاجرتی، برخی از متقاضیان بر اساس بخش (G) 221 قانون مهاجرت و تابعیت ایالات متحده رد می‌شوند و اغلب به این دلیل اتفاق می‌افتد که متقاضیان با تمام مدارک مورد نیاز برای مصاحبه خود آماده نیستند؛ همچنین گاهی اوقات به این دلیل است که افسر کنسولی به اطلاعات بیشتری نیاز دارد.
رنگ برگه های سفارت آمریکا
بخش 221g  در قانون مهاجرت و ملیت ایالات متحده (INA) به این معنی است که مقام کنسولی پس از تکمیل، اجرای درخواست ویزا و هرگونه مصاحبه لازم، تشخیص داد که متقاضی واجد شرایط ویزا نیست. 
در هر دو صورت دلیلی برای نگرانی وجود ندارد! در سفارت ایالات متحده با ارائه یک برگه اطلاع داده می‌شود که چه مدارک یا اطلاعاتی را برای ادامه روند ویزای مهاجرت باید ارائه دهید. معمولا نیازی به گرفتن وقت جدید مصاحبه نیز وجود ندارد! فقط مدارک درخواستی را از طریق خدمات VFS ارسال کنید و به صندوق پستی آن تحویل دهید.

انواع رنگ برگه‌ های سفارت آمریکا

با وجود اینکه قانون (g) 221 در تمام کنسولگری‌های ایالات متحده یکسان است، کنسول‌گری‌های مختلف سطوح مختلفی از اطلاعات را برای چندین ویزا مانند ویزای H-1 درخواست کرده‌اند. اگرچه خود رنگ خاص برگه ممکن است معنایی نداشته باشد، چندین کنسولگری ایالات متحده، به ویژه در هند، از رنگ‌های مختلف فرم‌های (g)221 برای نشان دادن انواع مختلف نیازها یا مشکلات استفاده کرده‌اند.

انواع برگه های سفارت آمریکا

بسیاری از پرونده‌ها برای بررسی امنیتی تحت پردازش اداری قرار می‌گیرند. در بیشتر موارد، مشکل امنیتی وجود ندارد. با این حال، درخواست‌های ویزا برای هفته‌ها یا ماه‌ها معلق باقی می‌ماند.
پس از مصاحبه، اگر طبق بخش (g) 221 موقتاً واجد شرایط دریافت ویزا نباشید، یک برگه دستورالعمل آبی یا صورتی به شما داده می‌شود. شما باید مراحل زیر را دنبال کنید و دیگر نیازی به برقراری تماس تلفنی یا ارسال ایمیل به کنسولگری آمریکا ندارید. کنسولگری ایالات متحده در سیستم بررسی وضعیت آنلاین، پردازش اداری را انجام می‌دهد. 

برگه صورتی سفارت آمریکا

اگر فرم صورتی را در کنسولگری ایالات متحده دریافت کرده‌اید، پرونده شما نیاز به رسیدگی اداری بیشتری دارد و کنسولگری پس از تکمیل با شما تماس خواهد گرفت؛ یعنی آفیسر آمریکا به صحت مدارک و اطلاعات شما شک کرده است و با صدور برگه صورتی، رسیدگی اداری به پرونده شما باید انجام شود تا اطلاعات به دقت بررسی شود و سوالات بیشتری پاسخ داده شود. 

برگه صورتی سفارت آمریکا

در عنوان برگه صورتی شما جمله ” Your application visa is pending administrative processing" به معنی " درخواست ویزای شما در انتظار رسیدگی اداری است" را می‌توانید ببینید. 
برخی از پرونده‌ها دارای دستورالعمل‌های ساده هستند، مانند «ارسال گذرنامه» و «پیش‌نویس درخواست». برخی دیگر ممکن است به اسناد اضافی نیاز داشته باشند. شما باید در اسرع وقت در فرمت مشخصی مدارک خواسته شده را ارائه دهید. نکته حائز اهمیت در دریافت برگه صورتی رنگ سفارت آمریکا همین مورد است؛ زمان! هرچه سریع‌تر مدارک خواسته شده را ارسال کنید، صحت مدارک شما بیشتر مشخص خواهد شد. 
پاسخ به درخواست شما در این حالت ممکن است حداقل 4 هفته زمان‌بر باشد و اگر تا یک سال نتوانید اطلاعات را ارائه دهید، درخواست شما منقضی شده و باید از ابتدا روند دریافت ویزای آمریکا را شروع کنید. همچنین به شما یک شناسه مرجع برای پیگیری جزئیات پرونده به صورت آنلاین داده می‌شود تا نیازی به تماس نباشد.
در فرم صورتی رنگ، با ذکر شماره پرونده و دلیل نگهداری پرونده برای رسیدگی اداری به متقاضی صادر می‌شود. همچنین شما باید پرسشنامه‌ای که در انتهای مصاحبه سفارت به شما داده شده است را تکمیل کنید. تا زمانی که کنسولگری پاسخ شما را مطابق درخواست دریافت نکند، پردازش پرونده نمی‌تواند آغاز شود.
این موضوع مربوط به مفقود شدن مدارک نیست و به هیچ وجه به تعداد دفعاتی که یک فرد توانسته ویزا یا ورود به ایالات متحده را در گذشته دریافت کند، مرتبط نیست.

نکات مربوط به برگه صورتی سفارت آمریکا 

  • اگر از شما خواسته شد که برنامه سفر را همراه با پاسپورت خود ارسال کنید، مدرکی مبنی بر معتبر بودن و ضروری بودن برنامه‌های سفرتان را نیز پیوست کنید.
  • اگر دانش‌آموز یا دانشجو هستید که برای ویزای F-1 درخواست می‌دهید، فرم I-20 را با تاریخ گزارش معتبر (حداقل یک هفته در آینده) یا نامه‌ای از مدرسه که آخرین تاریخی برای گزارش داشته باشد، ارسال کنید. 
  • اگر برای ویزای J-1 درخواست می‌کنید، فرم DS-2019 (با فرم DS-160 متفاوت است) را با تاریخ شروع معتبر (حداقل یک هفته در آینده) یا نامه‌ای از سازمان حامی که آخرین تاریخ را دارد، ارسال کنید. 

برگه آبی سفارت آمریکا

برگه آبی سفارت آمریکا به متقاضیانی داده می‌شود که از آنها مدارک اضافی خواسته شده است تا افسر با مدارک بیشتر بتواند تصمیم بگیرد که فرد متقاضی صلاحیت ورود به آمریکا را دارد یا خیر.

برگه آبی سفارت آمریکا

هنگامی که مدارک مورد نیاز را دارید، شخصاً در روزها و زمان‌های معین به کنسولگری ارسال کنید یا آنها را در باکس VFS تحویل دهید. دستورالعمل‌های خاص در مورد مدارک موردنیاز و نحوه ارسال آنها در فرم آبی شما ارائه شده است. این دستورالعمل‌ها مورد به مورد متفاوت است.
برای ارتباط بیشتر شما یک شماره پرونده در فرم مشخص شده است که بتوانید وضعیت پرونده‌تان را آنلاین بررسی کنید؛ پس نیازی به تماس یا ارسال ایمیل یا تعیین وقت سفارت آمریکا جدید نیست. در این حالت می‌توانید امیدوار باشید که ویزا دریافت می‌کنید. فقط کافی‌ست مدارک خواسته شده را به درستی ارسال کنید. در مدت زمان کوتاهی پاسخ برای شما ارسال خواهد شد. 

برگه سفید سفارت آمریکا

برخی از متقاضیان فرم سفید دریافت می‌کنند که در این حالت یعنی اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی آمریکا (USCIS)، باید برای تایید یا رد درخواست ویزای شما تصمیم بگیرد.

برگه سفید سفارت آمریکا
تفکر USCIS در این حالت این است که فرد واجد شرایط دریافت ویزای آمریکا نیست و بررسی پرونده وی ممکن است ماه‌ها طول بکشد. ممکن است در برخی موارد نیاز باشد تا پاسپورت شما در سفارت آمریکا بماند تا در صورتی که پاسپورت را تحویل ندادید، در صورت نیاز از شما خواسته می‌شود تا آن را ارسال کنید. در نهایت اگر با صدور ویزا موافقت شود، پاسپرت شما با مهر ویزا به آدرس اعلام شده ارسال می‌شود و در غیر این صورت بدون ویزا، فقط پاسپورتتان برگشت داده می‌شود. 

برگه زرد سفارت آمریکا

این برگه هم مانند برگه سفید سفارت آمریکا، به این معنی است که USCIS نیاز دارد تا مدارکتان را با دقت بیشتری بررسی کند و زمان طولانی‌تری موردنیاز است. زمان دقیقی در این مورد وجود ندارد و شما تنها می‌توانید منتظر تماس از سمت سفارت و اعلام نتیجه باشید. 

برگه زرد سفارت آمریکا
در انتهای برگه زرد سفارت آمریکا ممکن است تاکید شده باشد که مدار و اطلاعات اضافی ارائه دهید و رونوشتی از برگه زرد و پاسپورتتان در نامه مهر و موم شده ارسال کنید. 
نتیجه گیری
نگرانی‌ها برطرف شد؟ هنوز هم امید برای دریافت ویزای خود داشته باشید. کافی‌ست هر نکته نوشته شده در برگه دریافت شده از سفارت را بررسی کرده و مو به مو انجام دهید. اگر سفارت قصد رد ویزای شما را به‌طور 100درصد داشته باشد، در همان روز و بعد از مصاحبه به شما اعلام می‌کند؛ اما در این حالت شما می‌توانید با ارائه مدارک خواسته شده به‌صورت صحیح و در سریع‌ترین زمان ممکن، جواب مثبتی برای درخواست ویزای خود بگیرید.
به این حالت پروسه AP نیز گفته می‌شود. زمانی که اعلام شود پرونده شما، AP خورده است، یعنی افسر یا اداره دولتی USCIS آمریکا، نیاز به زمان بیشتری برای بررسی پرونده شما دارد. حال این زمان، ممکن است کوتاه و در حد چند هفته باشد یا طولانی و در حد چندین ماه! زمان دقیقی توسط سفارت اعلام نخواهد شد! برای جلوگیری این موضوع و مواجه نشدن با رنگ برگه‌های سفارت آمریکا، بهتر است با شفافیت تمام، مدارک کامل و با دقت بسیار برای مصاحبه جلوی افسر سفارت بنشینید. 
درصورت داشتن هرگونه سوال درخصوص مهاجرت به آمریکا، مانند "فرم DS-260 چیست"، می‌توانید به مقاله‌های سایت مراجعه کرده یا با شماره 02148000957 تماس گرفته و با کارشناسان مجرب حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

سوالات متداول درباره رنگ برگه های سفارت آمریکا 

در ادامه به برخی از سوالات شما عزیزان پاسخ داده می‌شود. در صورت داشتن هرگونه سوال، می‌توانید با شماره موسسه تماس گرفته یا در کامنت‌ها سوالتان را بنویسید.  

پردازش ویزا زمانی که طبق بخش g221 رد شود یا به اصطلاح AP بخورد، چقدر طول می کشد؟

60 روز! اما زمان پردازش برای فرم (g)221، وابسته به مورد خواسته شده متفاوت است. در برخی موارد، پردازش ممکن است هفته‌ها طول بکشد؛ درحالی‌که برای برخی دیگر ممکن است چندین ماه طول بکشد. اگر مدارک اضافی مورد نیاز نباشد و کنسولگری به اطلاعات اضافی نیاز نداشته باشد، معمولاً می‌توان پرونده را در یک دوره 60 روزه بررسی و حل کرد.

کاغذ آبی در سفارت آمریکا به چه معناست؟

فرم آبی نشان می‌دهد که اسناد پشتیبانی اضافی مورد نیاز است. هنگامی که متقاضی مدارک لازم را ارائه کرد، افسر ویزا فرم را بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا درخواست ویزای شما تایید یا رد شده است.

کاغذ سبز در سفارت آمریکا به چه معناست؟

برگه سبز رسماً به این معنی است: «رد کردن روادید طبق بخش (g)221 قانون مهاجرت و ملیت (INA)،  به این معنی که متقاضی واجد شرایط برای دریافت ویزا به رضایت افسر کنسولی نیست، همانطور که طبق قوانین ایالات متحده، به طور خاص لازم است. 

کاغذ زرد در رد ویزای آمریکا چیست؟

زمانی که کنسولگری برای بررسی مدارک به زمان بیشتری نیاز داشته باشد، ایالات متحده برگه زرد را برای متقاضی ویزا صادر می‌کند. USCIS به صراحت بیان نمی‌کند که درخواست شما چقدر بیشتر طول می‌کشد. در بیشتر موارد، مدارک شما فقط به زمان بیشتری نیاز دارند تا توسط مقامات تایید شوند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0