50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه یک زندگی آرام در ایالت میشیگان

ایالت میشیگان: تلفیقی از طبیعت، صنعت و کشاورزی

اگر بگوئیم یکی از قطب‌های خودروسازی جهان، ایالت میشیگان است، مبالغه نکرده‌ایم. چون غول‌های خودروسازی مانند جنرال موتورز، فورد و کرایسلر در این منطقه قرار دارند. همچنین از تولید ناخالص داخلی بالایی برخوردار بوده و صنعت پیشرفته‌ای دارد.
علاوه‌بر صنعت، این ایالت نقش بزرگی در گردشگری و کشاورزی دارد. قسمت شمالی آن محبوب گردشگران ماجراجویی است که عاشق ورزش‌های آبی هستند. همچنین جاذبه‌های طبیعی آن خیره کننده است.
هزینه‌های پایین زندگی و شرایط مناسب کار و تحصیل همه چیز را برای یک زندگی دلپذیر در این منطقه فراهم کرده است. در کنار همه این موارد، امکانات تفریحی را اضافه کنید. این ایالت مطلوب کسانی است که علاقمند به ماهیگیری، گلف و اسکی هستند. اگر مشتاق تجربه زندگی آرام و روستایی هستید، میشیگان گزینه مناسبی برای شماست. چون تا چشم کار می‌کند زمین کشاورزی و دهکده‌های آرام می‌بینید.
ما در مقاله پیش‌رو این ایالت زیبا و مهم کشور آمریکا را معرفی کرده‌ایم. بنابراین به شما خواهیم گفت چرا زندگی در این ایالت جذاب است و واقعیت‌های زندگی در آن را بررسی می‌کنیم.

یک ایالت با دو شبه جزیره

همانطور که در نقشه می‌بینید، ایالت میشیگان از دو شبه جزیره تشکیل شده است. شبه جزیره‌ای که در بالای نقشه قرار دارد، طبیعت خیره کننده‌ای دارد. بخش پایینی این ایالت شبیه دستکش است و شهرهای محبوب دیترویت و آن آربور را در خود جای داده است.
جالب اینجاست که نام این ایالت ریشه هندی دارد که به معنای دریاچه بزرگ است. چون از هر طرف توسط دریاچه‌های وسیعی احاطه شده و به بهشت دریاچه‌ها معروف است.

اگر بخواهیم درباره شرایط آب‌وهوایی آن بگوئیم، تمام ویژگی‌های چهار فصل را دارد. سواحل زیبای آن در تابستان‌ها برای آفتاب گرفتن و شنا مناسب است. همچنین زمستان‌های سردی دارد و در این فصل به یکی از مقاصد جذاب اسکی‌بازان و علاقمندان به ورزش‌های زمستانی تبدیل می‌شود. 
این ایالت در قسمت غرب‌میانه کشور آمریکا واقع شده است. مساحت تقریبی آن حدود 254 هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر 9 میلیون و 940 هزار نفر دارد. بنابراین دهمین ایالت پرجمعیت کشور آمریکا محسوب می‌شود که پایتخت آن شهر لنسینگ و بزرگترین شهر آن دیترویت است.

ایالت میشیگان به چه چیزهایی معروف است؟

علاوه بر صنعت، طبیعت و هزینه‌های پایین زندگی، این ایالت یکی از قطب‌های کشاورزی کشور آمریکا است. بیش از 13 نوع سیب دارد و بهترین گیلاس‌های آمریکا را تولید و عرضه می‌کند.
یکی از بهترین هات داگ‌های جهان را می‌توانید در میشیگان امتحان کنید. این غذا با سس گوشت گاو، فلفل قرمز، پیاز خرده شده و سس خردل سرو می‌شود. همچنین بهترین نوشیدنی‌های آمریکا را در اختیارتان قرار می‌دهند.
تنها پست شناور کشور آمریکا در این ایالت قرار دارد. نام آن J.W. Westcott II است. تقریبا 140 سال قدمت دارد و وظیفه دارد بسته‌های پستی را به کشتی‌ها برساند.

دلایل زندگی در ایالت میشیگان

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید و این ایالت را برای زندگی انتخاب کرده‌اید، تنها نیستید. آمارها می‌گویند که سالانه افراد زیادی از بخش‌های مختلف آمریکا به این منطقه مهاجرت می‌کنند. همچنین تعداد مهاجران غیرآمریکایی این ایالت قابل توجه است. پنج دلیل مهاجرت به این ایالت به موارد زیر خلاصه می‌شود:
1-    طبیعت جذاب و خیره‌کننده
2-    آب و هوای مطلوب
3-    مراکز آموزشی با کیفیت
4-    امکان تجربه سفرهای ماجراجویانه
5-    هزینه‌های پایین زندگی

هزینه‌های زندگی در ایالت میشیگان

میشیگان چهارمین ایالت مقرون به صرفه درایالات متحده آمریکا است. چون هزینه زندگی در این منطقه 10 درصد کمتر از میانگین ملی است. نمودار زیر هزینه‌های زندگی در این ایالت را با برخی از مهمترین ایالت‌های آمریکا مانند نیویورک، کالیفرنیا، کارولینای جنوبی واشینگتن مقایسه کرده است.
جدولی که در ادامه آمده است، هزینه‌های زندگی در این ایالت را بررسی کرده است. مطابق با اطلاعات جدول، این ایالت از 100 امتیاز،  نمره 68 را از نظر شاخص کیفیت زندگی دارد. همچنین هزینه مواد غذایی، قبض آب، برق و گاز، اجاره یا خرید خانه، حمل و نقل و  وضعیت درآمدی را بررسی کرده است.

شاخص‌ هزینه زندگی هزینه خانواده تک نفره(دلار) خانواده 4 نفره(دلار)
اجاره خانه 1614 3901
خرید خانه 718 2250
آب، برق و گاز 896 1651
مواد غذایی 542 1413
حمل و نقل 45.7 126
درآمد ماهیانه 3971
کیفیت زندگی 68

دسترسی به مواد غذایی ارزانتر

قیمت مواد غذایی در این ایالت کمتر از سایر ایالات آمریکا است. چون هزینه مواد غذایی ارتباط مستقیمی با میزان درآمد ماهانه شهروندان دارد. ازآنجایی‌که میانگین درآمدی مردم این منطقه پایین‌ است، قیمت مواد غذایی نیز با آن تناسب دارد.
یک فرد بزرگسال مجرد ساکن این ایالت، سالانه 3026 دلار برای مواد غذایی هزینه می‌کند. این رقم برای یک خانواده 4 نفره به طور متوسط 8740 دلار است. این درحالیست که متوسط هزینه غذا در سطح ملی 3240 دلار برای یک بزرگسال مجرد و 9354 دلار برای یک خانواده چهار نفره است.
ساکنان این ایالت بیشتر از سایر شهروندان ایالات متحده آمریکا به کمک‌های دولتی برای تهیه مواد غذایی متکی هستند. مطابق با داده‌های آماری 13.5 درصد از جمعیت این ایالت از کوپن‌های غذایی استفاده می‌کنند. این درحالیست که این شاخص در سطح ملی 12.1 درصد است. جدول زیر قیمت برخی از مهمترین اقلام مهم غذایی این ایالت را نمایش داده است.

ایالتی با هزینه پایین اجاره و خرید مسکن

یک خانه معمولی در میشیگان 218700 دلار قیمت دارد که 54.6 درصد کمتر از میانگین ملی است. همچنین بسیاری از مستاجران در این ایالت به‌طور متوسط 850 دلار در ماه هزینه اجاره می‌پردازند که 173 دلار کمتر از میانگین اجاره ماهانه در سطح ملی است. لازم به ذکر است، اجاره ماهانه یک خانه تک اتاق خوابه 672 دلار است. درحالیکه اجاره یک خانه پنج اتاق خوابه یا بیشتر 1187 دلار است. اگر می‌خواهید درباره وضعیت مسکن در آمریکا بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله شرایط خرید و اجاره خانه برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید. 

قیمت خرید آپارتمان در ایالت میشیگان
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر
 
802 $
 
750-1500 $
 
قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر
 
630 $
 
550-860 $
 

مردم این ایالت چقدر برای حمل و نقل هزینه می‌کنند؟

هزینه حمل و نقل می‌تواند جزء مهمی از هزینه‌های زندگی باشد. بسیاری از ساکنان میشیگان با وسیله شخصی به محل کار می‌روند. بنابراین قیمت سوخت در زندگی شهروندان این ایالت تاثیر بسیاری دارد. مطابق با جدول زیر قیمت بنزین 3 دلار است. همچنین اگر قصد دارید حمل و نقل عمومی رفت و آمد کنید، باید چیزی در حدود 40 تا 67 دلار هزینه کنید.

هزینه یک وعده غذایی در رستوران

رستوران جزو هزینه‌های غیرضروری یک زندگی معمولی به شمار می‌آید. اما تقریبا هر کسی حداقل یک وعده غذایی خود را در رستوران صرف می‌کند. هزینه رستوران برای یک وعده غذایی بین 6 تا 16 دلار است. خانواده‌های دو نفره باید بین 25 تا 60 دلار برای هر وعده غذا در رستوران هزینه کنند. البته صرف غذا در رستوران‌های ارزان قیمت مانند مک دونالد بین 4 تا 7 دلار هزینه دارد و هزینه نوشیدنی‌ها بین 1 تا 4 دلار است.

درآمد شهروندان میشیگان چقدر است؟

متوسط درآمد سالیانه یک شهروند در این ایالت 65 هزار دلار است. اما معمولا کارگران ساده و افراد فاقد تخصص و مهارت بیشتر از 10 دلار در ساعت دریافت نمی‌کنند. علاوه بر این در سال 2020 نرخ بیکاری 4.2 درصد بوده که این نرخ در سال 2023 به 3.7  درصد رسیده است. رده‌های شغلی تخصصی بیش از 90 هزار دلار در سال درآمد دارند درحالیکه حقوق‌ سالیانه‌ افراد بدون سابقه کار تقریبا 30 هزار دلار در سال است.

متوسط حقوق و درآمد شهروندان ایالت میشیگان

نرخ بیکاری

3.7

متوسط درآمد سالیانه

39،252

حداقل دستمزد به ازای هر ساعت کار

19،8

رشته‌های مهندسی و مدیریتی جزو مشاغل پردرآمد در این ایالت هستند. این مشاغل شامل مهندسی نرم‌افزار، مهندسی مکانیک، مدیریت پروژه، مدیریت منابع انسانی و مدیریت اجرایی هستند. میزان حقوق سالیانه این رده‌های شغلی بین 60 تا 70 هزار دلار است که در این میان مهندسی نرم‌افزار بیشترین درآمد را دارد.

مهندسی نرم‌افزار

77 هزار دلار

مهندسی مکانیک

74 هزار دلار

مدیر پروژه

70 هزار دلار

مدیر اجرایی پروژه

63 هزار دلار

مدیر منابع انسانی

66 هزار دلار

همچنین بخوانید درباره مشاغل مناسب ایرانیان در نیویورک

میزان مالیات 1000 دلار کمتر از میانگین ملی

میزان مالیات از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. مالیات بر درآمد شهروندان میشیگان 4.27 درصد است. یعنی به‌طورکلی کارمندان شاغل باید سالانه 5482 دلار پرداخت کنند که تقریبا 1000 دلار کمتر از میزان مالیات در میانگین ملی است.
مالیات بر فروش در میشیگان 6 درصد است. درواقع به میزان مالیاتی که روی کالاهای مورد نیاز شهروندان اعمال می‌شود، مالیات بر فروش می‌گویند. بنابراین این شاخص روی قیمت خرید کالاها تاثیرگذار است. مالیات بر املاک نیز نوع دیگر مالیات است که در این ایالت اعمال می‌شود. نرخ مالیات بر املاک در این ایالت 1.64 درصد است که رتبه سیزدهم را در میان سایر ایالات آمریکا دارد.

فرصت تحصیل در یکی از بهترین مراکز آموزشی ایالات متحده آمریکا

مراکز آموزشی ایالت میشیگان در لیست بهترین‌های ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این ایالت رتبه 24 را از نظر امکانات آموزشی و بودجه تحصیلی دارد. همچنین تقریبا همه دبیرستان‌های آن برای یک بار هم که شده موفق به کسب عنوان اول کشوری می‌شوند. به‌همین دلیل است که بسیاری از دانش‌آموزانی که در این مراکز آموزشی درس خوانده‌اند شرایط لازم را برای تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان دارند.
اگر به دنبال شغلی در زمینه تدریس هستید، این ایالت مکانی عالی برای شروع است. زیرا سیستم آموزشی قوی دارد و هر ساله پیشنهادهای شغلی بسیاری در این جایگاه ارائه می‌شود. همچنین محیطی امن و مطمئن برای معلمان خلاق و نوآور ایجاد می‌کند.
در حال حاضر این ایالت 119 دانشگاه و  308 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای دارد. همچنین بالاترین میزان فارغ‌التحصیلی را در رشته مهندسی را دارا است.

نگاهی به برترین دانشگاه‌های ایالت میشیگان

بیش از 50 دانشگاه فعال در این ایالت وجود دارد که از این تعداد 10 دانشگاه در لیست برترین‌های این منطقه قرار دارد. جدولی که در ادامه آمده است میزان شهریه و رتبه هر کدام از آنها را نمایش داده است.

رتبه

دانشگاه

میزان شهریه سالانه

1

University of Michigan--Ann Arbor

57,273

2

Michigan State University

41,958

3

Michigan Technological University

41,340

4

University of Detroit Mercy

31,058

5

Wayne State University

31,614

6

Grand Valley State University

20,820

7

Central Michigan University

14,790

8

Ferris State University

14,686

9

Western Michigan University

18,218

10 

Andrews University

33,710

تقریبا تمامی دانشگاه‌های مطرح این ایالت بیش از 250 رشته کارشناسی، 100 رشته دکترا و 200 رشته کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند. همچنین 1400 باشگاه دانشجویی فعال در این دانشگاه‌ها وجود دارد. عموم رشته‌های دانشگاهی در زمینه‌های هنری، پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، کسب‌و‌کار، محیط‌ زیست، پرستاری، داروسازی هستند.

کلام آخر
حالا که با این ایالت آشنا شدید، می‌توانید برای مهاجرت به آمریکا برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید. چون کشور آمریکا بسیار وسیع است و هرکدام از ایالت‌های آن قوانین و شرایط زندگی متفاوت و حتی متضادی دارند. بنابراین باید بدانید که در کدام ایالت به دنبال تحصیل و کار باشید و قبل از سفر به آمریکا برنامه روشنی از زندگی آینده خود داشته باشید.
اگر هنوز دو دل هستید و نمی‌دانید برنامه مهاجرتی خود را چگونه بچینید، موسسه حامی مهاجر همراهتان است. حامی مهاجر متخصص در امور مهاجرت به آمریکا تجربه‌های مفیدی در این مسیر دارد. اولین گام را بردارید و با شماره 02148000957 تماس بگیرید. مشاوره اول رایگان است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0