20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سفری امن و مطمئن: آشنایی با قوانین فرودگاهی آمریکا

قوانین فرودگاهی آمریکا 2024

اهالی سفر می‌دانند که دانستن قوانین فرودگاهی هر کشوری چقدر مهم است. اگر گذرتان به فرودگاه‌های بین‌المللی افتاده باشد حتما می‌دانید که فرایند اداری و بازرسی‌های متعدد چقدر خسته کننده هستند. شما چمدان خود را حمل می‌کنید در‌حالیکه باری از خستگی روی دوش‌تان است.
حالا با این شرایط تصور کنید که مشکلی قانونی برایتان پیش آید. مجبورید به اتاق‌های جداگانه‌ای برای بازرسی مجدد بروید و ساعت‌ها منتظر بمانید. بار روانی و استرسی که در این لحظه تحمیل‌تان می‌شود غیر قابل تصور است. علاوه‌بر این، همین استرس، سفرتان را تحت شعاع قرار می‌دهد و ممکن است تا زمانی که موعد برگشت‌تان شود درگیر آن باشید.
پس چرا پیشگیری نکنیم؟ چگونه از قبل آمادگی لازم را داشته باشیم و ریسک بروز مشکلات را کم کنیم؟ به‌خصوص در زمان سفر به آمریکا که قرار است با شلوغ‌ترین فرودگاه دنیا مواجه شوید. پس با دانستن قوانین فرودگاهی آمریکا ریسک‌های سفر خود را کاهش می‌دهید.
این مقاله به شما کمک خواهد کرد سفری امن و مطمئن را در پیشرفته‌ترین کشور دنیا تجربه کنید.

موسسه حامی مهاجر کارگزاری رسمی امور مهاجرت به آمریکا در کشور ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 02148000957

اقلام ممنوعه برای سفر به آمریکا

مهمترین اقلام ممنوعه در فرودگاه‌های آمریکا، محصولات کشاورزی و دامی است. این اقلام شامل بذر انواع گیاهان، میوه و سبزیجات، گوشت، خاک و محصولات فراوری شده گیاهی و جانوری می‌شود. همچنین همراه داشتن مشروبات الکلی با توجه به سن مسافر محدودیت‌هایی دارد. علاوه‌بر این، ورود هرگونه پوست و خز حیوانات، طلا و جواهرات بیش از حد مجاز نیز ممنوع است. به یاد داشته باشید حمل هرگونه مواد مخدر و سلاح گرم نیز مشمول مجازات سنگین است و دردسرهای زیادی برای شخص ایجاد می‌کند.
به‌طورکلی، داروهایی که حاوی مقادیری کدوئین، مورفین، متادون هستند، مشمول قوانین سختگیرانه می‌شوند. اما درصورتیکه نسخه پزشک همراه داشته باشید و تمامی داروها در باکس مخصوصی نگهداری شوند، مشکلی به وجود نخواهد آمد. همچنین مقدار دارو نباید بیشتر از مصارف شخصی باشد.
حتما با شرکت هواپیمایی که بلیط پرواز به آمریکا را از آن خریداری کردید، درباره حمل حیوان خانگی مشورت کنید. قوانین ایرلاین‌ها برای حمل حیوان خانگی متفاوت است. برخی ایرلاین‌ها مشکلی بابت حمل حیوان خانگی در قسمت بار هواپیما ندارند. اما برخی دیگر ممنوعیت جدی در این خصوص دارند.

مقدار مجاز پول نقد در پروازهای آمریکا

هر نفر می‌تواند تا 10 هزار دلار آمریکا، همراه داشته باشد. چنانچه پول نقد شما بیش از این مبلغ باشد، منعی برای ورود به آمریکا نیست. فقط کافیست این موضوع را به پلیس CBP فرودگاه اعلام و فرم‌های مخصوص به آن را تکمیل کنید.


میزان بار مجاز در پروازهای آمریکا

میزان بار مجاز در مسیر پروازی آمریکا در هر ایرلاینی متفاوت است. بنابراین حتما به محض خریداری بلیط پرواز به آمریکا میزان بار مجاز را بررسی کنید. خصوصا برای پروازهایی که بین راه توقف دارند، حتما اطلاعات دقیقی از میزان بار مجاز پرواز دوم داشته باشید.

قوانین فرودگاهی آمریکا در فرایند بازرسی گام به گام

قبل از آنکه وارد فرایند بازرسی در فرودگاه آمریکا شویم لازم است بدانیم که چه چیزی در انتظارمان است. به طور کلی، فرآیند بازرسی CBP شامل مراحل زیر می‌شود:

 • مدارک لازم سفر را قبل از سوار شدن به پرواز خود جمع آوری کنید (این شامل پاسپورت، ویزای معتبر برای ورود به ایالات متحده می‌شود.)
 • فرم اعلامیه CBP 6059B را در هواپیما تکمیل کنید.
 • ورود به ایالات متحده و عبور از یک ایست بازرسی مهاجرت
 • برداشتن چمدان از چرخ و فلک بار
 • تحویل فرم اظهارنامه به افسر CBP
 • مصاحبه با افسر CBP 
 • بازرسی چمدان

قوانین فرودگاهی آمریکا در لحظه ورود

چمدان خود را جمع کرده‌اید و موعد سفر رسیده است. قوانین فرودگاهی را به‌طور کامل مطالعه کردید و می‌دانید چه چیزی در انتظارتان است. بسیار خوب، پس حتما استرس و نگرانی کمتری دارید. اما مشخص است که بدون نگرانی امکان ندارد. چون سفر خارج شدن از دایره امن است. آن هم سفر به این مهمی که قرار است پا در خاک بهترین کشور دنیا بگذارید.
حالا می‌خواهیم گام به گام با شما همراه شویم. پس تصور کنید که در هواپیما نشسته‌اید و چند دقیقه دیگر وارد محدوده هوایی امریکا شده‌اید. چه چیز در انتظارتان است؟

تکمیل فرم گمرکی قبل از خروج از هواپیما

فرایند اداری و قانونی فرودگاه آمریکا چند دقیقه قبل از لندینگ هواپیما آغاز می‌شود. در این لحظه مهمانداران فرم‌های آبی‌ رنگی را بین مسافرین توزیع می‌کنند. این فرم‌ها در واقع فرم‌های گمرکی هستند که در آن بایستی مشخصات فردی، میزان پول نقد، نوع مواد غذایی، فهرستی از اشیاء گرانبها را وارد کنید.

قوانین فرودگاهی آمریکا قبل از ورود به فرودگاه

توصیه می‌کنیم که فرم گمرکی را صادقانه پر کنید. چون در این صورت مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. اما اگر در چمدان سفرتان وسیله‌ای پیدا شود که آن را اظهار نکرده‌اید، حتما دچار دردسر خواهید شد.

فرایند بازرسی بعد از ورود به فرودگاه آمریکا

افرادی که به فرودگاه بین‌المللی ایالات متحده می‌رسند، اتباع آمریکا و اتباع خارجی هستند. همه این افراد برای اطمینان از رعایت مقررات مهاجرت، گمرک و کشاورزی، تحت بازرسی افسران گمرک و حفاظت مرزی (CBP) قرار می‌گیرند.
برای اتباع خارجی، رسیدن به فرودگاه ایالات متحده یک فرآیند دو قسمتی دارد:

 • عبور از پست بازرسی مهاجرت
 • عبور از پست بازرسی گمرکی ایالات متحده

عبور از پست بازرسی مهاجرت

مدت کوتاهی پس از خروج از هواپیما از یک ایست بازرسی مهاجرت عبور خواهید کرد. در اینجا اتباع خارجی باید پذیرش خود را در ایالات متحده ثابت کنند. آنها باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهد مجوزهای لازم برای ورود به این کشور را دارند.

در طول بازرسی مهاجرت، از شما خواسته می‌شود که پاسپورت و ویزای معتبر خود را به یک افسر CBP نشان دهید. افسر مربوطه اطلاعات بیوگرافی شما را در سیستم ردیابی الکترونیکی CBP وارد می‌کند و گذرنامه را مهر می‌زند. مهر روی گذرانامه دقیقا نشان دهنده آن است که شما به طور قانونی وارد خاک آمریکا شده‌اید.

افسر CBP همچنین تمام سوابق سفر اتباع خارجی که به عنوان فرم I-94 ثبت ورود / خروج شناخته می‌شود را به صورت الکترونیکی جمع‌آوری می‌کند. البته شما هم می‌توانید به جدیدترین فرم I-94 خود به صورت آنلاین در سایت رسمی I-94 CBP دسترسی داشته باشید.

عبور از پست بازرسی گمرکی ایالات متحده

بعد از ایست بازرسی مهاجرت، مرحله دوم آغاز می‌شود. این مرحله درواقع عبور از گمرک ایالات متحده است. به‌طور کلی، فرآیند گمرک ممکن است بیشتر از ایست بازرسی مهاجرت طول بکشد که شامل مصاحبه با افسر CBP می‌شود. در این مصاحبه افسر مربوطه ممکن است درباره سفرهای شما و اهداف سفرتان سوالاتی بپرسد که لازم است دقیق و صادقانه پاسخ دهید.

بازرسی در قوانین فرودگاهی آمریکا
شما باید آماده پاسخگویی به هر سوالی باشید. چون افسران CBP اختیار قانونی لازم را در این مورد دارند که درباره سوابق شخصی‌تان بیشتر بدانند. پرسش‌ها بیشتر شامل موارد زیر است:

 • وضعیت شهروندی یا مهاجرتی
 • هدف از سفر
 • مدت زمان سفر
 • محل اقامت در آمریکا
 • وسایل شخصی

چه مدارکی بایستی همراه داشته باشیم؟

مطابق با قوانین فرودگاهی آمریکا، مدارک لازم برای پروازهای داخلی و خارجی متفاوت هستند. اگر در داخل ایالات متحده پرواز می‌کنید، گواهینامه رانندگی معتبر یا سایر کارت های شناسایی عکس دار صادر شده توسط دولت را نیاز دارید. اگر از یک کشور خارجی به ایالات متحده سفر می‌کنید، گذرنامه و مدارک ویزای خود را بایستی ارائه دهید.

مدارک لازم در قوانین فرودگاهی آمریکا


*** نکته*** : اینکه به چه قصدی سفر می‌کنید در نوع مدارک تغییر ایجاد می‌کند. به‌عنوان مثال برندگان لاتاری یک پوشه زرد رنگ محرمانه دارند که بایستی به افسر فرودگاه ارائه دهند. در مقاله راهنمای گام به گام برنده لاتاری درباره این موضوع صحبت کرده‌ایم. همچنین کسانی‌که با ویزای تحصیلی یا کاری سفر می‌کنند نیز همه مدارک مربوطه را باید به همراه داشته باشند.

نهاد مسئول آمریکا برای تامین امنیت حمل‌ونقل

آژانس امنیت حمل و نقل (TSA) آژانس دولتی مسئول امنیت سیستم‌های حمل و نقل در ایالات متحده است. ماموران TSA بررسی‌های امنیتی لازم را انجام می‌دهند و همه مسافران ملزم به رعایت پروتکل‌های امنیتی آن هستند.


** نکته**: بازرسی‌های TSA مستقل از بازرسی‌های اتباع مهاجر است که شامل همه مسافران می‌شود.


فرآیند ایست بازرسی امنیتی TSA معمولاً شامل مراحل زیر است:

 • یک نماینده TSA کارت پرواز و مدارک شناسایی شما را بررسی می‌کند. برای صرفه جویی در زمان، هر دو مورد را قبل از ورود به خط پست بازرسی امنیتی در دسترس داشته باشید.
 • وارد خط بازرسی چمدان شوید و وقتی نوبت شما رسید، سطل‌های پلاستیکی خود را با لباس، مایعات، وسایل الکترونیکی و سایر وسایل حمل بار آماده کنید.
 • کفش، ژاکت و کمربند خود را در بیاورید و جیب‌های‌تان را خالی کنید.
 • لپ تاپ، آی پد و هر وسیله الکترونیکی بزرگ دیگر را بیرون بیاورید. به‌طور کلی؛ دستگاه‌های کوچک‌تری مانند تبلت و تلفن را می‌توان در چمدان دستی خود نگه دارید.
 • سطل‌ها و چمدان‌های دستی خود را از دستگاه اشعه ایکس عبور دهید. هنگام عبور از ایست بازرسی، حتماً از دستورالعمل‌ها یا درخواست‌های اضافی که ممکن است نمایندگان TSA داشته باشند، پیروی کنید.
 • در این قسمت وسایل موجود در چمدان های شما بازرسی می‌شود و با فرم گمرکی شما مطابقت داده می‌شود. اگر یکی از لوازم غیر مجاز و ممنوعه را همراه دارید که قبلا آن را اعلام نکرده‌اید، دچار مشکل خواهید شد و باید جریمه‌های سنگینی را پرداخت کنید.

خلاصه کلام
تا اینجا سعی کردیم قوانین فرودگاهی آمریکا را به‌طور کامل توضیح دهیم و شما را با شرایط سفر به آمریکا آشنا کنیم. نکاتی که بیان کردیم جزو ضروریات سفر به آمریکا است و دانستن آن برای هر مسافری لازم است. اطلاعات بیشتری در مورد نحوه مهاجرت به آمریکا ، هزینه‌ های ویزای سفر، زمان پردازش و الزامات سفر به آمریکا می‌خواهید؟ ما می‌توانیم کمک‌تان کنیم. کافیست با حامی مهاجر تماس بگیرید. 

سوالات متداول درباره قوانین فرودگاهی آمریکا

هنگام ورود یا خروج از آمریکا با چه دسته از مامورین اجرای قانون مواجه خواهم شد؟

مامورین گمرک CBP و مامورین آژانس امنیت حمل‌ونقل TSA

اگر هنگام ورود به ایالات متحده مدارک مسافرتی معتبر داشته باشم هنوز هم ممکن است مامورین اجرای قانون من را متوقف و بازرسی کنند؟

به‌طور کلی مامورین این اختیار را دارند که هر زمان به مورد مشکوکی برخوردند فرد مورد نظر را متوقف کرده و بازرسی‌های بیشتری انجام دهند. البته سوالات نباید راجع‌به نژاد، جنسیت، مذهب و اعتقادات سیاسی باشد.

اگر مامورین من را مجبور به بازرسی بدنی و درآوردن لباس کنند؛ چه باید کرد؟

بازرسی بدنی و درآوردن لباس معمول نیست اما در شرایط استثنائی این کار باید در محیط خصوصی انجام شود.

آیا بعد از رد شدن از دستگاه فلزیاب و بعد از اینکه مامورین هیچ بار مشکوکی مشاهده نکردند، امکان بازرسی مجدد بار وجود دارد؟

بله. مامورین این اختیار را دارند تا زمان کسب اطمینان کامل تمامی وسایل سفر را بازرسی کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0