نامه دوم، زمان مصاحبه و وقت سفارت برندگان لاتاری (تمام ادوار)

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید

برنده شدن در لاتاری آمریکا اتفاق خوشایندی است اما با این حال، قبولی در لاتاری به‌معنای پایان همه‌چیز نیست. زیرا برندگان خوش شانس لاتاری پس از دریافت خبر برنده شدن خود، باید برای مصاحبه لاتاری و اخذ ویزای آمریکا مراحل دیگری را پشت‌سر بگذرانند. گفتنی است که ما درباره مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری پیش‌تر مطلب مفصلی کار کرده‌ایم و تک‌به‌تک این مراحل را به‌صورت کامل توضیح داده‌ایم. می‌توانید آن را در این صفحه مطالعه کنید: مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری.

همچنین در طی دو مطلب جداگانه، چگونگی ثبت نام در لاتاری را بیان کرده‌ایم و همه‌چیز درباره لاتاری 2024 آمریکا را به‌صورت کامل توضیح داده‌ایم. بنابراین در این مقاله قصد داریم به‌صورت اختصاصی، جزئیات حضور در سفارت برندگان لاتاری را بررسی کنیم. به همین خاطر، توضیحاتمان را در خصوص موضوعات نامه دوم برندگان لاتاری، مصاحبه برندگان لاتاری و وقت سفارت برندگان لاتاری ارائه می‌دهیم و درباره زمان مصاحبه برندگان لاتاری حرف می‌زنیم. همچنین شرایط مصاحبه لاتاری در ارمنستان، مصاحبه لاتاری در ابوظبی، مصاحبه لاتاری در آنکارا و مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی را توضیح می‌دهیم و با پیش‌کشیدن مبحث تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری و نحوه وقت سفارت برندگان لاتاری، بررسی می‌کنیم که آیا تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا امکان‌پذیر است یا خیر؟ همراهمان باشید.

موسسه مهاجرتی حامی مهاجر از موسسه‌های معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است که در خصوص اموری مانند ثبت‌نام لاتاری، مشاوره لاتاری و پیگیری پرونده برندگان، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (فقط با مدرک دیپلم) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم در آمریکا، خدماتی تخصصی ارائه می‌دهد.

ضمنا شما می‌توانید از طریق فرم ثبت نام آنلاین لاتاری حامی مهاجر، همین الان به‌صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا پیش ثبت نام کنید یا در زمان شروع ثبت نام لاتاری، از طریق سامانه دریافت وقت حامی مهاجر برای اخذ نوبت حضوری اقدام بفرمایید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر هم می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل نمایید.

نامه دوم برندگان لاتاری آمریکا

برندگان لاتاری آمریکا

چنان‌که گفته شد، قبولی در لاتاری تنها نیمی از ماجراست و برندگان لاتاری آمریکا پس از دریافت خبر قبولی خود، باید مراحل گوناگونی را پشت‌سر بگذارند. چرا که اخذ ویزای آمریکا به انجام‌دادن این مراحل بستگی دارد؛ به‌خصوص مرحله حضور در سفارت و مصاحبه با افسر سفارتی. زیرا در طی این مرحله، افسر سوالات گوناگونی از برندگان لاتاری آمریکا می‌پرسد تا با توجه به اطلاعات دریافتی از او، درباره صدور ویزای شخص تصمیم بگیرد.

البته گفتنی است که دادن اطلاعات اضافی به افسر، می‌تواند برای متقاضیان اخذ ویزای آمریکا دردسرساز بشود و در مسیر اخذ ویزای آن‌ها مشکل ایجاد کند. بنابراین پیشنهاد ما به برندگان لاتاری آمریکا این است که پیش از حضور در سفارت و انجام مصاحبه لاتاری، حتما از شرایط مصاحبه اطلاعات کسب کنند و با آمادگی کامل راهی سفارت بشوند.

به همین خاطر است که ما در موسسه مهاجرتی حامی مهاجر، به‌عنوان تنها مجموعه ارائه‌دهنده خدمات ماک سفارتی در ایران، فضای مصاحبه لاتاری را به‌گونه‌ای برای برندگان لاتاری آمریکا شبیه‌سازی کرده‌ایم تا بتوانند با آمادگی کامل در سفارت حضور پیدا کنند. بنابراین افراد می‌توانند با استفاده از خدمات ماک سفارتی حامی مهاجر، با کمترین نگرانی در برابر افسر حاضر شوند و بهترین عملکرد را در برابر او داشته باشند.

همچنین بخوانید: شرایط ویژه عکس لاتاری 2024

نامه دعوت به مصاحبه لاتاری

نامه دعوت به مصاحبه لاتاری

برندگان لاتاری آمریکا پس از دریافت خبر برنده شدن و تکمیل فرم DS-260، باید برای حضور در سفارت و انجام مصاحبه با افسر آماده شوند. اما محل و زمان مصاحبه لاتاری، تنها توسط مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) تعیین می‌شود. به این صورت که این مرکز در طی ایمیلی به برندگان لاتاری، تاریخ دقیق و محل انجام مصاحبه را به اطلاع آن‌ها می‌رساند که به آن نامه دعوت به مصاحبه لاتاری می‌گویند.

البته گفتنی است که انجام آزمایشات مدیکال به موعد حضور در سفارت ارتباطی ندارد و برندگان لاتاری آمریکا می‌توانند آزمایشات پزشکی خود را هر موقع که مایلند تکمیل کنند. اما باید توجه داشت که این آزمایشات را نباید بیش از اندازه به تاخیر انداخت. چرا که کوچک‌ترین تاخیر در اینم خصوص می‌تواند باعث از بین رفتن شانس ویزا شود. همچنین با توجه به اینکه انجام این آزمایشات عموما در ایران ممکن نیست، توصیه می‌شود افراد برای جلوگیری از رفت‌وآمد چندباره و پرداخت هزینه‌های اضافی، طوری برنامه‌ریزی کنند که زمان تکمیل آزمایشات آن‌ها به زمان حضورشان در سفارت نزدیک باشد.

خبر خوب برای برندگان لاتاری این است که آن‌ها می‌توانند برای حضور در سفارت و پیگیری امور مرتبط با آن، از تور سفارتی حامی مهاجر استفاده کنند تا ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های خود و آماده‌بودن برای هرگونه پیشامد ناگهانی، از درست پیش‌رفتن کارهای خود نیز اطمینان حاصل کنند و شانس دریافت ویزای خود را حفظ کنند.

نمونه نامه دعوت به مصاحبه لاتاری

در تصویر زیرعکسی از نامه دوم برندگان لاتاری یا همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری را مشاهده می‌کنید. در این نامه اطلاعات کیس اصلی (برنده لاتاری) و اطلاعات افراد زیر مجموعه (همسر و فرزندان) وجود دارد و همانطور که بر روی عکس مشخص شده است، بخشی از این نامه مربوط به محل و وقت مصاحبه برنده لاتاری است. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، محل مصاحبه این برنده لاتاری، سفارت آمریکا در ایراون است. زمان و تاریخ مصاحبه لاتاری ایشان نیز برای 27 آپریل ساعت 2 بعد از ظهر تعیین شده است.

نمونه نامه دعوت به مصاحبه لاتاری (نامه دوم سفارت) با توضیحات کامل

نامه دوم برندگان لاتاری

شاید در ذهن شما نیز این پرسش ایجاد شده باشد که «نامه دوم برندگان لاتاری به کدام نامه گفته می‌شود؟ آیا این نامه، همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری است؟» در پاسخ باید گفت بله. نامه دوم برندگان لاتاری همان ایمیلی است که پیش‌تر راجع‌به آن صحبت کردیم. اما اینکه چرا به آن نامه دوم گفته می‌شود، به این بازمی‌گردد که نخستین نامه دریافتی برندگان لاتاری، خبر قبولی آن‌ها است که در سایت اعلام نتایج لاتاری مشاهده می‌کنند. بنابراین پس از اینکه خبر قبولی را دریافت و فرم DS-260 را تکمیل کردند، نوبت به دریافت نامه دوم برندگان لاتاری می‌رسد که همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری است.

البته در صورتی که افراد ثبت نام خود را از طریق موسسه حامی مهاجر انجام داده باشند، کارشناسان ما پرونده آن‌ها را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله پیگیری خواهند کرد و در هر مرحله، جزئیات پرونده را به اطلاعشان خواهند رساند. همچنین خود متقاضیان هم می‌توانند در زمان اعلام نتایج لاتاری، یا از طریق فرم بررسی نتیجه لاتاری به سرنوشت قرعه‌شان پی ببرند یا اینکه پس از برنده شدن در لاتاری، به‌وسیله آپدیت‌شدن پنل کاربری‌شان در وب‌سایت حامی مهاجر، روند پیشروی مراحل را دنبال کنند.

مصاحبه لاتاری

برندگان خوش شانس لاتاری پس از دریافت نامه دعوت به مصاحبه، باید در تاریخ تعیین‌شده خود را به سفارت آمریکا برسانند و با افسر مصاحبه کنند. گفتنی است که این مرحله بسیار مهم است. زیرا صدور ویزا تماما به تصمیم افسر بستگی دارد. بنابراین افراد هنگام حضور در سفارت، باید مدارک هویتی و تحصیلی ترجمه‌شده خود را به‌همراه داشته باشند تا در طول مصاحبه مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشود.

البته لازم‌به‌ذکر است که مدارک عنوان‌شده، مدارکی عمومی هستند و همه برندگان لاتاری باید آن‌ها را همراه خود داشته باشند. حال آنکه هر شخصی با توجه به وضعیت خود، ممکن است نیازمند مدارک دیگری نیز باشد. بنابراین مشاوره با یک کارشناس باتجربه و معتبر، قبل از انجام مصاحبه لاتاری ضرورت دارد. ضمنا در مصاحبه لاتاری حساسیت زیادی بر روی شغل افراد وجود ندارد. فقط اگر برندگان لاتاری قبلا در شغل‌های دولتی فعالیت کرده باشند، امکان دارد ویزای آن‌ها دیرتر صادر شود.

بنابراین هرچند راه‌های محدودی برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد، شانس افراد در اخذ ویزای لاتاری یکسان است و در نهایت، افسر برای صدور ویزای متقاضیان تصمیم می‌گیرد. پس اگر می‌خواهید مدارک مورد نیاز جهت مصاحبه لاتاری آمریکا را بدانید و شانس دریافت ویزای خود را حفظ کنید، می‌توانید از طریق شماره 02149078 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر در تماس باشید و درباره مصاحبه لاتاری، مشاوره اختصاصی دریافت کنید.

مصاحبه لاتاری در ارمنستان

مصاحبه لاتاری در هر کشور با معایب و مزایای گوناگونی همراه است. مصاحبه لاتاری در ارمنستان نیز چنین شرایطی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مزایای مصاحبه لاتاری در ارمنستان

 • برای سفر به ارمنستان، افراد احتیاجی به اخذ ویزای این کشور ندارند.
 • هزینه‌های اقامت در ارمنستان به‌مراتب پایین‌تر از سایر کشورها است.
 • با توجه به اینکه هزینه آزمایشات مدیکال در ایروان به درام (واحد پول ارمنستان) پرداخت می‌شود، هزینه مدیکال نیز به‌صرفه‌تر است.
 • به‌سبب نزدیکی ایران و ارمنستان، برندگان می‌توانند از راه‌های زمینی نیز به این کشور سفر کنند. بنابراین خانم‌های باردار و سایر افرادی که شرایط پرواز ندارند، می‌توانند از این طریق به سفارت ارمنستان مراجعه کنند.

معایب مصاحبه لاتاری در ارمنستان

 • سفارت ارمنستان فضای بسیار کوچکی دارد و تعداد کارمندانش نیز کمتر است.
 • مرکز مدیکال این کشور نیز کوچک است و اکثر اوقات، صف‌هایی طولانی در آن شکل می‌گیرد.
 • به‌دلیل ارزان‌تربودن هزینه‌های اقامت در ارمنستان، پرونده‌های لاتاری زیادی به سفارت آمریکا در ایروان فرستاده می‌شود. بنابراین حجم کاری آن‌ها بسیار زیاد است.
 • به‌دلیل درگیری‌های آذربایجان و ارمنستان، این مرکز در سال‌های گذشته عملکرد چندان مناسبی در پیگیری پرونده‌های لاتاری نداشت.
 • در سال 2022، عملکرد این سفارت در پردازش پرونده‌های لاتاری بسیار سریع بود؛ اما با این وجود، بسیاری از پرونده‌ها وارد پروسه AP شدند و سرنوشت برندگان لاتاری با ابهام روبه‌رو شد. گفتنی است که ما درباره همین موضوع، یعنی سرنوشت برندگان لاتاری پیش‌تر مطلبی نوشته‌ایم که می‌توانید آن را از اینجا بخوانید: بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

پس از ذکر این موارد، باید گفت که حامی مهاجر با توجه به سوابق سفارت‌ها و تجربیاتی که در زمینه اخذ ویزای آمریکا دارد، تنها در پی آگاه‌سازی مخاطبین خود است و هیچ سفارتی را پیشنهاد نمی‌دهد. بنابراین انتخاب سفارت و تمامی مسئولیت‌ها در این خصوص، متوجه خود متقاضی است.

این تجربه را نیز مشاهده کنید: تجربه برنده لاتاری از حضور در سفارت ارمنستان

مصاحبه لاتاری در ابوظبی

به‌مانند سفارت ارمنستان، مصاحبه لاتاری در ابوظبی نیز با نکاتی مثبت و منفی همراه است که به آن‌ها می‌پردازیم.

مزایای مصاحبه لاتاری در ابوظبی

 • طبق نظرات برندگان خوش شانس لاتاری در سال‌های گذشته، کارمندان سفارت ابوظبی نسبت به کارمندان سایر سفارت‌های آمریکا، بهترین برخورد را با ایرانیان دارند.
 • محل اقامت آن‌دسته از برندگان لاتاری که به مصاحبه در ابوظبی دعوت شده‌اند، دبی است. بنابراین افراد می‌توانند طی مدت اقامتشان، به گشت‌وگذار در این شهر بپردازند و از امکانات گردشگری دبی بهره‌مند شوند.
 • بیشتر شهروندان دبی به زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین برندگان لاتاری برای رساندن منظور خود و سریع‌تر پیش‌بردن امور، کار راحتی دارند.
 • هم سفارت آمریکا در امارات و هم مرکز مدیکال این کشور، هر دو فضای بزرگی دارند. بنابراین کارها در این مراکز با سرعت زیادی پیش می‌رود.

معایب مصاحبه لاتاری در ابوظبی

 • سفر به کشور امارات، نیازمند اخذ ویزای توریستی دبی است که هزینه‌هایی به‌دنبال دارد.
 • هرچند امارات در زمستان آب‌وهوای مطبوعی دارد اما در فصل تابستان، هوا بسیار گرم است.
 • با وجود اینکه در طی سال‌های گذشته، سفارت ابوظبی به‌عنوان بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری و سایر ویزاهای مهاجرتی به‌حساب می‌آمد، بروز برخی تنش‌های سیاسی پیش‌بینی‌نشده سبب شد تا این سفارت در سال 2022، عملکرد مناسبی در پردازش پرونده‌های لاتاری نداشته باشد.

در پایان این بخش نیز مجددا باید بگوییم که وظیفه ما در مجموعه حامی مهاجر، تنها آگاه‌سازی مخاطبینمان است. بنابراین مسئولیت انتخاب سفارت تنها بر عهده خود افراد است و ما هیچ سفارتی را به متقاضیان اخذ ویزا پیشنهاد نمی‌دهیم.

همچنین ببینید: تجربه مصاحبه در سفارت ابوظبی

مصاحبه لاتاری در آنکارا

پس از پرداختن به مصاحبه لاتاری در ایروان و مصاحبه لاتاری در ابوظبی، اکنون نوبت آن است تا در خصوص معایب و مزایای مصاحبه لاتاری در آنکارا صحبت کنیم.

مزایای مصاحبه لاتاری در آنکارا

 • حضور در آنکارا نیازی به اخذ ویزا ندارد.
 • عموما پروازهای زیادی برای سفر به آنکارا وجود دارد.
 • از طریق مسیرهای زمینی نیز می‌توان به این شهر سفر کرد.
 • این سفارت در سال‌های گذشته عملکرد متوسطی در خصوص پردازش پرونده‌های لاتاری داشته است.

معایب مصاحبه لاتاری در آنکارا

 • آنکارا پایتخت سیاسی ترکیه محسوب می‌شود. بنابراین با شهرهایی مانند استانبول تفاوت دارد و مقصد مناسبی برای گردشگری نیست.
 • در سرتاسر ترکیه، تنها یک مرکز مدیکال وجود دارد که همان مرکز مدیکال آنکاراست. این مرکز نیز مرکز متوسطی به‌حساب می‌آید و چندان مطرح نیست.
 • به این خاطر که سفارت آمریکا در آنکارا به ساختمان بزرگی منتقل شده است، انتظار می‌رود که این مرکز امسال سرعت بالایی در پیگیری پرونده‌های لاتاری داشته باشد. با این حال، به‌دلیل بروز برخی تنش‌های سیاسی بین آمریکا و ترکیه در سال 2022، سفارت آمریکا در آنکارا مدتی بسته بود و هیچ پرونده‌ای را پردازش نمی‌کرد.

پس از بررسی معایب و مزایای مصاحبه در آنکارا، ذکر این نکته به‌مانند قبل ضروری است که موسسه حامی مهاجر هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال انتخاب سفارت‌ها ندارد. بلکه ما تنها به‌دنبال بیان شرایط موجود و آگاه‌کردن مخاطبانمان هستیم. پس تمامی مسئولیت‌ها در قبال انتخاب سفارت به‌عهده خود برندگان لاتاری است.

مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی

عده‌ای از متقاضیان لاتاری می‌خواهند بدانند که مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی چه شرایطی دارد. واقعیت این است که ویزای لاتاری، از جمله ویزاهای مهاجرتی آمریکا به‌حساب می‌آید و مصاحبه این‌گونه ویزاها، تنها در سفارت‌های ابوظبی، آنکارا و ایروان انجام می‌شود. البته پیش‌بینی می‌شود که در طی سال‌های آینده، کنسولگری بمبئی نیز به این جمع بپیوند. بنابراین مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی امکان‌پذیر نیست.

بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری

پس از پرداختن به شرایط مصاحبه لاتاری در ارمنستان، مصاحبه لاتاری در ابوظبی، مصاحبه لاتاری در آنکارا و مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی، اکنون می‌خواهیم در خصوص یکی از متداول‌ترین سوالات برندگان خوش شانس لاتاری آمریکا صحبت کنیم. اینکه بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که از میان سفارت‌های آمریکا، نمی‌توان یکی از آن‌ها را به‌عنوان بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری معرفی کرد.

زیرا همان‌طور که گفتیم، مصاحبه در این سفارت‌ها ویژگی‌هایی دارد که ممکن است با موقعیت عده‌ای سازگار باشد و با شرایط گروهی دیگر، سازگاری نداشته باشد. بنابراین می‌توان گفت بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری هر فرد، سفارتی است که بیشترین سازگاری را با شرایط او داشته باشد. برای مشاهده شرایط مصاحبه در هر یک از سفارت‌های آمریکا بخش های قبلی این مقاله را بخوانید.

زمان مصاحبه لاتاری

از جمله مواردی که برندگان لاتاری بی‌صبرانه در انتظار مشخص‌شدن آن هستند، زمان مصاحبه لاتاری افراد است. زیرا برندگان ترجیح می‌دهند بر اساس مکان و زمان مصاحبه لاتاری خود، طوری برنامه‌ریزی کنند که با صرف کم‌ترین هزینه و کوتاه‌ترین مدت، هم آزمایشات پزشکی خود را تکمیل کنند و هم با تمامی مدارک نزد افسر سفارتی حاضر شوند. چرا که جدا از هزینه 330دلاری فرایند مصاحبه، سفر به سفارت آمریکا و انجام مراحل بعد از لاتاری نیز هزینه‌ای جداگانه دارد که در صورت طولانی‌ترشدن بازه سفر، می‌تواند برندگان را به دردسر بیندازد. گفتنی است که ما درباره این موارد، قبلا مقاله دیگری نوشته‌ایم و ریزبه‌ریز هزینه‌ها را شرح داده‌ایم. می‌توانید آن را در مقاله هزینه‌های بعد از قبولی در لاتاری مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: هزینه ثبت نام در لاتاری 2024 آمریکا

زمان مصاحبه برندگان لاتاری

همان‌طور که پیش از این گفتیم، زمان مصاحبه برندگان لاتاری متفاوت است و مرکز کنسولی کنتاکی آن را تعیین می‌کند. بنابراین افراد پس از دریافت خبر قبولی خود و تکمیل فرم برندگان، باید منتظر دریافت نامه سفارت باشند که دربردارنده اطلاعاتی مانند زمان مصاحبه برندگان لاتاری است. البته گفتنی است که زمان مصاحبه برندگان لاتاری ممکن است از سه ماه تا یک سال طول بکشد و هیچ‌کس نمی‌تواند به این فرایند سرعت ببخشد. زیرا زمان مصاحبه تنها به کیس نامبر یا همان شماره پرونده آن‌ها بستگی دارد.

زمان مصاحبه برندگان لاتاری

تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری

چنان‌که چند بار در این مقاله اشاره شد، تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری توسط مرکز کنسولی کنتاکی یا همان KCC صورت می‌گیرد. یعنی این مرکز با در نظر گرفتن مسائل گوناگونی از قبیل ترافیک کاری هر سفارت، حجم متقاضیان، شلوغی سفارت‌ها و... تصمیم می‌گیرد که افراد برای مصاحبه به کدام سفارت مراجعه کنند و به‌طور کلی، سرنوشت برندگان لاتاری در کدام سفارت رقم بخورد. بنابراین جز این مرکز، هیچ مجموعه یا شخص دیگری نمی‌تواند مسئولیت تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری را به‌عهده بگیرد. پس برندگان لاتاری باید آمادگی مواجهه با هر اتفاقی را داشته باشند و تنها برای حضور در یک سفارت خاص برنامه‌ریزی نکنند.

تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا

از جمله پرتکرارترین سوالاتی که در ذهن برندگان خوش شانس لاتاری شکل می‌گیرد، این است که «آیا تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا امکان‌پذیر است؟» در پاسخ به این پرسش باید بگوییم برندگان لاتاری در همان ابتدا که فرم DS-260 را تکمیل می‌کنند، می‌توانند در بخشی از این فرم، سفارت موردنظر خود را پیشنهاد کنند. با این حال، در نهایت مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا است که تعیین می‌کند که افراد مصاحبه خود را در کدام کشور انجام دهند.

اما درباره اینکه تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا امری شدنی است یا خیر، باید بگوییم که بله. افراد می‌توانند برای تغییر محل مصاحبه خود درخواست ثبت کنند. اما توصیه ما به متقاضیان تغیر محل مصاحبه سفارت آمریکا این است که جز در مواقع بحرانی، دست به چنین اقدامی نزنند. زیرا برندگان لاتاری آمریکا از زمان برنده شدن در لاتاری تا هنگام اتمام سال مالی آمریکا، فرصت محدودی برای تکمیل پرونده خود و اخذ ویزای آمریکا دارند. بنابراین ثبت چنین درخواستی ممکن است پرونده آن‌ها را به تاخیر بیندازد و شانس دریافت ویزایشان را از بین ببرد.

بهترین سفارت آمریکا برای مصاحبه برندگان لاتاری

وقت سفارت برندگان لاتاری

وقت سفارت برندگان لاتاری در چند مرحله تعیین می‌شود. به این صورت که ابتدا مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) از تمامی سفارت‌های آمریکا استعلام می‌گیرد تا به ظرفیت خالی هر سفارت پی ببرد. سپس با توجه به ظرفیت سفارت‌ها، تعداد کارنتی کشورهای مختلف در ویزا بولتن اعلام می‌شود و در نهایت، افراد برای مصاحبه به سفارت دعوت می‌شوند. البته گفتنی است که تعداد این کارنتی‌ها ثابت نیست. بلکه این عدد با توجه به ترافیک کاری سفارت‌ها مشخص می‌شود.

ضمنا هرچند که فرایند دعوت به مصاحبه با توجه به کیس نامبر افراد (شماره پرونده) و تعداد کارنتی‌های هر ماه صورت می‌گیرد، ممکن است این پروسه به‌طور منظم انجام نشود و وقت سفارت برندگان لاتاری با تاخیر روبه‌رو شود. یعنی امکان دارد تعداد افرادی که به سفارت دعوت می‌شوند، کمتر از تعداد کارنتی‌ها باشد. در چنین شرایطی، باقی کارنتی‌ها در ماه بعد راهی مصاحبه می‌شوند. همچنین در صورتی که وقت سفارت برندگان لاتاری مشخص شود، این موضوع یک ماه زودتر به آن‌ها اطلاع داده می‌شود تا برندگان بتوانند با آمادگی قبلی در سفارت حاضر شوند.

وقت مصاحبه برندگان لاتاری

نحوه وقت سفارت برندگان لاتاری

نحوه وقت سفارت برندگان لاتاری، از سایر موضوعاتی است که ذهن متقاضیان ویزاهای مهاجرتی این کشور را به خود مشغول کرده است. در این باره باید گفت که در ویزاهای غیرمهاجرتی ایالات متحده، عموما خود افراد هستند که وقت سفارت آمریکا را تعیین می‌کنند؛ اما در خصوص ویزاهای مهاجرتی، این مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا همان KCC است که با در نظر گرفتن کیس نامبر افراد (شماره پرونده آن‌ها)، وقت سفارت آمریکا را مشخص می‌کند. روند کار نیز به این شکل است که هرچقدر ارقام پایانی کیس‌نامبر متقاضیان پایین‌تر باشد، مرکز کنسولی آن‌ها را زودتر به سفارت دعوت می‌کند و وقت سفارت آمریکای آن‌ها سریع‌تر سر می‌رسد. در واقع برندگان لاتاری به‌ترتیب عدد شماره پرونده خود، به مصاحبه دعوت می‌شوند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم راجع‌به یکی از مهم‌ترین بخش‌های پس از برنده شدن در لاتاری، یعنی حضور برندگان در سفارت آمریکا، توضیحاتی ارائه دهیم و تمام جوانب این مرحله را بررسی کنیم. به همین خاطر ضمن پرداختن به نامه دوم برندگان لاتاری، مصاحبه برندگان لاتاری و وقت سفارت برندگان لاتاری، در خصوص جزئیات این مباحث نیز حرف زدیم. به این صورت که شرایط مصاحبه لاتاری در ارمنستان، مصاحبه لاتاری در ابوظبی، مصاحبه لاتاری در آنکارا و مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی را شرح دادیم و در جواب به این پرسش که بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری کدام است، پاسخی مطرح کردیم. سپس در خصوص زمان مصاحبه لاتاری و زمان مصاحبه برندگان لاتاری صحبت کردیم و با پیش‌کشیدن موضوع نحوه وقت سفارت برندگان لاتاری و تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری، به سوالاتی که در خصوص تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا وجود داشت، جواب دادیم.

بنابراین بحث نامه دوم، زمان مصاحبه و وقت سفارت برندگان لاتاری را از تمامی جهات موردبحث قرار دادیم و جزئیات آن را به‌صورت کامل بررسی کردیم. با این حال، اگر هنوز سوال بی پاسخی در ذهن شما وجود دارد، می‌توانید آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا با پیام‌دادن به پشتیبانی واتس‌اپ حامی مهاجر، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

پاسخ به سوالات متدوال نامه دوم، زمان مصاحبه و وقت سفارت برندگان لاتاری

آیا برای متقاضیان لاتاری، ایمیل تایید مدارک لاتاری ارسال می‌شود؟

کارشناسان بعد از تکمیل فرم DS-260 به برندگان لاتاری اطلاع می‌دهند که آیا نیازی به ایمیل مدارک وجود دارد یا خیر. در صورتی که مدارک خود را به سفارت آمریکا ایمیل کنید، احتمال دارد که از آن‌ها یک ایمیل برای تایید مدارک دریافت کنید. اگر این ایمیل را دریافت نکردید، بعد از مشورت با کارشناس خود، یک ایمیل به سفارت آمریکا بزنید و درخواست کنید که دریافت مدارک شما را تایید کنند.   

آیا تسلط بر زبان انگلیسی برای لاتاری نیاز است؟

برندگان خوش شانس لاتاری برای مصاحبه با افسر، نیازی به تسلط بر زبان انگلیسی ندارند؛ زیرا از جمله مزایای لاتاری این است که مصاحبه آن به زبان فارسی صورت می‌گیرد. با این وجود، در صورتی که افراد تمایل داشته باشند به زبان انگلیسی مصاحبه کنند، می‌توانند این قضیه را به افسر اطلاع دهند.

چگونه می‌توان نمونه سوالات مصاحبه سفارت آمريكا را به‌دست آورد؟

هرچند سوالات افسر در چند گروه مشخص مانند مسائل هویتی، تحصیلی و... جای می‌گیرد، نمی‌توان نمونه‌سوالی در این زمینه مطرح کرد. چرا که بسته به اطلاعات هر فرد، سوالات می‌توانند متفاوت باشند. بنابراین افراد باید خود را برای سوالات گوناگون افسر آماده کنند. از این رو پیشنهاد ما به برندگان لاتاری آمریکا، استفاده از خدمت ماک سفارتی حامی مهاجر است که توضیحات آن را در ضمن مقاله آورده‌ایم.

اسامی برندگان لاتاری در ایران را از کجا مشاهده ببینیم؟

به‌دلیل حفظ حریم شخصی افراد، اسامی برندگان خوش شانس لاتاری آمریکا در هیچ سایتی منتشر نمی‌شود و هر شرکت‌کننده، تنها با مراجعه به سایت اصلی لاتاری می‌تواند نتیجه خود را بررسی کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
ناشناس
با سلام من برنده لاتاری 2021 هستم درباره زمان مصاحبه و وقت سفارت سوال داشتم. من سفارت آنکارا رو انتخاب کردم آیا با توجه به شیوع کرونا این سفارت روند وقت مصاحبه رو برندگان ایرانی انجام میده؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

با توجه به کرونا کمی به کندی نوبت های مصاحبه میرسه اما به زودی نوبت شما هم خواهد شد.