20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

نامه دوم، زمان مصاحبه و وقت سفارت برندگان لاتاری (تمام ادوار)

نامه دعوت به مصاحبه برندگان لاتاری (تعیین و تغییر محل سفارت)

برنده شدن در لاتاری آمریکا اتفاق خوشایندی است اما به‌معنای پایان همه‌چیز نیست. زیرا برندگان خوش شانس لاتاری پس از دریافت خبر قبولی خود، باید برای دریافت ویزای آمریکا مراحل دیگری را نیز پشت‌سر بگذارند؛ از جمله حضور در سفارت آمریکا و انجام مصاحبه با افسر سفارتی.

گفتنی است ما درباره مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری پیش‌تر مطلب مفصلی کار کرده‌ایم و جزئیات آن را به‌صورت کامل توضیح داده‌ایم. ضمنا در مطلبی جداگانه، چگونگی ثبت نام در لاتاری را هم توضیح داده‌ایم. می‌توانید این موضوعات را مطالعه کنید.

بنابراین در این مقاله قصد داریم جزئیات حضور در سفارت برندگان لاتاری را بررسی کنیم. به همین خاطر، توضیحاتمان را در خصوص نامه دوم برندگان لاتاری، مصاحبه برندگان لاتاری، وقت سفارت برندگان لاتاری و زمان مصاحبه برندگان لاتاری ارائه می‌دهیم و می‌گوییم که چگونه می‌توان نامه دوم مصاحبه لاتاری را مشاهده کرد.

همچنین شرایط مصاحبه لاتاری در ارمنستان، ابوظبی، آنکارا، استانبول و دبی را نیز موردبحث قرار می‌دهیم و با پیش‌کشیدن مبحث تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری، بررسی می‌کنیم که آیا تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا امکان‌پذیر است یا خیر؟ همراهمان باشید.

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی معتبری است که در خصوص شیوه‌های گوناگون مهاجرت به آمریکا، خدماتی تخصصی به مراجعین خود ارائه می‌دهد؛ از جمله ثبت‌نام در لاتاری ایالات متحده، دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، گرفتن اقامت دائم آمریکا و... جهت کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 02191344330 تماس بگیرید.

برندگان لاتاری آمریکا

چنان‌که گفتیم، قبولی در لاتاری تنها نیمی از ماجراست. زیرا برندگان لاتاری آمریکا پس از دریافت خبر قبولی خود، باید مراحلی را پشت‌سر بگذارند که برای اخذ ویزای آمریکا ضروری است؛ به‌ویژه مرحله حضور در سفارت و مصاحبه با افسر سفارتی. زیرا در این فضا است که افسر با پرسیدن سوالات متنوع، سعی می‌کند اطلاعات موردنیاز خود را به‌دست بیاورد و در خصوص صدور ویزای اشخاص تصمیم بگیرد.

بنابراین متقاضیان باید برای رویارویی با افسر و پاسخ به سوالات وی، خودشان را به‌خوبی آماده کنند. همچنین آن‌ها باید در خصوص خطوط قرمز روز مصاحبه نیز اطلاعات کافی کسب کنند. زیرا به همان اندازه که صداقت مهم است، بیان‌نکردن اطلاعات اضافی نیز اهمیت دارد. وگرنه ممکن است مشکلات زیادی گریبان‌گیر برندگان لاتاری آمریکا بشود.

به این دلیل است که ما در موسسه حامی مهاجر، به‌عنوان اولین مجموعه ارائه‌دهنده خدمات ماک سفارتی در ایران، تلاش می‌کنیم با شبیه‌سازی فضای مصاحبه لاتاری، شرایطی را فراهم کنیم که برندگان لاتاری آمریکا بتوانند با آمادگی کامل در سفارت حضور پیدا کنند. برخی از مزایای ماک سفارتی در ادامه آمده است:

 • حضور در مصاحبه سفارتی بدون نگرانی‌های معمول
 • آگاهی‌یافتن از هدف سوالات افسر
 • کسب توانایی لازم برای مجاب‌کردن افسر سفارتی
 • آمادگی کامل برای پاسخگویی به سوالات احتمالی افسر (حتی سوالات نامرتبط) و...

چنانچه تمایل دارید بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تخصصی ماک سفارتی حامی مهاجر را مطالعه کنید.

نامه دعوت به مصاحبه لاتاری

نامه دعوت به لاتاری

برندگان لاتاری آمریکا پس از دریافت خبر برنده‌شدن و تکمیل فرم DS-260، باید برای حضور در سفارت و انجام مصاحبه با افسر آماده شوند. اما محل و زمان مصاحبه لاتاری، تنها توسط مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) تعیین می‌شود.

به این صورت که مدتی پس از کارنت شدن کیس نامبر، مرکز کنسولی آمریکا در طی ایمیلی به برندگان لاتاری، تاریخ دقیق و محل انجام مصاحبه را به اطلاع آن‌ها می‌رساند. گفتنی است که مفاد این ایمیل، همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری است. البته این مسئله که برندگان تا چه مدت پس از کارنتی نامه دوم را دریافت می‌کنند، مشخص نیست.

زیرا ممکن است شخصی بلافاصله پس از کارنتی نامه دوم را دریافت کند و شخصی دیگر، ماه‌ها منتظر دریافت نامه دعوت به مصاحبه خود باشد. به هر ترتیب تمام اطلاعاتی که مربوط به کارنت‌شدن باشد، در ویزا بولتن یا همان بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا اعلام می‌شود.

خبر خوب برای برندگان لاتاری این است که کارشناسان ما در مجموعه حامی مهاجر، نسخه فارسی ویزا بولتن را نیز برای شما تهیه کرده‌اند. برای مشاهده این مطلب، به صفحه ویزا بولتن حامی مهاجر مراجعه کنید.

ضمنا علاوه بر این، برندگان لاتاری می‌توانند اطلاعات مربوط به زمان‌ومکان مصاحبه را در سایت اعلام نتایج لاتاری آمریکا نیز بررسی کنند. در بخش‌های بعدی، چگونگی انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

جدا از این موارد، باید بدانید در نامه دوم لاتاری تنها اطلاعات مربوط به سفارت ذکر می‌شود. یعنی درباره زمان انجام آزمایشات مدیکال آمریکا حرفی به میان نمی‌آید. زیرا این خود برندگان لاتاری هستند که باید برای دریافت وقت مدیکال اقدام کنند.

اما به‌علت مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، ممکن است افراد نتوانند در زمان ایدئال خود، نوبتی اخذ کنند. این موضوع زمانی اهمیت می‌یابد که بدانیم به‌تاخیرانداختن آزمایشات مدیکال، می‌تواند منجر به از بین رفتن شانس دریافت ویزای آمریکا بشود. زیرا آن‌ها تا قبل از حضور در سفارت، باید آزمایشات خود را تکمیل کرده باشند.

پس در این شرایط باید چه کار کرد؟ باید از افرادی کمک گرفت که با سازوکار سیستم نوبت‌دهی مدیکال آشنایی کامل دارند و به‌واسطه تخصص خود، می‌توانند وقت مدیکال موردنظر شما را اخذ کنند.

ما در مجموعه حامی مهاجر، این افتخار را داریم که به‌واسطه تخصص و تجربه طولانی‌مدت خود در خصوص اخذ ویزای لاتاری آمریکا، به مراجعینمان خدماتی مانند رزرو وقت مدیکال آمریکا ارائه می‌کنیم. برای کسب اطلاعات تکمیلی، می‌توانید با شماره 02191344330 تماس بگیرید.

نمونه نامه دعوت به مصاحبه لاتاری

در تصویر زیر، عکسی از نامه دوم برندگان لاتاری یا همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری را مشاهده می‌کنید. در این نامه اطلاعات کیس اصلی (برنده لاتاری) و افراد زیر مجموعه (همسر و فرزندان) قرار دارد. ضمنا همان‌طور که در تصویر نیز مشخص شده، بخشی از این نامه مربوط به مکان و زمان مصاحبه برنده لاتاری است.

به این صورت که محل مصاحبه این برنده لاتاری، سفارت آمریکا در ایروان است و تاریخ مصاحبه وی نیز روز 27 آپریل، ساعت 2 بعد از ظهر تعیین شده است.

نمونه نامه دعوت به مصاحبه لاتاری

نامه دوم برندگان لاتاری

شاید در ذهن شما نیز این پرسش ایجاد شده باشد که «پس نامه دوم برندگان لاتاری چیست؟ آیا این نامه، همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری است؟» در پاسخ باید گفت بله. نامه دوم برندگان لاتاری همان ایمیلی است که پیش‌تر راجع‌به آن صحبت کردیم.

اما اینکه چرا به آن نامه دوم گفته می‌شود، به این بازمی‌گردد که اولین نامه دریافتی برندگان لاتاری، همان خبر قبولی آن‌ها است که در سایت اعلام نتایج لاتاری مشاهده می‌کنند. بنابراین پس از اینکه خبر قبولی را دریافت و فرم DS-260 را تکمیل کردند، نوبت به دریافت نامه دوم برندگان لاتاری می‌رسد که همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری است.

البته در صورتی که افراد ثبت‌نام خود را از طریق موسسه حامی مهاجر انجام داده باشند، کارشناسان ما پرونده آن‌ها را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله پیگیری خواهند کرد و در هر مرحله، جزئیات پرونده را به اطلاعشان خواهند رساند.

همچنین خود متقاضیان هم می‌توانند در زمان اعلام نتایج لاتاری، سرنوشت قرعه‌شان را یا از طریق فرم بررسی نتیجه لاتاری پیگیری کنند یا اینکه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا، روند پیشروی مراحل را از طریق پنل کاربری‌شان در سایت حامی مهاجر دنبال کنند.

ایمیل برندگان لاتاری

یکی از عبارات پرتکرار در رابطه با ویزای لاتاری آمریکا، اصطلاح ایمیل برندگان لاتاری است. اما منظور از این عبارت چیست و این ایمیل چه اهمیتی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم موقع ثبت نام در لاتاری، از افراد درخواست می‌شود که یک ایمیل معتبر را در فرم ثبت‌نامی خود وارد کنند. گفتنی است این ایمیل باید فعال باشد و فرد به آن دسترسی داشته باشد. زیرا چنان‌که گفتیم، اطلاعاتی نظیر روز و ساعت مصاحبه از همین طریق به اطلاع افراد می‌رسد.

اکنون باید بدانیم این ایمیل، همان ایمیل برندگان لاتاری است و یکی از دلایل اهمیتش، همین اطلاع‌رسانی‌ها است. اما ایمیل برندگان لاتاری از یک جهت دیگر نیز اهمیت دارد. به این صورت که چنانچه افراد کانفرمیشن نامبر یا همان کد رهگیری لاتاری خود را فراموش کرده باشند، از طریق این ایمیل می‌توانند کد ثبت‌نامی خود را بازیابی کنند. می‌خواهید بدانید چگونه؟ مقاله بازیابی کد ثبت نام لاتاری را مطالعه کنید.

چگونه نام دعوت به مصاحبه لاتاری را دریافت کنیم؟

برای اینکه خودتان بتوانید نامه دعوت به مصاحبه لاتاری را دریافت کنید، باید چند مرحله را طی کنید.

اول. وارد سایت اعلام نتایج شوید.

قدم اول برای دریافت نامه دوم لاتاری، ورود به سایت اعلام نتایج لاتاری آمریکا است. گفتنی است نتایج اولیه نیز در همین سامانه نمایش داده می‌شوند.

دوم. کد رهگیری و نام خانوادگی‌تان را وارد کنید.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، در بخش اول باید کانفرمیشن نامبر خود را که عددی 16رقمی است وارد کنید. سپس نام خانوادگی‌تان را نیز همان‌طوری بنویسید که در فرم ثبت‌نامی نوشته بودید.

دریافت نامه دعوت به مصاحبه لاتاری

سوم. سال تولد و عبارت امنیتی را وارد کنید.

در گام آخر نیز باید با واردکردن سال تولد و عبارت امنیتی، بر روی گزینه Submit کلیک کنید تا به صفحه نامه مصاحبه لاتاری راهنمایی شوید. گفتنی است چنانچه جزئیات مصاحبه شما مشخص شده باشد، در پایین صفحه جدید قابل‌مشاهده خواهد بود. بنابراین باید آن را پرینت بگیرید و در سفارت همراه خود داشته باشید.

تکمیل فرم دعوت به مصاحبه لاتاری

مصاحبه لاتاری

برندگان خوش شانس لاتاری پس از دریافت نامه دعوت به مصاحبه، باید در تاریخ تعیین‌شده به سفارت آمریکا مراجعه کنند و با به‌همراه‌داشتن تمام مدارک مورد نیاز سفارت، مصاحبه خود را انجام بدهند؛ از جمله این مدارک، می‌توان به شناسنامه، دیپلم دوازده‌ساله و کارت پایان خدمت (برای آقایان) اشاره کرد.

البته لازم‌به‌ذکر است که مدارک عنوان‌شده، مدارکی عمومی هستند. در حالی که هر شخصی با توجه به شرایط خود، ممکن است نیازمند ارائه مدارک دیگری نیز باشد. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم پیش از فرارسیدن موعد مصاحبه، حتما با کارشناسان مهاجرتی مشورت کنید و در این باره اطلاعات کافی کسب کنید.

ضمنا باید بدانید در مصاحبه لاتاری، مواردی مانند شغل افراد چندان حساسیت‌زا نیست. فقط اگر برندگان لاتاری قبلا در شغل‌های دولتی فعالیت کرده باشند، امکان دارد ویزای آن‌ها دیرتر صادر شود. به همین خاطر است که می‌گوییم هرچند راه‌های محدودی برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد، اما شانس افراد در اخذ ویزای لاتاری یکسان است و در نهایت، افسر برای صدور ویزای متقاضیان تصمیم می‌گیرد.

بایدها و نبایدهای مصاحبه لاتاری

برای حضور در سفارت آمریکا و انجام مصاحبه، رعایت برخی نکات الزامی است. در ادامه، تعدادی از این بایدها و نبایدهای مصاحبه لاتاری را بیان می‌کنیم:

 • به‌موقع در سفارت حاضر شوید.
 • در سفارت، به آراستگی رفتار کنید.
 • مدارک مورد نیاز سفارت را دسته‌بندی کنید و در یک پوشه شفاف قرار دهید.
 • به‌خاطر داشته باشید که امکان همراه‌داشتن گوشی، کیف و... در سفارت وجود ندارد.
 • تمامی اعضای خانواده خود را که اطلاعاتشان در فرم DS-260 وارد شده است، با خود به مصاحبه ببرید.
 • مصاحبه لاتاری بسیار کوتاه است. بنابراین خودتان را به‌خوبی آماده کنید تا بتوانید در همین زمان اندک، نظر افسر را جلب کنید.
 • تنها در خصوص اطلاعات خواسته‌شده صحبت کنید، نه چیزی بیشتر.
 • در مصاحبه با افسر، به‌هیچ‌عنوان اطلاعات نادرست ندهید.
 • به سوالات افسر، جواب‌های کوتاه و صادقانه بدهید.

چنانچه می‌خواهید به‌صورت دقیق‌تر با فضای مصاحبه لاتاری آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

در ادامه، شرایط مصاحبه لاتاری در کشورهای همسایه را بررسی می‌کنیم. اما شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از ریزجزئیات هر سفارت، به مقاله بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا مراجعه کنید.

مصاحبه لاتاری در ارمنستان

مصاحبه لاتاری در هر کشور با معایب و مزایای گوناگونی همراه است. مصاحبه لاتاری در ارمنستان نیز چنین شرایطی دارد که درباره آن صحبت می‌کنیم.

مزایای مصاحبه لاتاری در ارمنستان:

 • امکان مصاحبه به زبان فارسی وجود دارد.
 • برای سفر به ارمنستان، افراد احتیاجی به اخذ ویزای این کشور ندارند.
 • هزینه‌های اقامت در ارمنستان به‌مراتب پایین‌تر از سایر کشورها است.
 • با توجه به اینکه هزینه آزمایشات مدیکال در ایروان به درام (واحد پول ارمنستان) است، هزینه مدیکال نیز به‌صرفه‌تر است.
 • به‌سبب نزدیکی ایران و ارمنستان، برندگان می‌توانند از راه‌های زمینی نیز به این کشور سفر کنند. بنابراین خانم‌های باردار و سایر افرادی که شرایط پرواز ندارند، می‌توانند از این طریق به سفارت ارمنستان مراجعه کنند.

معایب مصاحبه لاتاری در ارمنستان:

 • سفارت ارمنستان فضای کوچکی دارد و تعداد کارمندانش نیز کمتر است.
 • مرکز مدیکال این کشور نیز کوچک است و اکثر اوقات، صف‌هایی طولانی در آن شکل می‌گیرد.
 • به‌دلیل ارزان‌تربودن هزینه‌های اقامت در ارمنستان، پرونده‌های لاتاری زیادی به سفارت آمریکا در ایروان فرستاده می‌شود. بنابراین حجم کاری آن‌ها زیاد است.
 • به‌دلیل درگیری‌های آذربایجان و ارمنستان، این مرکز در سال‌های گذشته عملکرد چندان مناسبی در پیگیری پرونده‌های لاتاری نداشت.
 • در سال 2022، عملکرد این سفارت در پردازش پرونده‌های لاتاری بسیار سریع بود؛ اما با این وجود، بسیاری از پرونده‌ها وارد پروسه AP شدند و سرنوشت برندگان لاتاری با ابهام روبه‌رو شد. گفتنی است که ما درباره همین موضوع، یعنی سرنوشت برندگان لاتاری پیش‌تر مطلبی نوشته‌ایم که می‌توانید آن را از اینجا بخوانید: بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

پس از ذکر این موارد، باید گفت حامی مهاجر با توجه به سوابق سفارت‌ها و تجربیاتی که در زمینه اخذ ویزای آمریکا دارد، تنها در پی آگاه‌سازی مخاطبین خود است و هیچ سفارتی را پیشنهاد نمی‌دهد. بنابراین انتخاب سفارت و تمامی مسئولیت‌ها در این خصوص، متوجه خود متقاضی است.

این تجربه را نیز مشاهده کنید: تجربه برنده لاتاری از حضور در سفارت آمریکا در ارمنستان

مصاحبه لاتاری در ابوظبی

به‌مانند سفارت ارمنستان، مصاحبه لاتاری در ابوظبی نیز با نکاتی مثبت و منفی همراه است که به آن‌ها می‌پردازیم.

مزایای مصاحبه لاتاری در ابوظبی:

 • امکان مصاحبه به زبان فارسی وجود دارد.
 • طبق نظرات برندگان خوش شانس لاتاری در سال‌های گذشته، کارمندان سفارت ابوظبی برخورد بسیار مناسبی با ایرانیان دارند.
 • محل اقامت آن‌دسته از برندگان لاتاری که به مصاحبه لاتاری در ابوظبی دعوت شده‌اند، دبی است. بنابراین افراد می‌توانند طی مدت اقامتشان، به گشت‌وگذار در این شهر بپردازند و تجربه دل‌چسبی را سپری کنند.
 • بیشتر شهروندان دبی به زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین برندگان لاتاری برای رساندن منظور خود و سریع‌تر پیش‌بردن امور، کار راحتی دارند.
 • هم سفارت آمریکا در امارات و هم مرکز مدیکال این کشور، هر دو فضای بزرگی دارند. بنابراین کارها در این مراکز با سرعت زیادی پیش می‌رود.

معایب مصاحبه لاتاری در ابوظبی:

 • سفر به کشور امارات، نیازمند اخذ ویزای توریستی دبی است که هزینه‌هایی را به‌دنبال دارد.
 • هرچند امارات در زمستان آب‌وهوای مطبوعی دارد اما در فصل تابستان، هوا بسیار گرم است.
 • با وجود اینکه در طی سال‌های گذشته، سفارت ابوظبی به‌عنوان بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری و سایر ویزاهای مهاجرتی آمریکا به‌حساب می‌آمد، بروز برخی تنش‌های سیاسی پیش‌بینی‌نشده سبب شد که این سفارت در سال 2022، عملکرد مناسبی در پردازش پرونده‌های لاتاری نداشته باشد.

در پایان این بخش نیز مجددا باید بگوییم که وظیفه ما در مجموعه حامی مهاجر، تنها آگاه‌سازی مخاطبینمان است. بنابراین مسئولیت انتخاب سفارت تنها بر عهده خود افراد است و ما هیچ سفارتی را به متقاضیان اخذ ویزا پیشنهاد نمی‌دهیم.

همچنین ببینید: تجربه مصاحبه در سفارت آمریکا در ابوظبی

مصاحبه لاتاری در آنکارا

پس از پرداختن به مصاحبه لاتاری در ایروان و مصاحبه لاتاری در ابوظبی، اکنون نوبت آن است تا در خصوص معایب و مزایای مصاحبه لاتاری در آنکارا صحبت کنیم.

مزایای مصاحبه لاتاری در آنکارا:

 • امکان مصاحبه به زبان فارسی وجود دارد.
 • حضور در آنکارا نیازی به اخذ ویزا ندارد.
 • عموما پروازهای زیادی برای سفر به آنکارا وجود دارد.
 • از طریق مسیرهای زمینی نیز می‌توان به این شهر سفر کرد.
 • در طی سالی که گذشت، ساختمان سفارت آمریکا در آنکارا به محل بزرگ‌تری منتقل شد.
 • این سفارت در سال‌های گذشته عملکرد متوسطی در خصوص پردازش پرونده‌های لاتاری داشته است.

معایب مصاحبه لاتاری در آنکارا:

 • آنکارا پایتخت سیاسی ترکیه محسوب می‌شود. بنابراین با شهرهایی مانند استانبول تفاوت دارد و مقصد مناسبی برای گردشگری نیست.
 • در سرتاسر ترکیه، تنها یک مرکز مدیکال وجود دارد که همان مرکز مدیکال آنکاراست. این مرکز نیز مرکز متوسطی به‌حساب می‌آید و چندان مطرح نیست.
 • به این خاطر که سفارت آمریکا در آنکارا به ساختمان بزرگی منتقل شده است، انتظار می‌رود که این مرکز امسال سرعت بالایی در پیگیری پرونده‌های لاتاری داشته باشد. با این حال، به‌دلیل بروز برخی تنش‌های سیاسی بین آمریکا و ترکیه در سال 2022، سفارت آمریکا در ابوظبی مدتی بسته بود و هیچ پرونده‌ای را پردازش نمی‌کرد.

پس از بررسی معایب و مزایای مصاحبه در آنکارا، به‌مانند قبل ذکر این نکته ضروری است که موسسه حامی مهاجر هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال انتخاب سفارت‌ها ندارد. بلکه ما تنها به‌دنبال اطلاع‌رسانی شرایط موجود و آگاه‌کردن مخاطبانمان هستیم. پس تمامی مسئولیت‌ها در قبال انتخاب سفارت به‌عهده خود برندگان لاتاری است.

مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی

عده‌ای از متقاضیان لاتاری می‌خواهند بدانند که مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی چه شرایطی دارد. واقعیت این است که ویزای لاتاری، از جمله ویزاهای مهاجرتی آمریکا به‌حساب می‌آید و مصاحبه این‌گونه ویزاها، تنها در سفارت‌های ابوظبی، آنکارا و ایروان انجام می‌شود.

البته پیش‌بینی می‌شود که در طی سال‌های آینده، سفارت بمبئی نیز به این جمع بپیوند اما در هر صورت، تا امروز مصاحبه لاتاری تنها در این سه سفارت صورت گرفته است. بنابراین مصاحبه لاتاری در استانبول یا دبی امکان‌پذیر نیست.

بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری

پس از پرداختن به شرایط مصاحبه لاتاری در کشورهای همسایه، اکنون می‌خواهیم به یکی از متداول‌ترین سوالات برندگان خوش شانس لاتاری آمریکا جواب بدهیم. اینکه بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری کدام است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت از میان سفارت‌های آمریکا، نمی‌توان یکی از آن‌ها را به‌عنوان بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری معرفی کرد. زیرا همان‌طور که گفتیم، مصاحبه در هرکدام از این سفارت‌ها ویژگی‌هایی دارد که ممکن است با موقعیت عده‌ای سازگار باشد و با شرایط گروهی دیگر سازگاری نداشته باشد.

مثلا برای آن‌دسته از متقاضیانی که شرایط حضور در سفر هوایی را ندارند، سفارت آمریکا در ایروان بهترین گزینه است. یا سفارت آمریکا در ابوظبی، بهترین سفارت ممکن برای کسانی است که می‌خواهند کارهای پرونده‌شان سریع‌تر به سرانجام برسد. بنابراین می‌توان گفت بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری هر فرد، سفارتی است که بیشترین تطابق را با شرایط او داشته باشد.

زمان مصاحبه لاتاری

از جمله مواردی که برندگان لاتاری می‌خواهند بدانند، زمان مصاحبه لاتاری آنان است. زیرا متقاضیان ویزای آمریکا ترجیح می‌دهند بر اساس مکان و زمان مصاحبه لاتاری خود، طوری برنامه‌ریزی کنند که در زمانی کوتاه و با صرف هزینه‌ای معقول، هم آزمایشات پزشکی خود را تکمیل کنند و هم مصاحبه خود را انجام بدهند.

چرا که علاوه بر هزینه 330دلاری خود فرایند مصاحبه و دیگر مراحل پس از لاتاری، پروسه سفر به سفارت آمریکا نیز هزینه‌ای جداگانه دارد. تازه، این در صورتی است که تغییری در برنامه‌های کاری سفارت رخ ندهد و بازه سفر طولانی‌تر نشود. زیرا در چنین شرایطی، ممکن است برنامه‌ریزی افراد به‌هم بخورد و آن‌ها متحمل هزینه‌های بسیار بیشتری بشوند.

در این باره بخوانید: هزینه‌های بعد از قبولی در لاتاری

با این وجود، خبر خوب برای برندگان لاتاری این است که آن‌ها می‌توانند برای حضور در سفارت آمریکا و پیگیری امور مرتبط با آن، از تورهایی استفاده کنند که به تور سفارتی حامی مهاجر شهرت دارند و صرفا برای حضور در سفارت و انجام مصاحبه طراحی شده‌اند.

ویژگی اصلی این تورها نیز طراحی انعطاف‌پذیرشان است که نه‌تنها از بروز مشکلات جلوگیری می‌کند، بلکه مانع از افزایش هزینه‌ها نیز می‌شود. ضمنا تورهای سفارتی مزایای دیگری نیز دارند که به سه مورد آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • خدمات همراهی کامل توسط کارگزار موسسه، برای انجام کارهای سفارت
 • پشتیبانی آنکال و 24ساعته در تور سفارت آمریکا
 • رزرو هتل‌های مناسب برای مصاحبه سفارتی

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا برخورداری از این خدمات، با شماره 02191319191 تماس بگیرید.

زمان مصاحبه برندگان لاتاری

همان‌طور که پیش از این گفتیم، مرکز کنسولی کنتاکی زمان مصاحبه برندگان لاتاری را تعیین می‌کند. بنابراین افراد پس از دریافت خبر قبولی خود و تکمیل فرم برندگان، باید منتظر دریافت نامه سفارت باشند تا از جزئیات مصاحبه خود آگاه بشوند.

البته گفتنی است که زمان مصاحبه برندگان لاتاری ممکن است از سه ماه تا یک سال طول بکشد. ضمنا هیچ‌کس هم نمی‌تواند به این فرایند سرعت ببخشد. زیرا زمان مصاحبه، تنها به کیس نامبر یا همان شماره پرونده آن‌ها بستگی دارد.

تعیین وقت سفارت برندگان لاتاری

تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری

شاید ندانید اما تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری نیز به‌دست KCC یا همان مرکز کنسولی کنتاکی انجام می‌شود. یعنی این مرکز با در نظر گرفتن مسائلی مانند ترافیک کاری هر سفارت، حجم متقاضیان و... تصمیم می‌گیرد که سرنوشت برندگان لاتاری در کدام سفارت رقم بخورد.

بنابراین جز KCC، هیچ مجموعه یا شخص دیگری نمی‌تواند مسئولیت تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری را به‌عهده بگیرد. پس برندگان لاتاری باید آمادگی مواجهه با هر اتفاقی را داشته باشند و صرفا برای حضور در یک سفارت خاص برنامه‌ریزی نکنند.

تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا

از جمله پرتکرارترین سوالاتی که در ذهن برندگان خوش شانس لاتاری شکل می‌گیرد، این است که «آیا تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا امکان‌پذیر است؟»

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم برندگان لاتاری در همان ابتدا که فرم DS-260 را تکمیل می‌کنند، می‌توانند سفارت موردنظر خود را پیشنهاد کنند. با این حال، در نهایت مرکز کنسولی کنتاکی است که تعیین می‌کند افراد در کدام‌یکی از سفارت‌ها مصاحبه کنند.

اما درباره اینکه تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا امری شدنی است یا خیر، باید بگوییم بله. افراد می‌توانند برای تغییر محل مصاحبه خود درخواست ثبت کنند. اما توصیه ما به متقاضیان تغیر محل مصاحبه سفارت آمریکا این است که جز در مواقع بحرانی، دست به چنین اقدامی نزنند.

زیرا برندگان لاتاری آمریکا از زمان برنده شدن در لاتاری تا هنگام اتمام سال مالی آمریکا، فرصت محدودی برای تکمیل پرونده خود و اخذ ویزای آمریکا دارند. بنابراین ثبت چنین درخواستی ممکن است پرونده آن‌ها را به تاخیر بیندازد و شانس دریافت ویزایشان را از بین ببرد.

مکان سفارت برندگان لاتاری

وقت سفارت برندگان لاتاری

وقت سفارت برندگان لاتاری در چند مرحله تعیین می‌شود. به این صورت که ابتدا مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) از تمامی سفارت‌های آمریکا استعلام می‌گیرد تا به ظرفیت خالی هر سفارت پی ببرد. سپس با توجه به ظرفیت سفارت‌ها، تعداد کارنتی لاتاری کشورهای مختلف در ویزا بولتن اعلام می‌شود.

در نهایت نیز افراد برای مصاحبه به سفارت‌های آمریکا دعوت می‌شوند. البته گفتنی است تعداد این کارنتی‌ها ثابت نیست. بلکه این عدد با توجه به ترافیک کاری هر سفارت مشخص می‌شود. ضمنا هرچند فرایند دعوت به مصاحبه بر اساس تعداد کارنتی‌ها و کیس نامبر افراد صورت می‌گیرد، ممکن است این پروسه به‌طور منظم انجام نشود و وقت سفارت برندگان لاتاری با تاخیر روبه‌رو شود.

یعنی ممکن است تعداد افرادی که به سفارت دعوت می‌شوند، کمتر از تعداد کارنتی‌ها باشد. در چنین شرایطی، باقی کارنتی‌ها در ماه بعد راهی مصاحبه می‌شوند. همچنین در صورتی که وقت سفارت برندگان لاتاری مشخص شود، این موضوع یک ماه زودتر به آن‌ها اطلاع داده می‌شود تا برندگان بتوانند با آمادگی قبلی در سفارت حاضر شوند.

نحوه گرفتن وقت سفارت برندگان لاتاری

نحوه وقت سفارت برندگان لاتاری

نحوه وقت سفارت برندگان لاتاری، از سایر موضوعاتی است که ذهن متقاضیان ویزاهای مهاجرتی این کشور را به خود مشغول کرده است. در این باره باید گفت که در ویزاهای غیرمهاجرتی ایالات متحده، عموما خود افراد هستند که وقت سفارت آمریکا را تعیین می‌کنند؛

همچنین بخوانید: انواع راه های مهاجرت

اما در خصوص ویزاهای مهاجرتی، این KCC است که کیس نامبر افراد را در نظر می‌گیرد و با توجه به آن، وقت سفارت آمریکا را مشخص می‌کند. روند کار نیز به این شکل است که هرچقدر ارقام پایانی کیس‌نامبر متقاضیان پایین‌تر باشد، مرکز کنسولی آن‌ها را زودتر به سفارت دعوت می‌کند. در واقع برندگان لاتاری به‌ترتیب شماره پرونده خود، به مصاحبه دعوت می‌شوند.

 • سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم راجع‌به یکی از مهم‌ترین بخش‌های پس از برنده شدن در لاتاری، یعنی حضور برندگان در سفارت آمریکا توضیحاتی را ارائه کنیم و به بررسی تمام جوانب آن بپردازیم. به همین خاطر ضمن پرداختن به نامه دوم برندگان لاتاری، مصاحبه برندگان لاتاری و وقت سفارت برندگان لاتاری، در خصوص جزئیات این مباحث نیز حرف زدیم.

به این صورت که شرایط مصاحبه لاتاری در ارمنستان، ابوظبی، آنکارا، استانبول و دبی را شرح دادیم و به این پرسش که بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری کدام است، پاسخ دادیم. سپس در خصوص موضوعاتی مانند زمان مصاحبه لاتاری یا تعیین سفارت برای مصاحبه برندگان لاتاری حرف زدیم و گفتیم که تغییر محل مصاحبه سفارت آمریکا امکان‌پذیر است یا خیر.

بنابراین بحث نامه دوم، زمان مصاحبه و وقت سفارت برندگان لاتاری را از تمامی جهات موردبحث قرار دادیم. با این حال، اگر هنوز سوالی در ذهن شما وجود دارد، کافی است آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید تا به کمکتان بیاییم. ضمنا می‌توانید با شماره 02148000957 نیز تماس بگیرید و پرسش خود را از این طریق، با ما در میان بگذارید. پاسخگوی شما خواهیم بود.

پاسخ به سوالات متدوال درباره نامه دوم، زمان مصاحبه و وقت سفارت برندگان لاتاری

آیا برای متقاضیان لاتاری، ایمیل تایید مدارک لاتاری ارسال می‌شود؟

عموما برای متقاضیان لاتاری ایمیلی تحت‌عنوان ایمیل تایید مدارک لاتاری ارسال نمی‌شود. اما افراد می‌توانند وضعیت پرونده خود را در وب‌سایت حامی مهاجر، از طریق آپدیت‌شدن پنل کاربریشان دنبال کنند. گفتنی است در صورتی که تغییری در پنل کاربری متقاضیان ایجاد نشد، آن‌ها می‌توانند این مسئله را با کارشناسان ما در میان بگذارند.

آیا تسلط بر زبان انگلیسی برای لاتاری نیاز است؟

برندگان خوش شانس لاتاری برای مصاحبه در سفارت‌های آمریکا در ایروان و آنکارا و ابوطبی، نیازی به تسلط بر زبان انگلیسی ندارند؛ زیرا از جمله مزایای لاتاری این است که مصاحبه آن به زبان فارسی صورت می‌گیرد. با این وجود، آن‌ها در صورتی که بخواهند به زبان انگلیسی مصاحبه کنند، می‌توانند این قضیه را به افسر اطلاع دهند.

چگونه می‌توان نمونه سوالات مصاحبه سفارت آمريكا را به‌دست آورد؟

هرچند سوالات افسر در چند گروه مشخص مانند مسائل هویتی، تحصیلی و... جای می‌گیرد، نمی‌توان نمونه‌سوالی در این زمینه مطرح کرد. چرا که بسته به اطلاعات هر فرد، سوالات متفاوت است. بنابراین افراد باید خود را برای سوالات گوناگون افسر آماده کنند. از این رو پیشنهاد ما به برندگان لاتاری آمریکا، استفاده از خدمات ماک سفارتی حامی مهاجر است که توضیحات آن را در ضمن مقاله آورده‌ایم.

اسامی برندگان لاتاری در ایران را از کجا مشاهده ببینیم؟

به‌دلیل حفظ حریم شخصی افراد، اسامی برندگان خوش شانس لاتاری آمریکا در هیچ سایتی منتشر نمی‌شود. بنابراین هر شرکت‌کننده، تنها با مراجعه به سایت اصلی لاتاری می‌تواند نتیجه خود را بررسی کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 12 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
ناشناس
با سلام من برنده لاتاری 2021 هستم درباره زمان مصاحبه و وقت سفارت سوال داشتم. من سفارت آنکارا رو انتخاب کردم آیا با توجه به شیوع کرونا این سفارت روند وقت مصاحبه رو برندگان ایرانی انجام میده؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

با توجه به کرونا کمی به کندی نوبت های مصاحبه میرسه اما به زودی نوبت شما هم خواهد شد.