20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اسپانسر برندگان لاتاری

اسپانسر برندگان لاتاری ( فرم I-134 )

حتما عبارت "اسپانسری برندگان لاتاری" برای بسیاری از برندگان یا متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا آشنا است. یکی از سوالات اساسی متقاضیان بعد از برنده شدن در لاتاری این است که آیا داشتن اسپانسر برای رفتن به آمریکا از طریق لاتاری ضرورت دارد؟ آیا می‌توان کسی را برای تمکن مالی به عنوان اسپانسر برندگان لاتاری یا حامی مالی معرفی کرد؟

قبل از پرداختن به این موضوع ابتدا اسپانسر را تعریف می‌کنیم. اسپانسر در لغت به معنی حامی است و فردی که به عنوان اسپانسر معرفی می‌شود، باید واجد شرایط باشد و توانایی مالی کافی را برای حمایت از شما (متقاضی ویزا) داشته باشد.

نکته مهم: توجه کنید! نیاز به اسپانسر برای برندگان لاتاری حذف شده است و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید. معرفی حامی مالی بعد از برنده شدن در لاتاری محدود به دوران ریاست جمهوری ترامپ برای برخی کشورها بوده و امروزه دیگر موضوعیت ندارد.

در این مقاله به تعریف کوتاه از اسپانسری برای ویزای آمریکا می‌پردازیم و درباره نیاز به اسپانسر برندگان لاتاری ابهام‌زدایی می‌کنیم. سپس درباره شرایط و مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری توضیح می‌دهیم. در ضمن مطالعه مقالات زیر به متقاضیان و برندگان لاتاری توصیه می‌شود:

اسپانسری برای دریافت ویزای آمریکا چیست؟

اسپانسر چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، اسپانسر (Sponser) یعنی حامی. برای ورود و اخذ ویزای کشورهای مختلف گاهی نیاز به معرفی اسپانسر (حامی مالی) دارید. برای اثبات تمکن مالی جهت اخذ بسیاری از ویزاهای کشور آمریکا نیز امکان معرفی اسپانسر وجود دارد. البته برای برخی ویزاها مثل ویزای خانوادگی آمریکا، معرفی اسپانسر اجباری است. شما برای دریافت ویزای خانوادگی، باید یک عضو خانواده را که در آمریکا شهروند یا مقیم قانونی است، به عنوان اسپانسر معرفی کنید.

اسپانسر باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشد:

 • باید شهروند یا مقیم قانونی کشور آمریکا باشد
 • توانایی مالی کافی را جهت حمایت مالی از شما داشته باشد و آن را به USCIS (اداره مهاجرت آمریکا) اثبات کند.

توجه داشته باشید که معرفی اسپانسر برای لاتاری الزامی نیست و در مراحل پس از برنده شدن عنوان نمی‌شود. نکته دیگر اینکه تمکن مالی برای دریافت ویزای لاتاری مقدار قابل توجهی نبوده و بنابراین می‌توان برای مهاجرت بدون دردسر به آمریکا اقدام کرد.

به طور معمول برای اسپانسری ویزاهای آمریکا دو فرم استفاده می‌شود: فرم I-864 و فرم I-134. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اسپانسری ویزای آمریکا و آشنایی با این دو فرم، حتما مقاله "فرم های اسپانسری برای ویزای آمریکا" را مطالعه کنید.

چرا در گذشته داشتن اسپانسر لاتاری ضروری بود؟

در سال 2017 با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، طرحی از طرف او ارائه و اجرا شد. این طرح ورود اتباع کشورهای ایران، یمن، سوریه، عراق، سومالی، لیبی و سودان را به خاک کشور آمریکا ممنوع کرد.

به همین دلیل مردم ایران نمی‌توانستند به آمریکا سفر یا مهاجرت کنند و برای دریافت ویزای لاتاری و ورود به آمریکا دچار مشکل می‌شدند. برای حل این مشکل از فرم‌های I-134 استفاده می‌شد. اما امروزه در دوران ریاست جمهوری جو بایدن این طرح باطل و ممنوعیت ورود به آمریکا برای ایرانیان برداشته شده است.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

با برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر مهاجرت به آمریکا را طی می‌کنید. اما توجه کنید که نیمه دوم راه بسیار مهم بوده و با وجود خوش‌شانس بودن در صورتی که نکات لازم را رعایت نکنید، امتیاز زندگی همیشگی در آمریکا را از دست خواهید داد.

مراحل کلی پس از برنده شدن در لاتاری موارد زیر است:

 • تکمیل فرم DS-260 (فرم آنلاین برای ویزاهای مهاجرتی)
 • دریافت نامه مصاحبه
 • انجام مرحله مدیکال
 • تهیه و آماده‌سازی مدارک لازم
 • شرکت در مصاحبه حضوری سفارت

برای مطالعه مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، روی مقاله "راهنما و مشاوره برندگان لاتاری" کلیک کنید. همچنین حامی مهاجر برای آمادگی مصاحبه سفارت، جلسات و ماک سفارتی برگذار می‌کند. برای اطلاع از آن روی مقاله " پاسخ به سوالات مصاحبه ویزای آمریکا با ماک سفارتی" را مطالعه فرمایید.

مدارک لازم برای مصاحبه ویزای لاتاری

مدارک اسپانسری لاتاری آمیکا

مرحله مصاحبه در سفارت آمریکا بسیار مهم است. مدارک هویتی مثل شناسنامه و کارت پایان خدمت (برای آقایان)، تمام مدارک تحصیلی، پاسپورت معتبر، تمکن مالی و کانفرمیشن پیج (تاییدیه) فرمDS-260 از جمله مدارک ضروری برای این مرحله است. البته با توجه شرایط شما ممکن است مدارک بیشتری مورد نیاز باشد.

توصیه ما این است که درباره مدارک لازم مصاحبه سفارت حتما از کارشناس مربوطه مشاوره دریافت کنید. برای اطلاع از این مدارک، "مدارک لازم سفارت آمریکا" را مطالعه نمایید.

هزینه‌های بعد از برنده شدن در لاتاری

قطعا یکی از موارد مهم، بررسی هزینه‌های مراحل پس از برنده شدن در لاتاری است، یعنی هزینه‌های دریافت ویزای لاتاری و هزینه‌های زندگی در آمریکا. برای دریافت ویزای لاتاری باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • هزینه کارشناسی مربوط به تکمیل فرم DS-260
 • هزینه تور سفارتی برندگان لاتاری
 • هزینه مدیکال برندگان لاتاری
 • هزینه ثابت مصاحبه در سفارت آمریکا
 • هزینه پیکاپ پاسپورت و مدارک

برای مطالعه بیشتر در این باره، روی "هزینه های بعد از قبولی لاتاری 2024" کلیک کنید. 

خدمات حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

خدمات موسسه حامی مهاچر برای برندگان لاتاری

دریافت خدمات و مشاوره تخصصی از موسسه معتبر مهاجرتی برای برندگان لاتاری اولین قدم مهم برای طی کردن مراحل تا دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک آمریکا است. بهره‌مندی از خدمات باکیفیت نه تنها سبب موفقیت شما در مصاحبه و ورود به خاک آمریکا می‌شود، بلکه این امکان را فراهم می‌کند تا در وقت و بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

برای مثال اگر اشتباهی در روند اداری پیش آید، پرونده شما ممکن است وارد پروسه AP شود و این یعنی هزینه مدیکال دوباره و سفر مجدد برای شما. اما با دریافت مشاوره تخصصی، دچار این مشکلات نخواهید شد. خدمات حامی مهاجر بعد از برنده شدن در لاتاری موارد زیر است:

 • ارائه مشاوره تخصصی به برندگان لاتاری
 • تکمیل فرم DS-260 و سایر فرم‌های مهاجرتی
 • برگزاری ماک سفارتی
 • برگزاری تور سفارتی (با خدمات همراهی)
 • پیگیری پرونده و مکاتبه با سفارت (در صورت نیاز)
 • پشتیبانی با استفاده از راه‌های ارتباطی اختصاصی

شنیدن و خواندن تجربیات برندگان لاتاری یکی از اقدامات موثر برای آشنایی با لاتاری و مراحل بعد از آن است. در مقاله " تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا" می‌توانید درباره تجربه برخی برندگان لاتاری بخوانید که از مشتریان محترم موسسه حامی مهاجر بوده‌اند.

سخن پایانی

بعد از تجربه حس خوب برنده شدن در لاتاری آمریکا، توجه به نکات مهم مراحل دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک کشور آمریکا بسیار ضروری است. در این مقاله این نکته را گفتیم که دیگر معرفی اسپانسر برندگان لاتاری حذف شده است. بنابراین از این بابت جای نگرانی نیست. همچنین در مورد مراحل بعد از برنده شدن و مدارک لازم توضیح مختصری دادیم. البته برای مطالعه بیشتر در مورد هرکدام می‌توانید به مقاله‌هایی که معرفی کردیم مراجعه نمایید.

حامی مهاجر به عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت و ویزا، از ثبت نام لاتاری، تا دریافت ویزای لاتاری (برای برندگان) و ورود به خاک آمریکا همراه شما خواهد بود. کارشناسان ما همواره در تلاش هستند تا خدمات با کیفیت و مطمئن ارائه دهند. برای اطلاع بیشتر در زمینه مهاجرت به آمریکا، لاتاری گرین کارت آمریکا و مشاوره برندگان لاتاری، از طریق شماره 02191344330 با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره اسپانسر برندگان لاتاری

آیا برندگان لاتاری باید اسپانسر معرفی کنند؟

خیر، معرفی اسپانسر لاتاری در دوران ریاست جمهوری ترامپ و به علت بن ترامپ بود. اما امروزه ممنوعیت ورود به آمریکا برای ایرانیان حذف شده است و نیازی به داشتن اسپانسر برای لاتاری نیست.

بعد از برنده شدن در لاتاری چه کاری باید انجام داد؟

تکمیل فرم مهاجرتی DS-260 و دریافت وقت سفارت، مدیکال، آماده‌سازی مدارک و انجام مصاحبه حضوری مراحل کلی هستند. اما اولین و مهمترین اقدام برای این منظور، دریافت مشاوره تخصصی از کارشناس مجرب است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3
سیما شفیعی
سلام من ۴۷ ساله و همسرم ۵۵ ساله و دخترم ۱۶ ساله هست هر دو پرستار هستیم و همسرم باز نشسته هست و من کارمند رسمی علوم پزشکی هستم ،ایا سن و شرایط ما ب ای دریافت ویزا و گرین کارت مشکل ساز نیست ؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود سیمای عزیز&nbsp;</p> <p>سن هیچ تاثیری در روند اجرای پروسه لاتاری ندارد&nbsp;</p>
پروانه معماری
سلام و درود قبل از ورود به خاک امریکا و قبل از مصاحبه در سفارت نیاز به مدارک اسپانسری داریم یا بعد از ورود و در مصاحبه درون خاک؟!
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود پروانه عزیز&nbsp;</p> <p>اسپانسر جایگزین نامه تمکن مالی هست&nbsp;</p> <p>در صورتیکه شما مبلغ مورد نیاز سفارت را برای تمکن مالی نداشته باشید اما شخصی در امریکا اسپانسر شما بشوند میتونید در زمان سفارت ارائه کنید&nbsp;</p>
ناشناس
سلام ایا اسپانسر باید نسبتی با ما داشته باشد ؟ یا میتواند از دوست و یا آشنایان باشد ؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود همراه عزیز&nbsp;</p> <p>اولویت با خانواده درجه یک هست اما اگر از خانواده درجه دوم و یا دوستان هم شهروند امریکا باشند و شرایط اسپانسر شدن را داشته باشند می توانید معرفی کنید&nbsp;</p>