اسپانسر برندگان لاتاری

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید
برای برندگان لاتاری ، اسپانسر یا Petitioner فردی‌ است که در ایالات متحده زندگی می‌کند، شهروند دائم آمریکاست و پاسپورت آمریکایی دارد. اسپانسر باید آنقدر درآمد و توان مالی در آمریکا داشته باشد تا بتواند فرم Affidavit of Support ( فرم I-134 ) را جهت حمایت مالی از متقاضی امضا کند. صدور و امضای این فرم هزینه‌ای ندارد و باید اصل فرم به همراه امضای اسپانسرتان برای شما ارسال شود تا در زمان مصاحبه تحویل سفارت دهید. در ادامه با موسسه حامی مهاجر همراه باشید.

میزان توان مالی اسپانسر برندگان لاتاری

اسپانسر باید از توان مالی بالایی برخوردار باشد و بستگی به این دارد که اسپانسر چند نفر را تحت پوشش خود قرار داده و در چه ایالتی زندگی می‌کند. مقایسه این موارد با خط فقر در آمریکا باید نشان دهد که درآمد اسپانسر برای حمایت از شما کافی خواهد بود. علاوه بر آن، درآمد فرد باید از عددی که در جدول‌های مربوط به خطر فقر اشاره شده است بیشتر باشد، چون اگر کمتر باشد آفیسر، اسپانسری که معرفی نموده‌اید را نمی‌پذیرد.

اثبات توانایی مالی اسپانسر برندگان لاتاری

- اسپانسر باید کپی فرم های 1040 و w-2 را برای شما بفرستد، که این فرم ها مربوط به پرداخت مالیات سال گذشتۀ اسپانسر می‌باشد.
- در صورتی که اسپانسر مالیات سال قبل خود را پرداخت نکرده باشد، باید از محل کار خود به صورت رسمی گواهی‌ بگیرد و ثابت کند که درآمدش از سال قبل بیشتر است و این گواهی را برای شما بفرستد.
- اگر اسپانسر قادر به انجام دادن دو حالت بالا نباشد، یعنی از طرفی مالیات نداده و از یک طرف هم نمی‌تواند گواهی توضیح داده شده را بگیرد، بنابراین باید یک گواهی بانکی مبنی بر اینکه پول نقد کافی در بانک دارد را دریافت کند و آن را برای شما بفرستد.
اگر اسپانسر شرایط بالا را ندارد، باید به دنبال یک اسپانسر دیگر باشید یا اینکه خودتان به سفارت، تمکن مالی خود را نشان دهید.

مدارک مورد نیاز اسپانسر برندگان لاتاری

به طور کلی اسپانسر باید مدارک زیر را آماده کند:
  • تکمیل و امضای فرم I-134
  • کپی فرم‌های مالیاتی 3 سال آخر که اسپانسر باید پرداخت کرده باشد
  • کپی پاسپورت آمریکایی اسپانسر
  • نامۀ اشتغال به کار اسپانسر با ذکر درآمد سالیانه
  • نامه مانده حساب بانکی اسپانسر با مهر بانک مربوطه

نکته

دقت ‏کنید که ارسال فرم I-134 ، با ایمیل و فکس قابل قبول نمی‌باشد، چون باید اصل فرم را در زمان مصاحبه در اختیار داشته باشید. ولی در مورد گواهی مالیاتی به علت ‏این که کپی آن مورد نیاز است می‌توان از فکس یا ایمیل هم استفاده کرد. در ضمن کپی نامۀ مانده حساب بانکی اسپانسر قابل قبول نیست، باید اصل این نامه به سفارت ارائه شود.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 6
ناشناس
سلام در خصوص فرم I134 اصل فرم باید دست برنده لاتتری باشه؟ از کجا تهیه میشه این فرم و اسپانسر چطوری میتونه اونو پر و ارسال کنه؟ متشکرم
ناشناس
چرا فورم من معلوماتش نرسید
ناشناس
سلام ایا اسپانسر باید نسبتی با ما داشته باشد ؟ یا میتواند از دوست و یا آشنایان باشد ؟