50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اسپانسر برندگان لاتاری

اسپانسر برندگان لاتاری ( فرم I-134 )

حتما عبارت "اسپانسری برندگان لاتاری" برای بسیاری از برندگان یا متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا آشنا است. یکی از سوالات اساسی متقاضیان بعد از برنده شدن در لاتاری این است که آیا داشتن اسپانسر برای رفتن به آمریکا از طریق لاتاری ضرورت دارد؟ آیا می‌توان کسی را برای تمکن مالی به عنوان اسپانسر برندگان لاتاری یا حامی مالی معرفی کرد؟

نکته مهم: توجه کنید! نیاز به اسپانسر برای برندگان لاتاری حذف شده است و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید. معرفی حامی مالی بعد از برنده شدن در لاتاری محدود به دوران ریاست جمهوری ترامپ برای برخی کشورها بوده و امروزه دیگر موضوعیت ندارد. مگر در موارد استثنائی!

پس این مقاله مختص برندگان لاتاری است که بنا بر شرایط استثنائی مجبور به معرفی اسپانسر یا همان حامی مالی می‌شوند. اول یک تعریف کوتاه از اسپانسری برای ویزای آمریکا ارائه می‌دهیم و درباره نیاز به اسپانسر برندگان لاتاری ابهام‌زدایی می‌کنیم. سپس درباره شرایط و مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری توضیح می‌دهیم. 

اسپانسری برای دریافت ویزای آمریکا چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، اسپانسر (Sponser) یعنی حامی. برای ورود و اخذ ویزای کشورهای مختلف گاهی نیاز به معرفی اسپانسر (حامی مالی) دارید. برای اثبات تمکن مالی جهت اخذ بسیاری از ویزاهای کشور آمریکا نیز امکان معرفی اسپانسر وجود دارد. البته برای برخی ویزاها مثل ویزای خانوادگی، معرفی اسپانسر برای اقامت آمریکا اجباری است. شما برای دریافت ویزای خانوادگی، باید یک عضو خانواده را که در آمریکا شهروند یا مقیم قانونی است، به عنوان اسپانسر معرفی کنید. بنابراین باید برای دانلود فرم I-134 اقدام کنید.

اسپانسر چیست؟

اسپانسر باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشد:

  • باید شهروند یا مقیم قانونی کشور آمریکا باشد
  • توانایی مالی کافی را جهت حمایت مالی از شما داشته باشد و آن را به USCIS (اداره مهاجرت آمریکا) اثبات کند.

توجه داشته باشید که معرفی اسپانسر برندگان لاتاری الزامی نیست و در مراحل پس از برنده شدن عنوان نمی‌شود. نکته دیگر اینکه تمکن مالی برای دریافت ویزای لاتاری مقدار قابل توجهی نبوده و بنابراین می‌توان برای مهاجرت بدون دردسر به آمریکا اقدام کرد.

به‌طور معمول برای اسپانسری ویزاهای آمریکا دو فرم استفاده می‌شود: فرم I-864 و فرم I-134. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اسپانسری ویزای آمریکا و آشنایی با این دو فرم، حتما مقاله فرم های اسپانسری برای ویزای آمریکا را مطالعه کنید.

چرا در گذشته داشتن اسپانسر لاتاری ضروری بود؟

در سال 2017 با روی کار آمدن دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا، طرحی از طرف او ارائه و اجرا شد. این طرح ورود اتباع کشورهای ایران، یمن، سوریه، عراق، سومالی، لیبی و سودان را به خاک کشور آمریکا ممنوع کرد.

به‌همین دلیل مردم ایران نمی‌توانستند به آمریکا سفر یا مهاجرت کنند و برای دریافت ویزای لاتاری و ورود به آمریکا دچار مشکل می‌شدند. برای حل این مشکل از فرم‌ I-134 استفاده می‌شد. اما امروزه در دوران ریاست جمهوری جو بایدن این طرح باطل و ممنوعیت ورود به آمریکا برای ایرانیان برداشته شده است. بنابراین دیگر نیازی نیست که وقت خود صرف این موضوع کنیم که چگونه اسپانسر لاتاری پیدا کنیم ؟ 

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

با برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر مهاجرت به آمریکا را طی می‌کنید. اما توجه کنید که نیمه دوم راه بسیار مهم بوده و با وجود خوش‌شانس بودن در صورتی که نکات لازم را رعایت نکنید، امتیاز زندگی همیشگی در آمریکا را از دست خواهید داد.

بعد از برنده شدن در لاتاری باید نسبت به تکمیل فرم DS-260 اقدام کرده و ضمن آماده‌سازی مدارک برای انجام مراحل تست مدیکال برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید. در نهایت نیز باید در زمان مقرر در محل سفارت آمریکا حضور پیدا کرده و تمام نکات لازم برای داشتن یک مصاحبه موفقیت‌آمیز را انجام دهید. در ادامه این مراحل را معرفی کرده‌ایم:

اسپانسری برندگان لاتاری

شرکت در جلسه مصاحبه حضوری حساس‌ترین بخش ماجراست. حامی مهاجر برای آمادگی شما جهت شرکت در مصاحبه جلسات ماک سفارتی برگزار می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید این جلسات چگونه است؟ بهتر است مقاله پاسخ به سوالات مصاحبه ویزای آمریکا با ماک سفارتی را مطالعه فرمایید.

مدارک لازم برای مصاحبه ویزای لاتاری

مرحله مصاحبه در سفارت آمریکا بسیار مهم است. مدارک هویتی مثل شناسنامه و کارت پایان خدمت (برای آقایان)، تمام مدارک تحصیلی، پاسپورت معتبر، تمکن مالی و کانفرمیشن پیج (تاییدیه) فرمDS-260 از جمله مدارک ضروری برای این مرحله است. البته با توجه شرایط شما ممکن است مدارک بیشتری مورد نیاز باشد.

مدارک اسپانسری لاتاری آمیکا

توصیه ما این است که درباره مدارک لازم مصاحبه سفارت آمریکا حتما از کارشناسان حامی مهاجر مشاوره دریافت کنید. همچنین حتما زمان‌بندی مناسبی برای جمع‌آوری هر کدام از مدارک داشته باشید. 

هزینه‌ های بعد از برنده شدن در لاتاری

قطعا یکی از موارد مهم، بررسی هزینه های بعد از قبولی لاتاری است، یعنی هزینه‌های دریافت ویزای لاتاری و هزینه‌های زندگی در آمریکا. برای دریافت ویزای لاتاری باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • هزینه کارشناسی مربوط به تکمیل فرم DS-260
  • هزینه تور سفارتی برندگان لاتاری
  • هزینه مدیکال برندگان لاتاری
  • هزینه ثابت مصاحبه در سفارت آمریکا
  • هزینه پیکاپ پاسپورت و مدارک

خدمات حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

دریافت خدمات و مشاوره تخصصی از موسسه معتبر مهاجرتی برای برندگان لاتاری اولین قدم مهم برای طی کردن مراحل تا دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک آمریکا است. بهره‌مندی از خدمات باکیفیت نه تنها سبب موفقیت شما در مصاحبه و ورود به خاک آمریکا می‌شود، بلکه این امکان را فراهم می‌کند تا در وقت و بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

برای مثال اگر اشتباهی در روند اداری پیش آید، پرونده شما ممکن است وارد پروسه AP شود و این یعنی هزینه مدیکال دوباره و سفر مجدد برای شما. اما با دریافت مشاوره تخصصی، دچار این مشکلات نخواهید شد. خدمات حامی مهاجر بعد از برنده شدن در لاتاری موارد زیر است:

خدمات حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

شنیدن و خواندن تجربیات برندگان لاتاری یکی از اقدامات موثر برای آشنایی با لاتاری و مراحل بعد از آن است. در مقاله " تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا" می‌توانید درباره تجربه برخی برندگان لاتاری بخوانید که از مشتریان محترم موسسه حامی مهاجر بوده‌اند.

سخن پایانی

بعد از تجربه حس خوب برنده شدن در لاتاری آمریکا، توجه به نکات مهم مراحل دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک کشور آمریکا بسیار ضروری است. در این مقاله این نکته را گفتیم که دیگر معرفی اسپانسری برندگان لاتاری برای همه داوطلبین حذف شده است. مگر در موارد استثنایی که به‌دلیل مشکلات تمکن مالی مجبور به معرفی حامی مالی و تکمیل فرم I-134 شوند. اگر باز هم نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می‌توانید مقاله راهنما و مشاوره برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

حامی مهاجر به عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت و ویزا، از ثبت نام لاتاری، تا دریافت ویزای لاتاری (برای برندگان) و ورود به خاک آمریکا همراه شما خواهد بود. کارشناسان ما همواره در تلاش هستند تا خدمات با کیفیت و مطمئن ارائه دهند. برای اطلاع بیشتر در زمینه مهاجرت به آمریکا، لاتاری گرین کارت آمریکا و مشاوره برندگان لاتاری، از طریق شماره 02148000957 با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره اسپانسر برندگان لاتاری

شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری گرین کارت آمریکا هستید. حالا درست چند روز بعد از اعلام نتایچ لاتاری سوالات متعددی ذهن شما را درگیر کرده است. از شرایط اسپانسری برندگان لاتاری تا فرم اسپانسر لاتاری تا تمامی مراحل اداری بعد از برنده شدن در این قرعه‌کشی جهانی. در ادامه تلاش کردیم بخشی از این سوالات را مطرح کرده و پاسخی کوتاه بدهیم. پس همراه‌مان باشید. 

آیا برندگان لاتاری باید اسپانسر معرفی کنند؟

خیر، معرفی اسپانسر لاتاری در دوران ریاست جمهوری ترامپ و به علت بن ترامپ بود. اما امروزه ممنوعیت ورود به آمریکا برای ایرانیان حذف شده است و نیازی به داشتن اسپانسر برای لاتاری نیست.

بعد از برنده شدن در لاتاری چه کاری باید انجام داد؟

تکمیل فرم مهاجرتی DS-260 و دریافت وقت سفارت، مدیکال، آماده‌سازی مدارک و انجام مصاحبه حضوری مراحل کلی هستند. اما اولین و مهمترین اقدام برای این منظور، دریافت مشاوره تخصصی از کارشناس مجرب است.

نامه دوم وقت سفارت برندگان لاتاری چیست؟

نامه دعوت به مصاحبه لاتاری همان نامه دوم وقت سفارت برندگان لاتاری است که در آن تاریخ، ساعت و چگونگی حضور در محل سفارت آمریکا آورده شده است.

چگونه اسپانسر لاتاری پیدا کنیم؟

کار چندان سختی نیست و شما می‌توانید هر شخصی که لزوما عضو خانواده‌تان نیست را به‌عنوان اسپانسر یا همان حامی مالی انتخاب کنید. تکمیل فرم اسپانسری هزینه‌ای ندارد و فقط باید حامی مالی آن را امضاء کند. برخی نیز در ازای دریافت مبلغی پول حاضر می‌شوند که این فرم را امضاء کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 9 | کل دیدگاه های تایید شده: 5
سیما شفیعی
سلام من ۴۷ ساله و همسرم ۵۵ ساله و دخترم ۱۶ ساله هست هر دو پرستار هستیم و همسرم باز نشسته هست و من کارمند رسمی علوم پزشکی هستم ،ایا سن و شرایط ما ب ای دریافت ویزا و گرین کارت مشکل ساز نیست ؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود سیمای عزیز&nbsp;</p> <p>سن هیچ تاثیری در روند اجرای پروسه لاتاری ندارد&nbsp;</p>
مجتبی عزیزی
سلام وقت شما بخیر من اهل افغانستان هستم مدرک لیسانس دارم ولی خانم مدرک ندارد
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام

با توجه به اینکه شرایط ثبت‌نام را شما دارید، می‌توانید به عنوان کیس اصلی ثبت‌نام کرده و همسرتان زیرمجموعه شما شود. 

شوکت احمدی
باسلام کسی که درلاتاری ۲۰۲۲ قبول شده اگر قسمت petiioner را درفرم Ds260پرنکند مشکلی پیش می آید
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

می‌توانید با مراجعه به مقاله تخصصی راهنمای تکمیل فرم DS-260 حامی مهاجر، اطلاعات لازم را کسب کنید و درصورت تمایل برای تکمیل فرم توسط کارشناسان، با شماره 02148000957 تماس بگیرید. 

پروانه معماری
سلام و درود قبل از ورود به خاک امریکا و قبل از مصاحبه در سفارت نیاز به مدارک اسپانسری داریم یا بعد از ورود و در مصاحبه درون خاک؟!
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود پروانه عزیز&nbsp;</p> <p>اسپانسر جایگزین نامه تمکن مالی هست&nbsp;</p> <p>در صورتیکه شما مبلغ مورد نیاز سفارت را برای تمکن مالی نداشته باشید اما شخصی در امریکا اسپانسر شما بشوند میتونید در زمان سفارت ارائه کنید&nbsp;</p>
ناشناس
سلام ایا اسپانسر باید نسبتی با ما داشته باشد ؟ یا میتواند از دوست و یا آشنایان باشد ؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود همراه عزیز&nbsp;</p> <p>اولویت با خانواده درجه یک هست اما اگر از خانواده درجه دوم و یا دوستان هم شهروند امریکا باشند و شرایط اسپانسر شدن را داشته باشند می توانید معرفی کنید&nbsp;</p>