20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
دریافت گواهینامه آمریکا برای برندگان لاتاری

بسیاری از مردم علیرغم وجود خدمات متنوع حمل و نقل عمومی، به رانندگی با وسیله شخصی را ترجیح می‌دهند. مانند همه کشورها، برای اینکه بتوانید در جاده های ایالات متحده رانندگی کنید، به گواهینامه رانندگی نیاز دارید.

گواهینامه رانندگی ایالات متحده برای هر کسی که زندگی جدیدی را در آمریکا شروع می کند بسیار ضروری است، زیرا نه تنها به شما امکان رانندگی می دهد بلکه کارکردهای بسیار دیگر نیز دارد. بنابراین، گرفتن گواهینامه رانندگی در ایالات متحده آمریکا باید یکی از اولین مواردی باشد که هنگام ورود به آمریکا باید به آن توجه کنید.

در این مقاله قصد داریم تا درباره گرفتن گواهینامه آمریکا صحبت کنیم. در ابتدا توضیحی درباره دلایل داشتن گواهینامه در آمریکا خواهیم داد و به بررسی الزامات و شرایط رانندگی در آمریکا می‌پردازیم. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا اشاره خواهیم کرد. همچنین نحوه گرفتن گواهینامه در آمریکا را بررسی خواهیم کرد و درباره تعویض گواهینامه رانندگی در آمریکا و تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی نیز صحبت خواهیم کرد. در آخر نیز به سوالات متداول درباره گواهینامه رانندگی در آمریکا پاسخ خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر تجربه و تخصص در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا، مشاوره برندگان لاتاری و پیکاپ ویزا دارد. درصورت نیاز به مشاوره تخصصی می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دلایل داشتن گواهینامه رانندگی در آمریکا

گرفتن گواهینامه رانندگی در آمریکا

گواهینامه رانندگی در ایالات متحده آمریکا تنها مجوز رانندگی با وسیله نقلیه نیست و اهداف دیگر را نیز برآورده می کند. گواهینامه رانندگی در آمریکا به عنوان یک مدرک شناسایی نیز عمل می کند. کسانی که نه گواهینامه رانندگی دارند و نه مایل به دریافت آن هستند، می توانند به DMV محلی خود برای یک کارت شناسایی به عنوان جایگزین اقدام کنند.  همچنین گواهینامه رانندگی به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز در انجام برخی امور است. از جمله: افتتاح حساب بانکی، درخواست وام، درخواست برای  مزایای دولتی و غیره. علاوه براین، داشتن گواهینامه رانندگی به شما در پیدا کردن بسیاری از مشاغل در آمریکا کمک می‌کند.

الزامات  و شرایط رانندگی در آمریکا

 • داشتن حداقل 18 سال سن. (البته سن رانندگی در ایالت‌های مختلف متغیر است)
 • داشتن گواهینامه معتبر دولتی، گواهینامه معتبر خارجی و یا مجوز رانندگی بین المللی ضروری است.(مجوزهای منقضی شده اصلا مجاز نیستند)
 • عاری بودن از هرگونه شرایط پزشکی که فرد را برای رانندگی ناتوان می‌کند.
 • رعایت تمام قوانین و مقررات رانندگی ایالات متحده.

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا(برای دارندگان گرین کارت)

 اگر به دفتر منطقه ای یا نزدیکترین DMV خود مراجعه کرده و می خواهید برای گواهینامه رانندگی درخواست دهید، به مدارک زیر نیاز دارید:

 • پاسپورت معتبر
 • شماره تامین اجتماعی (SSN)
 • گرین کارت
 • شناسنامه
 • اثبات آدرس محل سکونت فعلی شما ( اثبات آن با مدارکی مانند قبض آب و برق)

لازم به ذکراست که بگوییم این مدارک ممکن است در هر ایالت متفاوت باشد. دربسیاری از موارد DMV از شما فقط SSN، پاسپورت و آدرس محل زندگی می‌خواهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره SSN و نحوه دریافت آن مقاله SSN آمریکا را بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا

نحوه گرفتن گواهینامه آمریکا

اگر می خواهید گواهینامه رانندگی در آمریکا بگیرید، باید به نزدیکترین DMV محل زندگی خود مراجعه کنید و یک فرآیند چند مرحله ای را طی کنید. اگرچه هر ایالت دستورالعمل های مخصوص به خود را دارد، ولی مراحل زیر معمولاً برای دریافت گواهینامه رانندگی مورد نیاز است:

 • تست بینایی
 • آزمون آیین نامه (سوالات چند گزینه ای)
 • آزمون عملی رانندگی

DMV های آمریکا

برای تکمیل برخی از فرم‌های درخواست و اطلاع از شرایط دقیق، می‌توانید به سایت DMV ایالت مورد نظرتان مراجعه فرمایید. آدرس سایت DMV برخی از های ایالت‌های محبوب آمریکا به شرح زیر است:

ایالت

آدرس سایت

کالیفرنیا

https://www.dmv.ca.gov/portal/

نیویورک

https://dmv.ny.gov/

فلوریدا

https://www.dmvflorida.org/

 

تعویض گواهینامه رانندگی در آمریکا

تعویض گواهینامه رانندگی در آمریکا

برخی از ایالت های آمریکا با سایر کشورها توافق نامه دارند و تعویض گواهینامه رانندگی نسبتاً بدون پیچیدگی است. با این حال، برخی از ایالت ها نیاز به آزمون تئوری دارند، در حالی که برخی دیگر نیاز به آزمون عملی رانندگی نیز دارند. علاوه بر این، آزمایش بینایی و ارائه مدارک دیگر نیز اغلب درخواست می شود.

تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی

متاسفانه باتوجه به تفاوت ماشین های ایرانی با ماشین های آمریکایی و تفاوت در برخی قوانین رانندگی، گواهینامه رانندگی ایرانی در آمریکا معتبر نمی‌باشد. ایرانیانی که قصد رانندگی در ایالات متحده دارند باید مجدد در آمریکا درخواست گواهینامه رانندگی دهند و تمام مراحل اخذ گواهینامه را طی کنند.

تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی

سخن پایانی

دراین مقاله درباره گواهینامه رانندگی در آمریکا صحبت کردیم و گفتیم که گواهینامه رانندگی در آمریکا علاوه بر مجوز رانندگی، یکی از مدارک شناسایی است و به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز در انجام برخی امور نیز استفاده می‌شود. الزامات و شرایط رانندگی در آمریکا را بررسی کردیم و به مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا اشاره کردیم. در ادامه نیز درباره نحوه گرفتن گواهینامه آمریکا، تعویض گواهینامه رانندگی در آمریکا و تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی صحبت کردیم. ما دراین مقاله سعی کردیم توضیحات مورد نیاز درباره اخذ گواهینامه آمریکا را به شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم پاسخگوی برخی از سوالات شما دراین زمینه بوده باشیم.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، می‌توانید از طریق شماره 02148000957با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

درصورتی که می‌خواهید درمورد لاتاری و زندگی بعداز برنده شدن در لاتاری اطلاعات بیشتری داشته باشید، مقاله‌ی زندگی برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

سوالات متداول درباره گواهینامه رانندگی در آمریکا

 برنده لاتاری چه زمانی می‌تواند در آمریکا گواهینامه رانندگی دریافت کند؟

برندگان لاتاری پس از ورود به ایالات متحده، در هرزمان که مایل به دریافت گواهینامه باشند می‌توانند به DMV نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنند و برای اخذ گواهینامه درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای برنده لاتاری برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا برای برندگان لاتاری شامل مواردی از جمله پاسپورت و ویزا، اثبات ادرس محل سکونت فعلی و در صورت نیاز سایر مدارک هویتی و مهاجرتی است.

آیا برنده لاتاری حتما باید شهروند آمریکا بشه تا گواهینامه رانندگی دریافت کنه؟

خیر. برندگان لاتاری پس از ورود به ایالات متحده امکان درخواست برای دریافت گواهینامه رانندگی را دارند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0