50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

گواهینامه رانندگی در آمریکا برای ایرانیان

دریافت گواهینامه آمریکا برای برندگان لاتاری

بسیاری از مردم علی‌رغم وجود خدمات متنوع حمل و نقل عمومی، به رانندگی با وسیله شخصی را ترجیح می‌دهند. مانند همه کشورها، برای اینکه بتوانید در جاده های ایالات متحده رانندگی کنید، به گواهینامه رانندگی نیاز دارید.

گواهینامه رانندگی ایالات متحده برای هر کسی که زندگی جدیدی را در آمریکا شروع می کند بسیار ضروری است، زیرا نه تنها به شما امکان رانندگی می دهد بلکه کارکردهای بسیار دیگر نیز دارد. بنابراین، گرفتن گواهینامه رانندگی در  آمریکا باید یکی از اولین مواردی باشد که هنگام ورود به آمریکا باید به آن توجه کنید.

در این مقاله قصد داریم تا درباره گرفتن گواهینامه آمریکا صحبت کنیم. در ابتدا درباره دلایل داشتن گواهینامه در  بین‌المللی آمریکا توضیح خواهیم داد وسپس به بررسی شرایط و قوانین رانندگی در آمریکا می‌پردازیم. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه اشاره خواهیم کرد.

هم‌چنین درباره نحوه گرفتن گواهینامه در آمریکا و تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی نیز صحبت خواهیم کرد. در آخر نیز به سوالات متداول درباره گواهینامه رانندگی در آمریکا پاسخ خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر تجربه و تخصص در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا و مشاوره برندگان لاتاری دارد.

گواهینامه رانندگی در آمریکا

گواهینامه رانندگی در ایالات متحده آمریکا تنها مجوز رانندگی با وسیله نقلیه نیست و اهداف دیگر را نیز برآورده می کند. گواهینامه رانندگی در آمریکا به عنوان یک مدرک شناسایی نیز عمل می کند. کسانی که نه گواهینامه رانندگی دارند و نه مایل به دریافت آن هستند، می توانند به DMV محلی خود برای یک کارت شناسایی به عنوان جایگزین اقدام کنند.

گرفتن گواهینامه رانندگی

همچنین گواهینامه رانندگی به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز در انجام برخی امور است. از جمله: افتتاح حساب بانکی، درخواست وام، درخواست برای  مزایای دولتی و غیره. علاوه براین، داشتن گواهینامه رانندگی به شما در پیدا کردن بسیاری از مشاغل در آمریکا کمک می‌کند.

شرایط رانندگی در آمریکا برای مهاجران

 • سن گواهینامه در آمریکا بین 16 تا 18 سال است. (البته سن رانندگی در ایالت‌های مختلف متغیر است)
 • داشتن گواهینامه معتبر دولتی، گواهینامه معتبر خارجی و یا مجوز رانندگی بین المللی ضروری است.(مجوزهای منقضی شده اصلا مجاز نیستند)
 • عاری بودن از هرگونه شرایط پزشکی که فرد را برای رانندگی ناتوان می‌کند.
 • رعایت تمام قوانین و مقررات رانندگی ایالات متحده.
بیش‌تر بخوانید: راهنمایی اجاره و خرید خودرو در آمریکا 

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا

شما برای اخذ گواهینامه رانندگی به مدارکی نیاز دارید. هم‌چنین باید به یکی از شعبات DMV مراجعه کرده و مدارک خود را پیش از ثبت‌نام به آن‌ها تحویل دهید. در بخش پایین مدارک لازم برای دریافت گواهینامه را به شما خواهیم گفت. ضمنا، درمورد این‌که DMV چیست در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت.

 • پاسپورت معتبر
 • شماره تامین اجتماعی (SSN)
 • گرین کارت
 • شناسنامه
 • اثبات آدرس محل سکونت فعلی شما ( اثبات آن با مدارکی مانند قبض آب و برق)

لازم به ذکراست که بگوییم این مدارک ممکن است در هر ایالت متفاوت باشد. دربسیاری از موارد DMV از دارندگان گرین کارت فقط SSN، پاسپورت و آدرس محل زندگی می‌خواهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره SSN و نحوه دریافت آن مقاله SSN آمریکا را بخوانید.

مدارک گواهینامه رانندگی

نحوه گرفتن گواهینامه آمریکا

ابتدا توضیحی درمورد DVM به شما بدهیم. DMV (Department of Motor Vehicles) یا دپارتمان وسایل نقلیه موتوری، آژانسی‌ است که وظیفه ثبت‌نام وسایل نقلیه موتوری و گواهینامه رانندگی را برعهده دارد. این وظایف شامل بازرسی ایمنی، صدور گواهینامه و کارت شناسایی، بررسی سوابق رانندگی و ... است.

اگر می خواهید گواهینامه رانندگی در آمریکا بگیرید، باید به نزدیکترین DMV محل زندگی خود مراجعه کنید و یک فرآیند چند مرحله ای را طی کنید. اگرچه هر ایالت دستورالعمل های مخصوص به خود را دارد، ولی مراحل زیر معمولاً برای دریافت گواهینامه رانندگی مورد نیاز است:

 • تست بینایی
 • آزمون آیین نامه (سوالات چند گزینه ای)
 • آزمون عملی رانندگی

برای تکمیل برخی از فرم‌های درخواست و اطلاع از شرایط دقیق، می‌توانید به سایت DMV ایالت مورد نظرتان مراجعه فرمایید. آدرس سایت DMV برخی از های ایالت‌های محبوب آمریکا به شرح زیر است:

ایالت

آدرس سایت

کالیفرنیا

https://www.dmv.ca.gov/portal/

نیویورک

https://dmv.ny.gov/

فلوریدا

https://www.dmvflorida.org/

 

بیش‌تر مطالعه کنید: پیکاپ ویزا

هزینه گواهینامه در آمریکا

هیچ قیمت مشخصی برای هزینه گواهینامه در امریکا نمی‌توان مشخص کرد؛ زیرا شرایط هر ایالت باهم متفاوت است. تنها می‌توان بازه قیمتی برای اخذ گواهینامه تعیین کنیم که این بازه قیمتی از 20 تا 1000 دلار متغیر است.
هم‌چنین برای اطلاع از هزینه گرفتن گواهینامه در آمریکا می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته و از کارشناسان ما سوالات خود را بپرسید.

تعویض گواهینامه رانندگی در آمریکا

برخی از ایالت های آمریکا با سایر کشورها توافق نامه دارند و تعویض گواهینامه رانندگی نسبتاً بدون پیچیدگی است.

تعویض گواهینامه رانندگی با این حال، برخی از ایالت ها نیاز به آزمون تئوری و برخی دیگر  به آزمون عملی رانندگی نیاز دارند. علاوه بر این، آزمایش بینایی و ارائه مدارک دیگر نیز اغلب درخواست می شود.

تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی

متاسفانه باتوجه به تفاوت ماشین های ایرانی با ماشین های آمریکایی و تفاوت در برخی قوانین رانندگی، گواهینامه رانندگی ایرانی در آمریکا معتبر نمی‌باشد. ایرانیانی که قصد رانندگی در ایالات متحده دارند باید مجدد در آمریکا درخواست گواهینامه رانندگی دهند و تمام مراحل اخذ گواهینامه را طی کنند.

تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی

سخن پایانی!
تمام اطلاعات مورد نیاز درمورد اخذ گواهینامه بین‌ المللی آمریکا را به شما گفتیم. هم‌چنین فهمیدیم گواهینامه شما به‌عنوان یکی از مدرک شناسایی‌تان به حساب می‌آید که برای انجام برخی امور به آن نیاز خواهید داشت. در این مقاله، مدارک مورد نیاز و  الزامات و شرایط گرفتن گواهینامه در آمریکا را بررسی کردیم. متوجه شدیم چه‌طور می‌توان گواهینامه ایرانی را به گواهینامه آمریکایی تبدیل کرد.
ضمنا! درصورت وجود هرگونه سوال درمورد شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید و تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

سوالات متداول درباره گواهینامه رانندگی در آمریکا

برخی سوالات رایج شما درمورد گواهینامه رانندگی در آمریکا را در قسمت پایین برایتان پاسخ داده‌ایم. اگر هرگونه سوال دیگری جز سوالات مطرح شده برایتان پیش آمد، در قسمت کامنت با ما مطرح کنید تا سریعا پاسخ سوال شما را بدهیم.

برنده لاتاری چه زمانی می‌تواند در آمریکا گواهینامه رانندگی دریافت کند؟

برندگان لاتاری پس از ورود به ایالات متحده، در هرزمان که مایل به دریافت گواهینامه باشند می‌توانند به DMV نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنند و برای اخذ گواهینامه درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای برنده لاتاری برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا برای برندگان لاتاری شامل مواردی از جمله پاسپورت و ویزا، اثبات ادرس محل سکونت فعلی و در صورت نیاز سایر مدارک هویتی و مهاجرتی است.

آیا برنده لاتاری حتما باید شهروند آمریکا بشه تا گواهینامه رانندگی دریافت کنه؟

خیر. برندگان لاتاری پس از ورود به ایالات متحده امکان درخواست برای دریافت گواهینامه رانندگی را دارند.

سن قانونی گواهینامه در امریکا چند است؟

برای گواهینامه رانندگی در آمریکا معمولا می‌توانید بین سنین 16 تا 18 سال درخواست دهید.

شرایط گرفتن گواهینامه پایه یک در امریکا چیست؟

داشتن بیش از 18 سال سن، سابقه دو سال رانندگی، گواهی معتبر معاینه پزشکی و ... از جمله شرایط گرفتن گواهینامه پایه یک در آمریکا است

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 3
ناهید حاجی آبادی
جد اکثر سن رانندگی در آمریکا چقدر است؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام روز بخیر

قوانین رانندگی برای هر ایالت متفاوت است و نمی‌توان حداکثر سنی برای اخذ گواهینامه درنظر گرفت و افراد مسن نیز می‌توانند گواهینامه بگیرند

صدرا
سلام. برای گرفتن گواهینامه چه مراحلی را باید طی کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز، وقت بخیر

برای گرفتن گواهینامه در آمریکا ابتدا باید در تست بینایی شرکت کنید و پس از برگزاری کلاس‌های آموزشی در آزمون آیین‌نامه و آزمون عملی رانندگی شرکت می‌کنید.

نبات
سلام روز خوش برای اخذ گواهینامه پایه یک حداقل باید چند سال داشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز, وقت‌بخیر

حداقل سنی که برای اخذ گواهینامه پایه یک باید داشته باشید 18 سال است.