20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
خرید و اجاره خودرو برندگان لاتاری در آمریکا

یکی از مهم ترین خریدهایی که هر مهاجری در آمریکا انجام می دهد، خرید ماشین است. ماشین برای اکثر مهاجران ضروری است. همچنین داشتن ماشین به افرادی که مهارتی ندارند کمک می‌کند تا شغل هایی مانند کار در اوبر را داشته باشند. ما دراین مقاله به بررسی جامع خرید و اجاره ماشین در آمریکا می‌پردازیم. ابتدا توضیحاتی درباره راهنمای خرید و اجاره ماشین در آمریکا می‌دهیم و بررسی می‌کنیم که کدام گزینه برای کدام مهاجران بهتر است. در ادامه به بررسی خرید ماشین در آمریکا برای مهاجران می‌پردازیم و درباره شرایط،مدارک،قیمت انواع ماشین،دریافت وام خرید خودرو برای مهاجران،خرید اقساطی خودرو در آمریکا، بیمه خودرو و خرید اتومبیل دسته دوم و اپلیکیشن‌های خرید و فروش خودرو در آمریکا صحبت می‌کنیم. در آخر نیز توضیحاتی درباره اجاره خودرو در آمریکا، شرایط اجاره ماشین برای مهاجران و لیستی از بهترین سایت‌ها برای اجاره خودرو در آمریکا خدمت شما ارائه می‌دهیم.

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی متخصص در اموری همچون ثبت نام لاتاری، مشاوره برندگان لاتاری، برگزاری تور سفارتی و برگزاری ماک مصاحبه سفارتی است. شما می‌توانید از طریق شماره 02191319191 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

راهنمای خرید و اجاره خودرو در آمریکا

خرید یا اجاره خودرو به مدت زمان اقامت شما در آمریکا بستگی دارد. بیشتر مهاجران آمریکا و کارشناسان خودرو، توصیه می‌کنند که خرید ماشین در آمریکا فقط برای اقامت‌های بیش از سه ماه ارزش دارد و در غیر این صورت اجاره خودرو بهتر است. اما با این حال، تصمیم برای خرید و اجاره خودرو به شخص و شرایط زندگی او بستگی دارد. در جدول زیر، می‌توانید بهترین گزینه برای افراد با انواع اقامت را ببینید:

اقامت تا 90 روز

اجاره خودرو

اقامت تا 6 ماه

اجاره یا خرید خودرو

اقامت بیش از 6 ماه

خرید خودرو

دارندگان گرین کارت

خرید خودرو

 

شرایط خرید خودرو برندگان لاتاری در آمریکا

شرایط خرید خودرو برندگان لاتاری در آمریکا

خرید ماشین در آمریکا کار پیچیده و سختی نیست و هر کسی می‌تواند در ایالات متحده ماشین بخرد. همه افراد با توجه به بودجه‌ای که برای خرید ماشین دارند می‌توانند برای خرید خودرو نو و دسته دوم اقدام کنند. برای خرید خودرو در نمایندگی یا از طریق شخصی که خودروی خود را می فروشد، نیازی به اثبات شهروندی نیست. با این حال، برای رانندگی قانونی به گواهینامه نیاز دارید.

چنانچه درباره دریافت گواهینامه اطلاعات ندارید، مقاله دریافت گواهینامه رانندگی آمریکا را بخوانید.

مدارک مورد نیاز خرید ماشین در آمریکا

مدارک مورد نیاز برای خرید خودرو در آمریکا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • گواهینامه
 • بیمه ماشین
 • شماره تامین اجتماعی (SSN)
 • پاسپورت
 • گرین کارت
 • مدارک مالی

لازم به ذکر است که بگوییم ممکن است این مدارک در هرایالت یا در هر نمایندگی فروش متفاوت باشد. در بعضی موارد ممکن است از شما یک یا دو مورد ازاین مدارک را بخواهند، یا تمام این مدارک یا حتی مدارک بیشتر نیز بخواهند. همچنین در خرید ماشین دست دوم ممکن است مدارک کمتری از شما بخواهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت SSN مقاله دریافت SSN برای برندگان لاتاری را بخوانید.

هزینه خرید خودرو در آمریکا

هزینه خرید خودرو در آمریکا

در امریکا شما با هر بودجه‌ای که داشته باشید می‌توانید ماشین بخرید. ما در جداول زیر لیستی از قیمت ماشین های مختلف را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

قیمت خودرو های مقرون به صرفه در آمریکا

مدل ماشین

قیمت (دلار)

Suzuki Reno 2008

1,285 – 3,545

Volkswagen New Beetle 2009

2,871 – 6,951

Hyundai Accent 2011

3,552 – 6,647

Cadillac STS 2007

4,297 – 11,463

Jeep compass 2008

4,563 – 5,342

Chevrolet Spark 2013

5,664 – 6,637

 

قیمت خودرو های جدید در آمریکا

مدل ماشین

قیمت (دلار)

Mercedes Benz S class 2023

114,500 – 229,000

Audi R8 2023

158,600 – 222,100

Lucid Air 2023

87,400 – 179,000

Porsche Cayman 2023

63,400 – 149,100

GMC Yukon 2023

57,400 – 97,255

Ford Bronco 2023

32,295 – 73,780

Ford Mustang 2023

27,770 – 55,570

 

دریافت وام خودرو در آمریکا برای مهاجران

مهاجران در ایالات متحده می‌توانند وام خودرو دریافت کنند. افراد تا زمانی که گرین کارت یا ویزا دارند، واجد شرایط دریافت وام ماشین هستند. اما در برخی شرایط نیز ممکن است به برخی افراد وام تعلق نگیرد یا شرایط دریافت وام بسیار سخت باشد. زیرا هنگامی که وام دهندگان درخواست های وام را ارزیابی می کنند، به چند عامل خاص نگاه می کنند و شاید مهمترین آنها امتیاز اعتباری باشد. امتیاز اعتباری نشان می‌دهد که متقاضی وام چقدر در بازپرداخت وام‌ها و پرداخت بدهی‌ها قابل اعتماد است. اما مهاجرانی که تازه وارد ایالات متحده شده‌اند، از کارت های اعتباری ایالات متحده استفاده نکرده اند یا در سیستم اعتباری ایالات متحده شرکت نکرده اند، بنابراین معمولاً هنگام ورود به ایالات متحده هیچ سابقه اعتباری ندارند و ممکن است بعد از چند ماه که از ورود آن‌ها گذشت بتوانند برای دریافت وام اقدام کنند. با این حال، افرادی که با ویزای مهاجرتی کاری یا سرمایه گذاری وارد ایالات متحده شده‌اند راحت تر و سریع تر می‌توانند وام خودرو دریافت کنند.

دریافت وام خودرو در آمریکا برای مهاجران

خرید اقساطی خودرو در آمریکا برای برندگان لاتاری

برخی از نمایندگی‌های فروش خودرو در آمریکا، فروش اقساطی را ارائه می‌دهند. برای خرید اقساطی خودرو در آمریکا نیز باید امتیاز اعتباری و سابقه مالی خوبی داشته باشید و همچنین باید توانایی مالی خود را ثابت کنید. همانطور که گفتیم، برندگان لاتاری که تازه وارد آمریکا شده‌اند ممکن است نتوانند از این شرایط استفاده کنند زیرا هنوز هیچ امتیاز اعتباری و سابقه مالی ندارند اما با گذشت چند ماه و کسب امتیاز اعتباری و سابقه مالی یا با پیدا کردن شغل مناسب، ممکن است بتوانند برای خرید اقساطی خودرو اقدام کنند.

بیمه خودرو در آمریکا

اگر می خواهید یک خودرو در ایالات متحده داشته باشید، به بیمه مسئولیت شخص ثالث نیاز دارید. با این حال، به عنوان یک خارجی، نه تنها باید حق بیمه بیشتری بپردازید، بلکه معمولاً باید گواهینامه رانندگی ایالات متحده را نیز ارائه دهید. برای دریافت بیمه خودرو بهتراست که با یک کارگزار قابل اعتماد که بازار بیمه را به خوبی می شناسد مشورت کنید. همچنین شما ممکن است بتوانید بیمه خودروی ارزان قیمت مالک قبلی را به عهده بگیرید که هنگام مذاکره می‌توانید دراین مورد توافق کنید.

خرید ماشین دسته دوم در آمریکا

خرید ماشین دسته دوم را می‌توان بهترین گزینه برای خرید ماشین در آمریکا برای مهاجران تازه وارد به آمریکا دانست. دراین روش ممکن است مدارک زیادی از شما خواسته نشود و خیلی راحت تر از چیزی که فکرش را بکنید، کارهای خرید ماشین و تغییر مالکیت انجام شود. همچنین ماشین دسته دوم از نظر هزینه نیز بهترین انتخاب است زیرا که با کمترین هزینه می‌توانید ماشین مورد نظرتان را بخرید. برای این کار نیز سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها ماشین مورد نظر خود را بیابید. همچنین برای انجام تغییر مالکیت باید به یکی از شعبه‌های DMV محل زندگی خود مراجعه کنید.

مراحل خرید خودرو دسته دوم در آمریکا

هنگام خرید اتومبیل دسته دوم در ایالات متحده، مراحل زیر را طی خواهید کرد:

 1. پیدا کردن خودرو مناسب
 2. بررسی‌های ظاهری خودرو
 3. بررسی های اسناد خودرو و سابقه خودرو
 4. مذاکره قیمت
 5. امضای قرارداد خرید
 6. پرداخت
 7. ثبت خودرو در DMV

قرارداد خرید ماشین در آمریکا

قرارداد خرید ماشین در آمریکا

اگر قصد خرید خودرو در ایالات متحده را دارید، باید در ثبت قرارداد خرید دقت کنید. این قرارداد باید حاوی موارد زیر باشد:

 • اطلاعات فروشنده و خریدار
 • سازنده خودرو
 • سال ساخت خودرو
 • نوع خودرو
 • شماره شناسایی
 • قیمت فروش
 • تاریخ فروش
 • امضاء هر دو طرف

اپلیکیشن خرید و فروش خودرو در آمریکا

اگر به دنبال خرید ماشین دسته دوم یا نو در آمریکا هستید می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های گوناگون، ماشین مورد نظر خود را بیابید. در ادامه به چند مورد از بهترین اپلیکیشن‌ها می‌پردازیم:

 • Edmunds

این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا قیمت‌ ماشین‌های مختلف را ببینید و بررسی کنید. همچنین این برنامه اطلاعاتی در مورد همه چیز از میانگین هزینه سوخت گرفته تا معاملات در منطقه شما را ارائه می دهد. این اپلیکیشن علاوه بر جستجوی اتومبیل، به شما امکان می دهد وسایل نقلیه مشابه را با هم مقایسه کنید، جستجوهای خود را ذخیره کنید، پرداخت های ماهانه وام را محاسبه کنید و به فروشندگان پیام دهید.

 • Carvana

کاروانا به خریداران خودرو این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به ترک خانه، خودروی مورد نظر خود را پیدا، خریداری و دریافت کنند. مزیت عمده ای که با خرید از کاروانا حاصل می شود، خرید با حداقل هزینه ها است. با توجه به فرآیند کاملاً آنلاین، در هزینه های کمیسیون و کارمزدها صرفه جویی خواهید کرد. همچنین دارای یک دوره تست رانندگی هفت روزه است.

 • Iseecars

برنامه و وب سایت iSeeCars به ​​کاربران امکان می دهد اتومبیل های دست دوم را جستجو کنند و بهترین خودروهای موردنیازشان را در منطقه خود بیابند. این سایت بیش از 50 تا فیلتر برای جستجوی سریع و یافتن ماشین مورد نظرتان دارد. همچنین می‌توانید هشدارهای قیمت را تنظیم کنید تا وقتی ماشینی که به آن علاقه دارید کاهش قیمت داشته باشد، برنامه به شما اطلاع دهد.

اجاره خودرو به عنوان مهاجر در آمریکا

اگر به یک ماشین در ایالات متحده نیاز دارید، دو گزینه دارید. می توانید ماشین اجاره کنید یا بخرید. هر گزینه مزایا و معایبی دارد و همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بهترین انتخاب برای شما به شرایط شخصی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر می دانید که فقط در کوتاه مدت به یک خودرو نیاز دارید، اجاره خودرو در کوتاه مدت مقرون به صرفه تر است. اما بهتر است بدانید که اجاره خودرو در دراز مدت تقریبا همیشه پرهزینه تر از خرید است. همچنین اجاره خودرو برای برخی افراد امکان داشتن خودروهای روز دنیا یا خودرو مورد علاقه آنها که توان خرید آن را ندارند فراهم می‌کند.

شرایط اجاره ماشین در آمریکا

برای اجاره خودرو در آمریکا باید حداقل 25 سال سن داشته باشید. البته این بدان معنا نیست که افراد زیر 25 سال نمی‌توانند ماشین اجاره کنند، بلکه افراد 18 تا 24 سال باید یک هزینه اضافی برای اجاره خودرو بپردازند. همچنین این افراد باید گواهینامه رانندگی معتبر و مورد تایید ایالات متحده داشته باشند و داشتن گواهینامه رانندگی در اجاره خودرو ضروری است. در برخی مواقع ممکن است از شما علاوه بر گواهینامه پاسپورت نیز بخواهند. علاوه براین‌ها، برای اجاره خودرو شما باید امتیاز اعتباری و سابقه مالی خوبی داشته باشید. البته به عنوان یک مهاجر تازه وارد به ایالات متحده، سابقه مالی و امتیاز اعتباری در آمریکا را ندارید اما می‌توانید با شرایط و مدارک دیگری این را ثابت کنید.

معرفی بهترین سایت های اجاره ماشین در آمریکا

معرفی بهترین سایت های اجاره ماشین در آمریکا

یافتن ماشین مناسب برای اجاره کار سختی نیست. سایت‌های زیادی برای پیدا کردن ماشین مناسب برای اجاره وجود دارد که در ادامه به چند مورد از بهترین سایت‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. Expedia

Expedia یک سایت محبوب است که از دهه 1990 وجود داشته است. این سایت مکان محبوبی برای رزرو پرواز، هتل، اتومبیل کرایه‌ای و سفرهای دریایی است. دراین سایت می‌توانید با استفاده از گزینه‌های فیلتر و مرتب سازی، به سرعت آنچه را که می‌خواهید پیدا کنید.

 1. Momondo

این سایت یکی دیگر از سایت‌های خوب برای اجاره ماشین است که قیمت‌های آژانس‌ها و کمپانی‌های مختلف اجاره ماشین را نشان می‌دهد. شما می‌توانید از طریق این سایت قیمت‌های مختلف را ببینید و سپس برای اجاره و رزرو به آن آژانس یا کمپانی به صورت آنلاین منتقل شوید.

 1. Kayak

مانند Momondo، این سایت نیز یک موتور فراجستجو است که قیمت‌ها را در وب‌سایت‌های دیگر در یک نقطه به شما نشان می‌دهد. این یک راه عالی برای جستجوی سریع خودروهای ارزان قیمت، پروازها و هتل‌ها است. در نهایت اگر قصد رزرو از طریق این سایت را داشتید، با ایجاد حساب کاربری می‌توانید از تخفیف‌های این سایت استفاده کنید.

 1. Orbitz

Orbitz وب سایت بزرگ دیگری است که برای رزرو پروازها، هتل ها و اتومبیل های کرایه ای استفاده می شود. این سایت نیز گزینه‌های جستجوی پیشرفته و تخفیف‌های خوب برای کسانی که حساب کاربری در این سایت ایجاد می‌کنند، دارد.

 1. Priceline

این سایت نیز یکی دیگر از سایت‌های اجاره ماشین است که با داشتن گزینه‌های مذاکره کننده قیمت (priceline negotiator)  و قیمت خود را بگویید(name your own price) به شهرت رسید. در این سایت نیز شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های جستجوی پیشرفته، ماشین مورد نظرتان را بیابید.

 

سخن پایانی

ما دراین مقاله سعی کردیم تا تمام نکات لازم برای خرید و اجاره ماشین در آمریکا را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. در ابتدا به بررسی خرید ماشین در آمریکا برای برندگان لاتاری یا به طور کلی برای مهاجران پرداختیم و درباره تمام نکات لازم برای خرید خودرو در آمریکا مانند شرایط خرید، مدارک مورد نیاز، هزینه، دریافت وام خودرو، خرید اقساطی خودرو، بیمه اتومبیل، خرید خودرو دسته دو و مراحل آن توضیحاتی ارائه دادیم. در اخر نیز به بررسی اجاره ماشین در آمریکا برای مهاجران و شرایط آن پرداختیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02191344330 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره خرید و اجاره ماشین در آمریکا

آیا برای خرید ماشین در آمریکا باید حتما شهروند آمریکا باشیم؟

خیر. همه افراد از جمله مسافران، دانشجویان و مهاجران دارای گرین کارت می‌توانند با توجه به مدت زمان اقامتشان در آمریکا برای خرید یا اجاره خودرو در آمریکا اقدام کنند.

آیا می توانم بدون گواهینامه رانندگی در آمریکا ماشین بخرم؟

بله، اگر مدرک شناسایی معتبر داشته باشید می توانید به صورت قانونی بدون گواهینامه رانندگی خودرو بخرید. اما به‌خاطر داشته باشید که بدون گواهینامه رانندگی و بیمه، اجازه رانندگی قانونی را نخواهید داشت.

آیا می توانم در ایالات متحده بدون SSN ماشین بخرم؟

در واقع در برخی شرایط امکان خرید خودرو بدون شماره تامین اجتماعی(SSN) وجود دارد، اما هر خرید بزرگی در آمریکا باید به خدمات درآمد داخلی گزارش شود و این بدان معناست که فروشندگان به شماره تامین اجتماعی شما نیاز خواهند داشت.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0