20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
ویزای ازدواج آمریکا

ویزای ازدواج یک ویزای مهاجرتی است که به همسر خارجی یک شهروند آمریکایی یا مقیم دائم آمریکا(دارنده گرین کارت) امکان این را می دهد که به ایالات متحده مهاجرت کند.اما چه کسانی می توانند ویزای ازدواج را دریافت کنند؟ شرایط اخذ آن چیست؟ ما در ادامه این مقاله به بررسی کامل این سوالات، مدارک مورد نیاز و تفاوت های آن با ویزای نامزدی آمریکا می پردازیم.

موسسه حامی مهاجر، با داشتن تجربه ای طولانی و تخصص در زمینه اخذ انواع ویزای آمریکا، دریافت اقامت دائم آمریکا، اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا و پیکاپ ویزا  می تواند دراین مسیر به شما کمک کند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره 02148000957با مشاوران حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

ازدواج با سیتیزن(شهروند) آمریکا

برای شهروندان آمریکایی که می خواهند همسر خارجی خود را به ایالات متحده بیاورند، ایالات متحده با توجه به شرایط آنها ویزاهایی را ارائه می دهد :

 • ویزای مهاجرتی IR1 :یک نوع ویزای مهاجرتی مختص همسر یک شهروند آمریکایی می باشد.(در صورتی که 2 سال از ازدواج آنها گذشته باشد)
 • ویزای مهاجرتی CR1 : نوعی ویزای مهاجرتی مختص همسر یک شهروند آمریکایی می باشد.( درصورتی که کمتر از 2 سال از ازدواج آنها گذشته باشد)
 • ویزای غیر مهاجرتی K-3 : ویزای K3 یک نوع ویزای غیر مهاجرتی مختص همسر یک شهروند آمریکایی می باشد که به او این امکان را می دهد تا به طور موقت به ایالات متحده سفر کنند که تا زمان دریافت ویزای مهاجرتی خود در کنار همسرش باشد.

 ازدواج با دارنده گرین کارت آمریکا

ازدواج با دارنده گرین کارت

برای مقیم دائم آمریکا( دارنده گرین کارت آمریکا) که می خواهد همسر خارجی خود را به ایالات متحده بیاورد، ایالات متحده با توجه به شرایط آنها ویزاهایی را ارائه می دهد :

 • ویزای مهاجرتی F2A :نوعی ویزای مهاجرتی مختص همسر یک مقیم دائم آمریکا( دارنده گرین کارت آمریکا) می باشد.(در صورتی که 2 سال از ازدواج آنها گذشته باشد)
 • ویزای مهاجرتی C21 :نوعی ویزای مهاجرتی مختص همسر یک مقیم دائم آمریکا(دارنده گرین کارت آمریکا) می باشد.(درصورتی که کمتر از 2سال از ازدواج آنها گذشته باشد)

تفاوت ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

ویزای ازدواج آمریکا و ویزای نامزدی k-1 تفاوت هایی با یکدیگر دارند. یکی از تفاوت‌های این دو ویزا این است که برای اخذ ویزای ازدواج آمریکا شما باید قبلا در کشوری دیگر ازدواج کرده باشید در صورتی که ویزای نامزدی آمریکا، ویزای ازدواج در کشور آمریکا می باشد. همچنین برای دریافت ویزای نامزدی آمریکا متقاضی حتما باید شهروند آمریکا باشد تا بتواند برای نامزد خارجی خود درخواست دهد ولی برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا متقاضی چه شهروند آمریکا باشد و چه مقیم دائم آمریکا(دارنده گرین کارت) باشد می تواند برای همسر خارجی خود درخواست ویزا دهد. علاوه براین ویزای نامزدی K1 روند نسبتا سریعتری نسبت به ویزای ازدواج دارد. همچنین، ویزای نامزدی k-1 یک ویزای غیر مهاجرتی می باشد و پس از ورود به ایالات متحده، تا زمان ازدواج و تبدیل ویزا به ویزای مهاجرتی امکان خروج وجود ندارد در صورتی که با داشتن ویزای ازدواج IR1 و CR1 امکان خروج از ایالات متحده امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج آمریکا

مدارک مورد نیاز ویزای ازدواج آمریکا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • دو قطعه عکس
 • مدارک شهروندی آمریکا یا گرین کارت آمریکا
 • فرم DS-260
 • سوگند نامه اسپانسری که توسط شهروند یا مقیم دائم آمریکا تکمیل شده است
 • مدارک معاینات پزشکی
 • سوپیشینه
 • سند ازدواج
 • مدارک ازدواج فسخ شده(در صورت وجود)

مدت زمان درخواست تا اخذ ویزای آمریکا

مدت زمان اخذ ویزای ازدواج آمریکا

مدت زمان در هر مورد با توجه به شرایط هر شخص متفاوت می باشد و نمی توان زمان دقیقی را پیش بینی کرد. برخی از موارد به دلیل عدم انجام دقیق دستورالعمل ها توسط متقاضیان به تاخیر می افتد. گاهی اوقات شهروند یا مقیم دائم ایالات متحده، نمی تواند الزامات اسپانسری را برآورده کند. همچنین برخی از درخواست‌های ویزا نیاز به پردازش اداری بیشتری دارند، که پس از مصاحبه، توسط افسر کنسولی تعیین می شود که زمان بیشتری برای پردازش نیاز است. اما به طور کلی زمان پردازش اسپانسرشیپ همسر(تایید فرم I-130) ممکن است بین 7تا 32 ماه زمان ببرد. پس از آن، دریافت ویزای مهاجرت نیز ممکن است 6 تا 10 ماه دیگر نیز زمان ببرد.

شرایط دریافت ویزای ازدواج آمریکا

برای اخذ ویزای ازدواج آمریکا الزاماتی وجود دارد که در صورت داشتن این شرایط می‌توانید برای دریافت ویزای ازدواج اقدام کنید:

 • اسپانسر باید شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم(دارنده گرین کارت) باشد.
 • زوجین باید ازدواج قانونی داشته باشند و سند ازدواج معتبر ارائه دهند.
 • صحت ازدواج باید با مدرک ثابت شود، مثلاً با عکس، ایمیل یا پیام ها و غیره.
 • اسپانسر باید متعهد شود که از نظر مالی از همسر خود حمایت می‌کند و سوگندنامه حمایت ارائه دهد. اگر اسپانسر شرایط درآمد را نداشته باشد، می‌تواند از اسپانسر مشترک استفاده کند.
 • اسپانسر باید قصد اقامت در ایالات متحده داشته باشد، به این معنی که یا باید در ایالات متحده زندگی کند یا باید ثابت کند که قصد دارد با همسر خود به ایالات متحده بازگردد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا درباره ویزای ازدواج آمریکا و تفاوتش با ویزای نامزدی آمریکا اطلاعات دقیق و کاملی ارائه دهیم. گفتیم که چند نوع ویزای ازدواج وجود دارد و هرکدام به چه منظور است:

ویزای IR1: مختص همسر یک شهروند آمریکایی(2 سال از ازدواج گذشته باشد)

ویزای CR1: مختص همسر یک شهروند آمریکایی(کمتر از 2 سال از ازدواج گذشته باشد)

ویزای F2A: مختص همسر دارنده گرین کارت آمریکا(2 سال از ازدواج گذشته باشد)

ویزای C21: مختص همسر دارنده گرین کارت آمریکا(کمتر از 2 سال از ازدواج گذشته باشد)

ویزای K-3: ویزای غیرمهاجرتی مختص همسر یک شهروند آمریکایی

همچنین درباره مدت زمان و شرایط اخذ آن نیز صحبت کردیم. امیدواریم پاسخگوی سوالات شما در این زمینه بوده باشیم.

 

سوالات متداول درباره دریافت ویزای ازدواج آمریکا

آیا در صورت طلاق از یک شهروند ایالات متحده، اقامت خود را از دست می دهم؟

اگر گرین کارت دارید و در زمان طلاق مقیم دائم هستید، طلاق وضعیت شما را تغییر نمی‌دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج آمریکا شامل مدارک هویتی از جمله شناسنامه،پاسپورت و سایر مدارک که در متن مقاله به آنها پرداختیم.

آیا برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا نیاز به مدرک زبان دارم؟

خیر.اخذ ویزای ازدواج آمریکا نیازمند هیچ مدرک زبانی نمی‌باشد.

آیا یک آمریکایی می تواند با 2 زن در ایالات متحده ازدواج کند؟

تعدد زوجات در آمریکا غیرقانونی می‌باشد و قوانینی علیه این عمل در همه ایالات وجود دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0