50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ایالت مریلند؛ جایی که سرود ملی آمریکا طراحی شد!

همه آنچه که باید درباره ایالت مریلند بدانید

مریلند به‌خاطر خرچنگ‌های آبی‌رنگ و لذیذش، مناظر و سواحل زیبا و پایتخت قایقرانی جهان مشهور است. ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم اولین سرود ملی آمریکا از این ایالت متولد شد و مقصد محبوب دوستداران بیسبال است. اما آیا همه اینها برای انتخاب محل زندگی کافیست؟ پاسخ قطعا منفی خواهد بود. چون هنوز چیزهای بسیار بیشتری برای دوست داشتن این منطقه از آمریکا وجود دارد. همچنین در کنار آن باید وضعیت کار و تحصیل را نیز بررسی کنید. تنها در این شرایط است که می‌توانید با قاطعیت درباره زندگی در آن تصمیم‌گیری کنید.
فقط کسانی‌که در فرایند مهاجرت به آمریکا قرار دارند، می‌دانند که انتخاب محل اقامت در این کشور بسیار اهمیت دارد. پس اگر مهاجرت دغدغه ذهنی‌تان است و رویای آمریکا در سر دارید، اطلاعات‌تان را درباره ایالت‌ها افزایش دهید. خواندن این مقاله می‌تواند اولین قدم باشد. بعد از آن با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید. ما متخصص در امور مهاجرت به آمریکا هستیم. از شروع فرایند اداری تا انتخاب محل زندگی درکنارتان خواهیم بود. شماره تماس موسسه 02148000957 است. به ما اعتماد کنید.

ایالتی که اولین‌های جالب بسیاری دارد

 شاید یکی از جالب‌ترین چیزها در مورد مریلند این باشد که اولین‌های بسیاری در آن وجود دارد. اولین ایستگاه راه‌آهن، اولین تلگراف، اولین پیانوی ساخت آمریکا و اولین دانشکده دندانپزشکی از جمله آنان است. همچنین اولین سرود ملی آمریکا نیز توسط کسی ساخته شد که متولد همین ایالت است.

اولین مدرسه ایالات متحده آمریکا

آموزش همیشه یک عامل برجسته و تأثیرگذار در فرهنگ این ایالت بوده است. بنابراین، شاید تعجب آور نباشد که بدانیم اولین مدرسه کشور آمریکا در این منطقه افتتاح شده است. جان هنکاک و ساموئل آدامز از اینجا فارغ التحصیل شدند. حتی بنجامین فرانکلین هم در این مدرسه حضور داشت، اما قبل از فارغ‌التحصیلی ترک تحصیل کرد.

یکی از اولین پایتخت های آمریکا

واشنگتن دی سی تا سال 1790 پایتخت کشور آمریکا نبود. قبلاً چندین شهر دیگر از جمله آناپولیس و بالتیمور از ایالت مریلند پایتخت ایالات متحده بودند. جرج واشنگتن در آناپولیس سخنرانی استعفای خود را ایراد کرد و معاهده پاریس در این شهر به تصویب رسید. امروزه، کاخ ایالتی مریلند به عنوان قدیمی‌ترین مرکز ایالتی کشور هنوز پا بر جا مانده است.

اولین ایالت آزاد آمریکا

مریلند اولین بار در 1 نوامبر 1864 به عنوان "ایالت آزاد" شناخته شد. در آن تاریخ، اجرای قانون اساسی کلید خورد که مطابق با آن، برده داری در داخل مرزهای ایالت لغو و به یک ایالت آزاد تبدیل شد.

مریلند کجاست؟

ایالت مریلند در شمال‌شرقی کشور آمریکا واقع شده است. این ایالت از جنوب با ایالت ویرجینیا، از شمال با پنسیلوانیا، از غرب با ویرجینیای غربی و از شرق با اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. بیش از 5 میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن شهر آناپولیس است. هوای این ایالت شمال شرقی آمریکا در تابستان، گرم و در زمستان سرد و مرطوب است.

ایالت مریلند کجاست؟

بزرگترین شهر مریلند

بزرگترین و پرجمعیت‌‌ترین شهر این ایالت بالتیمور است. این شهر با حدود 585 هزار نفر جمعیت سی‌امین شهر پرجمعیت و بیستمین شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آید. مردم این ایالت بندر بالتیمور را در سال 1706 برای حمایت از تجارت تنباکو با اروپا تأسیس کردند. درنتیجه شهر بالتیمور در سال 1729 تأسیس شد.
نبرد بالتیمور در تاریخ جنگ‌های داخلی آمریکا معروف است. طی این نبرد فرانسیس اسکات شعری نوشت که نام آن «پرچم ستاره‌دار» بود. درنهایت، این شعر الهام بخش پرچم کشور آمریکا و سرود ملی این کشور شد.

بیشتر بخوانید: تجربه یک زندگی آرام در ایالت میشیگان

زندگی در ایالت مریلند چقدر هزینه دارد؟

هزینه زندگی در این ایالت 22 درصد بالاتر از میانگین هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا است. همچنین مردم 54 درصد بالاتر از میانگین کشوری برای مسکن هزینه می‌کنند. درحالیکه قیمت آب و برق 8 درصد بالاتر است اما  خدمات مراقبت‌های بهداشتی مانند معاینه پزشک و دندانپزشکی در مریلند 10 درصد کمتر از میانگین ملی هزینه دارد.
البته این ایالت از نظر قیمت غذا، پوشاک و سایر مایحتاج زندگی نیز گران محسوب می‌شود. چون قیمت خواروبار و پوشاک حدود 9 درصد بیشتر از سایر کشور است. این‌درحالیست که هزینه‌های غیرضروری مانند خدمات تفریحی نیز 9 درصد گرانتر است.

هزینه زندگی در مریلند در مقایسه با میانگین ملی

54 درصد گران‌تر

خانه (اجاره و خرید)

8 درصد گران‌تر

قبض آب و برق

12 درصد گران‌تر

غذا

10 درصد ارزان‌تر

مراقبت‌های بهداشتی و درمانی

2 درصد گران‌تر

حمل و نقل

9 درصد گران‌تر

کالا و خدمات

قیمت خرید خانه در مریلند

بیش از 65 درصد از ساکنان لین ایالت صاحب خانه هستند. ارزش خانه در این منطقه بیش از 300 هزار دلار است که نسبتاً بالاتر از میانگین است. البته این قیمت بسته به شهر، می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، در بالتیمور میانگین ارزش خانه 169550 دلار است. از سوی دیگر، در راک‌ویل، میانگین به 614535 دلار افزایش می‌یابد.
 

قیمت خرید آپارتمان در ایالت مریلند
 
 میانگین قیمت
(به دلار)
 
محدوده قیمت
(به دلار)
 
قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر
 
2089 
 
1259-2690 
 
قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر
 
1169
 
673-1722
 
 
اجاره ماهیانه آپارتمان در ایالت مریلند
 
 میانگین قیمت
(به دلار)
 
محدوده قیمت
(به دلار)
 
آپارتمان یک خوابه (در مرکز شهر)
 
1299 
 
1000-1847 
 
آپارتمان یک خوابه (خارج از  مرکز شهر)
 
1048
 
850-1298
 
آپارتمان سه خوابه (مرکز شهر) 
 
2150 
 
1500-3000 
 
آپارتمان سه خوابه (خارج از مرکز شهر)
 
1652
 
1200-2000 
 
 

اگر به فکر اجاره خانه در مریلند هستید، باید بدانید که قیمت اجاره در مریلند در سطح بالایی قرار دارد. در واقع، از سوئیت گرفته تا آپارتمان‌های سه خوابه، اجاره بها بالاتر از میانگین ایالات متحده است. طبق گزارشی در سال 2019، متوسط اجاره یک واحد سوئیت در مریلند 1119 دلار که 288 دلار بالاتر از میانگین است. آپارتمان‌های یک خوابه در مریلند 305 دلار بالاتر از میانگین ملی 1256 دلار هستند. اگر به دو اتاق خواب نیاز دارید، می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود 1513 دلار در مریلند بپردازید.

 
اجاره ماهیانه آپارتمان در ایالت مریلند
 
 میانگین قیمت
(به دلار آمریکا)
 
محدوده قیمت
(به دلارآمریکا)
 
آپارتمان یک خوابه (در مرکز شهر)
 
1299 
 
1000-1847
 
آپارتمان یک خوابه (خارج از  مرکز شهر)
 
1048 
 
850-1298
 
آپارتمان سه خوابه (مرکز شهر) 
 
2150 
 
1500-3000 
 
آپارتمان سه خوابه (خارج از مرکز شهر)
 
1652 
 
1200-2000 
 
 

هزینه آب و برق در مریلند

طبق داده‌های سال 2017 اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA)، متوسط قبض آب و برق ماهانه در مریلند 131.16 دلار است. این فقط 20 دلار بالاتر از میانگین ملی است که برای چنین ایالت گرانی مطلوب محسوب می‌شود.

هزینه‌های رفاهی (ماهیانه) در ایالت مریلند
 
 میانگین قیمت
(به دلار)
 
محدوده قیمت
(به دلار)
 
هزینه‌های اساسی(برق، گرمایش و ...) برای آپارتمان 85 مترمربعی
 
162 
 
100-250
 
هزینه یک دقیقه استفاده از موبایل (بدون تخفیف) 
 
0.10 
 
0.10-0.50 
 
اینترنت (10 مگابیت بر ثانیه، نامحدود)
 
68 
 
50-100 
 

هزینه حمل و نقل عمومی، بنزین و بیمه خودرو

بلیط ماهیانه 31 روزه برای حمل و نقل عمومی بالتیمور 72 دلار برای شما هزینه دارد. اگر رانندگی را ترجیح می‌دهید، میانگین هزینه یک گالن بنزین در مریلند 2.81 دلار است. این مقدار کمی کمتر از میانگین ملی است. همچنین باید هزینه بیمه خودرو را نیز درنظر بگیرید. در مورد نرخ بیمه در سراسر کشور نشان می‌دهد که میانگین هزینه بیمه خودرو در این ایالت نسبتاً گران است.

هزینه‌ حمل و نقل در ایالت مریلند
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل معمولی)
 
1.80 
 
1-3.70
 
رفت و آمد ماهیانه
 
71 
 
60-78 
 
هزینه اولیه کیلومترشمار تاکسی (تعرفه عادی)
 
3.50 
 
1-4
 
هزینه یک کیلومتر سفر با تاکسی (تعرفه عادی) 
 
1.24 
 
1.24-1.68 
 
هزینه یک ساعت توقف تاکسی (تعرفه عادی)
 
25 
 
24-30 
 

ایالتی با سیستم مالیات بر درآمد مترقی

این ایالت یک سیستم مالیات بر درآمد مترقی دارد. نرخ مالیات بر درآمد ایالتی از 2.00٪ تا 5.75٪ متغیر است. از سوی دیگر، 6 درصد مالیات بر فروش دارد. متوسط نرخ موثر مالیات بر دارایی 1.10 درصد است که کمتر از میانگین ملی است. همچنین نرخ مالیات بر املاک از 0.64٪ در شهرستان تالبوت تا 1.65٪ در شهر بالتیمور متغیر است. اگر جزو برندگان لاتاری هستید و می‌خواهید با ویزای لاتاری به این ایالت مهاجرت کنید، خواندن مقاله قوانین مالیاتی آمریکا برای برندگان لاتاری را به شما توصیه می‌کنیم.

نگاهی به وضعیت درآمدی در  ایالت مریلند

مریلند ایالتی ثروتمند است که میانگین درآمد خانوار آن حدود 70000 دلار است. برخی از روزنامه‌ها مانند واشنگتن پست ادعا می‌کنند که ممکن است ثروتمندترین ایالت کشور باشد. چون دارای بالاترین تمرکز میلیونرها در کل ایالات متحده آمریکا است و از هر 12 خانوار، 1 خانوار بیش از یک میلیون دلار ارزش دارایی دارد. بسیاری از ثروت این ایالت را می‌توان به دولت نسبت داد. با توجه به اینکه اکثر شهرهای بزرگ آن تنها یک ساعت با واشنگتن دی سی فاصله دارند. همچنین دارای پیمانکاران بسیار زیادی است که دستمزدهای زیادی پرداخت می‌کنند. ناگفته نماند که صنعت هوافضا در مریلند حدود 814 میلیارد دلار ارزش دارد.

میانگین درآمد در مریلند

آیا این ایالت برای مهاجرت ایرانیان مناسب است؟

این ایالت شمال شرقی آمریکا یکی از دوستانه‌ترین مناطق این کشور است. همچنین فرهنگ‌های متنوعی را در خود جای داده است. معمولا مردم این ایالت آغوش بازی برای مهاجران دارند اگر دچار محدودیت‌های درآمدی نباشند و بتوانند از عهده هزینه‌های زندگی آن برآیند. همچنین مکانی پر جنب و جوش و بسیار اجتماعی محسوب می‌شود.

آیا ایالت مریلند برای ایرانیان مناسب است؟
ایرانیان این ایالت در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند. حتی بسیاری این منطقه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که ایرانیان در آن اشتغال دارند شامل مشاور املاک، پزشک، دندانپزشک، روانشناس، وکیل و مدیر رستوران و کافه است.

بیشتر بخوانید: بهترین شغل در نیویورک


اگر عاشق طبیعت هستید، جای خوبی برای سفر و زندگی است

وقتی صحبت از طبیعت عالی می‌شود، یک ایالت واقعا خیره کننده است. باور کنید یا نه، 41 درصد ایالت پوشیده از درختان است. بنابراین، هر عیب و کمبودی که ممکن است زندگی در این ایالت داشته باشد، زیبایی محض آن را جبران می‌کند. چراکه جغرافیای آن مانند یک ویترین به نظر می‌رسد. خلیج چساپیک، سواحل شنی و هزاران جزیره پراکنده، مرداب‌ها، نهرهای آب شیرین همگی از زیبایی‌های این ایالت است.
و در آخر، مریلند جزیره‌ای به نام Assateague دارد، که در آن گله بزرگی از اسب‌های وحشی حضور دارند. به نظر ما همین یک جاذبه دیدنی به تنهایی ارزش یک بار سفر به این ایالت را دارد.

هنوز می‌خواهید به مریلند مهاجرت کنید؟

مهاجرت تصمیم سختی است. ما درک‌تان می‌کنیم. به ما اعتماد کنید. علی‌رغم اینکه این ایالت گران است اما هنوز دلایل بسیار خوبی وجود دارد که مریلند را خانه خود بدانید. طبیعت زیبا، اقتصاد عالی، نزدیکی به مهمترین شهرهای ایالات متحده و فرهنگ‌های متنوع همگی توجیه خوبی برای این تصمیم است.
هر انتخابی داشته باشید ما در موسسه حامی مهاجر در کنارتان هستیم و اطلاعات‌مان را از شما دریغ نمی‌کنیم. از شروع فرایند مهاجرت به آمریکا تا انتخاب ایالت محل زندگی از راهنمایی‌ها و خدمات‌مان بهرمند خواهی شد. پشیمان نمی‌شوید، به شما قول می‌دهیم.

 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0