20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

قربانیان فعالیت های جنایی - وضعیت غیر مهاجرین (u)

وضعیت غیر مهاجرت (U) (ویزای U) برای قربانیان جرائم خاصی که سوء استفاده روحی یا جسمی متحمل شده اند تعیین می شود و برای مأموریت های دولت در تحقیقات و یا پیگرد فعالیت های جنایی مفید می باشد. کنگره در اکتبر سال 2000 ویزای غیر مهاجرتی (U) را با تصویب قانون قربانیان قاچاق و قاچاق خشونت (از جمله قانون حمایت از زنان مهاجر) ایجاد کرد. این قانون ضمن محافظت از قربانیان جرائمی که به دلیل  خشونت ، تجاوز جنسی ، قاچاق بیگانگان و جرائم دیگر ، دچار سوء استفاده روحی یا جسمی اساسی شده اند و مایل به کمک به مقامات اجرای قانون در تحقیقات یا پیگرد قانونی فعالیت جنایی هستند برای اقامت دائم نیز کمک میکند. این قانون همچنین به سازمانهای اجرای قانون برای بهتر شدن اطلاعات در مورد مجرمان کمک می کند.

صلاحیت غیر مهاجرت (U)

شرایط واجد شرایط بودن ویزای غیر مهاجرتی (U):

 • شما قربانی واجد شرایط بودن فعالیت جنایی هستید.
 • شما به دلیل قربانی شدن فعالیت مجرمانه ، دچار سوء استفاده جسمی یا روحی شدید شده اید.
 • درباره فعالیت جنایی اطلاعات دارید. اگر کمتر از 16 سال دارید و به دلیل ناتوانی قادر به ارائه اطلاعات نیستید، ممکن است والدین، سرپرست یا دوست بعدی اطلاعات مربوط به این جرم را از طرف شما در اختیار داشته باشند (برای تعریف "دوست بعدی" با ما در ارتباط باشید)
 • شما مفید واقع شده اید ، یا کمک کننده هستید ، یا احتمالاً برای اجرای قانون در تحقیقات یا تعقیب جرم مفید هستید. اگر کمتر از 16 سال دارید یا به دلیل ناتوانی قادر به ارائه اطلاعات نیستید، والدین، سرپرست یا دوست بعدی ممکن است از طرف شما به اجرای قانون کمک کنند.
 • این جنایت در ایالات متحده رخ داده است یا قوانین ایالات متحده را نقض کرده است.
 • اگر شرایط ذکر شده را داشته باشید شما قابل قبول در ایالات متحده هستید. اگر قابل قبول نیستید می توانید از فرم (I - 192) درخواست مجوز پیشرفت برای ورود به عنوان مهاجر غیرمجاز را اعمال کنید.

واجد شرایط بودن فعالیت های جنایی

آدم ربایی

خدمت غیر ارادی

تجارت برده

سوء استفاده جنسی

آدم ربایی

کمین کردن

باج خواهی

آدم کشی

شکنجه

خشونت داخلی

قتل

قاچاق

اخاذی

انسداد عدالت

شاهد رشوه دادن یا مداخله و دخالت کردن

حبس دروغین

اعمال شاقه

محدودیت جنایی غیر قانونی

پیمان شکنی

سایر جنایات مرتبط

حمله تبهکارانه

تجاوز

تجاوز جنسی

تقلب در قرارداد های خارجی

گروگانگیری

_

_

 

درخواست وضعیت غیر مهاجرتی (U) (ویزای U)

برای درخواست (دادخواست) برای وضعیت غیر مهاجرتی U موارد زیر را ارسال کنید:

 • فرم (I-918) : دادخواست برای وضعیت غیر مهاجر(U) فرم 
 • فرم مکمل B ( I-918) : صدور گواهینامه وضعیت غیر مهاجرت  U
 • این فرم باید توسط یک مقام مجاز آژانس اجرای قانون امضا شود و این مقام باید تأیید کند که شما مفید بوده اید ، و در حال حاضر مفید واقع شده اید ، یا به احتمال زیاد در این امر مفید واقع خواهید شد.
 • در صورت وجود هرگونه مشكل عدم پذیرش ، باید فرم (I - 192) که برای درخواست مجوز پیشبرد مراحل قانونی است را برای ورود به عنوان غیر مهاجر ثبت كنید، و از عدم پذیرش درخواست خودداری كنید.
 • بیانیه شخصی که یک یا چند فعالیت جنایی شما را قربانی می کند را شرح دهید و شواهدی برای تعیین هر یک از شرایط واجد شرایط بودن به بخش فرم ها ، به ویژه فرم های مبتنی بر مزایای انسان دوستانه مراجعه کنید و آن را تکمیل کنید.

اگر خارج از ایالات متحده هستید ، می توانید برای وضعیت غیر مهاجر (U) نیز درخواست کنید برای انجام این کار، شما باید:

 • تمام فرم های لازم برای وضعیت غیر مهاجرتی (U) را در مرکز خدمات ورمونت ثبت کنید.
 • تمام راهنمایی هایی را که از مرکز خدمات ورمونت ارسال شده است ، دنبال کنید، لازم به ذکر است که اثر انگشت شما در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایالات متحده باید گرفته شود.
 • اگر دادخواست شما تأیید شود ، باید از پردازش کنسولی گرین کارت استفاده کنید تا بتوانید بعدا وارد ایالات متحده شوید ، که شامل مصاحبه با یک افسر کنسولی در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایالات متحده است.
 • برای اطلاعات مربوط به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایالات متحده می توانید با ما در تماس باشد.

تشکیل پرونده برای واجد شرایط بودن اعضای خانواده

برخی از اعضای اصلی خانواده واجد شرایط بوده و براساس ارتباط آنها با شما، میتوانند ویزای (U) را دریافت کنند. لازم به یاد آوری میباشد که اول متقاضی باید برای اعضای اصلی خانواده خود تقاضای ویزای U را ارسال نماید.

اگر شما متقاضی اصلی هستید

 

آنوقت ...

اگر زیر 21 سال هستید

شما می توانید برای همسر ، فرزندان ، والدین و خواهر و برادرهای ازدواج نکرده زیر 18 سال درخواست دهید.

اگر بالای 21 سال هستید

شما می توانید برای همسر و فرزندان خود درخواست دهید.

 

هزینه ثبت نام برای برنامه های اضافه ویزای (U) برای وضعیت های غیر مهاجرتی

 • کلیه برنامه های وضعیت غیر مهاجرت (U)(درخواست ها) و سایر فرم های مربوط به درخواست به مرکز خدمات (USCIS) ورمنت ارسال میشود.
 • همه برنامه های وضعیت غیر مهاجرت (U) رایگان میباشد. بنابراین شما می توانید با وارد کردن فرم (I - 912) درخواست تخفیف هزینه و یا با درج درخواست کتبی خود مبنی بر لغو هزینه با درخواست خود را اعلام کنید.

برنامه های افزودنی ویزای (U)

وقتی وضعیت غیر مهاجرتی (U) اعطا میشود 4 سال اعتبار دارد با این وجود امکان تمدید آن یا تبدیل به اقامت دائم در صورت شرایط خاص و محدود نیز هست:

 • براساس درخواست نیروی انتظامی.
 • بر اساس شرایط استثنایی مورد نیاز است.
 • به دلیل تأخیر در پردازش کنسولی.
 • به صورت خودکار پس از تشکیل پرونده و برنامه برای تنظیم (برنامه برای کارت سبز) تمدید می شود.

چه پوشش هایی  تحت ویزای (U) قرار می گیرند

 • محدودیت تعداد ویزاهای (U) که ممکن است هر سال به درخواست کنندگان اصلی اعطا شود ، 10،000 است. با این حال ، هیچ محدودیتی برای اعضای خانواده وجود ندارد که از متقاضی اصلی ، مانند همسر ، فرزندان یا سایر اعضای خانواده واجد شرایط دریافت کنند.
 • اگر مشکلی قبل از رسیدگی به همه درخواست های غیر مهاجرتی (U) به وجود بیاید، سازمان (USCIS) یک لیست انتظار برای همه درخواست کننده های اصلی یا اعضای خانواده واجد شرایط ، که منتظر تصمیم نهایی و ویزای (U) هستند ، ایجاد می کند. تمام متقاضیانی که در لسیت انتظار هستند میتوانند درخواست مجوز کار را در مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزایشان ارائه دهند.
 • پس از اینکه ویزاهای اضافی در دسترس قرار گرفتند، این متقاضیان در فهرست انتظار، ویزای خود را به ترتیبی که عریضه آن‌ها دریافت شد دریافت خواهند کرد. متقاضیان در لیست انتظار مجبور نیستند برای درخواست ویزای (U) اقدام دیگری انجام دهند.

توجه:
متقاضیان اصلی غیر مهاجرتی U، پس از تائید دادخواست اساسی برای وضعیت خود، بطور خود کار فرم I – 765، فرم مجوز اشتغال به طور خودکار برای شما پر می شود و می توانید وضعیت خود را به اشتغال تغییر دهید.

اعضای خانواده که در داخل ایالات متحده ساکن هستند نیز یک مجوز برای اشتغال به کار می توانند دریافت کنند، اما اجازه اشتغال به طور خودکار صادر نمی شود. برای اجازه اشتغال باید فرم I – 765 را تشکیل دهید.

مجوز اشتغال برای مدیران و مشتقات فقط پس از تصویب دادخواست وضعیت غیر مهاجرتی U صرف نظر از اینکه چه زمانی فرم I – 765 پرشده است، صادر می شود.

درخواست گرین کارت

اگر شرایط خاصی را برآورده کنید ، ممکن است واجد شرایط دریافت گرین کارت (تنظیم وضعیت اقامت دائم) باشید، از جمله:

 •  شما از لحاظ جسمی حداقل در مدت سه سال در ایالات متحده حضور داشته اید و در شرایط غیر مهاجرتی (U) هستید و شما از زمان دریافت ویزای خود به طور غیر منطقی از ارائه کمک به اجرای قانون خودداری نکرده اید.
 • برای درخواست اقامت دائم (یک گرین کارت) برای خود یا یک عضو خانواده واجد شرایط ، با ما در تماس باشید.

وضعیت خانوادگی اعضای خانواده

اگر عضو خانواده که وضعیت خود را براساس وضعیت شما دریافت کرده است شرایط لازم برای دریافت گرین کارت را رعایت کرده باشد ، آنها می توانند با تشکیل فرم (I - 485) که درخواست ثبت نام اقامت دائم یا وضعیت تنظیم میباشد ، میتوانند درخواست اقامت دائم قانونی دهند.
حتی اگر اعضای خانواده شما هرگز وضعیت غیر مهاجرتی یا ویزا (U) نداشته باشند ، آنها هنوز هم می توانند واجد شرایط برای گرین کارت باشند.

 • در مرحله اول ، باید برای هر یک از اعضای واجد شرایط خانواده ، یک فرم (I - 929) که لیست شرایط مربوط به ویزای خانواده است را ثبت کنید. همچنین شما می توانید این فرم را همزمان یا بعد از ارسال فرم (I - 485) خود ثبت کنید.
 • در صورت تأیید فرم (I - 929) برای اعضای خانواده شما
 •  اعضای خانواده در ایالات متحده ممکن است فرم (I - 485) برای دریافت گرین کارت ارائه دهند.
 • اعضای خانواده خارج از ایالات متحده برای دریافت ویزای مهاجرتی خود ابتدا باید به سفارت ایالات متحده یا کنسولگری مراجعه کنند.

توجه:

فرم (I - 929) روشی است که برای تعیین اینکه آیا اعضای خانواده شما واجد شرایط درخواست گرن کارت بر اساس وضعیت اقامت دائم قانونی شما هستند، استفاده می شود. این بدان معنا نیست که یک عضو خانواده شما گرین کارت دریافت کند. حتی اگر فرم(I - 929) تصویب شود، اعضای خانواده شما به طور خودکار مجاز به مجوز کار نیستند. آنها پس از دریافت گرین کارت خود، واجد شرایط کار هستند.

هزینه پرونده در فرم (I - 929)

برای این فرم هزینه تشکیل پرونده وجود دارد. اگر قادر به پرداخت هزینه نیستید ، می توانید با وارد کردن فرم (I - 912) یا با ارسال درخواست کتبی جداگانه برای چشم پوشی از هزینه ، مبلغی کمتری را برای پرداخت هزینه بپردازید.

منابع قربانیان قاچاق انسان و جرائم دیگر

USCIS منابعی را برای قربانیان قاچاق انسان و جرائم دیگر و سازمانهایی که در خدمت آنها هستند، فراهم می کند. این اطلاعات برای کمک به پاسخگویی به هر گونه سوالی که ممکن است شما یا خانواده تان در مورد دریافت وضعیت غیر مهاجرتی U یا T داشته باشید، طراحی شده است. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0