20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
قوانین مالیاتی آمریکا برای برندگان لاتاری

به طور کلی مالیات به معنای پرداخت هزینه اجباری توسط افراد یا مشاغل به دولت است تا هزینه‌های خدمات عمومی، کالاها، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و فعالیت‌های دولتی پوشش داده شود. قوانین مالیاتی در تمام کشورهای جهان وجود دارد و کشور آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

سیستم مالیاتی آمریکا کمی پیچیده است و در این مطلب قصد داریم تا قوانین مالیاتی آمریکا از جمله قوانین مالیاتی آمریکا برای برندگان لاتاری و قوانین مالیاتی آمریکا برای ایرانیان مقیم این کشور و نحوه درخواست اظهارنامه مالیاتی در آمریکا را بیان کنیم. همچنین در خصوص انواع مالیات در آمریکا مثل مالیات بر درآمد آمریکا، مالیات بر ملک در آمریکا و مالیات خودرو در آمریکا توضیحاتی را بیان خواهیم کرد.

در ادامه این مقاله نیز ایالت‌های بدون مالیات در آمریکا و ایالت‌هایی که کمترین و بیشترین مالیات را پرداخت می‌کنند، نام برده شده است. پس تا پایان با حامی مهاجر همراه باشید.

حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر و با تجربه است که تمامی خدمات مهاجرتی نظیر ثبت‌نام لاتاری، اعلام نتایج لاتاری، مشاوره برندگان لاتاری، دریافت وقت سفارت و انگشت‌نگاری آمریکا، دریافت وقت مدیکال، برگزاری ماک سفارتی و انجام کلیه خدمات پرداخت‌های بین‌المللی را به متقاضیان ارائه می‌نماید. برای دریافت خدمات و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما با شماره 02149078 ارتباط برقرار نمایید.

قوانین مالیاتی آمریکا

سیستم مالیاتی آمریکا در سه سطح فدرال، ایالتی و محلی تنظیم شده است. مالیات بر درآمد، مالیات بر ملک، مالیات فروش، مالیات خودرو و ... از انواع مالیات در آمریکا هستند. مالیات‌های فدرال و ایالتی کاملا مجزا هستند و هر کدام اختیار خاص خود را برای اخذ مالیات دارند. دولت فدرال حق دخالت در مالیات ایالتی را ندارد و هر ایالت سیستم مالیاتی مخصوص به خود را دارد که از ایالت‌های دیگر جدا است.

مالیات فدرال در سراسر آمریکا یکسان است و مالیات دریافتی به 3 قسمت تقسیم می‌شود. قسمت اول برای سوشال سکیوریتی در نظر گرفته می‌شود و در زمان بازنشستگی افراد به آنها پرداخت می‌شود. قسمت دوم به عنوان بیمه و هزینه‌های درمانی برای افراد کم‌درآمد یا بی‌بضاعت در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند هزینه‌های درمانی خود را پرداخت کنند و قسمت سوم برای هزینه‌های خود دولت فدرال آمریکا در نظر گرفته می‌شود.

مالیات ایالتی نیز با توجه به ایالت یا همان استانی که افراد در آن زندگی می‌کنند، متفاوت است که برخی از ایالت‌ها کمترین و برخی از ایالت‌ها بیشترین مالیات را دریافت می‌کنند. چند ایالت نیز افراد را از پرداخت مالیات بر درآمد معاف کرده‌اند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. همچنین در برخی از شهرها مثل نیویورک، علاوه بر پرداخت مالیات فدرال و مالیات ایالتی، باید مبلغی به عنوان مالیات محلی یا شهری پرداخت شود.

 • دارندگان ویزای دانشجویی آمریکا (ویزاهای J، F یا M) از مالیات بر درآمد معاف هستند.

انواع مالیات در آمریکا

انواع مالیات در آمریکا

انواع مالیات در آمریکا بر اساس 3 معیار مشخص می‌شود که شامل مالیات بر درآمد، مالیات بر خرید و مالیات بر دارایی می‌شود. بر اساس این معیارها و سیستم مالیاتی آمریکا، مالیات‌ها به انواع زیر دسته‌بندی می‌شوند.

مالیات بر درآمد آمریکا

معروف‌ترین و مهم‌ترین نوع مالیات است که بر درآمد شخصی افراد مثل دستمزد، حقوق، سرمایه‌گذاری و یا سایر اشکال درآمدی وضع می‌شود. مالیات بر درآمد بر اساس وضعیت تاهل و میزان درآمد متغیر است و هر مقدار که درآمد فرد بالا باشد، میزان مالیاتی که باید پرداخت کند نیز بیشتر است.

به طور کلی مالیات حقوق و دستمزد، مالیاتی است که از حقوق کارکنان برای تامین برنامه‌ها و هزینه‌های تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

مالیات فروش

نوعی مالیات بر مصرف است که از خرده‌فروشی کالاها و خدمات دریافت می‌شود. آمریکا از معدود کشورهای صنعتی است که هنوز متکی به مالیات‌های سنتی خرده فروشی است و منبع درآمد قابل توجهی در سطح ایالتی و محلی به حساب می‌آید.

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات مصرفی است که بر ارزش افزوده در هر مرحله از تولید یک کالا یا خدمات محاسبه می‌شود. هر کسب و کار در طول مراحل تولید، ملزم به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بر ارزش کالای تولید شده در آن مرحله است و مالیات بر ارزش افزوده‌ای که قبلای برای آن کالا پرداخت شده است، در هر مرحله قابل کسر است. با این وجود مصرف کننده نهایی، مالیات بر ارزش افزوده رده بدون اینکه بتواند مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده قبلی را کسر کند، پرداخت می‌نماید و آن را مالیات بر مصرفی نهایی می‌کند.

مالیات بر مستغلات

مالیات بر دارایی عمدتا از اموال غیرمنقول مانند زمین و ساختمان اخذ می‌شود و منبع درآمد ضروری برای دولت‌های ایالتی و محلی در آمریکا است. اکثر مردم با مالیات بر دارایی‌های مسکونی در زمین و سازه‌ها به عنوان مالیات بر دارایی آشنا هستند. برخی ایالت‌ها نیز از اموال شخصی ملموس مانند وسایل نقلیه و تجهیزات متعلق به افراد و مشاغل مالیات می‌گیرند و مثلا باید مالیات خودرو در آمریکا را پرداخت کنند.

مالیات بر ملک در آمریکا

مالیات بر دارایی مثل مالیات بر ملک در آمریکا و همچنین مالیات بر ارث در زمان فوت افراد اعمال می‌شود. مالیات بر ملک و دارایی پیش از توزیع دارایی به ورثه توسط دارایی پرداخت می‌شود و مالیات بر ارث توسط کسانی که دارایی را به ارث می‌برند، پرداخت می‌شود.

مالیات غیرمستقیم

 مالیات‌هایی هستند که بر یک کالا یا فعالیت خاص، معمولا علاوه بر مالیات بر مصرف گسترده اعمال می‌شوند و سهم نسبتا کم و ناپایداری از کل جمع‌آوری مالیات را شامل می‌شوند. از نمونه‌های رایج مالیات غیرمستقیم می‌توان به مالیات سیگار، نوشابه، بنزین و ... اشاره کرد.

ایالت‌های آمریکا با بیشترین و کمترین مالیات

ایالت‌های آمریکا با بیشترین و کمترین مالیات

نرخ مالیات دریافتی توسط دولت فدرال در سراسر آمریکا یکسان است اما مالیات دریافتی توسط دولت ایالتی و یا محلی متفاوت است. در زیر ایالت‌هایی که بیشترین مالیات بر درآمد شخصی را دریافت می‌کنند و همچنین ایالت‌های بدون مالیات آمریکا بیان شده است.

ایالت‌های آمریکا با بیشترین نرخ مالیات بر درآمد

مقایسه نرخ‌های مالیاتی که توسط بنیاد مالیات تهیه می‌شود، نشان‌دهنده آن است که ایالت کالیفرنیا بالاترین نرخ مالیات بر درآمد را دارد. در جدول زیر 10 ایالتی که بیشترین نرخ مالیات بر درآمد را دارند، ذکر شده است.

ایالت

نرخ مالیات بر درآمد

کالیفرنیا

13.3 درصد

هاوایی

11 درصد

نیویورک

10.9 درصد

نیوجرسی

10.75 درصد

اورگان

9.9 درصد

مینه سوتا

9.85 درصد

کلمبیا

9.75 درصد

ورمونت

8.75 درصد

آیووا

8.53 درصد

ویسکانسین

7.65 درصد

ایالت‌های بدون مالیات آمریکا

ایالت‌هایی که در آمریکا مالیات بر درآمد را اعمال و دریافت نمی‌کنند، شامل موارد زیر می‌شود:

 • آلاسکا
 • فلوریدا
 • نوادا
 • داکوتای جنوبی
 • تنسی
 • تگزاس
 • واشنگتن
 • وایومینگ
 • نیوهمپشایر

این ایالت‌ها اگرچه مالیات بر درآمد دریافت نمی‌کنند، اما اغلب درآمد از دست رفته را با مالیات‌های دیگر یا ارائه خدمات کمتر جبران می‌کنند. ایالت نیوهمپشایر مالیاتی بر درآمد به دست آمده وضع نمی‌کند ولی سود درآمد و سود سهام را با کسر 5 درصد مالیات به افراد می‌دهد. تنسی یکی از بالاترین نرخ‌های مالیات فروش محلی و ایالتی را در آمریکا دارد. تگزاس نیز مالیات بر دارایی بالایی در رابطه با ارزش خانه دارد. پنسیلوانیا بالاترین مالیات بر بنزین را در سال 2021 داشت.

ایالت‌های با نرخ مالیات ثابت در آمریکا

در میان ایالات آمریکا، ایالت‌هایی هستند که نرخ مالیات بر درآمد در آنها ثابت است و شامل موارد زیر می‌شود:

ایالت

نرخ ثابت مالیات

ماساچوست

5 درصد

کنتاکی

5 درصد

کارولینای شمالی

4.99 درصد

ایلینوی

4.95 درصد

یوتا

4.95 درصد

کلرادو

4.55 درصد

میشیگان

4.25 درصد

ایندیانا

3.23 درصد

پنسیلوانیا

3.07 درصد

قوانین مالیاتی آمریکا برای برندگان لاتاری

قوانین مالیاتی آمریکا برای برندگان لاتاری

افرادی که برنده لاتاری می‌شوند، پس از دریافت گرین‌کارت به طور خودکار مشمول قوانین مالیاتی آمریکا برای برندگان لاتاری می‌شوند و باید کل درآمد خود را به دولت ایالات متحده آمریکا اعلام کنند. قوانین مالیاتی آمریکا برای ایرانیان به همان شیوه‌ای است که برای شهروندان آمریکایی اعمال می‌شود.

تعداد روزهای حضور فیزیکی در آمریکا، تا حدودی بر مشمول قانون مالیات بودن یا نبودن تاثیر می‌گذارد؛ اما این فقط برای افرادی است که ویزای غیرمهاجرتی دارند و در مورد برندگان لاتاری صدق نمی‌کند. برندگان حتی اگر برای یک سال کامل در خارج از آمریکا باشند، همچنان باید کل درآمد جهانی خود را گزارش دهند. حتی اگر گرین کارت افراد منقضی شده باشد و فرد سال‌ها به ایالات متحده باز نگشته باشد هم در این وضعیت باقی می‌ماند تا موجب پیگرد قرار نگیرد.

طبق قوانین مالیاتی آمریکا اگر فردی 183 روز در سال یا بیشتر در آمریکا حضور داشته باشد، مقیم مالیاتی محسوب می‌شود که این موضوع در مورد دارندگان گرین کارت و شهروندان ایالات متحده حتی اگر خارج از کشور زندگی کنند، می‌شود. علاوه بر قانون 183 روزه، ساکنان پاره‌وقت آمریکا نیز مشمول آزمون حضور اساسی هستند که حضور فیزیکی در آمریکا را در مدت 3 سال تعیین می‌کند و شامل قوانین و درخواست اظهارنامه مالیاتی می‌شود.

نحوه درخواست اظهارنامه مالیاتی در آمریکا

بر اساس قوانین مالیاتی آمریکا برای ایرانیان اگر در یک سال کمتر از 183 روز در آمریکا حضور داشته‌اند اما در مجموع 183 روز یا بیشتر در 3 سال گذشته در آمریکا بوده باشند، باید اظهارنامه مالیاتی آمریکا را ارسال کنند. آزمون حضور قابل توجه، بدهی مالیاتی افراد را بر اساس یک محاسبه 3 بخشی تعیین می‌کند که شامل موارد زیر است:

 • 100 درصد حضور در آمریکا در سال جاری
 • یک سوم روزهای حضور فرد در آمریکا در سال گذشته
 • یک ششم روزهای حضور فرد در آمریکا در 2 سال گذشته

اگر مجموع این 3 مقدار با هم یک دوره 183 روزه یا بیشتر شود، فرد مشمول مالیات در ایالات متحده می‌شود که این مالیات‌ها به حساب IRS واریز می‌شوند.

IRS (Internal Revenue Service) یا به اصطلاح خدمات درآمد داخلی، یک سازمان دولتی است که قوانین مالیاتی را مدیریت می‌کند و مالیات‌های فدرال را از مالیات‌دهندگان فردی و شرکتی آمریکا دریافت می‌کند. IRS بخشی از وزارت خزانه‌داری آمریکا است که تضمین می‌کند مسئولیت‌های وزیر خزانه‌داری تحت قانون IRC (درآمد داخلی) انجام شود.

فرم 1040 (اظهارنامه مالیاتی آمریکا)

فرم 1040 (اظهارنامه مالیاتی آمریکا)

یک دوره زمانی از 1 ژانویه تا 15 آوریل برای تهیه و ارسال اظهارنامه مالیاتی آمریکا وجود دارد. اظهارنامه‌هایی که پس از این تاریخ و پس از پایان فصل مالیاتی ارسال می‌شوند، مشمول جریمه و سود تاخیر می‌شوند. برای تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی آمریکا این مراحل باید انجام شود:

 • فرم‌های مالیاتی لازم مثل فرم 1040 را باید در وب‌سایت رسمی WWW.IRS.gov و یا نرم‌افزار مالیاتی دریافت کرد.
 • اسناد پشتیبان (مثل اظهارنامه مالیاتی سال قبل، فرم W-2 کارفرما، رسیدها و فاکتورها) آماده باشد.
 • تمام فرم‌ها تکمیل شود. اگر اولین بار است که اظهارنامه مالیاتی آمریکا تکمیل و ارسال می‌شود، بهتر است فرد با نحوه درخواست اظهارنامه مالیاتی در آمریکا آشنای داشته باشد و اطلاعات و محاسبات لازم را توسط یک متخصص مالیاتی بررسی کند.
 • اظهارنامه مالیاتی تا تاریخ 15 آوریل به IRS ارسال شود.

اگر فردی با دلیلی موجه نمی‌تواند اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را در مهلت مقرر ارسال کند، می‌تواند با استفاده از فرم 4868، از IRS درخواست تمدید 6 ماهه نماید.

پلت‌فرم‌های مالیاتی آنلاین در آمریکا

پلت‌فرم‌های مالیاتی آنلاین در آمریکا

افرادی که اظهارنامه مالیاتی تکمیل می‌کنند، می‌توانند به جای پست کردن اظهارنامه مالیاتی خود به IRS، از پلت‌فرم‌های آنلاین استفاده کنند تا علاوه بر تسریع در انجام این کار، ثبت مالیات آنها به صورت ایمن و صحیح انجام شود. بهتر است پلت‌فرم مالیاتی، مناسب با نیازهای مالیاتی فرد انتخاب شود زیرا هر یک از این برنامه‌ها برای اظهارنامه‌های مالیاتی خاصی طراحی شده‌اند. در زیر بهترین ‌پلت‌فرم‌های مالیاتی معرفی شده‌اند.

Turbo Tax

بهترین نرم‌افزار مالیاتی کلی است که راهنمای گام به گام تکمیل اظهارنامه را دارد و کاربران می‌توانند به صورت آنلاین پرسش‌های خود را مطرح کنند و پاسخ خود را دریافت کنند. همچنین با پرداخت هزینه، تکمیل فرم  توسط کارشناس مالیاتی انجام می‌شود و بعد از بررسی نهایی به امضای شخص مالیات‌دهنده می‌رسد.

H&R Block

بهترین نرم‌افزا بعد از توربو تکس است که راهنمای گام به گام ساده و قابل پیگیری دارد و امکان صحبت ویدیویی با پشتیبانی و همچنین صحبت با کارشناس مالیاتی که حداقل 10 سال سابقه کار دارد، وجود دارد. همچنین بیش از 11 هزار شعبه وجود دارد که کاربران می‌توانند با کارشناس مالیاتی به صورت حضوری ملاقات داشته باشند.

دقت این برنامه بسیار بالاست و همچنین این شرکت هرگونه جریمه یا سود تا سقف 10 هزار دلار را به کاربر بازپرداخت می‌کند.

Cash App Tax

بهترین نرم‌افزار مالیاتی رایگان است و کاربران می‌توانند به خدمات مالیات برنامه نقدی مثل هشدارهای نظارت بر اعتبار و به روزرسانی‌های امتیاز اعتباری دسترسی پیدا کنند. این برنامه حداکثر ضمانت در بازپرداخت یا برنامه نقدی، مابه‌التفاوت آن را تا سقف 100 هزار دلار بازپرداخت خواهد کرد. همچنین این برنامه دقت بسیار بالایی دارد و هرگونه جریمه تا 1000 دلار را به کاربران پرداخت می‌کند.

 

سخن پایانی

کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند و یا برنده لاتاری هستند، یکی از اقداماتی که پیش از سفر باید انجام دهند، آشنایی کامل با قوانین مالیاتی آمریکا برای برندگان لاتاری است. قوانین مالیاتی که برای شهروندان آمریکا وجود دارد، هیچ تفاوتی با قوانین مالیاتی آمریکا برای ایرانیان ندارد. بهتر است پیش از مهاجرت و سفر به آمریکا، با یک کارشناس مالیاتی متسلط و با تجربه و یا با یک شرکت مهاجرتی معتبر و آشنا به سیستم مالیاتی آمریکا مشور کنید.

حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معبتر و متخصص در انجام کلیه امور مهاجرت به آمریکا است که تا کنون بیش از 6000 کیس موفق را در رزومه کاری خود ثبت کرده است. برای دریافت مشاوره و استفاده از خدمات حامی مهاجر می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ما از طریق شماره 02149078 ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0