50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
5 تردید دارندگان گرین کارت برای اخذ شهروندی آمریکا

تبدیل شدن به شهروند آمریکایی باعث بهره‌مندی از مزایای زیادی می‌شود که شما مطمئنا قبل از خواندن این مقاله با آن‌ها آشنا بودید. ولی چرا بیش از 9 میلیون مقیم دائمی که صاحب گرین کارت هستند، تبدیل به شهروند نمی‌شوند؟

به نظر می‌رسد پنج دلیل اصلی وجود دارد که مردم از تبدیل شدن به شهروند صرف‌نظر می‌کنند. از هزینه‌های بالا تا مهارت‌های زبانی ناکافی، ترس از پیچیدگی فرآیند تا اشتباهات در مورد دوتابعیتی، ما برخی از افسانه ها را از بین می بریم!

همراه ما باشید تا از میان این افرادی که واجد شرایط شهروندی هستند، چرا برخی از آن‌ها این گام را برداشته و چرا برخی دیگر از آن صرف‌نظر کرده‌اند، بیشتر بدانیم.

هزینه تبدیل‌شدن به شهروند آمریکایی

تبدیل شدن به شهروند آمریکایی امروزه با هزینه 725 دلار همراه است که شامل هزینه درخواست 640 دلار (هزینه N-400) و هزینه خدمات بیومتریک 85 دلار است. در مقایسه با قیمت 35 دلاری در سال 1985، هزینه بسیار بیشتر شده است و به تدریج افزایش می‌یابد.

در صورت تمدید یا درخواست مجدد گرین کارت آمریکا در صورت ضایع شدن یا آسیب دیدن آن، هزینه استاندارد 455 دلار برای جایگزینی و هزینه اضافی 85 دلار برای خدمات بیومتریک وجود دارد که جمعا به مبلغ 540 دلار می‌رسد و باید هر بار پرداخت شود.

چرا باید فردا بیشتر هزینه کنید؟ امروز اقدام کنید و هزینه کمتری بپردازید!

مهارت زبان انگلیسی مناسب نیست

برخلاف دریافت گرین کارت، برای دریافت شهروندی آمریکا، فرد باید آزمون‌های زبان انگلیسی و مدنی را قبل از دریافت شهروندی گذرانده باشد. این آزمون‌ها بسیار آسان هستند و نرخ تأیید بسیار بالایی دارند.

ترس از آزمون زبان یکی از دلایل تردید دارندگان گرین کارت آمریکا

بسیاری از افرادی که تا به امروز زبان انگلیسی خوبی ندارند، با کمی آماده‌سازی و مطالعه با موفقیت این آزمون‌ها را گذرانده‌اند. ترس از شکست در این آزمون‌ها باعث تأخیر در درخواست شهروندی برای بسیاری از افراد شده است.

سیتیزن شیپ آمریکا پیچیده است

بسیاری از افراد فکر می‌کنند درخواست شهروندی آمریکا یک فرآیند پیچیده است، اما این صحیح نیست. با استفاده از یک سرویس آماده‌سازی آنلاین مانند Immigration Direct، شما می‌توانید فرم‌های درخواست خود را در کمتر از 45 دقیقه از خانه خود آماده کنید.

علاوه بر این، با استفاده از گوشی هوشمند خود می‌توانید این کار را انجام دهید. پس از ارسال فرم آنلاین، درخواست شما به صورت خودکار بررسی شده، اشکالات آن رفع شده، چاپ و به آدرس شما ارسال می‌شود. تنها کافیست فرم درخواست خود را امضا کرده و به USCIS ارسال کنید!

ترک کردن شهروندی کشور خود

این ادعا که ترک کردن شهروندی کشور خود ضروری است، برای اکثر کشورها درست نیست. بسیاری از کشورها مانند مکزیک، کانادا، انگلیس و کشورهای دیگر، اجازه دارند که افراد دو شهروندی داشته باشند. همچنین، ایالات متحده نیز دو شهروندی را مجاز می‌داند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دو شهروندی بین ایالات متحده و کشور محل تولد شما، به وب‌سایت Dualcitizenship.com مراجعه کنید.

ایران به طور رسمی دوتابعیتی را تأیید نمی‌کند. با این حال، این امکان برای یک فرد وجود دارد که هم شهروندی ایرانی و هم شهروندی دیگری را داشته باشد. برای شهروندان دوتابعیتی، ایران به سادگی آنها را به عنوان شهروندان ایرانی تأیید می‌کند.

پرداخت مالیات بیشتر با داشتن شهروندی آمریکا

این ادعای مربوط به پرداخت مالیات بیشتر به عنوان یک شهروند آمریکا، درست نیست. دارندگان کارت سبز (Green Card) همانند شهروندان آمریکا، مالیات محلی، ایالتی و فدرال را معمولا پرداخت می‌کنند.

پرداخت مالیات بیشتر به عنوان یک شهروند آمریکا!

هنگامی که شما گرین کارت آمریکا دریافت می‌کنید، به صورت خودکار به عنوان یک ساکن مالیاتی آمریکا شناخته می‌شوید و باید کل درآمد خود را به دولت آمریکا اعلام کنید. حتی اگر برای یک سال کامل خارج از ایالات متحده بمانید، باز هم باید کل درآمد جهانی خود را گزارش دهید.

سازمان مالیاتی آمریکا (IRS) نیز دارندگان کارت سبز و شهروندان آمریکا را به یک شیوه مورد بررسی واحد قرار می‌دهد و هر کدام باید هر ساله فرم مالیاتی 1040 آمریکا را تکمیل کنند.

خلاصه کلام

شما با کوشش شدید پول خود را کسب کرده و مالیات خود را پرداخت می‌کنید. چرا باید حتی بیشتر از این مبلغ را به دولت آمریکا پرداخت کنید؟ زبان انگلیسی شما کافی است تا با موفقیت امتحان مربوط به دریافت شهروندی آمریکا را قبول کنید. درخواست پاسپورت آمریکا نیز پیچیده نیست و در بیشتر موارد، شما نیازی به از دست دادن شهروندی کشور محل تولدتان ندارید تا شهروندی آمریکا را بگیرید.

شما می‌توانید کنترل آینده خود، آینده خانواده و آینده جامعه خود را در دست بگیرید. به عنوان خواننده این مقاله، شما می‌توانید این کار را با هوشمندی انجام دهید. فقط باید این کار را انجام دهید!

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0