20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

گرفتن وقت سفارت آمریکا در لبنان

متقاضیان دریافت هر نوع از ویزاهای آمریکا، نیازمند انجام مصاحبه حضوری در یکی از سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های ایالات متحده آمریکا می‌باشند. به دلیل عدم وجود روابط کنسولی بین ایران و آمریکا، ایالات متحده سفارت و کنسولگری در ایران ندارد. بنابراین نزدیک‌ترین و بهترین سفارت های آمریکا برای ویزای تحصیلی، سفارت آمریکا در آنکارا ترکیه، سفارت آمریکا در دبی  و ابوظبی امارات و سفارت آمریکا در ایروان می‌باشد.

در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های سفر ناشی از وجود بیماری کرونا، امکان سفر به کشورهای گفته شده وجود ندارد. متقاضیان می‌توانند برای دریافت وقت مصاحبه ویزای دانشجویی آمریکا از طریق سفارت آمریکا در لبنان و سفارت آمریکا در پاکستان اقدام نمایند. ایرانیان برای دریافت اولین وقت سفارت آمریکا برای ویزای تحصیلی می‌توانند از طریق کشورهای دیگر نیز اقدام نمایند اما در حال حاضر سفارت آمریکا در بیروت لبنان، نزدیک‌ترین سفارت آمریکا برای مصاحبه ویزای دانشجویی است.

در این مقاله قصد داریم ضمن توضیح چگونگی دریافت وقت مصاحبه از سفارت آمریکا در بیروت لبنان، نحوه دریافت وقت از سفارت آمریکا در لبنان، هزینه و شرایط مورد نیاز برای مراجعه به سفارت آمریکا در لبنان، زبان مصاحبه در سفارت آمریکا در لبنان و مزایا و معایب مصاحبه در سفارت آمریکا در لبنان را نیز به صورت کامل شرح دهیم. همچنین در این مطلب با خدمات موسسه حامی مهاجر در زمینه برگزاری تور سفارت آمریکا در بیروت لبنان، خدمات پرداخت هزینه سفارت در لبنان، خدمات همراهی و ترانسفر فرودگاهی در بیروت لبنان آشنا خواهید شد.

موسسه حامی مهاجر یک موسسه گردشگری و مهاجرتی معتبر است که با داشتن شرکت در ایران و ترکیه خدماتی همچون برگزاری تورهای ارزان انگشت نگاری سفارت آمریکا با ترنفسر فرودگاهی ، دریافت نوبت از سفارت های آمریکا ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا ارائه می‌کند. همکاران مجرب ما در حامی مهاجر می‌توانند در هر یک از سفارت های آمریکا در منطقه برای شما وقت سفارت دریافت کرده و برای شما تور مناسب ترتیب دهند. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

دیگر خدمات ما: گرفتن وقت سفارت آمریکا از پاکستان

نحوه دریافت وقت از سفارت آمریکا در لبنان

برای دریافت وقت مصاحبه ویزای دانشجویی از سفارت آمریکا در بیروت لبنان، ابتدا باید مراحل گرفتن پذیرش در موسسات آموزشی آمریکا را طی کرده باشید و هزینه SEVIS FEE را پرداخت کرده باشید. اگر در مورد چگونگی دریافت پذیرش از موسسات آموزشی آمریکا و نحوه پرداخت SEVIS FEE اطلاعاتی ندارید، می‌توانید مقاله تحصیل در آمریکا را بخوانید.

متقاضی پس از دریافت پذیرش تحصیلی و پرداخت SEVIS FEE لازم است که به منظور درخواست ویزای تحصیلی آمریکا فرم آنلاین DS-160 را تکمیل نماید. به این نکته باید توجه داشت که به منظور تعیین وقت مصاحبه دانشجویی در لبنان لازم است که کارمزد سفارت آمریکا در لبنان و به وسیله حساب های بانکی لبنانی پرداخت شود. بنابراین برای این کار شخص متقاضی با حضورا پرداخت را انجام دهد یا به یک شخص لبنانی نیاز دارد که این پرداخت را برای او انجام دهد؛ چرا که امکان پرداخت کارمزد سفارت آمریکا در لبنان از خارج کشور و به صورت آنلاین امکان پذیر نیست. 

پیش از اقدام برای دریافت وقت سفارت آمریکا در بیروت لبنان باید نسبت به تکمیل پرونده و مدارک نیاز و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوطه اقدام نمود که برای اطمینان خاطر از پیگیری صحیح روند پرونده و در نتیجه دریافت اولین وقت آمریکا برای ویزای دانشجویی، بهتر است این کار توسط یک موسسه مجرب و با سابقه در این زمینه انجام شود.

سفارت آمریکا در لبنان

سفارت آمریکا در لبنان، در شمال شرقی بیروت و در منطقه‌ای به نام عوکر واقع شده که به مزرعه عوکر معروف است. سفارت آمریکا خارج از بزرگراه در خیابان اصلی و روبروی شهرداری قرار دارد و دسترسی به آن بسیار راحت است و از طریق تاکسی یا اتوبوس نیز امکان‌پذیر است.

آدرس کامل، شماره تماس و ایمیل سفارت در جدول زیر قرار داده شده است:

Awkar – Facing the Municipality, Main Street , Beirut, Lebanon

آدرس

961-4-543600

تلفن

961-4-554019

فکس

[email protected]

ایمیل

دوشنبه تا جمعه – 8 الی 13

ساعات کاری

 

مصاحبه در سفارت امریکا در لبنان به چه زبانی است؟

زمانی که متقاضیان جهت مصاحبه به سفارت‌های آمریکا در آنکارا، دبی و ایروان مراجعه می‌کنند، به دلیل آشنایی کاملی که افسران سفارت با کشور ایران دارند، زبان مصاحبه به اختیار متقاضی فارسی یا انگلیسی انتخاب می‌شود اما در سفارت آمریکا در لبنان اینچنین نیست و مصاحبه فقط به زبان انگلیسی یا عربی انجام می‌شود و هیچ مترجم زبان فارسی در آنجا حضور ندارد.

 

هزینه‌های سفارت آمریکا در لبنان

در اکثر سفارت‌ها، پرداخت هزینه‌ها به صورت آنلاین صورت می‌گیرد اما در سفارت آمریکا در لبنان تحت هیچ شرایطی پرداخت هزینه‌ها به صورت آنلاین امکان‌پذیر نخواهد بود و حتما باید به صورت حضوری و در سیستم بانکی لبنان توسط شخص متقاضی یا از طریق یک آشنا در لبنان انجام شود.

برای این مسئله جای نگرانی وجود ندارد زیرا حامی مهاجر از طریق کارگزار خود در لبنان تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و پس از 24 ساعت تاییدیه و رسید پرداخت هزینه‌ها را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. در موسسه حامی مهاجر تمامی خدمات سفارت، خدمات تور سفارت، پرداخت تمامی هزینه‌ها، تکمیل فرم‌های مربوط به سفارت و همچنین خدمات همراه سفارت به متقاضیان و مشتریان ارائه می‌شود. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

مدت زمان دریافت ویزا از سفارت آمریکا در لبنان

مدت زمانی که برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا طی می‌شود، بستگی به پرونده متقاضی و کامل بودن مدارک وی دارد. اگر در پرونده مشکلی وجود نداشته باشد به صورت یک ضرب بین 3 تا 7 روز کاری زمان خواهد برد اما در صورت وجود مشکل، پرونده وارد پروسه AP خواهد شد که دریافت ویزا ممکن از بین 1 تا 6 ماه به طول بیانجامد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید مقاله تحصیل در آمریکا را مطالعه نمایید.

 

تمامی متقاضیان باید فرم DS-160 را قبل از درخواست ویزا تهیه کنند. تکمیل این فرم مرحله نخست اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است. این فرم باید به صورت آنلاین و الکترونیکی تکمیل شود و به هیچ وجه نباید به صورت نوشتاری پر شود زیرا ماموران سفارت فرم را ثبت نخواهند کرد. برای

دیگر خدمات ما: اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان

مزایای مصاحبه سفارت آمریکا در لبنان

 • در حال حاضر و با وجود بیماری کرونا دریافت سریع ترین وقت سفارت آمریکا برای ویزای دانشجویی، از لبنان امکان‌پذیر است.‌
 • هزینه غذا و محل اقامت در این کشور به صرفه است.
 • دریافت ویزای لبنان به راحتی و سرعت امکان پذیر است. 
 • لبنان کشوری توریستی است و با سفر به بیروت امکان تفریح در سواحل زیبای مدیترانه نیز وجود دارد. بیروت بزرگترین شهر و پایتخت لبنان است که یکی از بندرهای برجسته شرق مدیترانه به حساب می‌آید. از این شهر به عنوان پاریس خاورمیانه یا عروس خاورمیانه نیز یاد می‌شود. از جاذبه‌های گردشگری بیروت می‌توان موزه ملی بیروت، غار جعیتا، غواصی در دریای مدیترانه و پرواز با بالن در آسمان بیروت را برشمرد.

 

معایب مصاحبه سفارت آمریکا در لبنان

 • مصاحبه سفارت آمریکا در بیروت به زبان انگلیسی و یا عربی انجام می‌شود و مترجم فارسی در این سفارت وجود ندارد.
 • پرداخت کارمزد مصاحبه سفارت آمریکا در بیروت باید در داخل کشور لبنان و توسط سیستم بانکی این کشور پرداخت شود، به همین دلیل برای این کار به شخصی در لبنان نیاز خواهید داشت و یا باید از خدمات موسسات مهاجرتی استفاده کنید.
 • نبودن بخش امانات برای نگهداری از وسایل شخصی (گوشی و ...)

دیگر خدمات ما: ویزای سرمایه گذاری در آمریکا eb5

شرایط مورد نیاز برای مراجعه به سفارت آمریکا در لبنان

متقاضیان در هنگام مراجعه به سفارت آمریکا در بیروت، لازم است به منظور جلوگیری از مشکلات و دردسرهای احتمالی، حتما مسائل زیر را رعایت کنند. هر شخصی که این موارد را رعایت نکند، از ورود به محوطه سفارت منع خواهد شد.

* تمامی بازدیدکنندگان باید قبل از ورد به سفارت یا کنسولگری آمریکا مورد بازرسی قرار گیرند و از دستگاه‌های فلزیاب و X-RAY عبور کنند. تمام وسایل شخصی با استفاده از اشعه ایکس و سایر تجهیزات، بازرسی کامل می‌شوند و هر شخصی که از بازرسی امنیتی امتناع کند، از ورود او به سفارت جلوگیری خواهد شد.

* نمی‌ـوان افرادی را که متقاضی ویزا نیستند به عنوان همراه به داخل سفارت برد. (حتی اگر از اقوام درجه یک متقاضی باشند)

* برای مراجعه به سفارت باید از درب مخصوص مراجعان استفاده نمود.

* محدوده دیپلماتیک در بیروت لبنان، یک منطقه امنیتی است. هنگام تردد در این محدوده از انجام حرکات مشکوک و حساسیت‌برانگیز باید خودداری نمود و در صورت امکان برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل با یک راهنمای بومی در شهر تردد نمود.

* باید در نظر داشت که آوردن موارد زیر به داخل سفارت آمریکا ممنوع است و هیچ مکانی هم برای نگهداری و حفظ آنها وجود ندارد. بنابراین متقاضیان باید این موارد را داخل محل اقامت خود یا اگر با خودرو هستند، داخل ماشین بگذارند.

 • کوله پشتی، کیف، چمدان، کیف پول بزرگ (کیف پول 15*10 و کوچکتر مجاز است)
 • غذا و نوشیدنی
 • تجهیزات آتش‌زا (کبریت، فندک و ...)
 • انواع سلاح گرم و سرد (چاقو، اسپری فلفل و ...)
 • ابزارها به خصوص اشیاء تیز و تیغه‌دار
 • هرگونه روغن، اسپری پاششی، مایعات، لوسیون‌ها و پودرها
 • تجهیزات الکترونیکی یا ضبط از هر نوع
 • دوربین
 • کامپیوترهای دستی یا لپ تاپ و تب لت
 • تلفن همراه
 • پخش کننده‌های CD، MP3 یا نوار کاست
 • پیجرها
 • ریموت
 • کلاه ایمنی از هر نوعی

این لیست شامل همه موارد نمی‌شود و سفارت حق این را دارد که از ورود هر مورد مشکوک به داخل سفارت جلوگیری به عمل آورد.

* همچنین آوردن موارد زیر به سفارت آمریکا مانعی ندارد اما در صورت لزوم از بردن وسایل اضافی به داخل سفارت خودداری نمایید.

 • کیف‌های کوچک برای حمل اسناد مورد نیاز
 • گذرنامه و مدارک مربوطه
 • کیف پول کوچک
 • روزنامه و کتاب چاپی
 • مطالب نوشته شده
 • سوییچ و کلیدهای خانه یا هتل

 

خدمات حامی مهاجر در زمینه تور سفارت آمریکا در لبنان

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت معتبر مهاجرتی افتخار آن را دارد که کامل‌ترین خدمات را در زمینه انواع ویزاهای آمریکا و کانادا در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. از جمله این خدمات، برگزاری تور سفارت آمریکا در کشورهای گوناگون از جمله ترکیه، ارمنستان، امارات، پاکستان، لبنان و عمان است. در تورهای حامی مهاجر خدمات زیر به مشتریان ارائه می‌شود :

 • دریافت نوبت سریع از سفارت آمریکا در لبنان و پرداخت تمام هزینه ها در لبنان
 • ارائه ارزان‌ترین تورهای انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت آمریکا
 • ارائه خدمات ترنسفر فرودگاهی ( حتی با یک شب اقامت )
 • ارائه خدمات همراهی VIP : در اختیار قرار دادن یک راننده برای جابجایی متقاضی ویزا از هتل به سفارت آمریکا و بالعکس.

 

سخن پایانی

در حال حاضر و با شیوع بیماری کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، ارائه خدمات کنسولی نیز به مشکل خورده است و سفارت‌های آمریکا در بسیاری از کشورها تعطیل شده اند و یا با ظرفیت پایین ارائه خدمت می‌کنند. بنابراین آن دسته از متقاضیان ویزای دانشجویی که می‌خواهند فرآیند ویزا شدن خود را سریع‌تر به اتمام برسانند باید به فکر دریافت نوبت از سفارت آمریکا در بیروت لبنان باشند. هم‌اکنون این سفارت سریع‌ترین نوبت مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا را در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد. مصاحبه در سفارت آمریکا در لبنان به زبان انگلیسی و عربی صورت می‌گیرد و مترجم فارسی در این سفارت وجود ندارد. با توجه به شرایط کشور لبنان توصیه می‌شود که به منظور مراجعه به این سفارت، حتما از خدمات موسسات معتبر مهاجرتی در زمینه تورهای سفارت آمریکا استفاده کنید.

موسسه حامی مهاجر یک موسسه گردشگری و مهاجرتی معتبر است که با داشتن شرکت در ایران و ترکیه خدماتی همچون برگزاری تورهای ارزان، انگشت نگاری سفارت آمریکا با ترانفسر فرودگاهی ، دریافت نوبت از سفارت های آمریکا ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا ارائه می‌کند. همکاران مجرب ما در حامی مهاجر می‌توانند در هر یک از سفارت های آمریکا در منطقه برای شما وقت سفارت دریافت کرده و برای شما تور مناسب ترتیب دهند. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
ناشناس
با سلام اطلاعات خیلی ارزنده ای بود خیلی متشکرم