50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ثروتمندترین ایالت های آمریکا کدامند؟

ثروتمندترین ایالت های آمریکا (15 ایالت ثروتمند آمریکا)

برای مهاجرت به آمریکا، کدام ایالت را انتخاب کنیم؟ آیا تمامی 50 ایالت آمریکا، وضعیت اقتصادی خوبی دارند؟ پاسخ این سوال، قطعا خیر است! همانطور که در ایران عزیزمان، شهرهای مختلف درآمد و اقتصاد متفاوتی با یکدیگر دارند، مناطق پولدار نشین آمریکا نیز محدود به حدودا 15 ایالت می‌شود!

حالا می‌خواهید بدانید این مناطق کجا هستند؟ میلیاردرهایی همچون شریل سندبرگ، مدیرعامل ارشد فیس‌بوک، کجا زندگی می‌کنند؟ در این مقاله همراه حامی مهاجر باشید تا ثروتمندترین ایالت های آمریکا را بشناسید!

گفتنی‌ست این عامل به درآمد ساکنان و درآمد دولت محلی بستگی دارد و متوسط درآمد خانوار ایالتی به دلیل بازار کار و هزینه‌های زندگی به طور قابل توجهی متفاوت است. همچنین باید بدانید اگرچه آمریکا ثروتمندترین کشور است، اما این ثروت به طور مساوی توزیع نمی‌شود و بسیاری از ایالت‌ها دارای متوسط درآمد خانوار پایین و نرخ بالای فقر هستند. 

ثروت کشور آمریکا 

ایالات متحده آمریکا با تولید ناخالص ملی تقریبا دو برابر متوسط جهان، یکی از ثروتمندترین اقتصادهای دنیا را دارد. علی‌رغم تفاوت‌های واضح بین ایالت‌ها، اکثریت آنها تولید ناخالص داخلی دارند که به طور قابل توجهی بالاتر از کل جهان است؛ اما این بدان معنا نیست که تمام ایالت‌ها به یک اندازه ثروتمند هستند.

ثروت کشور آمریکا 

ایالت‌هایی که بیشترین تولید ناخالص داخلی را دارند، اغلب آن‌هایی هستند که اقتصاد قابل توجهی از صنایعی مانند فناوری، مالی، تولید و خدمات دارند. 

همچنین این ایالت‌ها که بالاترین درآمد متوسط خانواده را دارند، اغلب ترکیبی از مشاغل پردرآمد، سیستم‌های آموزشی قوی و مناطق مرفه هستند. ایالت‌هایی با درآمد متوسط بالا شامل مریلند، نیوجرسی و ماساچوست هستند که در صنایعی مانند امور مالی، فناوری و مراقبت‌های بهداشتی تمرکز مشاغل پردرآمد دارند.

ثروتمندترین ایالت های آمریکا

ایالات متحده آمریکا نه تنها قدرتمندترین کشور در جهان به حساب می‌آید، بلکه از نظر منابع انسانی نیز بسیار غنی است.
درادامه 15 ایالت ثروتمند آمریکا را بر اساس درآمد متوسط خانوار از سایت معتبر world population review.com می‌بینید که بینشی از موفقیت اقتصادی و رفاه شهروندان آنها ارائه می‌دهد. این ایالت‌ها به دلیل استانداردهای بالای زندگی، جوامع مرفه و چشم انداز پیشرفت و موفقیت قابل توجه هستند. از مراکز پررونق فناوری ماساچوست گرفته تا مناظر خیره کننده ایالت کلرادو و سواحل آرام هاوایی، هر ایالت ترکیبی متمایز از چشم انداز اقتصادی و کیفیت زندگی را فراهم می‌کند. 

ایالت مریلند

مریلند با میانگین درآمد خانوار 90203 دلاری، به عنوان ثروتمندترین ایالت در آمریکا شناخته می‌شود. این ایالت مزیت اقتصادی خود را از نزدیکی به دولت فدرال در واشنگتن دی‌سی می‌گیرد. ماهیگیری، کشاورزی، بیوتکنولوژی و گردشگری از دیگر منابع درآمد اصلی در مریلند هستند. با توجه به فقری که در بندر بالتیمور وجود دارد، ممکن است منطقه جذابی برای زندگی نباشد اما این بندر نقش به سزایی در رشد اقتصادی ایالت مریلند دارد. 

ایالت مریلند

این ایالت جمعیتی بالغ بر حدود 6 میلیون نفر دارد و نرخ فقر در آن به 9.7 درصد می‌رسد. بیش از 38 درصد از جمعیت مریلند، مدرک لیسانس یا بالاتر دریافت کرده‌اند که باعث افزایش قدرت شغلی آنها می‌شود. همچنین نرخ بیکاری در مریلند 5.2 درصد است.

ایالت ماساچوست

ماساچوست با درآمد متوسط خانواده 89645 دلار و یکی از پرجمعیت‌ترین ایالات آمریکا با حدود 7 میلیون نفر جمعیت، دومین ایالت ثروتمند آمریکاست. بیش از 500 شرکت ثروتمند در ماساچوست قرار دارند که آن را تبدیل به یکی از بهترین ایالت‌ها برای تجارت کرده است. کشاورزی، تولید انرژی، مالیات و حمل و نقل از دیگر منابع اصلی رشد اقتصاد در ماساچوست است.

ایالت ماساچوست

نرخ فقر در این ایالت 11.5 درصد و نرخ بیکاری 5 درصد است. تعدادی از برجسته‌ترین کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا در ماساچوست واقع شده‌اند و 41.5 درصد از افراد داری حداقل مدرک لیسانس و بالاتر هستند. 

ایالت نیوجرسی

ایالت نیوجرسی آمریکا با متوسط درآمد خانوار 89296 دلار در جمع 5 ایالت برتر آمریکا قرار دارد. همچنین سرانه تولید ناخالص این ایالت به طور مرتب در میان بالاترین‌ها در آمریکا است. داروسازی، بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، بانکداری، مخابرات، چاپ و نشر، صنایع، کشاورزی، گردشگری و تولید انرژی سهم به سزایی در اقتصاد این ایالت دارند.

جمعیت نیوجرسی حدودا 9 میلیون نفر و نرخ بیکاری در این ایالت 5.6 درصد است. در نیوجرسی آموزش عالی بسیار مورد توجه قرار دارد؛ به طوری که 37.6 درصد از کل افراد حداقل مدرک لیسانس و یا بالاتر دارند. لازم است بدانید شهرهایی مانند نیوآرک و جرسی سیتی به عنوان مراکز مالی و تجاری عمل می‌کنند، در حالی که پرینستون و نیوبرانزویک نوآوری و تحقیق را ترویج می‌کنند. 

ایالت هاوایی

هاوایی با متوسط درآمد خانوار در این ایالت 84857 دلار، یکی از ایالت‌های ثروتمند آمریکا است که منبع اصلی درآمد آن به خاطر سواحل زیبا، ماسه‌های رنگی، غذاهای لذیذ و به طوری کلی صنعت گردشگری است. کشاورزی، صنایع دفاعی و نظامی، آموزش، صادرات پوشاک و غذا نیز نقش مهمی در اقتصاد ایالت هاوایی ایفا می‌کنند. 

ایالت هاوایی

در هاوایی حدود 1.5 میلیون نفر ساکن هستند. این ایالت مورد علاقه ثروتمندانی است که به دنبال خانه‌های مجلل در جزیره هستند و یکی از زیباترین مکان‌ها برای زندگی و همچنین یک جاذبه توریستی بزرگ در آمریکا است. نرخ بیکاری در هاوایی 3.6 درصد است که نشان می‌دهد اقتصاد شغلی به دلیل جاذبه‌های گردشگری و کشاورزی بسیار پر رونق است.

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا اقتصادی بزرگ‌تر از بسیاری کشورها و قاره‌ها دارد و یک هفتم تولید ناخالص داخلی کشور متعلق به این ایالت است. تجارت، فناوری، سرگرمی، کشاورزی، خدمات دولتی، آموزش، بهداشت و گردشگری چند بخش بزرگ اشتغال در کالیفرنیا هستند. متوسط درآمد خانوار در کالیفرنیا 84907 دلار است. 

همچنین صنعت سینما و موسیقی نیز در این شهر گسترش یافته و ایالت کالیفرنیا با حدود 40 میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین ایالت در آمریکا است. تجارت، حمل‌و‌نقل و خدمات آب و برق بیشترین سهم را در رونق اقتصاد کالیفرنیا دارد. 

ایالت کانکتیکات

کانکتیکات حدود 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد و متوسط درآمد خانوار در این ایالت 83771 دلار است.  امور مالی، بیمه، مراقبت‌های بهداشتی، املاک، گردشگری، بانکداری و تولید، بخش‌های کلیدی اقتصاد کانکتیکات هستند. شهرهایی مانند هارتفورد و استمفورد با مشاغل بیمه و خدمات مالی قطب‌های اقتصادی این زمینه هستند. 

ایالت کانکتیکات

نزدیکی کانکتیکات به شهر نیویورک و بوستون امکان دسترسی به امکانات اقتصادی بیشتری را فراهم می‌کند. نرخ بیکاری در کانکتیکات 5.6 درصد و نرخ فقط 10.5 درصد است. 38.3 درصد از همه افراد این ایالت دارای مدرک لیسانس یا بالاتر هستند و سطح درآمد بالایی دارند.

ایالت نیوهمپشایر

بیش از 86 درصد از کل نیروی کار در نیوهمپشایر در بخش خصوصی شاغل هستند. صنعت و گردشگری از بخش‌های عمده اشتغال و اقتصاد در این ایالت هستند. متوسط درآمد خانوار در نیوهپشایر 88465 دلار است. جمعیت این ایالت حدودا 1 میلیون و 400 هزار نفر، نرخ بیکاری در آن 3.4 درصد و نرخ فقر نیز 8.2 درصد است.

نیوهمپشایر در زمینه پیشرفت تحصیلی دارای آمار قابل توجهی است و 35.7 درصد از افراد در این ایالت حداقل مدرک لیسانس دارند و بسیاری از آنها نیز مدرک کارشناسی ارشد را نیز دریافت کرده‌اند.

ایالت واشنگتن

متوسط درآمد خانوار در واشنگتن 84247 دلار و دولت واشنگتن یکی از برجسته‌ترین کارفرمایان در این ایالت است که بیش از 550 هزار کارمند در شغل دولتی مشغول به کار هستند. سایر صنایع مهمی که در این منطقه باعث رونق اقتصادی شده است، شامل طراحی و ساخت هواپیما، توسعه نرم‌افزارهای کامپیوتری، استخراج معادن، املاک و مستغلات، گردشگری، صنعت توریست، ماهیگیری، صنایع چوب و کشاورزی است. 

واشنگتن خانه برخی از بزرگترین شرکت‌ها در آمریکا و جهان مانند آمازون، استارباکس، بوئینگ، مایکروسافت و کاستکو در واشنگتن است. این ایالت حدود 7 میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری در آن 5.7 درصد و نرخ فقر نیز در آن به 12.2 درصد می‌رسد. 34.2 درصد از افراد در ایالت واشنگتن دارای حداقل مدرک لیسانس و بالاتر هستند.

ایالت واشنگتن و ایالت کلرادو

ایالت کلرادو

کلرادو به عنوان یکی از ایالت‌های برتر در کسب و کار شناخته شده است و شغل‌های خصوصی و دولتی فدرال نقش مهمی در اقتصاد این ایالت دارند. این ایالت علاوه برای اینکه یکی از ثروتمندترین ایالت‌های آمریکاست، به عنوان یکی از ایالت‌های تجاری و یکی از کارفرمایان برتر نیروی کار در بین ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

اقتصاد کلرادو متنوع است، از جمله بخش های قوی مانند فناوری، هوافضا، مراقبت های بهداشتی، گردشگری و انرژی. صنعت فناوری کلرادو به سرعت در حال گسترش است، با تمرکز کسب‌وکارهای فناوری در مکان‌هایی مانند بولدر و کلرادو اسپرینگز.

تعداد زیادی از گردشگران که هر ساله برای بازدید از مناظر با شکوه کلرادو به این ایالت سفر می‌کنند نیز به طور قابل توجهی به اقتصاد آن کمک می‌کند. متوسط درآمد خانوار در کلرادو 82254 دلار است. جمعیت کلرادو حدودا 5 میلیون و هشتصد هزار نفر است و نرخ بیکاری در آن 2.9 درصد و نرخ فقر نیز 11.5 درصد است.

ایالت ویرجینیا

ویرجینیا با متوسط درآمد خانوار 80963 دلار رتبه دهم را در میان ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا دارد. اقتصاد این ایالت از منابع مختلفی مثل دولت محلی و فدرال، ارتش، کشاورزی و فناوری نشأت گرفته است. آژانس اطلاعات مرکزی، بنیاد ملی علوم، سازمان زمین‌شناسی و چند آژانس بزرگ فدرال در ویرجینیای شمالی واقع شده‌اند.

بندر ویرجینیا یکی از شلوغ ترین بنادر ساحل شرقی است که تجارت و بازرگانی را ترویج می کند. کشاورزی همچنین سهم قابل توجهی در اقتصاد ایالت ویرجینیا، به ویژه مرغ، لبنیات و تنباکو دارد. بناهای تاریخی و زیبایی های طبیعی این ایالت سالانه میلیون ها گردشگر را جذب می کند که باعث افزایش تولید ناخالص داخلی و اشتغال آن می شود.

ویرجینیا حدود 8 میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد و 37 درصد از افراد این ایالت مدرک لیسانس یا بالاتر را کسب کرده‌اند. نرخ بیکاری در این ایالت 4.4 درصد و نرخ فقر نیز 11.2 درصد است.

ایالت ویریجینا و ایالت آلاسکا

ایالت آلاسکا

آلاسکا با حدود 735 هزار نفر جمعیت یکی از کم‌جمعیت ترین ایالت‌های آمریکا است اما به دلیل منابع طبیعی که در آن وجود دارد یکی از قوی‌ترین اقتصادها را دارد. 

متوسط درآمد خانوار در ایالت 77845 دلار است و نرخ بیکاری در آلاسکا 6.5 درصد و نرخ فقر نیز 10.3 درصد است. علی‌رغم اینکه ایالت آلاسکا یکی از ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا به شمار می‌رود، اما حدود 15 درصد از شهروندان آن بیمه درمانی ندارند.

ایالت یوتا

یوتا با حدود 3 میلیون نفر جمعیت، دوازدهمین ایالت ثروتمند آمریکا است. متوسط درآمد خانوار بیش از 79449 دلار است. نرخ بیکاری 3.5 درصد و نرخ فقر 11.3 درصد است. ایالت یوتا بهشت کوهنوردان نامیده می‌شود؛ زیرا پارک‌های ملی بسیار و مسیرهای گسترده‌ای را در خود جای داده است. همچنین صنعت گردشگری به دلیل وجود کوه‌های پوشیده از برف و اسکی تاثیر بسیاری در اقتصاد این ایالت دارد. 

ایالت یوتا و ایالت مینه سوتا

ایالت مینه سوتا

مینه سوتا حدود 5 میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد و متوسط درآمد خانوار در این ایالت 77720 دلار است. نرخ بیکاری در ایالت مینه سوتا 3.7 درصد و نرخ فقر 10.2 درصد است. 34.7 درصد از ساکنان این ایالت مدرک لیسانس یا بالاتر دارند. اقتصاد مینه سوتا عمدتا از بخش غذا و کشاورزی تامین می‌شود و بزرگترین تولیدکننده چغندر قند، نخود سبز، ذرت شیرین و بوقلمون‌های پرورش یافته در ایالات متحده آمریکا است.

همچنین تجهیزات پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی این ایالت مشهور است و کلینیک مایو یک موسسه پزشکی معروف در جهان است.

ایالت نیویورک

نیویورک با حدود 20 میلیون نفر جمعیت به عنوان چهاردهمین ایالت ثروتمند آمریکا شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در این ایالت 5.3 درصد و متوسط درآمد خانوار 74314 دلار است. همچنین نرخ فقر در ایالت نیویورک 14.7 درصد است که شکاف طبقاتی را بین افراد ثروتمند و فقیر را برجسته می‌کند.

تسلط اقتصادی نیویورک ناشی از شهرت آن به عنوان یک مرکز مالی در سراسر جهان است و وال استریت در منهتن به عنوان مرکز فعالیت های مالی در سراسر جهان عمل می کند. اقتصاد این ایالت فراتر از بانکداری متفاوت است و شامل مشاغلی مانند رسانه، فناوری، مراقبت های بهداشتی و گردشگری است.

ایالت نیویورک ثروتمندترین ایالت آمریکا

ایالت دلاور

دلاور حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری در این ایالت 4.9 درصد و میانگین درآمد خانوار در دلاور 71091 دلار است. درصد ساکنان دلاور با مدرک لیسانس و بالتر 30.9 درصد است که در سطوح متوسط درآمد بالاتر منعکس می‌شود. همچنین درصد نرخ فقط در این ایالت به 12.4 درصد می‌رسد.

اقتصاد دلاور به طور گسترده‌ای به تولید مواد شیمیایی مثل تولید پلاستیک، مواد شیمیایی صنعتی و داروسازی متکی است و از آن به عنوان پایتخت شیمیایی جهان یاد می‌شود.

فقیرترین ایالت های آمریکا 

بااینکه ایالات متحده کشوری ثروتمند است، حدود 11.5 درصد از جمعیت آمریکا در فقر زندگی می‌کنند. فقر بر بسیاری از مردم در ایالات متحده به دلیل مسائلی مانند درآمد کم، بیکاری و تحصیلات محدود تأثیر می‌گذارد. تلاش‌ها برای کمک به نیازمندان از زمان رکود بزرگ ادامه داشته است، با برنامه‌هایی مانند اندازه‌گیری مکمل فقر (SPM) که درک بهتری از فقر ارائه می‌دهد. همه‌گیری کووید-19 فقر را برای هشت میلیون نفر بدتر کرد که نشان می‌دهد نیاز مداوم به یافتن راه‌های موثر برای کاهش فقر و کمک به کسانی که از نظر مالی با مشکل مواجه هستند. در اینجا لیستی از فقیرترین ایالت های آمریکا آمده است.

نام ایالت

میانگین درآمد در سال

نرخ فقر

می سی سی پی 

37500 دلار

19.5درصد

ویرجینیای غربی

51248 دلار

17.10درصد

آرکانزاس

52528 دلار

17.2درصد

نیومکزیکو

53992 دلار

18.55درصد

لوئیزیانا

52087 دلار

18.65درصد

کنتاکی

55573 دلار

16.61درصد

آلاباما

53913 دلار

15.89درصد

اوکلاهما

55826 دلار

15.27درصد

کارولینای جنوبی

59318 دلار

14.6درصد

تنسی

59695 دلار

14.62درصد

کارولینای شمالی

61972 دلار

13.98درصد

گرجستان

66559 دلار

14.28درصد

  • سخن پایانی

از معرفی ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا این موضوع مشخص می‌شود که اقتصاد ایالت‌ها با یکدیگر متفاوت است و این موضوع در درآمد شغلی افراد نیز تاثیر مستقیم دارد. افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، باید ایالت و شهری که برای زندگی در آنجا انتخاب می‌کنند را همه جانبه بررسی کنند. در این مطلب 15 ایالت ثروتمند آمریکا مورد بررسی قرار گرفت که برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا بسیار کاربردی خواهد بود.

در نهایت، ثروتمندترین ایالت های ایالات متحده نمونه ای از پشتکار، خلاقیت و تنوعی است که باعث موفقیت اقتصادی کشور می شود. این ایالت ها چه از فناوری، مالی، مراقبت های بهداشتی یا تولیدی برخوردار باشند، از نقاط قوت خود برای ارتقای رشد، ایجاد فرصت ها و بهبود رفاه شهروندان خود استفاده می کنند. ضمنا لازم است بدانید حامی مهاجر در تمامی راه های مهاجرت به آمریکا همراه شماست: 02148000957.

سوالات متداول درباره ثروتمندترین ایالت های آمریکا 

در ادامه پرتکرارترین سوالات متداول را خواهید خواند.

پولدارترین ایالت آمریکا کدام است؟ 

کالیفرنیا بالاترین ایالت از نظر اعضای فهرست فوربس 400 است که از فلوریدا آفتابی و تگزاس با مالیات کم پیشی گرفته است. این مکان ترجیح داده شده برای ابرثروتمندان آمریکا است، با 87 عضو فوربس 400 که مجموعاً دارای ثروت بیش از یک تریلیون دلار هستند.

کدام ایالت آمریکا بیشترین درآمد را دارد؟

مریلند، ماساچوست و نیوجرسی در رتبه بندی اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده از ثروتمندترین ایالت های ایالات متحده در صدر قرار گرفت. این رتبه بندی که در ماه نوامبر منتشر شد، از تخمین های نظرسنجی جامعه آمریکایی اداره سرشماری ایالات متحده از سال 2022 برای شناسایی ایالت هایی با بالاترین میانگین درآمد خانوار استفاده کرد.

کدام ایالت آمریکا بزرگترین اقتصاد را دارد؟

اقتصاد ایالت کالیفرنیا با تولید ناخالص ایالتی (GSP) 3.944 تریلیون دلار تا سال 2023، بزرگترین اقتصاد ایالات متحده است.

فقیرترین ایالت آمریکا کدام است؟

طبق گزارش BLS، می سی سی پی با متوسط دستمزد سالانه فقط 37500 دلار، کمترین درآمد را در ایالات متحده دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0