20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
15 ایالت ثروتمند آمریکا

ایالات متحده آمریکا با تولید ناخالص ملی تقریبا دو برابر متوسط جهان، یکی از ثروتمندترین اقتصادهای دنیا را دارد. علی‌رغم تفاوت‌های واضح بین ایالت‌ها، اکثریت آنها تولید ناخالص داخلی دارند که به طور قابل توجهی بالاتر از کل جهان است؛ اما این بدان معنا نیست که تمام ایالت‌ها به یک اندازه ثروتمند هستند.

در این مطلب قصد داریم به معرفی ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا بپردازیم و 15 ایالت ثروتمند آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. تعیین ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا به درآمد ساکنان و درآمد دولت محلی بستگی دارد. متوسط درآمد خانوار ایالتی به دلیل بازار کار، هزینه‌های زندگی و سلامت کلی اقتصادی به طور قابل توجهی متفاوت است. اگرچه آمریکا ثروتمندترین کشور است، اما این ثروت به طور مساوی توزیع نمی‌شود و بسیاری از ایالت‌ها دارای متوسط درآمد خانوار پایین و نرخ بالای فقر هستند.

ایالت‌هایی مثل مریلند، نیوجرسی و ماساچوست بیشترین درآمد متوسط خانوار را دارند و ایالت‌هایی مثل می‌سی‌سی‌پی، ویرجینیای غربی و آرکانزاس کمترین درآمد متوسط خانوار را دارند. در معرفی ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا، هر ایالت به صورت جداگانه بررسی و 15 ایالت ثروتمند آمریکا از نظر دارایی و تولید ناخالص مقایسه شده‌اند. تا پایان این مطلب با حامی مهاجر همراه باشید.

حامی مهاجر یک موسسه مهاجرتی با تجربه و متخصص در زمینه انواع امور مهاجرتی به ویژه مهاجرت به آمریکا است. خدمات موسسه حامی مهاجر در زمینه مهاجر به آمریکا شامل ثبت‌نام لاتاری گرین کارت، اعلام نتایج لاتاری، مشاوره برندگان لاتاری، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، تور سفارت و انگشت‌نگاری، برگزاری ماک سفارتی، پیکاپ پاسپورت و دیگر خدمات می‌شود. برای دریافت هر گونه خدمات یا مشاوره در این زمینه می‌توانید از طریق شماره تماس 02149078 با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

15 ایالت ثروتمند آمریکا

ایالات متحده آمریکا نه تنها قدرتمندترین کشور در جهان به حساب می‌آید، بلکه از نظر منابع انسانی نیز بسیار غنی است و اقتصاد آن از بهره‌وری بالا، زیرساخت‌های حمل و نقل و منابع طبیعی گسترده تغذیه می‌شود و آن را تبدیل به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. علاوه بر این ایالت‌های مختلف در آمریکا با بهره‌مندی از منابع توانسته از آنها ثروت زیادی را از آن خود کند. در زیر به معرفی ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا پرداخته شده است.

 1. ایالت مریلند

ایالت مریلند

مریلند با میانگین درآمد خانوار 90203 دلاری، به عنوان ثروتمندترین ایالت در آمریکا شناخته می‌شود. این ایالت مزیت اقتصادی خود را از نزدیکی به دولت فدرال در واشنگتن دی‌سی می‌گیرد. ماهیگیری، کشاورزی، بیوتکنولوژی و گردشگری از دیگر منابع درآمد اصلی در مریلند هستند. با توجه به فقری که در بندر بالتیمور وجود دارد اما این بندر نقش به سزایی در رشد اقتصادی این ایالت دارد. مریلند به دلیل وسعت و موقعیت میانی اقیانوس اطلس دارای ویژگی‌های بسیاری از شمال و جنوب است.

این ایالت جمعیتی بالغ بر حدود 6 میلیون نفر دارد و نرخ فقر در آن به 9.7 درصد می‌رسد. بیش از 38 درصد از جمعیت مریلند، مدرک لیسانس یا بالاتر دریافت کرده‌اند که باعث افزایش قدرت شغلی آنها می‌شود. تعداد زیاد کارمندان دولت در این ایالت، باعث ایجاد برخی از مشاغل پر درآمد می‌شود که به سطح متوسط درآمد بالای ایالت بسیار کمک می‌کند. نرخ بیکاری در مریلند 5.2 درصد است.

 1. ایالت ماساچوست

ایالت ماساچوست

ماساچوست یکی از پرجمعیت‌ترین ایالات آمریکا یا حدود 7 میلیون نفر جمعیت و دومین ایالت ثروتمند آمریکا با درآمد متوسط خانواده 89645 دلار است. بیش از 500 شرکت ثروتمند در ماساچوست قرار دارند که آن را تبدیل به یکی از بهترین ایالت‌ها برای تجارت کرده است. کشاورزی، تولید انرژی، مالیات و حمل و نقل از دیگر منابع اصلی رشد اقتصاد در ماساچوست است.

نرخ فقر در این ایالت 11.5 درصد و نرخ بیکاری 5 درصد است. تعدادی از برجسته‌ترین کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا در ماساچوست واقع شده‌اند و 41.5 درصد از افراد داری حداقل مدرک لیسانس و بالاتر هستند که باعث شده این ایالت دارای بالاترین میزان اخذ مدرک در کشور باشد.

 1. ایالت نیوجرسی

ایالت نیوجرسی

ایالت نیوجرسی آمریکا با متوسط درآمد خانوار 89296 دلار در جمع 5 ایالت برتر آمریکا قرار دارد. همچنین سرانه تولید ناخالص این ایالت به طور مرتب در میان بالاترین‌ها در آمریکا قرار دارد. داروسازی، بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، چاپ و نشر، صنایع، کشاورزی، گردشگری و تولید انرژی سهم به سزایی در اقتصاد این ایالت دارند.

اگرچه نیوجرسی معمولا به عنوان یک ایالت ثروتمند در نظر گرفته نمی‌شود، اما به دلیل وجود جوامع ثروتمند، به عنوان یک ایالت ثروتمند شناخته می‌شود. جمعیت نیوجرسی حدودا 9 میلیون نفر و نرخ بیکاری در این ایالت 5.6 درصد است. در نیوجرسی آموزش عالی بسیار مورد توجه قرار دارد؛ به طوری که 37.6 درصد از کل افراد حداقل مدرک لیسانس و یا بالاتر دارند.

 1. ایالت هاوایی

ایالت هاوایی

هاوایی یکی از ایالت‌های ثروتمند آمریکا است که منبع اصلی درآمد آن به خاطر سواحل زیبا، ماسه‌های رنگی، غذاهای لذیذ و به طوری کلی صنعتی گردشگری است. کشاورزی، صنایع دفاعی و نظامی، آموزش، صادرات پوشاک و غذا نیز نقش مهمی در اقتصاد هاوایی ایفا می‌کنند. متوسط درآمد خانوار در این ایالت 84857 دلار است.

در هاوایی حدود 1.5 میلیون نفر ساکن هستند. این ایالت مورد علاقه ثروتمندانی است که به دنبال خانه‌های مجلل در جزیره هستند و یکی از زیباترین مکان‌ها برای زندگی و همچنین یک جاذبه توریستی بزرگ در آمریکا است. نرخ بیکاری در هاوایی 3.6 درصد است که نشان می‌دهد اقتصاد شغلی به دلیل جاذبه‌های گردشگری و کشاورزی بسیار پر رونق است.

 1. ایالت کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا دارای اقتصادی بزرگتر از بسیاری کشورها و قاره‌ها دارد و یک هفتم تولید ناخالص داخلی کشور متعلق به این ایالت است. تجارت، خدمات دولتی، آموزش، بهداشت و گردشگری پنج بخش بزرگ اشتغال در کالیفرنیا هستند. متوسط درآمد خانوار در کالیفرنیا 80440 دلار است.

کالیفرنیا با حدود 40 میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین ایالت در آمریکا است و دارای یکی از بزرگترین اقتصادها در این کشور به حساب می‌آید. تجارت، حمل و نقل و خدمات آب و برق بیشترین سهم را در رونق اقتصاد کالیفرنیا دارد. خدمات حرفه‌ای و تجاری، خدمات آموزشی و بهداشتی، کشاورزی و گردشگری نیز از دیگر موارد تاثیرگذار در اقتصاد این ایالت است. نرخ بیکاری در کالیفرنیا به 6.2 درصد می‌رسد و تامین زندگی برای افراد فقیر بسیار مشکل است.

 1. ایالت کانکتیکات

ایالت کانکتیکات

کانکتیکات حدود 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد و متوسط درآمد خانوار در این ایالت 78833 دلار است. املاک و مستغلات از جمله محرک‌های اصلی اقتصاد در این ایالت است و همچنین صنایعی مثل گردشگری و بانکداری در رونق اقتصاد آن نقش به سزایی دارد.

نرخ بیکاری در کانکتیکات 5.6 درصد و نرخ فقط 10.5 درصد است. 38.3 درصد از همه افراد این ایالت دارای مدرک لیسانس یا بالاتر هستند و سطح درآمد بالایی دارند.

 1. ایالت واشنگتن

ایالت واشنگتن

دولت واشنگتن یکی از برجسته‌ترین کارفرمایان در این ایالت است که بیش از 550 هزار کارمند در شغل دولتی مشغول به کار هستند. سایر صنایع مهمی که در این منطقه باعث رونق اقتصادی شده است، شامل طراحی و ساخت هواپیما، توسعه نرم‌افزارهای کامپیوتری، استخراج معادن، املاک و مستغلات، گردشگری و غیره است. متوسط درآمد خانوار در واشنگتن 78687 دلار است.

واهینگتون یکی از قوی‌ترین اقتصادها را در این ایالت دارد و خانه برخی از بزرگترین شرکت‌ها در آمریکا و جهان مانند آمازون، استارباکس، مایکروسافت و کاستکو در واشنگتن قرار دارد. این ایالت حدود 7 میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری در آن 5.7 درصد و نرخ فقر نیز در آن به 12.2 درصد می‌رسد. 34.2 درصد از افراد در واشنگتن دارای حداقل مدرک لیسانس و بالاتر هستند.

 1. ایالت نیوهمپشایر

ایالت نیوهمپشایر

بیش از 86 درصد از کل نیروی کار در نیوهپشایر در بخش خصوصی شاغل هستند. صنعت و گردشگری از بخش‌های عمده اشتغال و اقتصاد در این ایالت هستند. متوسط درآمد خانوار در نیوهپشایر 77933 دلار است. جمعیت این ایالت حدودا 1 میلیون و 400 هزار نفر است و نرخ بیکاری در آن 3.4 درصد و نرخ فقر نیز 8.2 درصد است.

نیوهپشایر در زمینه پیشرفت تحصیلی دارای آمار قابل توجهی است و 35.7 درصد از افراد در این ایالت حداقل مدرک لیسانس دارند و بسیاری از آنها نیز مدرک کارشناسی ارشد را نیز دریافت کرده‌اند.

 1. ایالت کلرادو

ایالت کلرادو

کلرادو به عنوان یکی از ایالت‌های برتر در کسب و کار شناخته شده است و شغل‌های خصوصی و دولتی فدرال نقش مهمی در اقتصاد این ایالت دارند. این ایالت علاوه برای اینکه یکی از ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا است، به عنوان یکی از ایالت‌های تجاری و یکی از کارفرمایان برتر نیروی کار در بین ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

 تعداد زیادی از گردشگران که هر ساله برای بازدید از مناظر با شکوه کلرادو به این ایالت سفر می‌کنند نیز به طور قابل توجهی به اقتصاد آن کمک می‌کند. متوسط درآمد خانوار در کلرادو 77127 دلار است. جمعیت کلرادو حدودا 5 میلیون و هشتصد هزار نفر است و نرخ بیکاری در آن 2.9 درصد و نرخ فقر نیز 11.5 درصد است.

 1. ایالت ویرجینیا

ایالت ویرجینیا

ویرجینیا با متوسط درآمد خانوار 76456 دلار رتبه دهم را در میان ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا دارد. اقتصاد این ایالت از منابع مختلفی مثل دولت محلی و فدرال، ارتش، کشاورزی و فناوری نشأت گرفته است. آژانس اطلاعات مرکزی، بنیاد ملی علوم، سازمان زمین‌شناسی و چند آژانس بزرگ فدرال در ویرجینیای شمالی واقع شده‌اند.

ویرجینیا حدود 8 میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد و 37 درصد از افراد این ایالت مدرک لیسانس یا بالاتر را کسب کرده‌اند. نرخ بیکاری در این ایالت 4.4 درصد و نرخ فقر نیز 11.2 درصد است.

 1. ایالت آلاسکا

ایالت آلاسکا

آلاسکا با حدود 735 هزار نفر جمعیت یکی از کم‌جمعیت ترین ایالت‌های آمریکا است اما به دلیل منابع طبیعی که در آن وجود دارد یکی از قوی‌ترین اقتصادها را دارد. علاوه بر معدن، جنگل‌داری، ماهیگیری، کشاورزی و نفت صنایعی هستند که تاثیر مستقیم بر اقتصاد آن دارند.

متوسط درآمد خانوار در ایالت 75640 دلار است و نرخ بیکاری در آلاسکا 6.5 درصد و نرخ فقر نیز 10.3 درصد است. علی‌رغم اینکه آلاسکا یکی از ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا به شمار می‌رود، اما حدود 15 درصد از شهروندان آن بیمه درمانی ندارند.

 1. ایالت یوتا

ایالت یوتا

یوتا با حدود 3 میلیون نفر جمعیت، دوازدهمین ایالت ثروتمند آمریکا است. متوسط درآمد خانوار بیش از 71621 دلار است. نرخ بیکاری 3.5 درصد و نرخ فقر 11.3 درصد است.

یوتا بهشت کوهنوردان نامیده می‌شود زیرا پارک‌های ملی بسیار و مسیرهای گسترده‌ای را در خود جای داده است. همچنین صنعت گردشگری به دلیل وجود کوه‌های پوشیده از برف و اسکی تاثیر بسیاری در اقتصاد این ایالت دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله ایالت یوتا در آمریکا را مطالعه کنید.

 1. ایالت مینه سوتا

ایالت مینه سوتا

مینه سوتا حدود 5 میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد و متوسط درآمد خانوار در این ایالت 71306 دلار است. نرخ بیکاری در مینه سوتا 3.7 درصد و نرخ فقر 10.2 درصد است. 34.7 درصد از ساکنان این ایالت مدرک لیسانس یا بالاتر دارند. اقتصاد مینه سوتا عمدتا از بخش غذا و کشاورزی تامین می‌شود و بزرگترین تولیدکننده چغندر قند، نخود سبز، ذرت شیرین و بوقلمون‌های پرورش یافته در ایالات متحده آمریکا است.

 1. ایالت نیویورک

ایالت نیویورک

نیویورک با حدود 20 میلیون نفر جمعیت به عنوان چهاردهمین ایالت ثروتمند آمریکا شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در این ایالت 5.3 درصد و متوسط درآمد خانوار 68486 دلار است. همچنین نرخ فقر در نیویورک 14.7 درصد است که شکاف طبقاتی را بین افراد ثروتمند و فقیر را برجسته می‌کند.

در مقایسه با سایر نقاط کشور، هزینه کالاها و خدمات در نیویورک بسیار بالاتر است و این موضوع کار را برای افراد رده‌های کم درآمد دشوار می‌کند. بنابراین می‌توان نیویورک را نابرابرترین ایالت آمریکا دانست. اقتصاد نیویورک از صنایع اصلی مانند خدمات مالی، تولید، مراقبت‌های بهداشتی، تجارت و آموزش تامین می‌شود.

 1. ایالت دلاور

ایالت دلاور

دلاور حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری در این ایالت 4.9 درصد و میانگین درآمد خانوار در دلاور 68287 دلار است. درصد ساکنان دلاور با مدرک لیسانس و بالتر 30.9 درصد است که در سطوح متوسط درآمد بالاتر منعکس می‌شود. همچنین درصد نرخ فقط در این ایالت به 12.4 درصد می‌رسد.

اقتصاد دلاور به طور گسترده‌ای به تولید مواد شیمیایی مثل تولید پلاستیک، مواد شیمیایی صنعتی و داروسازی متکی است و از آن به عنوان پایتخت شیمیایی جهان یاد می‌شود.

 

سخن پایانی

از معرفی ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا این موضوع مشخص می‌شود که اقتصاد ایالت‌ها با یکدیگر متفاوت است و این موضوع در درآمد شغلی افراد نیز تاثیر مستقیم دارد. افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، باید ایالت و شهری که برای زندگی در آنجا انتخاب می‌کنند را همه جانبه بررسی کنند. در این مطلب  15 ایالت ثروتمند آمریکا مورد بررسی قرار گرفت که برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا بسیار کاربردی خواهد بود.

برای دریافت هرگونه مشاوره در خصوص ایالت‌های آمریکا و یا برای دریافت خدمات مهاجرت و ویزا، می‌توانید از طریق شماره تماس 02149078 با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0