50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ایالت کارولینای شمالی در آمریکا (NC)

ایالت کارولینای شمالی در آمریکا (NC)

کارولینا شمالی، مکانی که یک دزد دریایی، آن را "خانه" نامید! زیرا در سال 1799 یک قطعه براق در Little Meadow Creek کارولینای شمالی چشمک زد و اولین طلای کشف شده در منطقه فعلی ایالات متحده شد! 
اگر به ایالت‌های شرقی آمریکا علاقه‌مند باشید، حتماً نام کارولینای شمالی را شنیده‌اید. کارولینا شمالی یکی از 13 ایالت اصلی است و در ساحل اقیانوس اطلس بین نیویورک و فلوریدا قرار دارد. همچنین این منطقه از شمال به ویرجینیا، از شرق به اقیانوس اطلس، از جنوب به کارولینای جنوبی و جورجیا و از غرب به ویرجینیا محدود می‌شود.  
زمین کارولینای شمالی یکی از مرطوب‌ترین مناطق این کشور است، با باتلاق‌های وسیع در ناحیه جزر و مد ساحلی و دریاچه‌های متعدد در مناطق پیمونت و آپالاش. 
جالب است بدانید کارولینا شمالی بیشترین تنوع در سبک زندگی و فرهنگ را در مرزهای ایالت تشکیل می‌دهند و پایتخت آن "رالی" نام دارد. 
از اواسط قرن بیستم، کارولینای شمالی رشد جمعیت را با نرخی بسیار بالاتر از میانگین ملی تجربه کرد که تا حد زیادی به اقتصاد پر جنب و جوش آن نسبت داده می‌شود؛ زیرا یکی از قوی‌ترین بخش‌های تولیدی در جنوب کشور را داشت. علاوه‌بر این منظره‌های دیدنی زیبا، آب‌وهوای متعادل، خاک و حیات وحش مناسب، بر این موضوع تاثیرگذار بودند.
 در حال حاضر این ایالت با وجود مساحت زیاد آن، حدودا 10 میلیون نفر جمعیت دارد و بزرگ‌ترین شهر آن شارلوت است. در ادامه تمام ویژگی‌های این ایالت را می‌خوانید، شاید در آینده‌ای نزدیک شما هم زندگی در شارلوت کارولینای شمالی را تجربه کنید.

 حقایق جالب و عجیب درمورد ایالت کارولینای شمالی 

 • اولین سفر موفقیت‌آمیز هواپیما در تپه‌های شنی کیتی هاوک (کارولینای شمالی)، در سال 1903 توسط مخترعان برادر، ویلبر و ارویل رایت، انجام شد. به همین دلیل پلاک‌ها و محله‌های ایالت به ترتیب «اول در پرواز» و «اولین پرواز» نامیده شده‌اند. 
 • افراد مشهور زیادی در کارولینای شمالی متولد شدند، از جمله پیانیست جاز تلونیوس مونک، رئیس جمهور جیمز کی پولک و شاید رئیس جمهور اندرو جکسون (او در مرز کارولینای شمالی و جنوبی به دنیا آمد).
 • ممکن است بخواهید از Outer Banks، گروهی از جزایر با سواحل، پارک‌های ایالتی و مکان‌های غواصی غرق شده دیدن کنید. یکی از آن جزایر، جزیره روانوک، اولین مستعمره مهاجران انگلیسی در دنیای جدید بود. در اواخر دهه 1500، مهاجرانی که به این منطقه رفتند، ناپدید شدند و مورخان هنوز در تلاش برای حل معمای کلنی گمشده هستند!
 • کوه میچل با ارتفاع 6684 فوت (2037 متر) بلندترین قله شرق می سی سی پی است.
 • سه نقطه هاتراس، موک‌آوت و ترس، در منطقه‌ای به نام «قبرستان اقیانوس اطلس» به اقیانوس سرازیر می‌شوند، در این منطقه کشتی‌های زیادی در آب‌های خطرناک غرق شده‌اند.
 • از اواخر دهه 1980، تلاش‌هایی برای معرفی مجدد گرگ قرمز تقریباً منقرض شده به کارولینای شمالی آغاز شده است.

تاریخچه ایالت کارولینای شمالی 

اولین مردمی که در کارولینای شمالی کنونی زندگی کردند، (حداقل 10000 سال پیش) شکارچیان بودند. در طول سال‌ها، بسیاری از قبایل بومی آمریکا، از جمله قبایل چروکی، وودلند و می سی سی پی، این منطقه را خانه می‌نامیدند.

تاریخچه ایالت کارولینای شمالی

اروپایی‌ها اولین بار در دهه 1500 به کارولینای شمالی آمدند و در سال 1789، درست پس از اعلام استقلال آمریکا از بریتانیا، به دوازدهمین مستعمره تبدیل شد. کارولینای شمالی در 20 مه 1861 از این کشور جدا شد. این یکی از 11 ایالتی بود که ایالات کنفدراسیون آمریکا را تشکیل می‌داد و در طول جنگ داخلی علیه اتحادیه می‌جنگید.
کارولینای شمالی لقب ایالت پاشنه تار را گرفت! زیرا کارگران در اینجا قیر، سنگ قیر و سقز از درختان کاج دراز این ایالت را برای استفاده در کشتی‌های چوبی می‌فروختند. افسانه‌ها حاکی از آن است که برخی سربازان بریتانیایی، در طول جنگ انقلابی، زمانی که در قیر چسبناک کارولینای شمالی پا گذاشتند، سرعت خود را کاهش دادند.

ترکیب جمعیت ایالت کارولینای شمالی 

در کارولینا شمالی، تعداد بسیاری از بومیان آمریکایی در کنار تعدادی مهاجران که در سال‌های متفاوت وارد این سرزمین شدند، زندگی می‌کنند. برای مثال اواخر دهه 1830، چروکی‌ها به زور به سرزمین‌های غرب می‌سی‌سی‌پی وارد شدند؛ مهاجرتی که در تاریخ به عنوان دنباله اشک‌ها ثبت شد!
در دهه 1650 نیز مهاجرانی از اروپا با کشتی وارد این ایالت شدند و در نهایت جامعه سفیدپوست اروپایی-آمریکایی در طول قرن ها گسترش یافت و در اوایل قرن بیست و یکم تقریباً به سه چهارم جمعیت کارولینای شمالی رسید.
بردگان آفریقایی تبار بخش مهمی از جمعیت اولیه کارولینای شمالی بودند. محصولات پرکار برنج، نیل، تنباکو و پنبه باعث گسترش برده‌داری در ایالت شد، به ویژه پس از ظهور پنبه پاک کن در دهه 1790. در اوایل قرن بیست و یکم، آمریکایی‌های آفریقایی تبار حدود یک پنجم جمعیت را تشکیل می دادند.
جمعیت اسپانیایی تبار کارولینای شمالی، اگرچه هنوز یک اقلیت کوچک است، اما به سرعت در حال رشد هستند. جمعیت اسپانیایی تبار بین سال‌های 1990 تا 2000 بیش از دو برابر شد. بسیاری از ساکنان اسپانیایی جدید این ایالت، عمدتاً به دنبال اشتغال در کشاورزی یا تولید در یکی از تأسیسات نظامی ایالت از مکزیک آمدند.

اقتصاد ایالت کارولینای شمالی

اقتصاد کارولینای شمالی عمدتاً مبتنی بر رشد تنباکو در دهه‌های 1700 و 1800 و تولید محصولات تنباکو و منسوجات در اوایل دهه 1900 بود. البته باید در نظر داشته باشید، هر منطقه به دلیل آب‌وهوای مختلف، دارای محصولات متفاوتی برای کسب درآمد و افزایش اقتصاد است.

بازار کار ایالت کارولینای شمالی

کارولینای شمالی یک رهبر ملی در تولید سیب زمینی شیرین، لوبیا خشک، تنباکو، خوک، جوجه‌های گوشتی (مرغ) و بوقلمون است. سایر محصولات کشاورزی اصلی شامل تخم مرغ، سویا و پنبه است. درآمد مزرعه بیشتر در شهرستان‌های مرکزی و جنوبی دشت ساحلی است. 
کارولینای شمالی با جنگل‌های فراوان، مدت‌ها پیش در تولید الوار، چوب برای مبلمان، درخت کریسمس، خمیر کاغذ و سایر محصولات چوبی پیشرو بوده است. این منطقه علاوه‌بر منابع جنگلی، دارای ذخایر زیادی از سنگ‌ها و مواد معدنی غیرفلزی است.
به طور کلی این ایالت در تولید سنگ فسفات، کانی‌های لیتیوم، فلدسپات، الیوین، میکا و پیروفیلیت پیشرو است. سنگ‌های قیمتی مختلفی نیز در این ایالت یافت می‌شود.
در مناطق روستایی کارولینای شمالی، کشاورزی، مشاغل کوچک، مکان‌های محلی و جشنواره‌های سالانه به نقش مهمی در اقتصاد کمک می‌کنند.
نیروی برق کارولینای شمالی عمدتاً توسط نیروگاه‌های حرارتی زغال‌سنگ تولید می‌شود و چندین ایستگاه هسته‌ای تقریباً یک سوم کل انرژی را تأمین می‌کنند. باقی‌ انرژی برق نیز توسط سدهای برق آبی متعدد این ایالت تولید می‌شود.
در دهه‌های 1980 و 1990 شارلوت به یک مرکز منطقه‌ای و ملی برای عملیات بانکی تبدیل شد. بخش خدمات، از جمله رستوران ها و اقامتگاه ها، خدمات حرفه‌ای، علمی، فنی، مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی، بخش عمده‌ای از تولید ناخالص داخلی ایالت را تشکیل می‌دهد.

فرهنگ مردم کارولینای شمالی 

فرهنگ کارولینای شمالی به عنوان یکی از سیزده مستعمره اصلی، بسیار تحت تأثیر مهاجران اولیه انگلیسی، اسکاتلندی-ایرلندی، اسکاتلندی، آلمانی و سوئیسی قرار گرفته است. از برده داری تا آزادی، آنها به شکل گیری چیزهایی مانند سنت‌های ادبی، آیین‌های مذهبی، آشپزی، موسیقی و فرهنگ عامه کمک کرده‌اند.

موزه عمارتی کارولینای شمالی

در سال‌های اخیر، کارولینای شمالی شاهد هجوم مردم از مناطقی مانند نیویورک، فلوریدا، ویرجینیا، کارولینای جنوبی و کالیفرنیا بوده است. همچنین مهاجران اسپانیایی تبار، آسیای شرقی و هندی افزایش پیدا کرد! به طور کلی، این ایالت فرهنگ‌های متنوعی از موسیقی، هنر و آشپزی را دارد. 
بسیاری از مناطق ایالت کارولینای شمالی از مزارع کشاورزی پر شده‌اند و شکل روستایی دارند. فعالیت‌های تفریحی رایج در روستای کارولینای شمالی شامل اسب‌سواری، پیاده‌روی، شنا در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها، ماهیگیری، تیراندازی به هدف و شکار، مسیرهای سواری بر روی ATV یا کامیون‌های اصلاح‌شده (مانند آفرود) و باغبانی گسترده ( اما بسیاری از خانواده‌ها در مقیاس کوچک کار می‌کنند)، است.

غذای معروف در ایالت کارولینای شمالی 

باربیکیو در کارولینای شمالی! یک غذای ملی معروف از کارولینای شمالی کباب خوک و بیکن است. «پایتخت» کباب‌پزی کارولینای مرکزی و غربی، شهر سه‌گانه Piedmont Lexington است که محل برگزاری جشنواره باربیکیو لکسینگتون شده و هر اکتبر بیش از 100000 بازدیدکننده را به همراه دارد.

غذای معروف ایالت کارولینای شمالی

در شرق کارولینای شمالی، کباب خوک از سس مبتنی بر سرکه است و "گراز کامل" با استفاده از گوشت سفید و تیره پخته می‌شود. در حالی که هیچ شهری در کارولینای شمالی شرقی وجود ندارد بتواند ادعا کند بهترین کباب‌پزی ایالت است، شهرهای متوسط گرین‌ویل و گلدزبورو و جوامع اطراف آن‌ها دارای مؤسساتی هستند که سالانه بزرگ‌ترین مسابقه پخت خوک کامل در کارولینای شمالی را به سبک شرقی برگزار می‌کنند.
مزه این کباب در مناطق دیگر ایالت متفاوت است، برای مثال کباب خوک مرکزی و غربی کارولینای شمالی از سس مبتنی بر گوجه فرنگی و سرکه است و فقط از شانه خوک (گوشت تیره) استفاده می‌شود. 

هنر و موسیقی در ایالت کارولینای شمالی 

کارولینای شمالی به تاریخ موسیقی قدیمی‌اش معروف است. بسیاری از ضبط‌ها در اوایل قرن بیستم توسط باسکوم لامار لونسفورد، گردآورنده آهنگ‌های محلی ساخته شد. اسمیت «Guitar Boogie»، پرفروش‌ترین ساز گیتار در تمام دوران و «Dueling Banjos»، پرفروش‌ترین آهنگ بانجو در تمام دوران را ساخت. هنرمند کانتری اریک چرچ از منطقه Hickory، چندین آلبوم شماره 1 در بیلبورد 200 داشته است، از جمله Chief در سال 2011.
هر دو کارولینای شمالی و جنوبی محل مناسبی برای اجرای سبکی هستند که به عنوان بلوز Piedmont شناخته می‌شود. الیزابت کاتن، اهل چپل هیل، در احیای موسیقی محلی آمریکا فعال بود.
به دلیل نزدیکی به دانشگاه‌ها، مناطقی مانند رالی-دورهام-چپل هیل (که در مجموع به عنوان مثلث شناخته می‌شوند)، شهرهای اشویل، گرینزبورو، گرین ویل، شارلوت و ویلمینگتون مدت‌ها مرکز شناخته شده‌ای برای راک مستقل، متال و پانک بوده‌اند. 

ورزش های معروف ایالت کارولینای شمالی 

کارولینای شمالی میزبان تیم‌های ورزشی در سطح حرفه‌ای از جمله بسکتبال، فوتبال و هاکی است که برخی تیم‌های معروف آن عبارت‌اند از:

 • NBA - شارلوت هورنتز (قبل از بازگرداندن نام اصلی تیم، مستقر در شارلوت، به عنوان شارلوت بابکتز شناخته می‌شد)
 • NFL - Carolina Panthers (مستقر در شارلوت)
 • NHL - کارولینا هوریکنز (مستقر در رالی)
 • MLS - شارلوت اف سی (مستقر در شارلوت)

مسابقه نسکار نیز یک ورزش محبوب در کارولینای شمالی است. مسابقات سری جام نسکار اغلب در جاده سرعتی شارلوت موتور در کنکورد، بخشی از منطقه شهری شارلوت برگزار می‌شود.

تحصیلات و آموزش در ایالت کارولینای شمالی 

سیستم مدارس دولتی، که از سال 1933 توسط دولت حمایت می‌شود، به طور پیوسته بهبود یافته است. برای مثال مدرسه هنرهای کارولینای شمالی تاسیس 1963 در وینستون-سالم، اولین مدرسه مسکونی تحت حمایت دولت برای هنرهای نمایشی بوده است.

دانشگاه کارولینای شمالی

سیستم دانشگاه کارولینای شمالی شامل 16 دانشگاه دولتی است که عبارت‌اند از: 

 • دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی A&T در چپل هیل
 • دانشگاه ایالتی الیزابت سیتی
 • دانشگاه کارولینای شرقی
 • دانشگاه کارولینای غربی در وینستون 
 • دانشگاه ایالتی سالم
 • دانشگاه شارلوت 
 • دانشگاه ایالتی فایتویل
 • دانشگاه ایالتی آپالاچی
 • دانشگاه دولتی کشاورزی و فنی گرینزبورو (یکی از بزرگترین مؤسسات تاریخی سیاه پوست در کشور) 

کارولینای شمالی همراه با دانشگاه‌های دولتی خود دارای 58 کالج عمومی در سیستم کالج محلی خود است. تعدادی کالج خصوصی نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال دانشگاه دوک در دورهام، دانشگاه ویک فارست در وینستون-سالم، دانشگاه کمپبل در بیویز کریک و دانشگاه الون در الون.

بازار کار و مشاغل در ایالت کارولینای شمالی 

نرخ بیکاری رالی و دورهام کمتر از میانگین ملی است و میانگین درآمد سالانه این منطقه با میانگین ملی برابری می‌کند. از آنجایی که رالی پایتخت کارولینای شمالی است، هزاران نفر در این منطقه برای دولت ایالتی کار می‌کنند. میانگین درآمد سالانه در این ایالت 61000 دلار است، درحالی‌که میانگین درآمد ملی در نظر گرفته شده 58000 دلار است. 

رالی و دورهام فرصت‌های شغلی بسیاری در زمینه‌های تحقیقاتی، آموزشی، مراقبت‌های بهداشتی و فناوری اطلاعات را ارائه می‌دهند. 
مکانی به نام پارک مثلث تحقیقاتی 7000 هکتاری (RTP) که عمدتا از شهرهای رالی، دورهام، چپل هیل و همچنین چندین شهر مجاور دیگر مانند کری، کاربورو، موریسویل و آپکس تشکیل شده است، به عنوان یک لنگر برای بسیاری از مشاغل بزرگ در منطقه عمل می‌کند؛ یعنی این منطقه نزدیک به 55000 ساکن را در بیش از 300 شرکت استخدام کرده است. RTP به سه دانشگاه منطقه (دانشگاه دوک، دانشگاه کارولینای شمالی-چپل هیل و دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی)  وابسته است و موسسات برجسته‌ای مانند موسسه ملی علوم بهداشت محیطی را دارد. RTP از دهه 1970 به حدود 1800 استارتاپ کمک کرده است.
علاوه بر شرکت‌های بزرگ، دانشگاه‌های بزرگ منطقه نه تنها به عنوان کارفرمایان بزرگ عمل می‌کنند، بلکه استعدادهایی را در اختیار صنایع بزرگ قرار می‌دهند.

وضعیت مسکن در ایالت کارولینای شمالی 

بازار املاک و مستغلات کارولینای شمالی در سال‌های اخیر به دلیل وجود سواحل و کوه‌های زیبای آن در حال رشد بوده و آن را به مکانی مطلوب برای زندگی بسیاری از مردم تبدیل کرده است.

وضعیت مسکن در ایالت کارولینای شمالی

در واقع، اطلاعات حاصل از شرکت‌های جابجایی نشان می‌دهد که کارولینای شمالی یکی از مقاصد برتر در کشور برای کسانی است که در حال جابجایی هستند. این ایالت پس از کارولینای جنوبی به عنوان برترین ایالت ورودی مهاجرین در سال 2022 بوده است، یعنی دومین رتبه را دارد! بر اساس این گزارش، سال گذشته، 64 درصد از جابه‌جایی‌های کارولینای شمالی افرادی بودند که از ایالت دیگری نقل مکان می‌کردند و رالی بهترین شهر کشور برای جذب ساکنان جدید بود.
هزینه مسکن در ایالت کارولینای شمالی در سال‌های اخیر افزایش داشته و به گفته NC Realtors، در سراسر ایالت، قیمت فروش خانه در آوریل 2023 به 302,549 دلار رسید که افزایش سالانه 4.4 درصد را نشان می‌دهد. این درحالی است که قیمت متوسط در آوریل 2020 فقط 201000 دلار بود.

هزینه های زندگی در ایالت کارولینای شمالی 

هزینه زندگی در کارولینای شمالی چندان ارزان یا گران نیست و تقریبا متوسط است. با این‌حال، حدود 4 درصد کمتر از میانگین شهر در ایالات متحده است. در ادامه به برخی از هزینه‌های این ایالت می‌پردازیم:

 • کارولینای شمالی یکی از 11 ایالت با نرخ مالیات بر درآمد ثابت است. این بدان معناست که همه به همان نسبت از درآمد خود مالیات می‌دهند.
 • متوسط هزینه زندگی در کارولینای شمالی 38295 دلار در سال است.
 • میانگین هزینه برق، آب و گاز/سوخت در کارولینای شمالی حدود 260 دلار در ماه است.
 • در کارولینای شمالی، یک خانواده در حال حاضر حدود 9091 دلار در سال برای مراقبت از کودکان می‌پردازند.
 • بالاترین قیمت مواد غذایی در چپل هیل است، اما آنها تنها 2 درصد بالاتر از میانگین ملی هستند. جالب اینجاست که در رالی، خواربارفروشی‌ها 12 درصد کمتر از حد متوسط است.
 • بلیط حمل‌ونقل عمومی ماهانه در رالی در حال حاضر 78 دلار است. در میامی، فلوریدا، 46 درصد بیشتر، اما در آستین، تگزاس، 38 درصد کمتر پرداخت خواهید کرد.
 • کارولینای شمالی به دلیل سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی خود شناخته شده و خانه برخی از شرکت‌های بزرگ پزشکی و دارویی است. ارزان‌ترین خدمات درمانی در رالی است که حدود 3 درصد کمتر از میانگین ایالات متحده است. 

حیات وحش ایالت کارولینای شمالی 

نمادهای این ایالت به حیات وحش مربوط هستند، این نمادها عبارت‌اند از: کاردینای شمالی (یا کاردینای سرخ، یک گونه پرنده که در شمال آمریکا زندگی می‌کنند)، کاج دراز برگ و گلی معروف به سگ گلدار.

کاردینای سرخ پرنده معروف ایالت کارولینای شمالی

مناطق متنوع کارولینای شمالی محل زندگی پستاندارانی مانند خرس سیاه، کایوت، گوزن، سنجاب و راکون، خزندگان مانند لاک پشت‌های دریایی، دوزیستان مانند سمندر و پرندگانی مانند عقاب‌ها، دارکوب‌ها و کاردینال‌ها، ماهی‌های آب شیرین مانند بلوجیل، آفتاب ماهی، قزل‌آلای بروک و رنگین‌کمان هستند. 

پوشش گیاهی این ایالت به دلیل تنوع جغرافیایی، بسیار متفاوت است. جنگل‌ها نزدیک به 60 درصد از کارولینای شمالی را پوشش می‌دهند و چوب را به یک منبع طبیعی بسیار مهم تبدیل کرده است، به‌طوری که کارولینای شمالی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مبلمان در این کشور شده است. این ایالت دارای 300 گونه درخت از جمله کاج بلند برگ، کاج کوتاه برگ، نخل نیمه گرمسیری، گیاه گوشتخوار و درخت شاه بلوط آمریکایی است.
کوه‌های آپالاچی، بزرگ‌ترین رشته کوه در شرق ایالات متحده است و منطقه غربی این ایالت را پوشش می‌دهد. برخی از قله‌ها بیش از یک مایل از سطح دریا بالاتر هستند!
منطقه پیمونت، فلاتی مرتفع و مسطح - مانند کوهی که قله آن بریده شده است - بین مناطق کوهستانی و دشت ساحلی قرار دارد. در این منطقه رودخانه‌ها و آبشارهای زیادی می‌گذرند.
منطقه شرقی با صدای مرغان دریایی، دشت ساحلی نامیده می‌شود و زمین عمدتاً هموار آن به اقیانوس اطلس منتهی می‌شود. سواحل، باتلاق‌ها و کاج‌های بلند، چشم‌انداز این منطقه را تشکیل می‌دهند و تقریبا نیمی از این ایالت را تشکیل می‌دهند. 
دریاچه ماتاموسکیت با مساحت 63 مایل مربع (162 کیلومتر مربع) در منطقه جزر و مد شرقی ایالت، بزرگ‌ترین دریاچه طبیعی کارولینای شمالی است.
آب و هوای ایالت کارولینای شمالی 
آب‌وهوای کارولینای شمالی از شرایط قاره‌ای متوسط در منطقه کوهستانی (اگرچه تابستان‌ها خنک‌تر و بارندگی‌ها شدیدتر است)، تا شرایط نیمه گرمسیری گوشه جنوب شرقی این ایالت متغیر است.
میانگین دمای سالانه از 66 درجه فارنهایت (19 درجه سانتیگراد) در منطقه شرقی، 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) در منطقه مرکزی و 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) در کوهستان متغیر است. جولای و آگوست مرطوب ترین ماه‌ها و اکتبر و نوامبر خشک‌ترین ماه این ایالت هستند. 
در ایالت کارولینا شمالی طوفان‌های شدید نادر هستند و برف سنگین به ندرت اتفاق می‌افتد. البته طوفان‌ها گاهی اوقات در امتداد ساحل رخ می‌دهند و گردبادهایی در داخل کشور رخ داده است.

حمل و نقل در ایالت کارولینای شمالی 

از نظر جغرافیایی، کارولینای شمالی مکان حمل‌ونقل یک روزه از شمال به نیویورک و جنوب به بازار فلوریدا است.

حمل و نقل در ایالت کارولینای شمالی

برای حمل‌ونقل اکثرا از بزرگراه ایالت و مسیر جاده‌ای استفاده می‌کنند اما باید بدانید این ایالت چندین فرودگاه تجاری دارد، البته تنها دو فرودگاه (در رالی-دورهام و شارلوت) خدمات مسافری بین‌المللی را ارائه می‌دهند.تعدادی از فرودگاه‌های منطقه‌ای پروازهای کوتاهی را به شهرهای بزرگ‌تر متصل می‌کنند.
بندرهای دیپ واتر در ویلمینگتون و مورهد سیتی دو دروازه آتلانتیک کارولینای شمالی به بازارهای جهانی هستند و برای جابجایی هر نوع محموله‌ای با کشتی مجهز هستند. البته خطوط راه‌آهن نیز برای جابه‌جایی مسافران و بار استفاده می‌شود. 

سلامت و رفاه در ایالت کارولینای شمالی 

بیمارستان‌های دولتی تعدادی از حوزه‌های تخصصی مانند رشد کودکان، اعتیاد به الکل، عقب‌ماندگی و بیماری‌های روانی و سل را پوشش می‌دهند. همچنین کمک‌های دولتی به سالمندان و افراد دارای معلولیت، خانواده‌های دارای فرزندان تحت تکفل و برنامه های مشاوره‌ای و دیگر خدمات اجتماعی ارائه می‌شود.
در ایالت کارولینا شمالی یک برنامه مؤثر بهداشت عمومی از سال 1877 در حال اجرا است و هر شهرستان دارای یک بخش بهداشت محلی است. با این حال، هزینه‌های اجتماعی سرانه دولت بسیار کمتر از میانگین ملی است.
سخن پایانی 
مهاجرت به یک ایالت جدید یک گام بزرگ است که باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید، به ویژه در مورد امور مالی. تمامی مزایا و ویژگی‌های ایالت کارولینا شمالی مانند بازار کار، تحصیلات، شرایط آب‌وهوایی، هزینه‌های مسکن و زندگی و... در مقاله برای شما گفته شد. اکنون می‌دانیم هزینه‌های زندگی در کارولینای شمالی کمتر از میانگین ایالات متحده است و نرخ بیکاری در این ایالت از میانگین ملی در نظر گرفته شده کمتر است و افراد به راحتی در این منطقه مشغول زندگی هستند. 
در نتیجه چه به دنبال شروعی تازه برای خانواده باشید یا یک دوران بازنشستگی آرام، دارایی‌های طبیعی فوق‌العاده ایالت کارولینای شمالی و مهمان‌نوازی آرام جنوبی، مطمئناً زندگی در این منطقه را برایتان لذت‌بخش خواهد کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
علی شریفی
از نظر شخصی خودم از جله بهترین کشور جان محسوب میشود بخاطریکه امنیت و ارامش و کسب و کار وجود دارد و مردم این کشور به راحتی میتواند به زندگی خود ادامه دهد.