20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
قوانین نگهداری حیوانات خانگی در آمریکا

بسیاری از شهروندان و یا افراد مقیم آمریکا مثل برندگان لاتاری، علاقه‌مند به نگهداری از حیوانات خانگی مثل سگ یا گربه هستند و این حیوانات را جزئی از خانواده خود می‌دانند؛ اما نگهداری از حیوانات خانگی علاوه بر مراقبت‌ها و رسیدگی‌هایی که نیاز دارد، مستلزم رعایت یک سری قوانین در آمریکا است.

قوانین حیوانات خانگی در آمریکا و در ایالت‌های این کشور متفاوت است و فرد صاحب حیوان را ملزم به حفظ سلامتی آن و جلوگیری از شیوع بیماری برای افراد دیگر می‌کند. در این مطلب قصد داریم قوانین حیوانات خانگی در آمریکا را بررسی کنیم و همچنین توضیحاتی را در خصوص قوانین نگهداری سگ در آمریکا و قوانین نگهداری گربه در آمریکا ارائه کنیم. شما هم اگر برنده لاتاری هستید و یا از طریق ویزای تحصیلی آمریکا قصد مهاجرت به این کشور را دارید و علاقه‌مند هستید در آمریکا حیوان خانگی داشته باشید، تا پایان این مطلب با حامی مهاجر همراه باشید.

حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر و با تجربه است که خدمات خود در زمینه‌های مختلف مثل ثبت‌نام لاتاری، مشاوره برندگان لاتاری، ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای توریستی آمریکا، پر کردن فرم‌های سفارتی نظیر تکمیل فرم DS-260 و تکمیل فرم DS-160، برگزاری ماک سفارتی آمریکا، تور سفارت و انگشت‌نگاری آمریکا و همچنین خدمات ارسال حیوانات خانگی یا پت به خارج از کشور را به متقاضیان ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات و راهنمایی‌های لازم می‌توانید از طریق شماره 02149078 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قوانین نگهداری حیوانات خانگی در آمریکا

آشنایی با قوانین نگهداری حیوانات در آمریکا

حدود 86 میلیون گربه و 78 میلیون سگ در سراسر آمریکا وجود دارد که تقریبا 39 درصد از خانواده‌های آمریکایی حداقل از یک سگ و 33 درصد از خانواده‌ها حداقل از یک گربه به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند. با توجه به این آمار قوانین و مقرراتی جهت حفظ حقوق انسان‌ها و حیوانات خانگی وجود دارد که ساکنین آمریکا ملزم به رعایت آنها هستند. این قوانین در ایالت‌های آمریکا متفاوت است که در ادامه به برخی از این قوانین اشاره خواهیم کرد.

قوانین نگهداری سگ در آمریکا

سگ‌ها حیوانات باهوش و وفاداری هستند و رابطه احساسی با صاحبان خود برقرار می‌کنند. در برخی موارد از طریق آموزش به سگ‌ها، از آنها به عنوان همیار و کمک‌رسان نیز استفاده می‌شود که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است:

  • سگ‌های زنده‌یاب برای برخی حوادث مثل زلزله
  • سگ‌های تشخیص دهنده مواد مخدر در اداره پلیس
  • سگ‌های راهنما برای نابینایان و ناشنوایان
  • سگ‌های هشداردهنده برای افراد بیمار مثل افراد دیابتی و تشنجی
  • سگ‌های محافظ و نگهبان برای مقابله با خطرات

اما برای کسانی که در آمریکا از سگ‌ها به عنوان حیوان خانگی استفاده می‌کنند، قوانین خاصی وجود دارد که شامل این موارد می‌شود:

قانون نژادها (Breed Bans)

این قانون اکثرا نژادهای Bull مثل پیت‌بول و نژادهای گارد مثل روتفایلر، دوبرمن، ژرمن شپرد، ماستیف و ... را شامل می‌شود. قانون نژادها در سال‌های اخیر در بسیاری از ایالت‌ها و شهرهای آمریکا وضع شده است. طبق این قانون افراد باید به سگ‌های خود آموزش دهند تا به دیگران آسیب نرسانند و مجوز عدم حمله به دیگران دریافت کنند. همچنین سگ‌هایی که عصبی هستند، باید در محیط بیرون باید از پوزه‌بند استفاده نمایند. این قانون در برخی از شهرهای آمریکا، برای آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی وضع شده است.

قانون صدا (Noise Ordinances)

این قانون برای سگ‌هایی است برای مدت طولانی تنها هستند و شروع به پارس کردن می‌کنند. طبق این قانون پس از شکایت همسایه‌ها، در ابتدا از صاحب سگ تعهد کتبی برای کنترل پارس کردن حیوان می‌گیرند. در صورت تکرار مداوم پارس کردن حیوان، سگ را به محل نگهداری حیوانات پر سر و صدا منتقل می‌کنند و پس از آموزش دادن، آن را به فرد دیگر واگذار می‌کنند.

قانون قلاده (Leash Laws)

طبق این قانون در معابر عمومی و مکان‌هایی که عموم مردم از آن استفاده می‌کنند، سگ‌ها حق تردد بدون قلاده را ندارند. قانون قلاده عامل جلوگیری از گاز گرفتن سگ‌ها و یا بروز تصادف سگ‌ها با اتومبیل است.

قانون قلاده سگ در آمریکا

قانون سگ‌ های مزرعه (Live Stock Law)

بر اساس این قانون، سگ‌ها باید طوری تعلیم داده شوند تا به حیوانات دیگر مزرعه حمله نکنند و گواهی عدم حمله به حیوانات مزرعه را دریافت کنند. با توجه به این که مزرعه‌داران در آمریکا از سلاح استفاده می‌کنند و مجوز تیراندازی نیز دارند، اما حق کشتن سگ همسایه حتی اگر وارد حریم خصوصی آنها شده باشد را ندارند.

قانون بدرفتاری با سگ (Animal Cruelty Laws)

این قانون نخستین بار در سال 1800، برای حمایت از سگ‌های کاری وضع شد تا از دشنام و تنبیه بدنی صاحبانشان نجات پیدا کنند. امروزه با توجه به حمایت انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات، این قانون گستردگی بیشتری پیدا کرده است.

بر اساس این قانون اگر صاحب سگ با آن بدرفتاری کند، در ابتدا تذکر کتبی دریافت می‌کند و در صورت تکرار علاوه بر جریمه نقدی و پرداخت خسارت و حتی محرومیت از نگهداری حیوان، قانون سگ او را تحویل گرفته و به افراد دیگری می‌دهد. در صورتی که سایر افراد مثل همسایه یا دامپزشک در مواجهه با واکنش سگ مثل گاز گرفتن با حیوان بدرفتاری کنند، اگر علت بدرفتاری، عدم تربیت سگ باشد صاحب حیوان به دلیل عدم تربیت مناسب حیوان، ملزم به پرداخت خسارت می‌شود.

قانون جمع‌آوری مدفوع سگ (Pooper Scooper)

این قانون در برخی ایالت‌های آمریکا و برخی از شهرهای اروپا وضع شده است که بر اساس آن صاحب سگ باید مدفوع آن را از کوچه‌ها یا پارک‌ها جمع‌آوری کند. در صورت عدم انجام این کار، بین 25 تا 1000 دلار جریمه خواهد شد.

قانون بردن سگ در مکان‌ها (Place Laws)

طبق قوانین نگهداری سگ در آمریکا، ورود سگ‌ها در برخی از مکان‌ها مثل هتل یا رستوران ممنوع است و در صورت ورود آنها و ایجاد خسارت، صاحب سگ باید علاوه بر جبران خسارت، جریمه آن را نیز پرداخت کند.

 

قوانین نگهداری گربه در آمریکا

گربه‌ها یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی در ایالات متحده آمریکا هستند. بیش از 86 میلیون گربه خانگی در بین 39 میلیون خانواده آمریکایی زندگی می‌کنند و ده‌ها میلیون گربه بی‌صاحب نیز عمدتا در فضای باز زندگی می‌کنند و برای تامین غذا و سرپناه، به مردم متکی هستند.

قوانین نگهداری در آمریکا

نگهداری از گربه‌ها در آمریکا نیز همانند نگهداری سگ در آمریکا، شامل قوانینی می‌شود که الزامات قانونی را برای صاحبان گربه ایجاد می‌کند. هدف این قوانین، محافظت از حیوانات در برابر بی‌توجهی و ظلم و همچنین از بین بردن تفکر مزاحم بودن حیوان در جامعه است.

در صورت عدم رعایت قوانین نگهداری گربه در آمریکا و بر اساس قوانین حیوانات خانگی در آمریکا صاحب حیوان شامل جریمه می‌شود. اگر صاحب حیوان با آن بد رفتاری کند و یا به درستی از گربه خود مراقبت نکند، ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد و حتی شامل پرداخت جریمه نقدی، زندان و یا ممنوعیت داشتن حیوان گردد.

قانون ریزتراشه و ثبت گربه

ریزتراشه و ثبت حیوانات خانگی شانس بازگرداندن آنها به صاحبان خود را در صورت مفقود شدن بسیار افزایش می‌دهد. تمامی گربه‌های 3 ماهه و بالاتر باید در شورای محلی ثبت شوند و اگر گربه‌ای برای اولین بار ثبت‌نام می‌شود، پیش از آن باید میکروچیپ شده باشد. برچسب ثبت‌نام گربه باید به یک قلاده کش‌دار یا یک قلاده ایمن چسبانده شود تا در صورت گرفتار شدن حیوان، به راحتی جدا شود. همچنین یک زنگوله باید به قلاده بسته شود تا در صورت مشکل برای حیوان به صاحب آن هشدار دهد.

قانون تجاوز از حریم و مزاحمت

طبق این قانون اگر گربه یک شخص در حال سرگردانی پیدا شود و شناسایی نشود، می‌توان حیوان را توقیف کرد و ممکن است صاحب آن هنگام باز پس‌گیری مجبور به پرداخت جریمه شود. حتی اگر گربه شناسایی شده باشد و بیش از یک بار در ملک شخص دیگری سرگردان شود، قانون حق توقیف حیوان را دارد و می‌تواند دستور جلوگیری از تجاوز به حریم دیگران را صادر کند و در صورت عدم رعایت، صاحب حیوان جریمه می‌شود.

قانون عقیم‌سازی

گربه‌ها می‌توانند از سن 5 ماهگی شروع به تولید مثل کنند. بنابراین تا حد امکان باید آنها را در سنین پایین عقیم کرد تا علاوه بر کنترل جمعیت آنها، از رفتارهای ناخوشایند این حیوانات نیز جلوگیری شود.

قانون ملاحظات بهداشتی و واکسیناسیون

واکسیناسیون گربه‌ها باید به موقع انجام شود تا در برابر بیماری‌ها ایمن بمانند. هنگامی که گربه‌ها همراه با صاحب خود به بیرون از خانه می‌روند، احتمال روبرو شدن با گربه‌ها و یا حیوانات دیگر وجود دارد که ممکن است از طریق آنها بیماری‌های خطرناکی به حیوان منتقل شود. از جمله بیماری‌های خطرناکی که می‌تواند برای گربه‌ها کشنده هم باشد می‌توان به لوسمی گربه (FeLV)، ایدز گربه (FIV)، پریتونیت عفونی گربه (FIP) و عفونت‌های تنفسی (URI) اشاره کرد. بهتر است صاحبان گربه‌ها حداقل سالی یک بار این حیوانات را پیش دامپزشک ببرند و واکسن‌های مورد نیاز را نیز به آنها تزریق کنند.

قانون ملاحظات بهداشتی و واکسیناسیون حیوانات

قوانین نگهداری حیوانات در منزل

برخی از مدیران آپارتمان‌ها و صاحب‌خانه‌ها اجازه نگهداری حیوانات خانگی در مجتمع‌ها و منازل را نمی‌دهند و یا تحت شرایط و قوانین خاصی اجازه نگهداری حیوانات را می‌دهند. صاحب‌خانه‌ها ممکن است برای اجازه نگهداری حیوانات خانگی، سپرده‌های سنگینی را به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی که ممکن است توسط حیوانات ایجاد شود، از مستاجر دریافت کنند و یا اینکه بر میزان اجاره‌بها اضافه کنند تا مستاجر از نگهداری حیوانات در منزل منصرف شوند.

بهتر است پیش از آوردن حیوانات به خانه، این موضوع با صاحب‌خانه در میان گذاشته شود. ممکن است بعضی از آنها اجازه نگهداری یک گربه یا یک سگ کوچک و یا فقط یک پرنده در قفس را به مستاجر بدهند.

 

سخن پایانی

افرادی که علاقه‌مند به حیوانات خانگی و نگهداری از آنها در آمریکا هستند، پیش از آوردن حیوان خانگی باید از تمامی قوانین حیوانات خانگی در آمریکا و همچنین شرایط صاحب‌خانه‌ها مطلع باشند. در این مطلب سعی کردیم تا به طور کلی قوانینی نگهداری سگ در آمریکا و همچنین قوانین نگهداری گربه در آمریکا را بیان کنیم. این قوانین در ایالت‌های مختلف آمریکا فرق می‌کند و اگر به آمریکا مهاجرت کرده‌اید، باید طبق قوانین ایالتی که در آن زندگی می‌کنید، عمل کنید.

شرکت حامی مهاجر با تجربه و تخصصی که در زمینه مهاجرت دارد، تمامی خدمات مهاجرتی مثل تحصیلی، توریستی، لاتاری گرین کارت و ... را به متقاضیان ارائه می‌کند. در صورت تمایل برای دریافت خدمات و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ما با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0