20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا: پل مالی برای اقامت!

پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا؛ انواع هزینه‌ها و نحوه پرداخت

بدست آوردن گرین کارت آمریکا، یک دستاورد مهم در مسیر تحقق رویاهای زندگی و کار در ایالات متحده است. با این حال، باید توجه داشت که درخواست گرین کارت به صورت رایگان نیست و هزینه‌های مختلفی را شامل می‌شود. باتوجه به مرحله‌ای که در فرآیند درخواست قرار دارید، باید هزینه‌های متفاوتی را پرداخت کنید.

اگر در نظر دارید برای دریافت Green Cart درخواست دهید، بی‌تردید در حال بررسی هزینه‌های مربوطه به این فرآیند هستید. در واقع، داشتن درک دقیقی از هزینه‌ها و اسناد مورد نیاز توسط دولت ایالات متحده برای دریافت گرین کارت، امری حیاتی است.

بنابراین، اگر شما نسبت به پرداخت هزینه صدور گرین کارت آمریکا دچار ابهام هستید، این مقاله به طور جامع به هزینه‌های مربوط به درخواست‌ها، فرم‌ها و هزینه‌های اداری اضافی می‌پردازد.

هزینه‌های اجباری دولت برای صدور گرین کارت

هزینه‌های دولتی برای دریافت گرین کارت مبتنی بر خانواده برابر با 1760 دلار برای افرادی است که در ایالات متحده زندگی می‌کنند و ۱۲۰۰ دلار برای افرادی که خارج از آمریکا ساکن هستند. این مبلغ شامل هزینه معمول برای انجام معاینه پزشکی لازم نمی‌شود زیرا هزینه آن توسط پزشک معالج مشخص می‌شود.

در جدول زیر، هزینه‌هایی که باید مستقیما به دولت پرداخت کنید - در اکثر موارد، این دولت سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد - و همچنین هزینه‌هایی که به پزشکی که بررسی پزشکی لازم را انجام می‌دهد، پرداخت می‌شود، مشخص شده است.

نوع هزینه

هزینه برای متقاضیانی که داخل آمریکا زندگی می‌کنند

هزینه برای متقاضیانی که خارج از آمریکا زندگی می‌کنند

فرم اسپانسری خانوادگی

535

535

فرم درخواست گرین کارت

1140

مورد نیاز نیست

فرم حمایت مالی

0

120

فرم درخواست مجوز کار (اختیاری)

0

مورد نیاز نیست

فرم درخواست مجوز سفر (اختیاری)

0

مورد نیاز نیست

بیومتریک (اثرانگشت و عکس)

85

0

بررسی و تصویب مستندات مهاجرتی توسط وزارت امور خارجه

مورد نیاز نیست

325

هزینه مهاجرت USCIS

مورد نیاز نیست

220

آزمایش پزشکی

متغیر است*

متغیر است*

جمع

1760 دلار

1200 دلار

 

*هزینه‌ معمولی برای انجام بررسی پزشکی حدود ۲۰۰ دلار است، اما این مبلغ می‌تواند باتوجه به ارائه‌دهنده، به طور قابل توجهی متغیر باشد. بعضی از مشتریان گزارش داده‌اند که قیمت‌ها بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار متغیر است.

همچنین در نظر داشته باشید که این هزینه‌های دولتی تنها در صورتی در یک زمان پرداخت می‌شوند که شما همسر یا فرزند نزدیک یک شهروند آمریکایی باشید و در ایالات متحده زندگی می‌کنید. برای سایر حالت‌ها، این هزینه‌ها در مراحل مختلف فرآیند درخواست گرین کارت به صورت متفاوت در فواصل زمانی چند ماهه پرداخت خواهند شد.

سایر هزینه‌های احتمالی صدور گرین کارت

علاوه بر هزینه‌های مستقیم دولت و هزینه بررسی پزشکی، هزینه‌های دیگری برای درخواست Green Cart وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

هزینه‌های ...

توضیحات

واکسیناسیون

اگر بررسی پزشکی شما نیاز به آن داشته باشد، ممکن است قبل از دریافت گزارش کامل بررسی پزشکی، باید واکسیناسیون خود را به‌روز کنید. همانند هزینه‌های بررسی پزشکی، هزینه‌های واکسیناسیون نیز باتوجه به ارائه‌دهنده متغیر خواهد بود

خدمات ترجمه

درصورتی‌که بسته درخواست کارت سبز شما شامل هرگونه سندی به زبانی غیر از انگلیسی باشد، شما باید هر سند را ترجمه کرده و ترجمه آن را به همراه سند ارائه دهید که توسط مترجم تأیید شده است. هزینه این خدمات متغیر است. به عنوان مثال، هزینه ترجمه تصدیق‌شده یک صفحه گواهی‌تولد ممکن است بین ۲۰ تا ۴۰ دلار باشد.

مربوط به مدارک

در فرآیند درخواست کارت سبز، شما باید نسخه‌های دیجیتال یا فیزیکی از اسناد پشتیبان را مانند شناسنامه، گواهی ازدواج و پاسپورت ارائه دهید. همچنین شما و همسرتان باید در هنگام حضور در مصاحبه نهایی کارت سبز (به صورت حضوری در ایالات متحده یا در سفارتخانه یا کنسولگری آمریکا در خارج) نسخه‌های اصلی این اسناد را به همراه داشته باشید. سازمان‌های دولتی عموما هزینه‌هایی را برای صدور برخی از اسناد رسمی دریافت می‌کنند.

سفر

زمانی که به جلسه‌های بایومتریک، مصاحبه کارت سبز و بررسی پزشکی مراجعه می‌کنید، دولت آمریکا هزینه‌های سفر شما را که به منظور رسیدن به این مکان‌ها پرداخت می‌کنید، بازپرداخت نمی‌کند. همچنین، اگر برای دریافت اسناد رسمی به نمایندگی‌های دولتی مختلف سفر کنید، همین قاعده صادق است.

ارسال

در مراحل مختلف فرآیند درخواست کارت سبز، شما برای پست و ارسال درخواست و اسناد پشتیبانی خود هزینه‌های کمی را پرداخت خواهید کرد.

چگونگی پرداخت هزینه گرین کارت

باید هزینه را آنلاین (www.uscis.gov/file-online) پرداخت کنید. گزینه "ورود (Log in)" را انتخاب کنید. سپس، گزینه "USCIS Immigrant Fee" را انتخاب کنید. در این مرحله، باید شماره A و شماره DOS Case خود را که در بالای دستورالعمل پرداخت هزینه مهاجرتی USCIS قرار دارد، وارد کنید. این شماره‌ها برای شناسایی دقیق شما در فرآیند پرداخت هزینه استفاده می‌شود.

چگونگی پرداخت هزینه گرین کارت

 سفارت یا کنسولگری آمریکا به شما اطلاعات زیر را ارائه خواهد کرد:

 A-Number (the letter “A” followed by 8 or 9 numbers)

این شماره شناسایی شماست و شامل حرف "A" با ۸ یا ۹ رقم بعدی است. این شماره برای شناسایی دقیق شما در مراحل بعدی مهم است.

DOS Case ID (3 letters followed by 9 or 10 numbers)

این شماره شناسایی مورد استفاده در سیستم وزارت امور خارجه آمریکا است و شامل ۳ حرف با ۹ یا ۱۰ رقم بعدی است. این شماره برای ردیابی و پیگیری وضعیت مهاجرتی شما استفاده می‌شود.

(اگر مهاجر با لاتاری گرین کارت هستید، شماره DOS Case شما شامل 4 رقم، سپس 2 حرف و 5 رقم دیگر خواهد بود: به عنوان مثال: 0000AB01234)

Instructions for paying the USCIS Immigrant Fee

دستورالعمل‌های کاملی را برای پرداخت هزینه مهاجرتی USCIS دریافت خواهید کرد. این دستورالعمل‌ها شامل روش‌های پرداخت مجاز، مبلغ مورد نیاز و سایر جزئیات مربوط به پرداخت هزینه است.

Immigrant Data Summary

این یک خلاصه از اطلاعات مهاجر است که شما و سفارت یا کنسولگری آمریکا آن را دریافت خواهید کرد. این شامل جزئیات اصلی مهاجرتی شما مانند نام، تاریخ تولد و اطلاعات شناسنامه است.

Sealed immigrant visa packet

بسته مهاجرتی مهرشده شامل مدارک و اسناد مهمی است که باید آن‌ها را با خود حمل کنید و در هنگام ورود به ایالات متحده تحویل دهید. این بسته توسط سفارت یا کنسولگری آمریکا مهر شده است و حفظ کردن آن بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: لاتاری گرین کارت آمریکا چیست و چگونه ثبت نام کنیم؟

روش‌های پرداخت هزینه‌های گرین کارت

پرداخت هزینه‌های گرین کارت از روش‌های زیر امکان‌پذیر است.

هزینه مهاجرتی USCIS: این هزینه از طریق وبسایت سرویس‌های شهروندی و مهاجرت (USCIS) آنلاین پرداخت می‌شود. روش‌های پرداخت قابل قبول عبارتند از:

>>> کارت اعتباری

>>> کارت بانکی با لوگوی Visa یا Mastercard

>>> دبیت کارت پیش‌پرداخت‌شده (فقط یک کارت قابل استفاده است و باید مبالغ کافی برای شما و افراد خانواده همراه در دسترس باشد)

هزینه‌های دیگر: بیشتر هزینه‌های مربوط به فرآیند درخواست کارت سبز به طور معمول از طریق پست یا حضوری پرداخت می‌شوند. حائز اهمیت است که هر هزینه را به عنوان یک پرداخت جداگانه ارسال کنید تا مشکلاتی به وجود نیاید. روش‌های پرداخت قابل قبول شامل:

>>> استفاده از کردیت کارت (Credit card)

>>> استفاده از کارت بانکی دارای لوگوی Visa یا Mastercard

>>> دبیت کارت پیش‌پرداخت‌شده (با مبلغ کافی در دسترس)

>>> استفاده از حساب بانکی آمریکایی با استفاده از سیستم پرداخت Automated Clearing House (ACH) (نیاز به شماره حساب یا شماره مسیریابی حساب چک آمریکایی دارد)

چه کسی می‌تواند هزینه صدور گرین کارت آمریکا را پرداخت کند؟

ما به‌شدت توصیه می‌کنیم هزینه مهاجرتی USCIS را پس از دریافت ویزای مهاجرتی خود از وزارت خارجه و قبل از رفتن به ایالات متحده پرداخت کنید. این هزینه برای پوشش خدماتی است که USCIS در آمریکا به شما ارائه می‌دهد. پرداخت این هزینه قبل از ورود به ایالات متحده بسیار اهمیت دارد، زیرا کمک می‌کند به سرعت و بدون مشکل وارد کشور شده و از خدمات مهاجرتی بهره‌مند شوید. شما می‌توانید هزینه را از طریق وبسایت سازمان مهاجرتی به صورت آنلاین پرداخت کنید.

اگر قادر به پرداخت هزینه مهاجرتی USCIS نیستید، یکی از اعضای خانواده، دوست، کارفرما، وکیل یا نماینده مجاز می‌توانند به جای شما هزینه را پرداخت کنند. اگر هرکسی بخواهد این مهم را برای شما انجام دهد باید به A-Number  و DOS Case ID شما دسترسی داشته باشد.

همچنین می‌توانید هزینه را پس از ورود به آمریکا پرداخت کنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید، USCIS به شما یک اعلامیه خواهد فرستاد که درخواست پرداخت هزینه را همراه با دستورالعمل‌های مربوط به پرداخت هزینه به شما اعلام می‌کند.

عدم پرداخت هزینه صدور گرین کارت آمریکا

اگر هزینه مهاجرتی USCIS را در زمان مشخص شده در اطلاعیه پرداخت نکنید، گرین کارت خود را دریافت نخواهید کرد. با این حال، این عدم پرداخت هزینه تأثیری بر وضعیت شما به عنوان ساکن دائم قانونی نخواهد داشت. به عبارت دیگر، همچنان به عنوان یک ساکن دائم قانونی محسوب می‌شوید.

عدم پرداخت هزینه صدور گرین کارت

با این وجود، برای تایید وضعیت دائمی اقامت خود، تنها برای یک سال از تاریخ ورودتان به ایالات متحده شواهدی در اختیار خواهید داشت. این شواهد شامل مهر موقت I-551 است که مقام مهاجرتی CBP در پاسپورتتان قرار داده است و برای نشان دادن وضعیت شما به عنوان ساکن دائم قانونی استفاده می‌شود.

استثناها

گروه‌های زیر نیازی به پرداخت هزینه مهاجرتی USCIS ندارند:

♦ کودکانی که با برنامه‌های یتیمان یا پذیرش بین‌المللی هیئت دادگاه‌ها وکالتی به ایالات متحده وارد می‌شوند،

♦ افغانستانی‌ها و عراقی‌هایی که به عنوان مهاجران ویژه وارد ایالات متحده می‌شوند،

♦ سایر افغانستانی‌هایی که تا پایان 30 سپتامبر 2023 وارد آمریکا می‌شوند.

♦ افراد بازگشتی (SB-1) که قبلا درخواست دریافت وضعیت اقامت دائم در ایالات متحده را ارائه کرده‌اند و به علت شرایط خاصی نتوانسته‌اند به موعد قانونی وارد شوند.

♦ افراد غیرمهاجر متقاضی ویزای K آمریکا

خلاصه کلام

گرین کارت‌ها توسط سازمان شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) صادر می‌شوند و به طور معمول برای مدت ۱۰ سال اعتبار دارند. بدست آوردن گرین کارت ممکن است فرآیندی پیچیده باشد و هزینه‌های مختلفی را به همراه داشته باشد. هنگامی که برای دریافت گرین کارت درخواست می‌دهید، مهم است که با روند پرداخت هزینه‌ها و زمان پرداخت آن‌ها آشنا باشید. هزینه‌های مربوط به ارسال درخواست به USCIS باید در همان زمانی که درخواست خود را ارسال می‌کنید، پرداخت شوند.

اگر از داخل ایالات متحده درخواست می‌دهید، معمولا می‌توانید هزینه را با چک یا حواله پرداخت کنید. اگر از خارج از ایالات متحده درخواست می‌دهید، ممکن است بتوانید با کارت اعتباری یا انتقال الکترونیکی هزینه را پرداخت کنید.

هزینه‌های دیگری مانند هزینه‌های حقوقی و هزینه‌های سفر، در طول فرآیند درخواست در زمان‌های مختلفی پرداخت می‌شوند. همکاری با وکیل یا متخصص مهاجرت می‌تواند به شما در درک زمانبندی و نیازهای این هزینه‌ها کمک کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0