20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

نامه ساده که پس از ریجکتی ویزای آمریکا نوشته شده

آدرس:

123 Park Avenue

Apt 32

Herndon, VA 20171

تلفن منزل: 703-467-8289

تلفن محل کار: 703-555-1213

تاریخ: March 25, 2008

به:

Embassy of the United States of America

American Avenue, Yerevan 0082

Armenia

موضوع: ویزای توریستی ایالات متحده برای فرشاد و محدثه

افسر کنسولی عزیز؛

من یک بیگانه مقیم دائم هستم که در 10 سال گذشته در ایالات متحده زندگی می کنم. من این نامه را به نیابت از پدر و مادرم (فرشاد) و (محدثه) می نویسم. آنها در تهران زندگی می کنند. بنده در صندوق بین المللی پول (IMF) در واشنگتن دی سی کار می کنم و به عنوان یک مهندس نرم افزار در آنجا مشغول هستم و هر حدود 86000 دلار درآمد کسب می کنم.

من دوست دارم پدر و مادرم (فرشاد و محدثه) را برای اهداف گردشگری به آمریکا دعوت کنم و همچنین دوست دارم که آنها خانواده من و نوه چهار ساله شان را ملاقات کنند. آنها به مدت سه ماه در خانه من خواهند ماند. در طول اقامتشان در آمریکا، من تمام مسئولیت های آنها را متحمل خواهم شد، اما اینها فقط محدود به مسئولیت های مالی، هزینه بلیت برای رفتن از ایران به آمریکا، هزینه سفر در آمریکا، بیمه پزشکی، مسکن و غذا نمی شود. من شخصا تضمین خواهم کرد که آنها پس از دیدار کوتاه خود، ایالات متحده را ترک خواهند کرد و در بخشی از آمریکا دچار قانون شکنی نخواهند شد.

سناریو اول

عمه من در سال 1998 (تقریبا 20 سال پیش) برای پدر و مادرم فرم درخواست مهاجرت پر کرده بود، اما والدین من این مهاجرت را نپذیرفته بودند، زیرا آنها قصد آمدن و مهاجرت به ایالات متحده را نداشتند. حتی امروز آنها قصد اقامت در ایالات متحده را ندارند، چون مادرم به عنوان پرستار ثبت نام شده در تهران کار می کند و او تنها یک تعطیلات سه ماهه برای این سفر دارد. همچنین، والدین من دارای املاک، سرمایه گذاری می باشند و بیشتر خانواده من شامل خواهر بزرگ تر، شوهرش و فرزندشان در ایران هستند که پدر و مادر من برای آنها بازخواهند گشت.

سناریو جایگزین دوم

هر دو پدر و مادرم بازنشسته شده اند. او به عنوان یک کارمند سابق دولتی، یک مقرری ماهیانه دریافت می کند و مقدار قابل توجهی از بودجه قابل پیش بینی دریافت کرده است. پدر من مالک خانه است و دارای خواص تجاری به ارزش بالایی است. والدین من با برادر کوچک تر من زندگی می کنند و خواهرم نیز در همان حوالی زندگی می کند. والدین من سه نوه خود را بسیار دوست دارند. والدین من همچنین باید از مادر بزرگ پیر من مراقبت کنند و نمی توانند برای مدت طولانی او را تنها بگذارند.

سناریو جایگزین سوم

مادرم بیوه است. با این حال، او هیچ قصدی برای مهاجرت به ایالات متحده را ندارد. مادرم سود بهره را از سپرده گذاری در بانک و درآمد اجاره از املاک اجاره ای دریافت می کند. بعلاوه، مادرم از زمانی که با پدرم ازدواج کرد، در یک خانه زندگی می کرد. خاطراتی فراوان دارد که به خانه اش متصل است و قصد ندارند که آن را رها کند.

با احترام

ایمان کارگر

اگر تمایل دارید درباره اخذ اقامت آمریکا اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های اخذ اقامت آمریکا را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0