20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا به معنی داشتن گزینه های فراوان می باشد. شما می توانید آمریکا را به عنوان خانه جدید خود انتخاب کنید و شغل رویایی خود را پیدا کنید. شما می توانید مبتنی بر علاقه خود در یک شهری شلوغ و یا در شهری آرام زندگی کنید و همه می توانند مکان رویایی خود برای زندگی را پیدا کنند. کشور آمریکا به خاطر تنوع مشهور است و اگر شما قبلا به این کشور به عنوان توریست یا دانشجو سفر کرده اید، می دانید که هر گوشه ای از این کشور زیبایی و تفاوت های خاص خود را دارد. اگر شما کوه ها و آب و هوای قومی را برای زندگی در آمریکا ترجیح می دهید، می توانید ایالت آلاسکا را برای زندگی انتخاب کنید و اگر جزو افرادی هستید که ترجیح می دهید، کنار سواحل یا با آب و هوای گرمسیری زندگی کنید، می توانید ایالت فلوریدا را انتخاب کنید.

درباره آمریکا

آمریکا با کمی کمتر از 10 میلیون کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ جهان است. وقتی شما از ساحل شرقی این کشور به ساحل غربی سفر کنید، متوجه خواهید شد که آب و هوا و مردم تغییر می کنند. بدون توجه به جایی که شما در آمریکا مستقر هستید، مطمئنا با آمریکایی هایی دیدار خواهید کرد که با افتخار درباره مهاجرت خانواده شان برای شما تعریف خواهند کرد. پایتخت آمریکا ایالت واشینگتن می باشد و زبان مردم این کشور انگلیسی است. جمعیت این کشور در سال 2018 حدود 328 میلیون نفر بوده است.  طبق گزارش اداره آمار آمریکا در سال 2015 حدود 43 میلیون نفر (خارجی) در این کشور زندگی می کنند که چیزی حدود 13.5% جمعیت آمریکا را تشکیل داده اند. جمعیت آمریکا مانند اقیانوسها، مناظر، گیاهان و ... بسیار چهره چندگانه ای دارد. 
 

اقتصاد آمریکا

 

آمریکا دارای قوی ترین اقتصاد در جهان می باشد و از لحاظ اقتصادی کمتر کشوری توان رقابت با ایالات متحده را دارد. واحد پول این کشور دلار $ می باشد و تولید ناخالص داخلی در سال 2016 حدود 18 تریلیون دلار بوده است. رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2017 حدود 2.2%، تورم در سال 2016 حدود 2%، جمعیت زیر خط فقر در سال 2015 حدود 13.5% بوده است. آمار بی کاری در کشور آمریکا در سال 2017 حدود 4.4% است که آماری فوق العاده حتی برای این کشور محسوب می شود. 

درآمد مردم

میانگین درآمد در آمریکا در سال 2018 برای 18 ایالت افزایش یافته است. بدین ترتیب مردم آمریکا در هر ساعت دستمزدی بین 7 تا 10 دلار دریافت خواهند کرد و میانگین حقوق سالانه چیزی بین 40000 تا 50000 دلار پس از کسر مالیات خواهد بود. 

هزینه زندگی

هزینه زندگی در آمریکا طبق آمارها برای یک فرد مجرد ماهانه حدود 1100 دلار و سالانه بین 10000 تا 14000 دلار متغیر می باشد. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در ماه حدود 4000 و سالانه چیزی بین 48000 تا 50000 دلار می باشد. 

آب و هوای آمریکا

 

آمریکا به دلیل داشتن آب و هوایی عالی، مقصدی محبوب برای مهاجرینی که قصد زندگی در آمریکا را دارند محسوب می شود. کشور آمریکا دارای هوایی چهار فصل می باشید که به تفصیر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

جنوب آمریکا

در جنوب، آب و هوای گرمسیر با تابستان گرم و مرطوب و درجه حرارت دلپذیر در زمستان است. اگر می خواهید که در تمام روز از آفتاب لذت ببرید و بدون رطوبت استراحت کنید، ایالت آریزونا ، جنوب ایالت کالیفرنیا ، ایالت نیومکزیکو و جنوب غربی ایالت نوادا ممکن است برای شما مناسب باشد. 

شمال شرقی آمریکا

ساکنان شمال شرقی تمام چهار فصل را تجربه می کنند، که ایالت مین ، ایالت ورمونت و ایالت نیوهمپشایر برای ریختن شاخ و برگ درختان مشهور هستند. زمستان در شمال شرقی معمولا همراه با بسیاری از توفان ها و برف سنگین می باشد. 

غرب آمریکا

اگر طرفدار آب و هوای کوهستانی یا آلپی هستید، در کوه های راکی احساس بودن در خانه را خواهید داشت. در کوه های راکی هوا نسبتا خشک است و در فصل زمستان، باید انتظار بارش برف و دمای زیر صفر را داشته باشید.

شمال غربی آمریکا

ایالت واشینگتن و ایالت اورگن که واقع در گوشه شمال غربی آمریکا قرار دارند، به دلیل بارش باران زیاد شناخته می شوند. با این حال، ساحل اقیانوس آرام، جزیره جذاب و کوه های آبشار، بدلیل همه این باران ها تشکیل شده اند.

وضعیت بهداشت و درمان آمریکا

 

شهروندان و بازدیدکنندگانی که مراقبت های پزشکی آمریکا را دریافت می کنند، باید هزینه آن را پرداخت کنند، مگر این که فرد شرایط خاصی داشته باشد. بهداشت و درمان در آمریکا بسیار گران است و بر اساس یک وبسایت دولتی آمریکا، اگر پای شما شکسته باشد، هزینه ای حدود 7500 دلار برایتان خواهد داشت. اگر شما نیاز دارید که مدت 3 روز در بیمارستان بمانید، ممکن است حدود 30000 دلار هزینه داشته باشد.

بیمه درمانی

اکثر مردم آمریکا دارای بیمه درمانی هستند. بیمه درمانی متعهد می شود که اگر شما بیمار یا صدمه دیده باشید، مبلغ زیادی از هزینه های شما را پرداخت خواهد کرد. برای دریافت بیمه درمانی شما باید به طور منظم به یک شرکت بیمه (به نام حق بیمه) پرداخت داشته باشید و در عوض این شرکت موافقت می کند که برخی یا همه مبالغ پزشکی شما را پرداخت کند.  

تابعیت دوگانه آمریکا

بر اساس قوانین کشور آمریکا ، دریافت تابعیت این کشور به معنی از دست دادن تابعیت فعلی شما نمی شود و بدین معناست که شما اجازه داشتن تابعیت دوگانه در خاک آمریکا را دارید. برای دریافت تابعیت دوگانه آمریکا باید ایالات متحده را از قوانین و مقررات کشور خود مطلع سازید.
نکته: قبل از اینکه افراد برای تابعیت آمریکا درخواست بدهند، باید از قوانین تابعیت دوگانه در کشور خود اطلاعات داشته باشند. 

سوالات متداول زندگی در آمریکا

اکثر مهاجرین کشور آمریکا در کجا زندگی می کنند؟
جواب این سوال به خود شما بستگی دارد، زیرا کسانی که گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند، می توانند در هر ایالتی که بخواهند زندگی کنند.
چند نوع ویزا برای کسانی که می خواهند به آمریکا سفر کنند، در دسترس است؟
بیش از 20 نوع ویزا برای کسانی که به طور موقت به آمریکا سفر می کنند، وجود دارد و برای کسانی که قصد اقامت دائم آمریکا را دارند حتی بیش از این تعداد ویزا وجود دارد. 
ویزای من بعد از پنج سال منقضی خواهد شد، این به چه معناست؟
شما تا زمانی که ویزای معتبر داشته باشید، می توانید در خاک آمریکا بمانید و حتی اگر ویزای شما منقضی شود می توانید، ویزای خود را تمدید کنید یا با هماهنگی وزارت امنیت داخلی آمریکا در این کشور زندگی کنید.
پردازش اداری چیست؟
برخی از درخواست های ویزا نیاز به زمان بیشتری برای پردازش دارند که توسط افسر کنسولی بعد از مصاحبه تعیین می شود.  
پس از دریافت ویزا، آیا می توان به درستی وارد خاک آمریکا شد؟
ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند، اما این اجازه را به فرد خارجی می دهد که به بندر ورودی آمریکا سفر کند. وزارت امنیت داخلی، امنیت بازرسی مهاجرتی آمریکا را در اختیار دارد و شما پس از تائید این سازمان می توانید وارد خاک آمریکا شوید. 
اگر برای ویزا مشکلی مانند خرابی پیش بیاید، چه کاری می توان انجام داد؟
اگر ویزای شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد، باید یک ویزای جدید از طریق سفارت یا کنسولگری آمریکا در خارج از کشور درخواست کنید. 

اگر تمایل دارید درباره مهاجرت به آمریکا اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه بفرمایید.

 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0