لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر
وزارت خارجه آمریکا اطلاعات جدیدی در زمینۀ چگونگی پردازش درخواست های معافیت از فرمان اجرائی سوم ترامپ مبنی بر صدور ویزا برای اتباع برخی کشورها از جمله ایران موسوم به تراول بن منتشر کرد.

اثبات وجود شرایط دریافت معافیت

وزارت خارجه، بار اثبات وجود شرایط دریافت معافیت را بر عهده متقاضی ویزا می‌داند. همچنین بیانیه وزارت خارجه تاکید می‌کند که متقاضیان ویزا حق ارائه مستندات خود برای قانع کردن افسر کنسولی جهت صدور ویور را دارا هستند. این بدین معناست که متقاضیان ویزا برای اثبات وجود شرایط دریافت ویور ، مدارک و استدلال های خود را در غالب پکیج های ویور به سفارتخانه ها ارائه کنند. 

چک امنیتی ویژه

وزارت خارجه اعلام کرده است که در شرایط فعلی تمام افراد متقاضی ویزا که مشمول تراول بن می‌شوند، باید چک امنیتی ویژه را سپری نمایند که پروسه ای طولانی است. در حال حاضر بیش از دوازده هزار پرونده درخواست ویزا در حال گذراندن این مرحله هستند و چنانچه مورد تایید قرار بگیرند، احتمال صدور ویور و نهایتا ویزا برای آنها وجود دارد. به نظر می‌رسد پرونده اکثر افرادی که در مصاحبه خود با قول مساعد افسر کنسولی برای درخواست ویور روبرو شده‌اند، در این مرحله قرار داشته باشد.

مدت زمان چک امنیتی

وزارت خارجه در همکاری با سایر نهادهای ذی ربط در حال نهائی کردن سیستم جدیدی برای چک امنیتی افراد مشمول تراول بن هستند که مدت زمان چک امنیتی را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد داد. وزارت خارجه ابراز امیدواری کرده است که این سیستم جدید حداکثر تا پایان سال مالی جاری (آخر سپتامبر) به بهره‌‌برداری برسد. انتظار می رود با راه‌اندازی این سیستم جدید تغییرات مهمی در رابطه با پرونده‌های مهاجرتی ایرانیان رخ دهد. 

تعداد ویورهای داده شده 

گزارش جدید وزارت خارجه حاوی اطلاعات و جداولی در رابطه با آمار و ارقام صدور ویزا و ویورهای اعطایی است که مجموعا نشان دهنده صدور ویور برای ۵.۱ درصد از متقاضیان ویزا تا پایان ماه مارچ است.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
فرم i-601 چیست

فرم I-601 دارای 12 صفحه و 21 دستورالعمل می باشد می باشد که آخرین ویرایش آن در تاریخ 07/03/2019 می باشد. شما می توانید در انتهای فرم و دستورالعمل ها تا ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
نامه ساده که پس از ریجکتی ویزای آمریکا نوشته شده

در این مقاله درباره نامه ساده ای که درباره رفع ریجکتی ویزای آمریکا نوشته شده صحبت کرده ایم. ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
ویزاهای خانوادگی آمریکا

دو دسته ویزا های خانوادگی آمریکا ارائه می شود که شامل اقوام نزدیک و دسته بندی های خانوادگی تحت قوانین مهاجرت آمریکا می باشند. ...

ادامه مطلب