لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر
وزارت خارجه آمریکا اطلاعات جدیدی در زمینۀ چگونگی پردازش درخواست های معافیت از فرمان اجرائی سوم ترامپ مبنی بر صدور ویزا برای اتباع برخی کشورها از جمله ایران موسوم به تراول بن منتشر کرد.

اثبات وجود شرایط دریافت معافیت

وزارت خارجه، بار اثبات وجود شرایط دریافت معافیت را بر عهده متقاضی ویزا می‌داند. همچنین بیانیه وزارت خارجه تاکید می‌کند که متقاضیان ویزا حق ارائه مستندات خود برای قانع کردن افسر کنسولی جهت صدور ویور را دارا هستند. این بدین معناست که متقاضیان ویزا برای اثبات وجود شرایط دریافت ویور ، مدارک و استدلال های خود را در غالب پکیج های ویور به سفارتخانه ها ارائه کنند. 

چک امنیتی ویژه

وزارت خارجه اعلام کرده است که در شرایط فعلی تمام افراد متقاضی ویزا که مشمول تراول بن می‌شوند، باید چک امنیتی ویژه را سپری نمایند که پروسه ای طولانی است. در حال حاضر بیش از دوازده هزار پرونده درخواست ویزا در حال گذراندن این مرحله هستند و چنانچه مورد تایید قرار بگیرند، احتمال صدور ویور و نهایتا ویزا برای آنها وجود دارد. به نظر می‌رسد پرونده اکثر افرادی که در مصاحبه خود با قول مساعد افسر کنسولی برای درخواست ویور روبرو شده‌اند، در این مرحله قرار داشته باشد.

مدت زمان چک امنیتی

وزارت خارجه در همکاری با سایر نهادهای ذی ربط در حال نهائی کردن سیستم جدیدی برای چک امنیتی افراد مشمول تراول بن هستند که مدت زمان چک امنیتی را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد داد. وزارت خارجه ابراز امیدواری کرده است که این سیستم جدید حداکثر تا پایان سال مالی جاری (آخر سپتامبر) به بهره‌‌برداری برسد. انتظار می رود با راه‌اندازی این سیستم جدید تغییرات مهمی در رابطه با پرونده‌های مهاجرتی ایرانیان رخ دهد. 

تعداد ویورهای داده شده 

گزارش جدید وزارت خارجه حاوی اطلاعات و جداولی در رابطه با آمار و ارقام صدور ویزا و ویورهای اعطایی است که مجموعا نشان دهنده صدور ویور برای ۵.۱ درصد از متقاضیان ویزا تا پایان ماه مارچ است.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
ایالت مین

ایالت مین در شمال‌شرقی کشور آمریکا واقع شده است. این ایالت از سمت غرب با ایالت نیوهمپشایر، از سمت جنوب و شرق با اقیانوس اطلس، از سمت شمال‌ ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
ایالت نبراسکا

ایالت نبراسکا یکی از ایالتهای غرب‌میانه کشور آمریکا به حساب می‌آید. این ایالت از سمت جنوب با ایالت کانزاس، از سمت غرب با ایالت وایومینگ، ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
ایالت کنتاکی

ایالت کنتاکی پانزدهمین ایالتی است که به کشور آمریکا پیوست. این ایالت از سمت جنوب‌شرقی با ایالت ویرجینیا، از سمت شمال‌غربی با ایالتهای می ...

ادامه مطلب