20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای نامزدی آمریکا K-1 شرایط و مدارک مورد نیاز

ویزای نامزدی آمریکا K-1

ویزای نامزدی(k-1) نوعی ویزای غیر مهاجرتی آمریکا است. ویزای K-1 برای نامزد غیر آمریکایی یک شهروند ایالات متحده آمریکا است. این ویزا به نامزد شهروند آمریکایی اجازه می‌دهد تا به آمریکا سفر کند و با اسپانسری شهروند آمریکایی در عرض 90 روز پس از ورود ازدواج کنند.

گفتنی است  که این ازدواج باید معتبر باشد؛ یعنی هردوطرف قصد ایجاد یک زندگی مشترک داشته باشند و این ازدواج تنها به‌منظور دریافت مزایای مهاجرت نباشد. اگر شخص ظرف 90 روز پس از رسیدن به آمریکا به عنوان غیرمهاجر K-1 با نامزد خود ازدواج کند، می‌تواند برای دریافت اقامت دائم (گرین کارت) درخواست دهد.

ما در ادامه این مقاله به شرایط اخذ ویزای نامزدی آمریکا، مدارک مورد نیاز، هزینه اخذ آن، تفاوت آن با ویزای ازدواج و سوالات سفارت آمریکا برای ویزای نامزدی می پردازیم.

موسسه حامی مهاجر، تخصص و تجربه ای طولانی در زمینه اخذ انواع ویزای آمریکا، برگزاری تورهای سفارتی آمریکا، پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و اخذ اقامت دائم آمریکا دارد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع خدمات مهاجرتی و مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره 02148000957با مشاوران حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

شرایط ویزای نامزدی آمریکا

شرایط ویزای نامزدی آمریکا

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید، ممکن است بتوانید نامزد خود را با ویزای نامزدی به آمریکا ببرید:

 • شما یک شهروند آمریکایی باشید.
 • هر یک از زوجین باید یک سند امضا شده مبنی بر اینکه قصد دارند ظرف 90 روز پس از ورود نامزد خارجی به ایالات متحده ازدواج کنند، ارائه دهند. همچنین در صورت وجود، مدارک دیگری مانند رزرو مکان یا دعوتنامه عروسی را نیز شامل می‌شود.
 • شما و نامزدتان هر دو از نظر قانونی ممنوعیت ازدواج نداشته باشید (این بدان معناست که هر دو از نظر قانونی می توانید در ایالات متحده ازدواج کنید و هر ازدواج قبلی به طور قانونی با طلاق یا مرگ فسخ شده باشد).
 • شما و نامزدتان حداقل یک بار در مدت 2 سال قبل از ارائه درخواست خود یکدیگر را ملاقات کرده باشید. البته شما می توانید درصورت وجود برخی استثناها درخواست چشم پوشی از این شرط ملاقات حضوری را دهید، از جمله مواردی که ملاقات حضوری، برخی از هنجارهای مذهبی، فرهنگی یا اجتماعی نامزدتان را نقض می کند و یا برای شهروند آمریکایی، ملاقات حضوری سختی شدیدی را در پی داشته باشد.
 • متقاضی باید شهروند ایالات متحده باشد. یک مقیم دائم (دارنده گرین کارت) نمی تواند اسپانسر نامزد خود برای دریافت ویزای K-1 باشد.
 • زن و شوهر باید ثابت کنند که رابطه شان معتبر است( یعنی نشان دهند که این رابطه تنها به قصد مهاجرت نمی باشد).
 • شهروند ایالات متحده که می خواهد اسپانسر نامزد خارجی شود باید الزامات درآمدی برای ویزای K-1 را داشته باشد.

مدارک لازم ویزای نامزدی آمریکا

مدارک ویزای نامزدی آمریکا

 • مدارک شهروندی برای شهروند ایالات متحده
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورتی
 • سوپیشینه
 • مدارک فسخ ازدواج (در صورت لزوم)
 • مدارک تغییر نام قانونی(در صورت لزوم)
 • اظهارات سوگند خورده
 • مدارک نشان دهنده رابطه نامزدی
 • مدارک مدیکال (معاینه پزشکی مهر و موم شده صادر شده توسط پزشک تایید شده)
 • فرم I-134
 • فرم DS-160
 • آخرین اظهارنامه های مالیاتی شهروند ایالات متحده و سایر مدارک اسپانسری

هزینه ویزای نامزدی آمریکا

هزینه ویزای نامزدی آمریکا

هزینه های اخذ ویزای نامزدی آمریکا شامل موارد زیر می باشد:

 • تکمیل فرم I-129F
 • هزینه رسیدگی به درخواست ویزای غیر مهاجرتی( فرم DS-160 )
 • معاینات پزشکی

سایر هزینه ها شامل مواردی ازجمله هزینه های ترجمه، هزینه های دریافت مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا مانند گذرنامه، سوپیشینه و غیره. همچنینن درصورت نیاز هزینه سفر به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای مصاحبه. همه این هزینه ها از کشوری به کشور دیگر و موردی به مورد دیگر متفاوت است.

تشکیل پرونده در uscis

اولین مرحله اخذ ویزای نامزدی این است که شهروند ایالات متحده، باید فرم I-129F را به USCIS ارسال کند. توجه داشته باشید که فرم I-129F را نمی توان در سفارت، کنسولگری، یا دفتر USCIS در خارج از کشورآمریکا ثبت کرد. پس از اینکه USCIS درخواست را تأیید کرد، به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می شود. NVC به شما شماره پرونده می دهد و درخواست شما را به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که نامزد شما در آن زندگی می کند ارسال می کند. NVC زمانی که پرونده نامزد شما را به سفارت یا کنسولگری ارسال کرد، نامه ای برای شما ارسال می کند. پس از دریافت این نامه، نامزد شما می تواند اقدامات دیگر برای درخواست ویزای K-1 و آماده شدن برای مصاحبه را انجام دهد.

مدت زمان پردازش ویزای نامزدی آمریکا

مدت زمان ویزای نامزدی آمریکا

مدت زمان دریافت این ویزا متفاوت است.زمانی که پرونده شما از NVC توسط سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که به آن رسیدگی می کند دریافت شد، مدت زمان در هر مورد بسته به شرایط آن متفاوت است. برخی از پرونده ها به دلیل عدم رعایت دقیق دستورالعمل ها یا ارائه اطلاعات ناقص توسط متقاضیان به تاخیر می افتد. برخی از درخواست های ویزا نیاز به رسیدگی اداری بیشتری دارند که پس از مصاحبه متقاضی ویزا توسط افسر کنسولی زمان بیشتری می طلبد.

تفاوت ویزای نامزدی و ویزای ازدواج آمریکا

یکی از تفاوت‌های ویزای نامزدی و ازدواج این است که ویزای K1 روند نسبتا سریعتر از ویزای CR-1 یاIR-1 (ویزای ازدواج) دارد، درصورتی که ویزای ازدواج بیشتر ازاین بازه زمانی طول می کشد.همچنین با ویزای نامزدی ، شما باید در ایالات متحده ازدواج کنید، در حالی که ویزای غیرمهاجرتی همسر(K-3) یا ویزای ازدواج CR-1 یا IR-1 باید قبلا در کشوری دیگر ازدواج کرده باشید.اما با هر دو ویزا، باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد یک رابطه صمیمانه دارید.

تفاوت ویزای نانزدی با ازدواج آمریکا

سوالات سفارت آمریکا برای ویزای نامزدی

اداره مهاجرت ایالات متحده باید متقاعد شوند که احساسات شما واقعی است و قصد دارید ازدواج کنید زیرا همدیگر را دوست دارید و می خواهید زندگی مشترک داشته باشید. آنها می خواهند ببینند که هدف شما به این دلیل نیست که به گرین کارت نیاز دارید بلکه به این دلیل است که نمی خواهید از یکدیگر جدا باشید. به همین دلیل، ممکن است در طول مصاحبه K1، بسیاری از سوالات پیچیده به نظر برسند و شما باید بسیار مراقب باشید و نحوه پاسخگویی شما ممکن است در واقع تعیین کند که آیا ویزا به شما اعطا خواهد شد یا خیر.

برخی از سوالات سفارت آمریکا برای ویزای نامزدی عبارتند از:

 • نام، سن و تولد نامزدتان را بگویید
 • آیا نامزد شما خواهر یا برادری دارد؟
 • چه زمانی با هم آشنا شدید؟ شرح دهید که چگونه با هم آشنا شدید و چگونه به یکدیگر علاقه مند شدید
 • برای ماه عسل چه برنامه ای دارید؟
 • آیا نامزد شما قبلاً به کشور شما سفر کرده است؟

 

سخن پایانی

در این مقاله، درباره یکی از ویزاهای آمریکا یعنی ویزای نامزدی آمریکا صحبت کردیم و شرایط اخذ آن، مدارک مورد نیازبرای آن، هزینه‌های آن، تفاوت‌های آن با ویزای ازدواج و سوالات سفارت آمریکا برای ویزای نامزدی را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم پاسخگوی سوالات شما در این زمینه بوده باشیم.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی از طریق شماره 02148000957با مشاوران حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات سفارت برای ویزای نامزدی آمریکا

سوالات متداول درباره ویزای نامزدی آمریکا

آیا می توانم در حالی که منتظر K1 هستم در ایالات متحده بمانم؟

 یک تبعه خارجی نمی تواند با ویزای توریستی در ایالات متحده اقامت کند در حالی که منتظر ویزای K1 است.

اگر نامزد من دارای گرین کارت باشد آیا همچنان می توانم برای ویزای K-1 اقدام کنم؟

ویزای K-1 فقط برای نامزدهای شهروندان ایالات متحده است. اگر نامزد شما دارنده گرین کارت باشد، تنها در صورتی می تواند برای ورود شما درخواست کند که قبلا ازدواج کرده باشید.

آیا می توانم با ویزای K-1 کار کنم؟

بله، اما قبل از اینکه بتوانید کار کنید باید با پر کردن فرم I-765  (Application for Employment License) برای مجوز کار درخواست دهید.

آیا می تواننم با ویزای نامزدی به خارج از آمریکا سفر کنم؟

ویزای نامزدی فقط برای یک بار ورود به آمریکا است، بنابراین نمی توانید برای سفر به خارج از آمریکا بروید. با این حال اگر قبل از ازدواج شما یک وضعیت اضطراری پیش آمد و مجبور شدید آمریکا را ترک کنید، باید ابتدا با استفاده از فرم I-131 برای درخواست یک سند مسافرتی اقدام کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 28 | کل دیدگاه های تایید شده: 5
داریوش
درود و وقت بخیر من نامزدم آمریکا هستش و قصد ازدواج داریم چطور باید اقدام کنیم که من بتونم برم آمریکا ؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. اولین مرحله برای اخذ ویزای نامزدی، تکمیل فرم I-129F توسط شهروند آمریکایی است.</p>
مهسا انصاری فرد
آیا کسی که فقط گرین کارت لاتاری رو تازه گرفته می‌تونه برای ویزای نامزدی اقدام کنه؟ یا باید حتما سیتیزن باشن؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود همراه عزیز&nbsp;</p> <p>برای درخواست ویزای نامزدی، نامزدتون باید شهروند آمریکا باشند و با گرین کارت نمیتونند برای این نوع ویزا اقدام کنند .</p>
Majid Yaaghubi
سلام داخل سایت زدن ک ایرانیا می‌توانند به سفارت سوئیس برن یعنی برای مصاحبه باید بریم اونجا ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. باید به سفارت های آمریکا در خارج از کشور مراجعه کنید.

ناشناس
با سلام برای اخذ ویزای نامزدی حتما باید شهروند سیتیزن آمریکا بود یا با گرین کارت آمریکا هم میشه اقدام کرد؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. ویزای K-1 فقط برای نامزد شهروند آمریکایی می باشد.&nbsp;اگر نامزد شما دارنده گرین کارت باشد، تنها در صورتی می تواند برای ورود شما درخواست دهد که قبلا ازدواج کرده باشید.</p>
ناشناس
ممنون از مطالب مفیدتون..بنده قصد دارم در ایند۶ نزدیک از طریق موسسه شما برای ویزای ازدواج اقدام کنم..
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در خدمتتون هستیم