50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جشنواره­ های ژاپن

در ژاپن بیش از 300000 "ماتسوری" (matsuri) سنتی وجود دارد که به معنای جشنواره به زبان ژاپنی است و با توجه به منطقه جشنواره­های متفاوتی وجود دارد. به طور معمول، یک ماتسوری توسط یک حرم یا معبد محلی حمایت مالی می­شود و توسط جامعه محلی سازماندهی می­شود. مردم یک لباس جشنواره­ ای می­پوشند و میکوشی (Mikoshi) سنگین را حمل می­کنند که یک زیارتگاه قابل حمل در اطراف خیابان است و این حمل به این امید است که بتواند به شهر و مردم برکت دهد. ماتسوری گاهی به رویدادی که در یک منطقه محلی برگزار می­شود، نیز اشاره دارد. این می­تواند اجرای رقص یا یک مسابقه هنری باشد، مانند یوکی ماتسوری (هوکایدو) یا یوساکوی ماتسوری (کوچی).

Gion Matsuri (Kyoto)

 

جیون ماتسوری یکی از مشهورترین جشنواره­ های ژاپن است. این رویداد در کل ماه جولای اتفاق می افتد، اما نکته برجسته این رویداد، حرکت دسته جمعی شناورها به نام "یامابوکو جونکو" در تاریخ 17 و 24 ماه جولای است. این جشن در خیابان Kawaramachi و Oike Streets برگزار می شود.

Awa Odori (Tokushima)

 

این بزرگترین جشنواره رقص سنتی در ژاپن است. مردان، زنان و کودکان تقریباً از 12 تا 15 ماه اوت در تقریباً همه خیابان­ های شهر توکوشیما می­رقصند. آنها کیمونو تابستانه نخی و کلاه نی ­دار را می پوشند. بیش از یک میلیون نفر برای این جشنواره گرد هم می آیند و این یک منظره دیدنی است. شما حتی می­توانید برای رقصیدن با موسیقی ریتمیک به آنها بپیوندید!

Kanda Matsuri (Tokyo)

 

کاندا ماتسوری یکی از مشهورترین جشنواره های توکیو است و جشنواره ای برای حرمKanda Myojin است. اقدام اصلی در اواسط ماه مه رخ می­دهد. زیارتگاه ­های قابل حمل به نام میکوشی حدود هزار نفر را همراهی می ­کنند و پس از ترک حرم Kanda Myojin در صبح، این رژه از طریق ولسوالی کندا، نیهونباشی و آکیهابارا ادامه دارد و هر عصر آنان به حرم باز می گردد.

Yuki Matsuri, Snow Festival (Sapporo)

 

یوکی ماتسوری در فوریه در شهرSapporo برگزار می ­شود. سرچشمه این جشنواره شش مجسمه برفی بود که در سال 1950 توسط دانش آموزان دبیرستانی محلی ساخته شد و اکنون به یک مسابقه بین المللی مجسمه­ های برفی بزرگ و مشهوری تبدیل شده است.

Nebuta Matsuri (Aomori)

 

Nebuta Matsuri از دوم تا هفتم آگست در شهر Aomori برگزار می ­شود. نبوتا فانوس­ های شناوری است که چهره های انسانی را به تصویر می ­کشد و این جشنواره با هزاران رقصنده همراه است. رژه از غروب آفتاب شروع می­شود و ساعت ها ادامه دارد.

Kishiwada Danjiri Matsuri (Kishiwada, Osaka)

 

جشنواره کیشیواادا دنجیری در اواسط ماه سپتامبر در شهر کیشوادا و اوساکا برگزار می­شود. دانجیری شناورهای چوبی است که بسیاری از آنها سنگین تر از 3000 کیلوگرم هستند. كیشیواادا دنجیری ماتسوری یكی از هیجان انگیزترین جشنواره­های ژاپن است. مردم شناورهای بزرگ خود را با سرعت بسیار زیاد به جلو می­کشند و سران این تیم در بالای شناورها در حال رقص هستند.

Tenjin Matsuri (Osaka)

 

Tenjin Matsuri جشنواره ­ای است که توسط حرم Tenmangu در اوزاکا پشتیبانی می­شود و در تاریخ 24 و 25 ژوئیه برگزار می­شود. نکات برجسته در مورد این جشنواره این است که در روز دوم با یک حرکت دسته جمعی زمینی و یک حرکت گروهی بر روی رودخانه­ وجود دارد. در زمان حرکت بر رودخانه، قایق­ها روشنایی را از رودخانه منعکس می­کنند که در آن زمان آتش بازی در آسمان خاموش می­شود.

Kochi Yosakoi Matsuri (Kochi)

 

جشنواره Kochi Yosakoi در سال 1954 پس از ایجاد رقص محلی Yosakoi Naruko در سال 1954 آغاز شد. این رقص براساس آهنگ قدیمی محلی آنها با نام "یوساکی بوش" ساخته شده است. افراد با شور و شوق با موسیقی uptempo میرقصند و گیره­ هایی با نام "Naruko" را حمل می ­کنند که صدای کلیک ایجاد می ­کنند. این جشنواره در اواسط اوت برگزار می­شود.

Tanabata Matsuri (Sendai, Miyagi)

 

تاناباتا ماتسوری از 6 تا 8 آگوست در شهر Sendai شهر میاگی برگزار می­شود. این جشنواره بر اساس افسانه چینی در مورد دو ستاره، التیر و وگا است. در این جشنواره، هزاران دکوراسیون کاغذ رنگی عظیم را که در خیابان­ها آویزان هستند، مشاهده خواهید کرد.

Hakata Dontaku Matsuri (Fukuoka)

 

هاکاتا دونتاکو ماتسوری در سوم و چهارم ماه مه در شهر فوکوکا برگزار می شود. مردم با چوماجی چوبی که وسایل مورد استفاده برای سرو برنج است، در راستای خیابان ها می رقصند و رژه می روند. این جشنواره همچنین به دلیل برگزاری رویدادهای زیادی که در حوالی بندر هاکاتا برگزار می شود، به نام فستیوال بندر هاکاتا دونتاکو هم نام گذاری شده است.

Sumidagawa Fireworks Festival (Tokyo)

 

Sumidagawa قدیمی ترین جشنواره آتش بازی در جهان است که در سال 1732 تاسیس شده است. این جشن برای حنابی، آتش بازی­ های ژاپنی در آخرین شنبه در ماه ژوئیه برگزار می­شود و شامل مسابقات نمایش آتش بازی هم می­باشد. این جشنواره سالانه یک میلیون شرکت کننده را به خود جلب می کند، که بسیاری از آنها لباس­ های سنتی یوکاتا کیمونوس می ­پوشند.

Mitama Matsuri festival (Tokyo)

 

بیست هزار فانوس برای چهار روز جشنواره، حرم Yasukuni توکیو را روشن می­کند. غرفه­ های مواد غذایی سنتی در امتداد کوچه اصلی معبد، غذاهای سنتی ارائه می ­دهند. شرکت کنندگان اغلب یوکاتا، کیمونوهای سنتی ساخته شده از پنبه سبک را می پوشند. شناورها، رقص ­های سنتی و اجراهای تئاتری در این جشنواره نیز وجود دارد

Soma Nomaoi Festival (Fukushima)

 

سوما نوماوی جشنواره­ ای است که میراث پرورش اسب منطقه را جشن می­ گیرد. رویدادی به نام Kacchu Keiba یکی از نکات برجسته این جشنواره است: 12 سوار سامورایی کاملاً زره پوش، همراه با شمشیر کاتانا، با یکدیگر بیش از 1000 متر مسابقه می­ دهند. یکی دیگر از رویدادهای جالب در این جشنواره Shinki Soudatsusen است که صدها سوار سامورایی برای 40 پرچم مقدس که با استفاده از آتش بازی در آسمان شلیک می­شوند، رقابت می­کنند. اینها فقط 2 مورد از رویدادهایی است که در این جشنواره بی نظیر برگزار می­ شود.(آخرین شنبه، یکشنبه و دوشنبه ماه جولای زمان برگزاری این جشن است).

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0