50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دریافت ویزای توریستی سوئیس (ویزای شینگن سوئیس)

اخذ ویزای توریستی سوئیس: شرایط، مدارک و هزینه - حامی مهاجر

سوئیس تنها به کوه‌های آلپ‌اش معروف نیست. گاهی طعم یک شکلات خوشمزه و تکرارنشدنی هم می‌تواند آدم‌ها را از چهارگوشه دنیا به این نقطه برساند. پنیرهایش هم که طرفدار زیاد دارد. پنیرهایی اصیل و متنوع که بوی چمن‌زارهای آلپ می‌دهد و نظیر ندارد. برای‌همین است که هیچکس تعجب نمی‌کند 12 میلیون گردشگر داشته باشد و یکی از 20 کشور برتر توریستی دنیا شناخته شود.

همه این‌ها را گفتیم تا انگیزه‌تان را برای سفر به کشور سوئیس زیاد کنیم. خصوصا اگر بدانید که با ویزای شینگن این کشور می‌توانید همزمان به چندین منطقه از اروپا سفر کنید. ما در این مقاله به همه چگونگی دریافت ویزای توریستی سوئیس پرداخته‌ایم. تلاش کردیم مبحثی ناگفته نماند و همه مسافران این کشور با اطلاعاتی کامل فرایند دریافت ویزا را آغاز کنند. از شرایط اخذ ویزا گرفته تا هزینه و مدارک لازم همچنین به موضوع وقت سفارت سوئیس هم پرداخته‌ایم و تاآنجا که محدودیت کلام اجازه می‌داد بخشی را به معرفی شهرهای توریستی اختصاص داده‌ایم. 

ویزای توریستی سوئیس برای ایرانیان

از آنجایی که سوئیس جزو کشورهای عضو اتحادیه شینگن به حساب می‌آید، سفر به این کشور مستلزم آن است که قبل از ورود به آن، ویزای شینگن دریافت کنید. ویزاهای شینگن در انواع مختلفی صادر می‌شوند که به ویزاهای کوتاه‌مدت و بلندمدت دسته‌بندی می‌شوند و شامل ویزای کاری، توریستی، نمایشگاهی، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و تجاری است. فرایند گرفتن ویزای گردشگری سوئیس به دلیل اینکه یک ویزای کوتاه‌مدت به حساب می‌آید، زمان کمتری را طی می‌کند. 

ویزای شنگن سوئیس جزو آن دسته از ویزاهایی است که آمار ریجکتی کمی دارد و داشتن اطلاعات کامل و دقیق از شرایط اخذ آن توسط متقاضیان، می‌تواند کمک کند که در طول روند دریافت ویزا دچار مشکل نشوند.

ایرانیان برای تحویل مدارک ویزای شینگن سوئیس نیازی به مراجعه به سفارت سوئیس ندارند. بلکه مراجعه به کارگزاری وی اف اس گلوبال در تهران کفایت می‌کند. اگر سابقه سفر به این کشور یا سایر کشورهای عضو شینگن را ندارید، نگران نباشید! چون در سالهای اخیر ایرانیان بسیاری موفق شده‌اند بدون تراول هیستوری به این کشور سفر کنند.

ویزای شینگن فرانسه برای شرکت در المپیک 2024

البته یک نکته را نباید نادیده بگیرید!

اگر مدت زمان سفر شما بیش از 90 روز است باید از طریق سفارت سوئیس اقدام کنید. توجه داشته باشید که معمولا افسران پرونده ویزای سوئیس نسبت به متقاضیان ایرانی سخت‌گیری بیشتری دارند. بنابراین اگر قصد انجام سفرهای طولانی‌تر به این کشور را دارید، ابتدا ویزای کوتاه‌ مدت سوئیس را دریافت کنید. درنهایت اگر شرایط لازم را داشتید، بنا بر صلاحدید کارشناسان سفارت، ویزای شینگن مولتی برایتان صادر می‌شود.

مسافران ایرانی حتما این نکات را در زمان اخذ ویزای سوئیس رعایت کنند: 

 • حتی در صورت عدم نیاز به اطلاعات بیومتریک باید به دفتر VFS در تهران مراجعه کنید و مدارک موردنیاز را تحویل دهید.
 • نسخه اصلی و کپی همه مدارک را به همراه ترجمه رسمی همراه داشته باشید.
 • اگر سابقه دریافت ویزای شینگن داشته‌اید نیازی به انگشت‌نگاری نیست.
 • وقت سفارت سوئیس در ایران به‌صورت سیستمی انجام می‌شود.
 • امکان جا‌به‌جایی زمان وقت سفارت را ندارید و در صورت عدم حضور به‌موقع باید نوبت جدیدی دریافت کنید.
 • پرینت تاییدیه وقت سفارت را در روز مصاحبه حضوری همراه داشته باشید.
 • در ایران حجم درخواست‌های ویزای سوئیس بالاست. بنابراین حتما از 3 تا 6 ماه قبل برای وقت سفارت و جمع‌آوری مدارک اقدام کنید.
 • هزینه ویزا و انگشت‌نگاری به یورو است و باید به‌صورت نقدی پرداخت شود.

شرایط ویزای توریستی سوئیس

اخذ ویزای توریستی سوئیس در شرایط مختلف، متفاوت است. دریافت ویزا با دعوتنامه شانس بیشتری را برای متقاضی به همراه دارد. چون در زمان درخواست ویزای شینگن سوئیس ارائه دعوتنامه به منزله یک تضمین برای بازگشت متقاضی به کشور خود به حساب می‌آید.

ویزای گردشگری سوئیس بدون دعوتنامه

سفر توریستی به سوئیس بدون دعوتنامه هم امکان‌پذیر است. اما روند طولانی‌تری را باید طی کنید. بنابراین دریافت ویزا برای کسانی‌که دعوتنامه ندارند و تاکنون سفر توریستی نداشته‌اند، پروسه‌ای سخت و زمان‌بر خواهد بود ولی غیرممکن نیست.

برای آنکه شرایط لازم برای درخواست ویزای توریستی سوئیس را داشته باشید باید به نکات زیر توجه کنید:

 • باید روابط خانوادگی و وابستگی عاطفی خود را در کشور مبدا برای افسر و کارشناس پرونده به اثبات برسانید.
 • برنامه دقیقی از سفر خود ارائه دهید.
 • طی 5 سال گذشته هیچ سابقه درخواستی برای دریافت ویزای بلند‌مدت یا اقامت نداشته باشید.
 • میانگین هزینه سفر به سوئیس حداقل روزی 200 دلار است. باید تمکن مالی لازم را داشته باشید.
 • فرزندان زیر 12 سال برای انجام مرحله بیومتریک تنها نیاز به اسکن عکس دیجیتال دارند.

زمان مناسب برای درخواست ویزای توریستی سوئیس

بهترین زمانی که می‌توان برای درخواست ویزای توریستی سوئیس اقدام کرد، حدود 3 الی 6 ماه پیش از زمان سفر  است تا با اطمینان خاطر روند مراحل اخذ ویزا طی شود. بخش زیادی از این مدت زمان به تعیین وقت سفارت اختصاص می‌یابد. چون همانطور که گفتیم تعداد درخواست‌های این نوع ویزا در ایران بسیار زیاد است و باید برای دریافت نوبت در صف انتظار طولانی بود.

اما زمان بررسی مدارک ارسال شده توسط متقاضی از طرف سفارت سوئیس، حدودا 21 روز کاری زمان خواهد برد و در صورت نبودن نقص در مدارک و تایید نظر افسر، با صدور ویزای متقاضی موافقت می‌شود. 

درصورتی‌که نقص مدارک یا مشکلی در روند پرونده وجود داشته باشد، ممکن است دریافت ویزا از 1 تا 6 ماه نیز زمان ببرد. همچنین اگر درخواست ویزای متقاضی ریجکت شود، می‌توانند مجددا درخواست ویزا را ثبت کند و نسبت به رفع مشکل پرونده خود اقدام نماید.

زمان مناسب برای ویزای توریستی سوئیس

بهترین فصلی که می‌توانید برای سفر به سوئیس انتخاب کنید، بهار و پاییز است. زیرا در این زمان، سوئیس آب‌وهوایی مطلوب دارد و جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شود.

به طور معمول جواب ویزای گردشگری سوئیس 15 تا 30 روز به اطلاع متقاضیان سفر به این کشور می‌رسد. البته این بازه زمانی ثابت نیست و ممکن است باتوجه به شرایط سفر به سوئیس، شلوغی سفارت یا نواقص پرونده به حداکثر 2 تا 3 ماه افزایش یابد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس همانند سایر انواع ویزاهای شینگن حداکثر تا 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از اتمام 90 روز متقاضی باید خاک کشور سوئیس را ترک کند. البته متقاضیانی که ویزای مولتی دریافت می‌کنند، می‌توانند این 90 روز اعتبار را در مدت 6 ماه استفاده کنند. به این معنی که در این مدت 6 ماه هر چند بار که خواستند، می‌توانند وارد منطقه شینگن شوند به شرطی که تعداد روزهای آن از 90 تجاوز نکند.

همچنین نیازی نیست که حتما تمام 90 روز را در کشور سوئیس باشند و این امکان را دارند که در این زمان، به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.

مراحل اخذ ویزای توریستی سوئیس

به طور کلی متقاضیانی که برای سفر توریستی به سوئیس اقدام می‌کنند، باید مراحل زیر را برای دریافت ویزا به ترتیب طی کنند:

 1. متقاضی باید بررسی کند که آیا واجد شرایط دریافت ویزای شینگن هست یا خیر.
 2. متقاضی باید مشخص کند در چه سفارتی قرار است درخواست خود را ثبت کند.
 3. بررسی بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای شینگن
 4. تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن
 5. جمع‌آوری و ترجمه مدارک لازم برای ارائه درخواست
 6. تعیین وقت مصاحبه سفارت
 7. حضور در مصاحبه سفارت در وقت تعیین شده
 8. پرداخت تمامی هزینه‌های ویزای شینگن
 9. انتظار برای دریافت نتیجه درخواست از سوی سفارت 
 10. صدور ویزای شینگن از طرف سفارت

مراحل اخذ ویزای توریستی سوئیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی سوئیس

متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا باید مدارکی را به سفارت سوئیس ارائه دهند. مدارک لازم برای ویزای شینگن سوئیس به دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی تقسیم می‌شوند. مدارک عمومی در بین همه متقاضیان سفر به این کشور مشترک است و همه باید آنها را تهیه کنند. یک سری دیگر از این مدارک به صورت اختصاصی هستند که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

مدارک عمومی لازم برای دریافت ویزای سوئیس

همانطور که گفتیم، مدارک لازم برای دریافت ویزای سفر به کشور سوئیس به دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی تقسیم‌بندی می‌شود. مدارک عمومی بیشتر شامل پاسپورت، ویزاهای قبلی، کارت ملی و شناسنامه، فرم درخواست ویزا، عکس و دعوتنامه است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی سوئیس

در ادامه همه این موارد را به صورت تیتروار معرفی کرده‌ایم:

 • اصل و کپی پاسپورت شخص متقاضی که دارای 2 برگه خالی و حداقل تا 3 ماه پس از بازگشت اعتبار داشته باشد.
 • اصل و کپی پاسپورت و ویزاهای قبلی (در صورت وجود)
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی
 • اصل فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی سوئیس
 • ترجمه معتبر کامل مدارک دارای مهر رسمی
 • 2 قطعه عکس رنگی جدید با پس زمینه روشن و با فرمت عکس گذرنامه
 • دعوتنامه توریستی و ارائه برنامه سفر
 • کپی رزرو برنامه پرواز (شامل شماره پرواز و تاریخ ورود و خروج از سوئیس را مشخص می‌کند)
 • بیمه مسافرتی ویزای شینگن (حداقل 30 هزار یورو در سوئیس و کل منطقه شینگن)
 • اثبات وضعیت اقامت (در صورت نداشتن دعوتنامه باید مدارک رزرو هتل یا محل اقامت را ارائه دهید)
 • اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر و ...)
 • ارائه گواهی تمکن مالی

مدارک اختصاصی لازم برای دریافت ویزای سوئیس

علاوه برای این مدارکی که ذکر شد، متقاضیان یک سری مدارک اختصاصی با توجه به موقعیت‌های مختلف باید ارائه دهند که شامل موارد زیر می‌شود:

درصورت اشتغال

اگر شاغل هستید و تحت نظر یک کارفرما مشغول به کار هستید باید مدارک مرتبط با آن را به سفارت ارائه دهید. همچنین به رضایت‌نامه کارفرما و مدارک اظهارنامه مالیاتی نیز نیاز دارید. موارد زیر را برای مدارک اشتغال آماده سازید:

 • قرارداد استخدام
 • صورتحساب جاری 6 ماهه اخیر بانک
 • گواهی رضایت کارفرما
 • فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد یا گواهی مالیات بر در آمد کسر شده

درصورت داشتن مشاغل آزاد

اگر خویش‌فرما هستید یا در یکی از مشاغل آزاد مشغول به فعالیت هستید، باید مجوز کسب خود را ارائه دهید. همچنین همراه با آن اظهارنامه مالیاتی و صورت‌حساب جاری را نیز باید آماده کنید.

 • کپی مجوز کسب و کار
 • صورت حساب جاری 6 ماهه اخیر بانک
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد

مدارک اشتغال برای دریافت ویزای توریستی

درصورت تحصیل در مدرسه یا دانشگاه

دانشجویان یا دانش‌آموزان مشغول به تحصیل حتما بایستی گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشند. همچنین نامه تاییدیه از مدرسه یا دانشگاه نیز باید به همراه داشته باشند.

 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • نامه تاییدیه از مدرسه یا دانشگاه

در صورت بازنشستگی

بازنشستگان نیز مدارک اختصاصی مربوط به خود را دارند. این مدارک تنها شامل صورت حساب بازنشستگی 6 ماه اخیر و تمامی مدارک بازنشستگی می‌شود. 

 • صورتحساب بازنشستگی 6 ماهه اخیر

برای اهداف پزشکی

بسیاری با اهداف پزشکی قصد سفر به کشور سوئیس را دارند. در این مورد به ارائه مدارک پزشکی و گواهی پزشکی یکی از بیمارستان‌های این کشور و تمکن مالی پرداخت هزینه‌های پزشکی نیاز است.

 • ارائه مدارک پزشکی به همراه گزارش پزشک
 • گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشکی که متقاضی قرار است در سوئیس ملاقات کند که تاریخ ویزیت و همچنین وضعیت پزشکی متقاضی را تایید می‌کند.
 • رسید پرداخت هزینه‌های پزشکی

برای زوج‌ هایی که نامزدشان در کشور سوئیس است

کسانی‌که همسر سوئیسی دارند یا همسرشان مقیم این کشور است نیز برای سفر به این کشور و دیدار با نامزد خود باید مدارک اختصاصی را به سفارت ارائه دهند. این مدارک به قرار زیر است:

 • ارائه دعوتنامه از طرف نامزد متقاضی که باید شامل اطلاعات کلی مثل مشخصات فردی، تاریخ تولد، آدرس، ماهیت رابطه متقاضی، مدت اقامت متقاضی، محل اقامت متقاضی و جزئیات مربوط به میزبان (نامزد متقاضی) باشد.
 • کپی شناسنامه و پاسپورت یا مجوز اقامت سوئیس نامزد متقاضی
 • تاییدیه ازدواج که توسط متقاضی و نامزدش امضا شده باشد.
 • اسنادی که تایید می‌کند متقاضی در این مدت با نامزدش در ارتباط بوده است. (از طریق رسانه‌های اجتماعی، پست، ایمیل، تصاویر با یکدیگر و ...)
 • اثبات این‌که شخص متقاضی و نامزدش حداقل یک بار چه در سوئیس چه در کشوری دیگر با هم ملاقات داشته‌اند.

مدارک ازدواج برای دریافت ویزای گردشگری سوئیس

اطلاعات سفارت سوئیس در ایران

ایرانیان برای سفر کوتاه‌مدت به کشور سوئیس باید از سفارت این کشور اقدام کنند. می‌توانند در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 15:30 و روز پنجشنبه از ساعت 7:30 تا 13:30 برای مراجعه به سفارت اقدام نمایند.

آدرس سفارت سوئیس در تهران: الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی‌منش، کوچه یاسمن، پلاک 13

شماره تماس سفارت: 02122008333

شماره فکس سفارت: 02122006002

در زیر اطلاعات کلی که متقاضیان ویزای توریستی سوئیس در هنگام مراجعه به سفارت باید بدانند بیان شده است:

 • محل صدور ویزا: سفارت سوئیس در ایران
 • نوع ارز دریافتی سفارت: یورو
 • هزینه دریافت سفارت: 107 یورو
 • نحوه ارائه مدارک به سفارت: به صورت دستی
 • زبان ترجمه مدارک: انگلیسی
 • مدت زمان صدور ویزا: معمولا تا 21 روز کاری
 • نوع ثبت ویزا: به صورت برچسب در پاسپورت
 • نحوه دریافت پاسپورت پس از صدور ویزا: دریافت توسط شخص متقاضی یا نماینده معتبر
 • امکان دریافت وقت فوری سفارت: دارد
 • نیاز به انگشت‌نگاری: دارد
 • نیاز به تاییدیه دادگستری روی ترجمه مدارک: ندارد
 • نیاز به ارائه تمکن مالی: دارد

سفارت ایران در سوئیس

موسسه حامی مهاجر پیشرو در خدمات ویزای توریستی و اخذ ویزای شینگن، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است که با دریافت خدمات وقت فوری سفارت سوئیس و پیکاپ پاسپورت، روند سریع‌تری را در پرونده خود داشته باشند و با خیالی آسوده ویزای خود را دریافت نمایند.

در صورت تمایل به دریافت وقت فوری سفارت و همچنین دریافت مشاوره در خصوص ویزای توریستی سوئیس، می‌توانید با کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت شینگن سوئیس

ایرانیان برای دریافت وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزای شینگن باید با به ساختمان وی اف اس گلوبال در تهران مراجعه و مدارک خود را ارائه دهند. VFS گلوبال در خیابان هروی واقع شده است و درخواست‌های وقت سفارت و ویزای کشورهایی مانند جمهوری چک، هلند و انواع ویزاهای شنگن را انجام می‌دهد.

توجه داشته باشید که تعداد درخواست‌های این نوع ویزا زیاد است و باید از چندین ماه قبل برای دریافت نوبت سفارت و جلسه مصاحبه اقدام کنید.

هزینه ویزای توریستی سوئیس

متقاضیان در هنگام درخواست باید قیمت ویزای شینگن سوئیس را  پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که این هزینه به هیچ وجه قابل استرداد نیست و بسته به نوع ویزای درخواست، سن متقاضی و همچنین برخی استثنائات دیگر متفاوت است.

هزینه ویزای شینگن سوئیس برای انجام اموری نظیر دریافت مدارک، بررسی مدارک، انگشت‌نگاری، مصاحبه، صدور ویزا و ... صرف می‌شود. به این نکته نیز باید توجه داشت که تا وقتی هزینه‌های مربوطه پرداخت نشود، هیچ اقدامی از طرف سفارتخانه یا کنسولگری برای صدور ویزا انجام نخواهد شد. هزینه ویزا را می‌توان در کنسولگری یا سفارت سوئیس از طریق پول نقد یا کارت اعتباری پرداخت نمود. هر چند ممکن است برخی از کنسولگری‌ها اجازه پرداخت هزینه ویزا با کارت اعتباری را ندهند.

هزینه‌های درخواست ویزای شینگن به دلار آمریکا و یورو با توجه به وضعیت متقاضی در جدول زیر آمده است:

وضعیت متقاضی

هزینه (دلار آمریکا)

هزینه (یورو)

بزرگسال

96 $

80 €

کودک بین 6 تا 12 سال

48 $

40 €

کودک زیر 6 سال

رایگان

رایگان

عضو خانواده شهروند اتحادیه اروپا

رایگان

رایگان

محققان تحقیقات علمی

رایگان

رایگان

شهروند ارمنستان، آذربایجان و روسیه

42 $

35 €

* این هزینه‌ها ممکن است با توجه به تصمیم اعضای شنگن قابل تغییر باشد.

همچنین به این هزینه‌ها 25 یورو بابت هزینه کارگزاری و 2 یورو بابت مالیات اضافه می‌شود که برای فرد بزرگسال جمعا 107 یورو خواهد شد.

شرایط تمدید ویزای توریستی سوئیس 

ویزای کوتاه مدت سوئیس قابل تمدید نیست و باید بعد از اتمام مدت زمان سفر به ایران بازگشته و مجددا برای دریافت آن اقدام کنید. البته در زمان تمدید ویزا نیازی به ارائه مدارک اولیه نیست. چون سخت‌گیری کمتری برای افرادی‌که سابقه سفر به این کشور را دارند، وجود دارد. همچنین پاسپورتی که ارائه می‌دهید مهر ویزای قبلی را داشته باشد. دراین‌صورت است که فرم تمدید ویزا در اختیارتان قرار می‌گیرد که بایستی آن را به‌طور کامل پر کرده و عکس را ضمیمه آن کنید.

برای تمدید ویزا بازهم باید تمکن مالی خود را به مامور سفارت ثابت کنید. اگر با ریجکتی ویزا مواجه شدید، امکان تجدیدنظرخواهی وجود دارد. بنابراین ظرف بازه زمانی 30 روز این کار را انجام دهید و درخواست خود را برای سفارت ارسال نمائید.

شهرهای توریستی کشور سوئیس

سوئیس کشوری بسیار زیبا است که حدودا در بخش مرکزی و غربی قاره اروپا قرار گرفته است. از قسمت شرقی با لیختنشتاین و اتریش، از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه و از شمال نیز با کشور آلمان همسایه است. هر چند کشور بزرگی از نظر مساحت نیست، اما جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بی‌نظیری همچون کوه‌های پوشیده از برف آلپ و دریاچه‌های زیبایی را در خود جای داده است.

 5 شهر توریستی کشور سوئیس برای علاقه‌مندان سفر وجود دارد. این 5 شهر شامل شهر برن، زوریخ، ژنو، زرمات و لوگانو است. شهر برن پایتخت سوئیس است و قدمت آن به قرون وسطا برمی‌گردد. نماد آن خرس است و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. زوریخ، شهر بانک‌های معروف و بزرگ جهان است. قطب مالی اروپا محسوب می‌شود و جاذبه‌های طبیعی زیادی را در خود جای داده است.

ژنو پایتخت صلح جهان است و بسیاری از نهادها، انجمن‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در آن قرار دارد. همچنین دومین شهر بزرگ سوئیس است و دارای مناظر و مناطق شگفت‌انگیزی است. شهر زرمات باوچود اینکه بسیار مساحت کمی دارد اما به‌دلیل نزدیک بودن به ماترهون (یکی از بلندترین کوه‌های سوئیس)، گردشگران زیادی را برای کوهنوردی و اسکی به سمت خود می‌کشاند. علاوه‌بر این، سفر به این شهر با استفاده از قطار منظره‌ای بی‌نظیر را برای گردشگران به همراه دارد.

در آخر به شهر لوگانو می‌رسیم. این شهر در بخش ایتالیایی زبان سوئیس قرار گرفته است و قدمت آن به قرن نهم باز می‌گردد. لوگانو به دلیل محبوبیت روزافزون در بین افراد مشهور و معروف، به «مونت کارلو سوئیس» لقب گرفته است. با این که سوئیس یک کشور سردسیر به حساب می‌آید اما لوگانو تابستان‌های گرمی دارد و همین باعث جذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان به این منطقه شده است.

شهرهای دیدنی سوئیس

دریافت ویزای شینگن سوئیس با حامی مهاجر

هرساله گردشگران زیادی از سرتاسر جهان مشتاق سفر به کشور سوئیس هستند. در این مقاله تمامی مطالب مربوط به ویزای توریستی سوئیس مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان ویزای گردشگری سوئیس باید بدانند که این ویزا یک ویزای غیرمهاجرتی است که صرفا با هدف اقامت کوتاه مدت صادر شده و دارنده آن حق اشتغال و تحصیل در سوئیس یا هر کشوری در حوزه شینگن را ندارد. بنابراین فقط کسانی واجد شرایط دریافت این ویزا هستند که اهداف کوتاه مدت اقامتی همچون دیدار دوستان و آشنایان، بازدیدهای علمی، تجاری یا تفریحی و اهداف درمانی داشته باشند.

بنابراین قبل از اقدام برای دریافت ویزای توریستی سوئیس و صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود و جلوگیری از هرگونه مشکل، با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشور نمایید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور مهاجرتی همچون اخذ شینگن و خدمات دیگر در این حوزه است. برای دریافت مشاوره در خصوص هر گونه خدمات مهاجرتی می‌توانید با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید و یا برای اطلاع از آخرین اخبار و خدمات مهاجرتی پیج حامی مهاجر را در اینستاگرام دنبال نمایید.

سوالات متداول در زمینه ویزای توریستی سوئیس

در اینجا به سوالات پرتکراری که معمولا کاربران در زمینه ویزای سفر به سوئیس می‌پرسند، پرداخته‌ایم. این سوالات در حوزه‌ها و موضوعات مختلفی مطرح می‌شوند. مهمترین آنها درباره مدت اعتبار، میزان تمکن مالی و مدت زمان صدور  آن است. آنچه در ادامه آمده پاسخی‌ست در خور به این پرسش‌هاست.

مدت اعتبار ویزای توریستی شینگن سوئیس چقدر است؟

مدت اعتبار این ویزا 180 روز است. البته فقط امکان اقامت 90 روزه را در این کشور و سایر کشورهای عضو شنگن دارید. 

آیا با ویزای شینگن سوئیس اجازه کار و تحصیل داریم؟

خیر. این ویزا فقط با اهداف توریستی، دیدار اقوام و اهداف سفر کوتاه‌مدت صادر می‌شود و به‌هیچ عنوان با استفاده از آن اجازه کار و تحصیل ندارید.

با ویزای شینگن میشه سوئیس رفت؟

بله. با ویزای شینگن می‌توانید نه تنها به کشور سوئیس بلکه به سایر کشورهای عضو شینگن سفر کنید.

تمکن مالی برای ویزای توریستی سوئیس چقدر است؟

معمولا میزان تمکن مالی به اهداف سفر، مدت زمان سفر بستگی دارد. همچنین داشتن یا نداشتن دعوتنامه نیز در این مورد ملاک تعیین کننده‌ای محسوب می‌شود.

دریافت ویزای توریستی سوئیس چه مقدار طول می‌کشد؟

زمان پردازش ویزای توریستی سوئیس در شرایط عادی ممکن است بین 15 تا 21 روز کاری طول بکشد. در صورت وجود مشکل ممکن است تا 30 روز نیز زمان ببرد.

آیا در هنگام اخذ ویزای شینگن سوئیس شخصا باید برای مصاحبه حضور پیدا کنم؟

بله، برای ارائه و بررسی مدارک ارائه شده و انجام مراحل بیومتریک مثل انگشت‌نگاری باید شخصا در سفارت برای شرکت در مصاحبه حضور داشته باشید.

آیا می‌توان ویزای توریستی شینگن را تمدید کرد؟

در بعضی از موارد خاص و نادر این امکان وجود دارد اما باید دلایل و مدارک قانع کننده باشد. اگر فردی بدون هیچ دلیل موجهی درخواست تمدید ویزای خود را داشته باشد، علاوه بر رد درخواست باعث ایجاد سابقه منفی برای خود می‌شود.

در صورت ریجکت شدن ویزا دیگر امکان دریافت ویزای شینگن وجود ندارد؟

در صورتی که با درخواست ویزای شینگن موافقت نشود، می‌توان دوباره درخواست ویزا را ارسال کرد و مشکلات و نواقص مدارک را برطرف کرد.

احتمال ریجکت شدن ویزای توریستی سوئیس چقدر است؟

هر فرد ممکن است برای دریافت ویزای توریستی سوئیس ریجکت شود اما آمار ریجکتی ویزای سوئیس برای متقاضیانی که از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام کرده‌اند بسیار کم و حتی می‌توان گفت نزدیک به صفر بوده است. مهمترین پارامتر در اخذ ویزای شینگن قانع کردن افسر در مصاحبه سفارت است.

آیا دریافت ویزای توریستی سوئیس تضمینی است؟

نه تنها ویزای توریستی سوئیس بلکه دریافت هیچ ویزایی تضمینی نیست و متاسفانه برخی افراد و موسسات با هدف کلاهبرداری اقدام به تبلیغاتی با عنوان ویزای تضمینی می‌نمایند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 7 | کل دیدگاه های تایید شده: 3
علی یار هادی زاده
آیا یک اتبا افغانستانی از ایران به سویس رفته می تواند
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

بله، با داشتن اجازه کار و اقامت ایران، حداقل از 6 ماه گذشته و داشتن حساب بانکی، می‌توانید اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید. 

سید میلاد حسینی
هزینه صدرور ویزا چند یورو میشه
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

هزینه خدمات برای ویزای شینگن افراد بزرگسال 400 یورو و برای کودکان زیر 12 سال، 200 یورو است. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید. 

فاطمه خدابخش
سلام وقت بخیر در صورتی که فرزند پذیرش از مدارس سوییس داشته باشه آیا شانس دریافت ویزای توریستی پدرومادر افزایش پیدا میکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشاوره ویزای توریستی و تعیین شانس ویزا در موسسه حامی مهاجر کاملا رایگان است. برای دریافت مشاوره لطفا با شماره 02148406 تماس بگیرید.