اخذ ویزای توریستی سوئیس: شرایط، مدارک و هزینه اخذ ویزا

اگر به منظور تفریح و گردش قصد سفر به کشور سوئیس را دارید، برای ورود به این کشور ملزم به داشتن ویزای توریستی سوئیس هستید و برای دریافت ویزای توریستی سوئیس، شما ویزای شینگن سوئیس را از طرف این کشور دریافت خواهید کرد. این ویزا علاوه بر مقاصدی همچون گردشگری، برای اهدافی همچون درمان، ملاقات دوستان و آشنایان و هر نوع سفر کوتاه مدت دیگر استفاده می‌شود و دارندگان ویزای توریستی اجازه کار یا تحصیل در سوئیس را نخواهند داشت.

کشور سوئیس (Switzerland) یکی از مقاصد محبوب برای گردشگران است که از سال 2008 به عضویت حوزه شینگن درآمده است و در مرکز اروپا و در همسایگی اتریش، فرانسه، ایتالیا، لیختن اشتاین و آلمان واقع شده است. با داشتن ویزای شینگن شما اجازه سفر به کشورها حوزه شینگن را نیز خواهید داشت اما در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های کرونایی فقط کشورهای اسپانیا، اتریش، فرانسه و سوئیس اجازه ورود توریست به کشورهای خود را می‌دهند.

در این مقاله به تمامی مسائل ویزای توریستی سوئیس همچون شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس، هزینه ویزای توریستی سوئیس، مدارک لازم برای ویزای توریستی سوئیس، ویزای توریستی سوئیس برای ایرانیان، وقت سفارت سوئیس و معرفی شهرهای توریستی سوئیس خواهیم پرداخت.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور مهاجرتی همچون دریافت ویزای شینگن، خدمات ویزای شینگن، ثبت‌نام در لاتاری گرین کارت آمریکا، ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی کانادا، اکسپرس اینتری و خدمات دیگر در این حوزه می‌باشد. برای دریافت مشاوره در خصوص هر گونه خدمات مهاجرتی می‌توانید با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید و یا برای اطلاع از آخرین اخبار و خدمات مهاجرتی پیج حامی مهاجر را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیگر خدمات ما: اخذ ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی سوئیس

کشور سوئیس با توجه به برخورداری از طبیعتی بکر و زیبا، قدمت تاریخی، اماکن گردشگری و توسعه اقتصادی، یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران و کسانی که قصد زندگی در این کشور را دارند به حساب می‌آید و هر ساله تعداد زیادی برای بازدید از شهرهای توریستی سوئیس به این کشور سفر می‌کنند. از آنجایی که سوئیس جزو کشورهای حوزه شینگن به حساب می‌آید، سفر به این کشور مستلزم آن است که قبل از ورود به آن، ویزای شینگن دریافت کنید.

ویزاهای شینگن در انواع مختلفی صادر می‌شوند که به ویزاهای کوتاه‌مدت و بلندمدت دسته‌بندی می‌شوند و شامل ویزای کاری، توریستی، نمایشگاهی، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و تجاری است. فرایند گرفتن ویزای توریستی سوئیس به دلیل اینکه یک ویزای کوتاه‌مدت به حساب می‌آید، زمان کمتری را طی می‌کند. همچنین می‌توانید برای تسریع در امور از وقت فوری سفارت سوئیس نیز استفاده نمایید.

ویزای توریستی سوئیس جزو آن دسته از ویزاهایی است که آمار ریجکتی کمی دارد و داشتن اطلاعات کامل و دقیق از شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس توسط متقاضیان، می‌تواند به آنها کمک کند که در طول روند دریافت ویزا دچار مشکل نشوند.

مراحل اخذ ویزای توریستی سوئیس

به طور کلی متقاضیانی که برای دریافت ویزای توریستی سوئیس اقدام می‌کنند، باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنند:

 1. متقاضی باید بررسی کند که آیا واجد شرایط دریافت ویزای شینگن هست یا خیر.
 2. متقاضی باید مشخص کند در چه سفارتی قرار است درخواست خود را ثبت کند.
 3. بررسی بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای شینگن
 4. تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن
 5. جمع‌آوری و ترجمه مدارک لازم برای ارائه درخواست
 6. تعیین وقت مصاحبه سفارت
 7. حضور در مصاحبه سفارت در وقت تعیین شده
 8. پرداخت تمامی هزینه‌های ویزای شینگن
 9. متقاضی باید منتظر بماند تا سفارت درخواست ویزا را بررسی کند.
 10. صدور ویزای شینگن از طرف سفارت

شرایط ویزای توریستی سوئیس

اخذ ویزای توریستی سوئیس در شرایط مختلف، متفاوت است. دریافت ویزا با دعوتنامه شانس بیشتری را برای متقاضی به همراه دارد. ارائه دعوتنامه به منزله یک تضمین برای بازگشت متقاضی به کشور خود به حساب می‌آید. در دعوتنامه مشخصاتی همچون آدرس محل سکونت میزبان، آدرس محل کار، مشخصات فردی و همچنین زمان اقامت شخص متقاضی وارد شده است و داشتن دعوتنامه قطعا شرایط گرفتن ویزای توریستی سوئیس را آسان خواهد کرد.

اخذ ویزای توریستی سوئیس بدون دعوتنامه هم امکان‌پذیر می‌باشد اما روند طولانی‌تری را طی خواهد کرد. شرایط گرفتن ویزای توریستی برای متقاضیانی که تاکنون تجربه سفر به کشورهای اروپایی را نداشته‌اند، بسیار سخت و زمان‌بر خواهد بود ولی غیرممکن نیست.

داشتن دعوتنامه برای متقاضیان یک امتیاز بزرگ به حساب می‌آید و شانس دریافت ویزا را چندین برابر می‌کند اما دریافت ویزا برای کسانی که دعوتنامه ندارند و تا کنون سفر توریستی نداشته‌اند، پروسه‌ای سخت و زمان‌بر را طی خواهد کرد ولی غیرممکن نیست.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی سوئیس

متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی باید مدارکی را به سفارت سوئیس ارائه دهند. یک سری از این مدارک عمومی هستند که تمامی متقاضیان باید آنها را تهیه کنند و ترجمه مدارک را با مهر معتبر به سفارت ارائه دهند. یک سری دیگر از این مدارک به صورت اختصاصی هستند که در ادامه تمامی این مدارک را بررسی خواهیم کرد.

مدارک عمومی لازم برای دریافت ویزای سوئیس

 • اصل و کپی پاسپورت شخص متقاضی که دارای 2 برگه خالی و حداقل تا 3 ماه پس از بازگشت اعتبار داشته باشد.
 • اصل و کپی پاسپورت و ویزاهای قبلی (در صورت وجود)
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی
 • اصل فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی سوئیس
 • ترجمه معتبر کامل مدارک دارای مهر رسمی
 • 2 قطعه عکس رنگی جدید با پس زمینه روشن و با فرمت عکس گذرنامه
 • دعوتنامه توریستی و ارائه برنامه سفر
 • کپی رزرو برنامه پرواز (شامل شماره پرواز و تاریخ ورود و خروج از سوئیس را مشخص می‌کند)
 • بیمه درمانی مسافرتی معتبر (حداقل 30 هزار یورو در سوئیس و کل منطقه شینگن)
 • اثبات وضعیت اقامت (در صورت نداشتن دعوتنامه باید مدارک رزرو هتل یا محل اقامت را ارائه دهید)
 • اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر و ...)
 • ارائه گواهی تمکن مالی

مدارک اختصاصی لازم برای دریافت ویزای سوئیس

علاوه برای این مدارکی که ذکر شد، متقاضیان یک سری مدارک اختصاصی با توجه به موقعیت‌های مختلف باید ارائه دهند که شامل موارد زیر می‌شود:

درصورت اشتغال

 • قرارداد استخدام
 • صورتحساب جاری 6 ماهه اخیر بانک
 • گواهی رضایت کارفرما
 • فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد یا گواهی مالیات بر در آمد کسر شده

درصورت داشتن مشاغل آزاد

 • کپی مجوز کسب و کار
 • صورت حساب جاری 6 ماهه اخیر بانک
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد

درصورت تحصیل در مدرسه یا دانشگاه

 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • نامه تاییدیه از مدرسه یا دانشگاه

درصورت بازنشستگی

 • صورتحساب بازنشستگی 6 ماهه اخیر

برای اهداف پزشکی

 • ارائه مدارک پزشکی به همراه گزارش پزشک
 • گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشکی که متقاضی قرار است در سوئیس ملاقات کند که تاریخ ویزیت و همچنین وضعیت پزشکی متقاضی را تایید می‌کند.
 • رسید پرداخت هزینه‌های پزشکی

برای زوج‌هایی که نامزدشان در کشور سوئیس است

 • ارائه دعوتنامه از طرف نامزد متقاضی که باید شامل اطلاعات کلی مثل مشخصات فردی، تاریخ تولد، آدرس، ماهیت رابطه متقاضی، مدت اقامت متقاضی، محل اقامت متقاضی و جزئیات مربوط به میزبان (نامزد متقاضی) باشد.
 • کپی شناسنامه و پاسپورت یا مجوز اقامت سوئیس نامزد متقاضی
 • تاییدیه ازدواج که توسط متقاضی و نامزدش امضا شده باشد.
 • اسنادی که تایید می‌کند متقاضی در این مدت با نامزدش در ارتباط بوده است. (از طریق رسانه‌های اجتماعی، پست، ایمیل، تصاویر با یکدیگر و ...)
 • اثبات این‌که شخص متقاضی و نامزدش حداقل یک بار چه در سوئیس چه در کشوری دیگر با هم ملاقات داشته‌اند.

هزینه ویزای توریستی سوئیس

متقاضیان در هنگام درخواست ویزای توریستی سوئیس، باید هزینه ویزا را که اجباری است پرداخت نمایند و این هزینه به هیچ وجه قابل استرداد نیست. هزینه‌های ویزای سوئیس یا به طور کلی ویزای شینگن، بسته به نوع ویزای درخواست، سن متقاضی و همچنین برخی استثنائات دیگر متفاوت است.

هزینه صدور و دریافت ویزای توریستی سوئیس برای انجام اموری نظیر دریافت مدارک، بررسی مدارک، انگشت‌نگاری، مصاحبه، صدور ویزا و ... صرف می‌شود. به این نکته نیز باید توجه داشت که تا وقتی هزینه‌های مربوطه پرداخت نشود، هیچ اقدامی از طرف سفارتخانه یا کنسولگری برای صدور ویزا انجام نخواهد شد. هزینه ویزا را می‌توان در کنسولگری یا سفارت سوئیس از طریق پول نقد یا کارت اعتباری پرداخت نمود. هر چند ممکن است برخی از کنسولگری‌ها اجازه پرداخت هزینه ویزا با کارت اعتباری را ندهند.

هزینه‌های درخواست ویزای شینگن به دلار آمریکا و یورو با توجه به وضعیت متقاضی در جدول زیر آمده است:

وضعیت متقاضی

هزینه (دلار آمریکا)

هزینه (یورو)

بزرگسال

96 $

80 €

کودک بین 6 تا 12 سال

48 $

40 €

کودک زیر 6 سال

رایگان

رایگان

عضو خانواده شهروند اتحادیه اروپا

رایگان

رایگان

محققان تحقیقات علمی

رایگان

رایگان

شهروند ارمنستان، آذربایجان و روسیه

42 $

35 €

* این هزینه‌ها ممکن است با توجه به تصمیم اعضای شنگن قابل تغییر باشد.

همچنین به این هزینه‌ها 25 یورو بابت هزینه کارگزاری و 2 یورو بابت مالیات اضافه می‌شود که برای فرد بزرگسال جمعا 107 یورو خواهد شد.

زمان مناسب برای درخواست ویزای توریستی سوئیس

بهترین زمانی که می‌توان برای درخواست ویزای توریستی سوئیس اقدام کرد، حدود یک الی یک ماه و نیم پیش از زمان سفر به سوئیس است تا با اطمینان خاطر روند مراحل اخذ ویزا طی شود. زمان بررسی مدارک ارسال شده توسط متقاضی از طرف سفارت سوئیس، حدودا 15 الی 21 کاری زمان خواهد برد و در صورت نبودن نقص در مدارک و تایید نظر افسر، با صدور ویزای متقاضی موافقت می‌شود.

در صورتی که نقص مدارک یا مشکلی در روند پرونده وجود داشته باشد، ممکن است دریافت ویزا 1از  تا 6 ماه نیز زمان ببرد. در صورتی هم که درخواست ویزای متقاضی ریجکت شود، می‌توانند مجددا درخواست ویزا را ثبت کند و نسبت به رفع مشکل پرونده خود اقدام نماید.

متقاضیان بهترین زمانی که می‌توانند برای سفر به سوئیس انتخاب کنند، در فصل بهار و پاییز است زیرا در این زمان، سوئیس آب و هوایی مطلوب دارد و جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شود.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس همانند سایر انواع ویزاهای شینگن حداکثر تا 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از اتمام 90 روز متقاضی باید خاک کشور سوئیس را ترک کند. البته متقاضیانی که ویزای مولتی دریافت می‌کنند، می‌توانند این 90 روز اعتبار را در مدت 6 ماه استفاده کنند. به این معنی که در این مدت 6 ماه هر چند بار که خواستند، می‌توانند وارد منطقه شینگن شوند به شرطی که تعداد روزهای آن از 90 تجاوز نکند.

همچنین نیازی نیست که حتما تمام 90 روز را در کشور سوئیس باشند و این امکان را دارند که در این زمان، به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. در حال حاضر و به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، تنها 4 کشور از کشورهای شینگن توریست می‌پذیرند که شامل کشورهای سوئیس، فرانسه، اسپانیا و اتریش می‌شود.

اطلاعات سفارت سوئیس در ایران

ایرانیان برای سفر به سوئیس و اخذ ویزای شینگن باید با مراجعه به ساختمان سفارت مدارک خود را ارائه دهند. متقاضیان می‌توانند در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 7:30 الی 15:30 برای مراجعه به سفارت اقدام نمایند.

آدرس سفارت سوئیس در تهران: الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی‌منش، کوچه یاسمن، پلاک 13

شماره تماس سفارت: 02122008333

شماره فکس سفارت: 02122006002

در زیر اطلاعات کلی که متقاضیان ویزای توریستی سوئیس در هنگام مراجعه به سفارت باید بدانند بیان شده است:

 • محل صدور ویزا: سفارت سوئیس در ایران
 • نوع ارز دریافتی سفارت: یورو
 • هزینه دریافت سفارت: 107 یورو
 • نحوه ارائه مدارک به سفارت: به صورت دستی
 • زبان ترجمه مدارک: انگلیسی
 • مدت زمان صدور ویزا: معمولا تا 21 روز کاری
 • نوع ثبت ویزا: به صورت برچسب در پاسپورت
 • نحوه دریافت پاسپورت پس از صدور ویزا: دریافت توسط شخص متقاضی یا نماینده معتبر
 • امکان دریافت وقت فوری سفارت: دارد
 • نیاز به انگشت‌نگاری: دارد
 • نیاز به تاییدیه دادگستری روی ترجمه مدارک: ندارد
 • نیاز به ارائه تمکن مالی: دارد

موسسه حامی مهاجر پیشرو در خدمات ویزای توریستی و اخذ ویزای شینگن، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است که با دریافت خدمات وقت فوری سفارت سوئیس و پیکاپ پاسپورت، روند سریع‌تری را در پرونده خود داشته باشند و با خیالی آسوده ویزای خود را دریافت نمایند.

در صورت تمایل به دریافت وقت فوری سفارت و همچنین دریافت مشاوره در خصوص ویزای توریستی سوئیس، می‌توانید با کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

شهرهای توریستی کشور سوئیس

سوئیس کشوری بسیار زیبا است که حدودا در بخش مرکزی و غربی قاره اروپا قرار گرفته است. سوئیس از قسمت شرقی با لیختنشتاین و اتریش، از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه و از شمال نیز با کشور آلمان همسایه است. سوئیس هر چند کشور بزرگی از نظر مساحت نیست، اما جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بی‌نظیری همچون کوه‌های پوشیده از برف آلپ و دریاچه‌های زیبایی را در خود جای داده است.

در ادامه قصد داریم 5 شهر توریستی کشور سوئیس را برای علاقه‌مندان سفر به این کشور معرفی کنیم.

 1. شهر برن (Bern)

برن پایتخت کشور سوئیس و یک شهر قرون وسطایی به حساب می‌آید که قدمت آن به قرن دوازدهم بازمی‌گردد و نماد این شهر خرس می‌باشد. این شهر یکی از مراکز فرهنگی و هنری در اروپا به حساب می‌آید و آثار تاریخی هنری در برن وجود دارد که در سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. علاوه بر این، شهر برن از امکانات تفریحی رفاهی و اجتماعی مثل سیستم حمل و نقل پیشرفته برخوردار است و از نظر امنیتی نیز یک شهر فوق‌العاده است.

مشهورترین جاذبه این شهر یک برج ساعت قدیمی دارای عروسک‌های متحرک است که Zytglogge نام دارد. از دیگر جاذبه‌های دیدنی شهر برن می‌توان کلیسای گوتیک، موزه تاریخی برن، تپه گورتن، گودال خرس، کاخ فدرال، پارک روزنگرتن و محله آلتشتات را نام برد.

 1. زوریخ (Zurich)

زوریخ بزرگترین شهر سوئیس است و به دلیل وجود بانک‌های بزرگ و بسیار، به عنوان یکی از اصلی‌ترین قطب‌های اقتصادی و مالی در اروپا شناخته می‌شود. شهر زوریخ در حاشیه دریاچه واقع شده است و به همین منظور گردشگران زیادی جهت تفریحات و ورزش‌های آبی، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری به این منطقه سفر می‌کنند. علاوه بر این بناهای تاریخی و معماری‌های مشهوری نیز در این شهر قرار دارد.

زوریخ دارای بزرگترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه و راه‌آهن در کشور است و به همین دلیل اولین مقصد گردشگران خارجی شهر زوریخ می‌باشد.

از مشهورترین جاذبه‌های دیدنی زوریخ می‌توان به ساختمان اوپرنهاس، منطقه لیندنهوف، کلیسای گرونسمونستر، موزه ملی سوئیس، کلیسای فرامونستر، خیابان بانهافس تراسه، پارک کوهستانی اوتلیبرگ، منطقه زوریخ آلتشتات و دریاچه جذاب و دیدنی زوریخ اشاره کرد.

 1. ژنو(Geneva)

ژنو شهری است که در آن تاثیرات بین‌المللی حاکم است و به پایتخت صلح شناخته می‌شود. ژنو مرکز بسیاری از نهادها، انجمن‌ها و سازمان‌های بین‌المللی است که از آنها می‌توان به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و مقر اروپایی سازمان ملل متحد اشاره کرد. علاوه بر آن 20 سازمان بین‌المللی دیگر نیز در این شهر قرار گرفته است.

ژنو دومین شهر بزرگ سوئیس است و دارای مناظر و مناطق شگفت‌انگیزی است. علاوه بر اماکن گردشگری، تاریخی، فرهنگی و تفریحی، عبور رودخانه از وسط شهر زیبایی آن را دو چندان کرده است.

از جاذبه‌های دیدنی این شهر می‌توان دیوار اصلاحات، پارک کوچک ژاردین آنگلایس، آبنمای دیدنی Jet d’Eau، موزه بین‌المللی صلیب سرخ، موزه هنر و تاریخ، کاخ ملل، موزه تاریخ طبیعی، مونت سلیو و کلیسای جامع سنت پیر را نام برد.

 1. زرمات (Zermatt)

زرمات شهر کوچکی است که به دلیل نزدیک بودن به ماترهون (یکی از بلندترین کوه‌های سوئیس)، گردشگران زیادی را برای کوهنوردی و اسکی به سمت خود می‌کشاند. تله‌کابین‌ها در زمستان اسکی‌بازان و در تابستان کوهنوردان را به سمت بالای کوهستان جابجا می‌کند. تردد وسایل نقلیه بنزینی در زرمات مجاز نیست و وسایل نقلیه درون شهر به صورت برقی کار می‌کنند.

سفر به این شهر با استفاده از قطار منظره‌ای بی‌نظیر را برای گردشگران به همراه دارد. هتل‌هایی که در این شهر قرار دارد نیز منظره فوق‌العاده‌ای را برای آنها رقم می‌زند. از بهترین هتل‌های این شهر می‌توان به هتل آلپن ریزورت، هتل بریستول، هتل امنیا و اقامتگاه پاتریشیا اشاره کرد.

 1. لوگانو (Lugano)

این شهر در دریاچه لوگانو و در بخش ایتالیایی زبان این کشور قرار گرفته است و قدمت آن به قرن نهم باز می‌گردد. لوگانو به دلیل محبوبیت روزافزون در بین افراد مشهور و معروف، به «مونت کارلو سوئیس» لقب گرفته است. با این که سوئیس یک کشور سردسیر به حساب می‌آید اما لوگانو تابستان‌های گرمی دارد و همین باعث جذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان به این منطقه شده است.

 

هرساله گردشگران زیادی از سرتاسر جهان مشتاق سفر به کشور سوئیس هستند. در این مقاله تمامی مطالب مربوط به ویزای توریستی سوئیس مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان ویزای توریستی سوئیس باید بدانند که این ویزا یک ویزای غیرمهاجرتی است که صرفا با هدف اقامت کوتاه مدت صادر می‌شود و دارنده این نوع ویزا حق اشتغال و تحصیل در سوئیس یا هر کشوری در حوزه شینگن را ندارد. بنابراین فقط کسانی واجد شرایط دریافت این ویزا هستند که اهداف کوتاه مدت اقامتی همچون دیدار دوستان و آشنایان، بازدیدهای علمی، تجاری یا تفریحی و اهداف درمانی داشته باشند.

بنابراین قبل از اقدام برای دریافت ویزای توریستی سوئیس و صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود و جلوگیری از هرگونه مشکل، با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشور نمایید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور خدمات ویزای شینگن، اخذ ویزای شینگن، پیکاپ ویزا و خدمات دیگر در این زمینه است که این اطمینان به متقاضیان می‌دهد تا با خیالی آسوده روند دریافت ویزای خود را دنبال نمایند. برای دریافت مشاوره و اطلاع از شرایط دریافت ویزا می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

دریافت ویزای توریستی سوئیس چه مقدار طول می‌کشد؟

زمان پردازش ویزای توریستی سوئیس در شرایط عادی ممکن است بین 15 تا 21 روز کاری طول بکشد. در صورت وجود مشکل ممکن است تا 30 روز نیز زمان ببرد.

آیا در هنگام اخذ ویزای شینگن سوئیس شخصا باید برای مصاحبه حضور پیدا کنم؟

بله، برای ارائه و بررسی مدارک ارائه شده و انجام مراحل بیومتریک مثل انگشت‌نگاری باید شخصا در سفارت برای شرکت در مصاحبه حضور داشته باشید.

آیا می‌توان ویزای توریستی شینگن را تمدید کرد؟

در بعضی از موارد خاص و نادر این امکان وجود دارد اما باید دلایل و مدارک قانع کننده باشد. اگر فردی بدون هیچ دلیل موجهی درخواست تمدید ویزای خود را داشته باشد، علاوه بر رد درخواست باعث ایجاد سابقه منفی برای خود می‌شود.

در صورت ریجکت شدن ویزا دیگر امکان دریافت ویزای شینگن وجود ندارد؟

در صورتی که با درخواست ویزای شینگن موافقت نشود، می‌توان دوباره درخواست ویزا را ارسال کرد و مشکلات و نواقص مدارک را برطرف کرد.

احتمال ریجکت شدن ویزای توریستی سوئیس چقدر است؟

هر فرد ممکن است برای دریافت ویزای توریستی سوئیس ریجکت شود اما آمار ریجکتی ویزای سوئیس برای متقاضیانی که از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام کرده‌اند بسیار کم و حتی می‌توان گفت نزدیک به صفر بوده است. مهمترین پارامتر در اخذ ویزای شینگن قانع کردن افسر در مصاحبه سفارت است.

آیا دریافت ویزای توریستی سوئیس تضمینی است؟

نه تنها ویزای توریستی سوئیس بلکه دریافت هیچ ویزایی تضمینی نیست و متاسفانه برخی افراد و موسسات با هدف کلاهبرداری اقدام به تبلیغاتی با عنوان ویزای تضمینی می‌نمایند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
فاطمه خدابخش
سلام وقت بخیر در صورتی که فرزند پذیرش از مدارس سوییس داشته باشه آیا شانس دریافت ویزای توریستی پدرومادر افزایش پیدا میکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشاوره ویزای توریستی و تعیین شانس ویزا در موسسه حامی مهاجر کاملا رایگان است. برای دریافت مشاوره لطفا با شماره 02148406 تماس بگیرید.