20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جشنواره های مهم در اسپانیا

فرهنگ رنگارنگ، جالب توجه و پرشور اسپانیا هر ساله میلیون­ ها بازدید کننده را به خود جلب می­کند، همه آنها تمایل دارند که این کشور سرگرم کننده و پر جنب و جوش را تجربه کنند. بدون تردید در طول سال، هیچ زمان بهتری برای آشنایی با فرهنگ محلی به کمک جشنواره­ های مرسوم در اسپانیا وجود ندارد. هر جشنواره دارای یک چشم انداز کاملاً منحصر به فرد در سنت­ ها و آداب و رسوم فراموش نشدنی است که آن را متمایز با هر جشن دیگری در جهان می­سازد، حتماً در سفر بعدی یکی از این جشنواره­ های مرسوم فراموش نشدنی در اسپانیا را امتحان و تجربه کنید.

هفته مقدس سمنتا سانتا

 

شاید از هفته مقدس، سمنتا سانتا شنیده باشید، اما احتمالاً هرگز آن را در سطح اسپانیا جشن نگرفته­اید، هر روز در طول هفته منتهی به عید در بسیاری از مناطق اسپانیا، برای اخوت دینی، راهپیمایی ­های برنامه ریزی شده ­ای در خیابان برپا می‌شوند و تصاویری از عیسی مسیح و مریم مقدس را در سراسر شهر نشان می­دهند.

این اجتماعات در طول قرن ­ها در سراسر اسپانیا اتفاق افتاده است و تقریباً به همان روشی است که صدها سال پیش انجام میشد ، صورت می گیرد.

سان فرمین یا اجرای گاو پامپلونا

 

یک جشنواره جنجالی اما پر طرفدار که صدها روح بی­پروا و تماشاگر مشتاق را به خود جلب می­کند، اجرای گاو پامپلونا ممکن است پرتحرک ­ترین جشنواره سنتی اسپانیا باشد. اجرای گاو در واقع بخشی از یک جشنواره محلی بزرگ‌تر با نام سان فرمین است که در اوایل ماه جولای در شهر شمالی پامپلونا برگزار می­شود (برای 6 تا 14 جولای 2019 برنامه ریزی شده است).

مبارزه با گوجه فرنگی توماتینا

 

هر کسی نمی­تواند بگوید که در بزرگ­ترین مبارزه با مواد غذایی جهان شرکت کرده است. به جز هزاران نفری که هر سال به خیابان­ های شهر کوچک بونل، در نزدیکی والنسیا می­روند. غذای مورد علاقه در توماتینا، گوجه فرنگی است. شلوغ کاری می­شود؟ بله. منابع در مورد منشأ توماتینا متفاوت هستند، اما وب سایت رسمی جشنواره ادعا می­کند که همه این موارد در سال 1945 آغاز شد، هنگامی که یک اختلال در یک رژه باعث شد تماشاگران و شرکت کنندگان گوجه فرنگی را از یک غرفه میوه به یکدیگر پرتاب کنند.

نمایشگاه سویا

 

اگرچه این نمایشگاه به عنوان یک نمایشگاه دامپروری کوچک آغاز شد، اما اکنون نمایشگاه مکانی برای دیدن و دیده شدن است با مردان و زنانی که در میان غرفه­ها یا چادرها با لباس مجلل سوار بر کالسکه ­های اسب شده­اند.

کارناوال

 

پیش از مراسم باشکوه هفته مقدس، بیشتر شهرها در سراسر اسپانیا به شکلی پر جنب و جوش در می­آیند، جشن‌هایی که برخلاف ماردی گراس در نیواورلئان رخ نمی­دهد. مهم نیست چه جایی خودتان را در اسپانیا پیدا کنید، می­توانید یک جشن کارناوال را در این نزدیکی پیدا کنید. در حالی که جشن هر شهر ویژگی خاص خود را حفظ می­کند، به طور کلی انتظار لباس­ های عجیب، رژه ­های هیجان انگیز و موسیقی و الکل فراوان می­رود.

کریسمس و سال نو

 

آنها می­گویند کریسمس شگفت ‌انگیزترین زمان سال است و در هیچ کجا این امر بیشتر از اسپانیا واقعیت ندارد. چه چیزی کریسمس را در اسپانیا بسیار ویژه می‌کند؟ اول از همه، شما جادو غیرقابل انکار زمستان اروپا را به دست آورده اید. تصور کنید که بازارهای کریسمس و چراغ ­های تعطیلات جذاب در خیابان ­ها چشمک می­زنند. با این حال، آب و هوای مطبوع مدیترانه­ ای اسپانیا و تور آفتاب فراوان آن را به جایگزین خوش مزاج ­تر برای مقصد­های سردتر در همان زمان سال تبدیل می­کند.

مسیحیان و مورها (اهالی شمال آفریقا)

 

چکیده هر کتاب درسی تاریخی اسپانیایی را نگاه کنید خیلی سریع یاد خواهید گرفت که اسپانیا تحت سلطه دو فرهنگ متضاد است: مورها و مسیحیان. امروزه، نبردهای بین این دو فرهنگ یک بار دیگر در جشنواره مورها و مسیحیان که در طول سال در شهرهای مختلف اسپانیا برگزار می‌شود، زنده می­شوند.

این جشن­ها 700 سال از تاریخ را نشان می­دهد که در زمان عصر و در یک قلعه غول پیکر پاپیه ماشه برگزار می­شود و مملوء از جنگ­های خنده آور است.

هفته بزرگ، بیلبائو

 

هفته بزرگ، هفته عالی، هفته اصلی (به هر حال این باسک است) هرچه شما بخواهید آن را یاد کنید، این یکی از مهم‌ترین جشنواره­ های سنتی در شمال اسپانیا است. یک جشن افسانه­ ای منحصر به فرد برای کشور باسک، این جشنواره عظیم هر ماه آگوست در یکی از بزرگ‌ترین شهرهای منطقه به نام بیلبائو برگزار می­شود.

تامبورادا، سن سباستین

 

جای تعجب نیست که در یک کشور کاتولیک مانند اسپانیا، هر شهر قدیسان خود را به سبک خودش تجلیل می­کند. در سن سباستین (قدیس حامی کسانی است که برای آن انتظار بکشند) و به معنی یک رژه درام عظیم است که با نام تامبورادا شناخته می­شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0